Розслідування та суди над суддями: листопад 2019

Продовжуємо в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! інформувати про розслідування відносно суддів, які вчинили кримінальні правопорушення у сфері корупції. 

У листопаді 2019 року Національним антикорупційним бюром України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури було скеровано до суду один обвинувальний акт стосовно судді. Таку інформацію було отримано від Національного антикорупційного бюро України у відповідь на наш запит. 

Проаналізувавши дані, які містяться у відкритих джерелах на офіційних сторінках Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не було знайдено інформації про те, відносно якого саме судді зазначені органи скерували до суду обвинувальний акт. Понад тим, серед висвітленої інформації є дві новини про суддю Миколу Шершака із Зарічного районного суду міста Сум, якого на початку листопада викрили під час нібито одержання неправомірної вигоди (розміром 2 тис. дол. США) та згодом повідомили судді про підозру. Як встановило слідство, суддя нібито вимагав неправомірну вигоду у громадянина за винесення рішення про непритягнення його до адміністративної відповідальності.

Коротка довідка відносно судді, якому повідомлено про підозру в листопаді 2019 року

1. Шершак Микола Іванович

суддя Зарічного районного суду міста Сум

За даними слідства, 7 листопада суддю Шершака викрили на нібито одержанні 2000 доларів неправомірної вигоди. Слідство стверджує, що суддя висловив прохання надати неправомірну вигоду громадянину за винесення рішення про непритягнення його до адміністративної відповідальності.

За інформацією видання “Слово і діло”, до Зарічного райсуду Сум надійшов адміністративний протокол про притягнення до відповідальності Віталія Шутька за керування автомобілем у нетверезому стані. Після чого, суддя Шершак нібито попросив у Шатька гроші за непритягнення його до відповідальності у цій адміністративній справі, а також в аналогічній щодо нього, яка має поступити до його суду з Голосіївського райсуду Києва.

Видання “Слово і діло”, з посиланням на відповідь Вищого антикорупційного суду, повідомляє, що з метою забезпечення можливої спецконфіскації майна підозрюваного судді Шершака детектив і прокурор просили суд накласти арешт на його майно, зокрема: 4 земельні ділянки, житловий будинок і автомобіль Nissan X-Trail. Вивчивши клопотання, суддя ВАКС його задовольнив частково, заарештувавши 3 земельні ділянки, авто і будинок. Крім того, детектив і прокурор просили накласти арешт на речові докази, а саме скляну банку з-під зеленого горошку і систему відеофіксації прибудинкової території судді Шершака, що також було задоволено.