Півроку кваліфоцінювання українських суддів. Аналіз ЧЕСНО. Фільтруй суд!

23 вересня спливли півроку з початку проведення співбесід (перша співбесіда відбулася 23 березня) із суддями в рамках кваліфікаційного оцінювання суддів Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізував результати співбесід та суддів, які за пів року – з 23 березня по 28 вересня – пройшли співбесіди в рамках кваліфікаційного оцінювання, за кількома параметрами. Загалом за цей період співбесіди пройшло більш ніж 2000 суддів. З них здатність здійснювати правосуддя у відповідному суді підтвердили 3\4  суддів.

За період першого місяця кваліфоцінювання ЧЕСНО.Фільтруй суд! уже готував матеріал. З ним можете ознайомитися тут.

За даними ВККС, визнано такими, що не відповідають займаній посаді: 106  суддів. Оголошено перерву щодо: 243. Припинено процедуру кваліфікаційного оцінювання щодо: 12. Зупинено процедуру кваліфікаційного оцінювання щодо: 99 суддів. Щодо частини суддів розгляд питання щодо відповідності займаній посаді було відкладено.

Також у базі профайлів суддів ЧЕСНО. Фільтруй суд! наявні відомості щодо частини суддів, які проходили кваліфоцінювання. ЧЕСНО. Фільтруй суд! розподілив цих суддів за трьома категоріями: судді, що пройшли кваліфоцінювання, але є недоброчесними за методологією ЧЕСНО.Фільтруй суд!; судді, що не пройшли кваліфоцінювання і є недоброчесними; недоброчесні судді, щодо яких зупинено кваліфікаційне оцінювання.

Отож, судді, що пройшли кваліфоцінювання, але є недоброчесними.

Наприклад, Боровицький Олександр Андрійович, це “суддя Майдану”. Він виніс постанову якою було заборонено ГО “Фронт змін”, ВО “Батьківщина” та “УДАР” встановлювати намети в центральній частині міста Чернівці в період з 23.11.2013 по 01.12.2013. А згодом, у декларації доброчесності не вказав цього факту. Також він не вказав жодного нерухомого майна, в якому проживав у 2013, 2014, 2015 та 2016 роках, хоча мусив це зробити. Суддя пройшов кваліфоцінювання.

Зварич Оксана Володимирівна – дружина судді-колядника Зварича. Як зазначено у матеріалі на веб-сайті Gazeta.ua з посиланням на джерело у Генеральній прокуратурі України, у ході розслідування нібито була проведена графологічна експертиза, яка підтвердила припущення слідства, що записи в зошиті, в якому були записані суми хабарів, отримані за ухвалення деяких рішень Львівського апеляційного адмінсуду, вела дружина Ігоря Зварича. Суддя пройшла кваліфоцінювання.

Суддя Преснякова Анжеліка Анатоліївна була у складі колегії суддів, яка залишила без змін вирок Приморського районного суду міста Маріуполя щодо засудження українського прикордонника Сергія Колмогорова, який обвинувачувався у тому, що нібито відкрив вогонь на ураження на блокпості поблизу Маріуполя по автомобілю, який не зупинився на вимогу прикордонників. У подальшому це рішення було скасоване Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ через істотні порушення вимог КПК України, а також неправильне застосування кримінального закону про кримінальну відповідальність.

Також суддя Преснякова у складі колегії суддів винесла ухвалу, якою залишено без змін ухвалу Жовтневого райсуду Маріуполя про відмову у продовжені строку тримання під вартою Нестеренко Володимира, підозрюваного у співпраці з ДНР, після чого Нестеренко зник.

А ще її чоловік аж у 2006 році придбав автомобіль, але у деклараціях судді за 2013, 2014 та 2016 роки відомості про це майно відсутні. Суддя пройшла кваліфоцінювання.

Гуцал Михайло Ігорович. Суддю звинувачували в ймовірному отриманні неправомірної вигоди. Так, у матеріалах досудового слідства йшлося, що імовірний поплічник судді Гуцала, адвокат, запропонував ПП “Бумеранг” сприяння у розгляді Харківським апеляційним адміністративним судом скарги, поданої Кременчуцькою податковою і Держказначейством щодо виграної підприємством справи про відміну податкових зобов’язань на суму, що перевищує один мільйон гривень. Проте згодом суддю виправдали, а адвоката визнали винним у шахрайстві. Суддя пройшов кваліфоцінювання.

Суддя Бовкун Едуард Михайлович, за інформацією видання “Тиждень”, суддя обвинувачувався в ймовірному отриманні хабара від громадянки України за рішення не конфісковувати майно. Після дослідження вказаних обставин Бориспільським міськрайонним судом Київської області було прийняте рішення про направлення кримінальної справи прокурору м. Києва для проведення додаткового розслідування з мотивів неповноти та неправильності досудового слідства. Також він не вказав жодного майна, в якому проживав у 2014 році, хоча мав це зробити. Суддя пройшов кваліфоцінювання.

Також згадаємо кількох недоброчесних суддів, які не пройшли кваліфоцінювання.

Санін Богдан Володимирович, відомий своєю одіозністю суддя. Саме він 30 листопада ухвалив рішення, яким заборонив необмеженому колу осіб проводити заходи або мітинги на Майдані Незалежності, Європейській площі, вулицях Банковій, Грушевського, Богомольця з 1 грудня 2013 року до 7 січня 2014 року. Як зазначає видання “Українська правда”, рішення судді Саніна стало формальною підставою для подальших спроб “Беркута” очистити Майдан і навколишні території від протестувальників.

Також Санін у декларації 2014 року “забув” вказати, що має право спільної власності на квартиру площею 177 кв.м у м. Дніпро.

Журналісти програми “Наші гроші. Досудилися.” звертають увагу на сумнівні обставини набуття дружиною Саніна у власність яхти Beneteau OC 37 у 2014 році. Зокрема, як зазначається у сюжеті, ринкова вартість яхти – близько 100 тис дол або 1 млн грн за курсом 2014 року, однак в декларації Богдан Санін зазначає, що його дружина зуміла придбати цю яхту вдвічі дешевше ринкової вартості – за 460 тис грн. Суддя не пройшов кваліфоцінювання.

Зуєва Лариса Євгенівна. Завдяки рішенню суддівської колегії, у складі якої була Зуєва, ТОВ “КОМЕТА-М” продовжило будівництво житлово-готельного комплексу на узбережжі Чорного моря, попри законодавчу заборону будівництва в рекреаційних зонах.

Також, за інформацією порталу «PROSUD». за приблизними підрахунками журналістів, сумарна вартість статків Лариси Зуєвої –  близько 25 млн грн, крім того, еквівалент 5 млн грн суддя зберігає готівкою. Проте, ця сума перевищує суми задекларованих суддею доходів. Суддя не пройшла кваліфоцінювання.

Маліченко Василь Володимирович. За інформацією Громадської ради доброчесності, суддя Маліченко в приміщенні Оржицького районного суду наніс один удар ногою у верхню задню частину правої ноги заявнику і намагався його затримати. Також за інформацією ГРД, суддя у 2010-2011 роках нібито використовував нежитлове приміщення, нарадчу кімнату суду, для власного проживання. Тому, на думку ГРД, він використав своє посадове становище в особистих інтересах, хоча в декларації доброчесності це не визнавав.

Суддя Маліченко у складі колегії постановив ухвалу, якою було скасовано рішення Крюківського районного суду Кременчука про продовження строку тримання під вартою суду Валерія Павлишина і якого було звільнено в залі судового засідання. Валерій Павлишин підозрюється в імовірній організації злочинного угрупування, які нібито вимагали у мешканця Полтави гроші, погрожуючи розправою йому та членам його родини. За свідченнями одного з потерпілих, Валерій Павлишин начебто продовжив його переслідування після звільнення з-під варти.

Також у судді зафіксовано дуже багато розбіжностей у майнових деклараціях за 2015 та 2016 роки. Суддя не пройшов кваліфоцінювання.

Також додаємо повний список недоброчесних суддів, які наявні в базі профайлів суддів ЧЕСНО. Фільтруй суд! і які проходили співбесіди.

Судді, що пройшли кваліфоцінювання, але є недоброчесними, згідно з методологією ЧЕСНО.Фільтруй суд!:

Ятченко Микола Олександрович

Будішевська Людмила Олексіївна

Харлан Наталія Миколаївна

Журавльов Олександр Геннадійович

Поєдинок Ігор Анатолійович

Шкрібляк Юрій Дмитрович

Бегунц Армен Олегі

Парусніков Юрій Борисович

Россолов Вячеслав Володимирович

Гуцал Михайло Ігорович

Войтко Юрій Борисович

Шевель Ольга Вікторівна

Баглай Іван Петрович

Боровицький Олександр Андрійович

Чалий Ігор Сергійович

Лакіза Валентина Володимирівна

Поліщук Людмила Володимирівна

Савицький Олег Антонович

Чернота Людмила Федорівна

Демидюк Оксана Олександрівна

Коломис Вікторія Вікторівна

Істоміна Олена Аркадіївна

Мартюхіна Наталя Олександрівна

Олексюк Ганна Євгеніївна

Павлюк Ірина Юріївна

Радіонова Олена Олександрівна

Шевчук Ольга Анатоліївна
Шеметенко Людмила Петрівна
Бітов Андрій Іванович

Казначеєв Едуард Геннадійович

Лук’янчук Ольга Вікторівна

Сеник Роман Петрович

Антонік Сергій Георгійович

Бишевська Наталя Анатоліївна

Богацька Наталія Станіславівна

Смирнова Юлія Миколаївна

Бучинська Галина Богданівна

Геза Таісія Дмитрівна

Гребенюк Наталія Володимирівна

Григоров Андрій Миколайович

Дучал Наталя Миколаївна

Зварич Оксана Володимирівна

Зубченко Інна Володимирівна

Іваненко Тетяна Володимирівна

Коршун Анатолій Олександрович

Любчич Любов Василівна

Прокопчук Тамара Степанівна

Пуль Олена Анатоліївна

Капустинський Михайло Михайлович

Попко Ярослав Степанович

Сапіга Віталій Петрович

Сапальова Тетяна Валентинівна

Нос Степан Петрович

Полюхович Олег Іванович

Перепелюк Ірина Борисівна

Владичан Анатолій Іванович

Гладкий Святослав Васильович

Преснякова Анжеліка Анатоліївна

Граб Людмила Сергіївна

Іщук Лариса Петрівна

Коваль Роман Йосипович

Кузьмич Сергій Миколайович

Кузьмишин Віталій Миколайович

Матковська Зоряна Мирославівна

Копняк Світлана Миколаївна

Качмар Володимир Ярославович

Хобор Романа Богданівна

Осіпов Юрій Володимирович

Біла Людмила Михайлівна

Гуцал Михайло Ігорович

Залімський Ігор Геннадійович

Ільчишин Надія Василівна

Крусян Андрій Володимирович

Курко Олег Петрович

Кухтей Руслан Віталійович

Іщук Лариса Петрівна

Назарова Марина Вікторівна

Клок Олег Миколайович

Корсун Оксана Миколаївна

Михалюк Василь Олексійович

Ткаченко Людмила Яківна

Єрмаков Юрій В’ячеславович

Коляденко Поліна Леонідівна

Кононенко Олена Юріївна

Шпинта Михайло Дмитрович

Бечко Євген  Миколайович

Петухов Михайло Георгійович

Ремез Петро Миколайович

Шимків Степан Степанович

Кушнова Альона Олександрівна

Кравець Юліан Іванович

Герасименко Вікторія Миколаївна

Гальонкін Сергій Анатолійович

Полотнянко Юрій Петрович

Ятченко Микола Олександрович

Оксюта Тарас Григорович

Федосєєв Сергій Володимирович

Шулежко Віктор Петрович

Миколаєць Іванна Юріївна

Катющенко Віта Петрівна

Бабайлова Лариса Михайлівна

Буша Наталія Дмитрівна

Маринченко Ярослав Вікторович

Волошин Василь Олександрович

Дев’ятко Владислав Володимирович

Савицький Олег Антонович

Привалов Артем Ігорович

Таран Наталія Григорівна

Косик Людмила Григорівна

Мальцев Дмитро Олександрович

Мандриченко Олександр Володимирович

Сенько Микола Федорович

Шум Лариса Миколаївна

Бовкун Едуард Михайлович

Захарчук Світлана Степанівна

Колесник Олег Миколайович

Рибак Микита Анатолійович

Скорін Андрій Володимирович

Диба Олексій Васильович

Осаулов Андрій Анатолійович

Саламон Ольга Броніславівна

Арапіна Наталія Євгеніївна

Журавська Олена Василівна

Мудрий Сергій Миколайович

Ясельський Анатолій Михайлович

Бондаренко Ганна Павлівна

Головіна Катерина Ільдарівна

Гулевець Ольга Віталіївна

Піхур Олена Віталіївна

Турчин Сергій Олександрович

Якименко Микола Миколайович

Даниленко Віталій Валерійович

Кирилюк Тетяна Юріївна

Смирнова Юлія Миколаївна

Погрібніченко Ігор Миколайович

Марфіна Наталія В’ячеславівна

Богатир Костянтин Вікторович

Божко Людмила Андріївна

Гарник Кирил Юрійович

Гірняк Любов Анатоліївна

Головко Олена Володимирівна

Собина Ольга Іванівна

Толкаченко Олександр Олександрович

Запорожан Дмитро Валерійович

Чеберяк Павло Петрович

Нерушак Лариса Вікторівна

Міхасішин Ігор Васильович

Кіянова Світлана Валентинівна

Гандзюк Володимир Павлович

Висоцька Наталія В’ячеславівна

Гаврилюк Володимир Кузьмич

Галапац Ігор Іванович

Голота Людмила Олегівна

Костенко Володимир Григорович

Вініченко Борис Борисович

Гринчук Руслан Степанович

Жук Микола Вікторович

Матвійчук Людмила Володимирівна

Медяний Володимир Михайлович

Онищенко Олена Іванівна

Спринчук Валерій Володимирович

Стадник Ігор Михайлович

Фединяк Василь Дмитрович

Костів Олександр Зіновійович

Мальцева Євгенія Євгенівна

Пилипчук Наталія Петрівна

Пономарьова Ольга Михайлівна

Принцевська Вікторія Павлівна

Санікова Олена Сергіївна

Азевич Володимир Броніславович

Биліна Тетяна Іванівна

Гаврилова Галина Леонідівна

Дундар Ірина Олександрівна

Матус Валерій Вячеславович

Савченко Ігор Борисович

Сарновський Василь Ярославович

Свіягіна Ірина Миколаївна

Смірнова Вікторія Володимирівна

Топчій Тетяна В’ячеславівна

Чопенко Ярослав Вікторович

Яковлева Вікторія Сергіївна

Бойко Світлана Миколаївна

Калиняк Оксана Миколаївна

Ревер Василь Володимирович

Храпко Василь Дмитрович

Барков Віктор Миколайович

Гєрцик Ростіслав Валерійович

Коструба Галина Іванівна

Круподеря Дмитро Олександрович

Куракова Вікторія Валентинівна

Протасов Володимир Ілліч

Сєдих Андрій Вікторович

Філонова Юлія Олександрівна

Акуленко Світлана Олексіївна

Белоконна Інна Вікторівна

Бовчалюк Зоряна Аркадіївна

Кицюк Вікторія Сергіївна

Миніч Тетяна Іванівна

Соломка Ірина Анатоліївна

Капцова Тетяна Петрівна

Медвецький Сергій Костянтинович

Павицька Тетяна Миколаївна

Полякова Людмила Володимирівна

Саадулаєв Анзор Ібрагімович

Дадашева Світлана Вячеславівна

Кабанова Віринея Вячеславівна

Гончар Володимир Миколайович

Живоглядова Ірина Карлівна

Іванова Алла Пилипівна

Олексієнко Ірина Сергіївна

Фомін Валерій Анатолійович

Широкоряд Роман Володимирович

Сєвєрова Єлєна Станіславівна

Бондар Яна Миколаївна

Деркач Наталія Миколаївна

Дьомич Людмила Миколаївна

Свистунова Олена Вікторівна

Мурашко Сергій Іванович

Судді, що не пройшли кваліфоцінювання і є недоброчесними, згідно з методологією ЧЕСНО.Фільтруй суд!:

Зуєва Лариса Євгенівна

Маліченко Василь Володимирович

Марко Роман Іванович

Карнаух Андрій Станіславович

Великохацька Віра Вікторівна

Санін Богдан Володимирович

Дадим Юлія Миколаївна

Макаренко Володимир Вячеславович

Ластовка Неля Дмитрівна

Великохацька Віра Вікторівна

Гандзюк Володимир Павлович

Гончаров Олег Онуфрійович

Короткова Ольга Сергіївна

Курило Ліана Володимирівна

Радчикова Олена Петрівна

Бондар Володимир Олександрович

Вернидубов Ярослав Іванович

Горкава Вікторія Юріївна

Ярошенко Сергій Володимирович

Маліновська Валентина Миколаївна

Судді, щодо яких зупинено кваліфікаційне оцінювання і які є недоброчесними, згідно з методологією ЧЕСНО.Фільтруй суд!:

Бисага Тарас Юрійович

Баранов Дмитро Олександрович

Колегаєва Світлана Вікторівна

Отвіновський Павло Леонідович

Шевченко Тетяна Миколаївна

Войтенко Тетяна Віталіївна

Яковенко Анна Валеріївна

Пукшин Людмила Гелярівна

Бугіль Володимир В’ячеславович

Вовк Євген Ігорович

Васильченко Олег Васильович

Луценко Олександр Миколайович

Циктіч Віталій Михайлович

Надалі Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! продовжуватиме стежити за перебігом кваліфікаційного оцінювання суддів Вищою кваліфікаційної комісії суддів України.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію за власною методологією з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про недоброчесність суддів є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.