Октябрський районний суд Полтави ще три роки очолюватиме одіозний суддя Струков

Судді Октябрського райсуду м. Полтави під час обговорень та таємного голосування обрали головою свого суду Олександра Струкова, при цьому, що Струков очолює цей суд вже 10 років, тобто дві каденції підряд. Тобто третій раз обрати його за законом не могли. 

IMG_2651

Суддя Струков свого часу прославився на всю Україну не лише неетичною поведінкою, халатністю під час ведення засідань чи причетністю до сумнівних рішень, зокрема на користь високопосадовців регіону, але й неоноразово здійснював тиск на своїх колег, аби ті ухвалювали потрібні рішення. Наприклад, стосовно судді-викривачки Лариси Гольник суддя Струков провів цілий ряд заходів, аби перешкодити діяльності судді, а також помститися їм за принциповість та дотримання норм закону. Пан Струков вдавався і до створення неприйнятної психологічної атмосфери у суді навколо неї, фабрикував «докази» порушення нею трудової дисципліни, зокрема відрядження у Київ у справі суддів-викривачів Струков оформив, як прогули. Цей служитель Феміди навіть не спростовує свого упередженого ставлення до колеги, про що свідчить його інтерв’ю.

На збори суддів, де обирали голову Октябрського райсуду м. Полтави, завітало близько двадцяти активістів, а також депутати місцевих рад і журналісти. Кілька разів громада намагалася взяти слово, аби оголосити свої претензії до кандидилата і почути взамін ґрунтовні пояснення, однак головуюча на зборах суддя Олена Шевська відповідала, що виступ слухачів не передбачений Положенням про збори суддів.

IMG_2656

Після наполегливих звернень Олена Шевська все ж поставила на голосування питання про можливість надати слово представникам громади, і судді таки дозволили. Із доповіддю виступила Альона Гончаренко, голова ГО «Полтавська платформа» та регіональна координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! в Полтавській області. Активістка нагадала присутнім про свавільні витівки Струкова, зокрема про справу проти патрульних поліцейських, тиск на суддю Гольник і журналістів, сон на засіданнях тощо) і наголосила, що згідно ст. 20 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» суддя не може обіймати адміністративну посаду більше двох каденцій.

Незважаючи на доповідь активістів, суддя Олександр Струков почувався досить впевнено й навіть посміхався, не скориставшись правом на репліку.

Хоча судді внесли в протокол, що взяли виступ Альони Гончаренко до відома, голосування мало передбачені результати: 13 із 16-ти голосів «за» Олександра Струкова. Кандидатуру судді Чуванової, запропоновану в листі іншою відомою суддею-викривачкою Ларисою Гольник, підтримали лише троє суддів. Сама ж Лариса Гольник була відсутня на засіданні, оскільки її запросили на допит у НАБУ з приводу резонансної справи з міським головою Полтави Олександром Мамаєм.

IMG_2786

Заступником голови суду залишиться Ганна Андрієнко. Олександр Струков наприкінці засідання подякував колегам за довіру до нього. Зала ж зустріла новину викриками «Ганьба». Прикметно, що Октябрський суд – один з найбільш навантажених у Полтаві; у ньому здебільшого розглядають відомі резонансні справи. Винесені суддями рішення не раз з’являлися на шпальтах місцевих і всеукраїнських ЗМІ, багато інфоприводів «подарував» новий старий голова суду. Тому, чого ще чекати від Октябрського райсуду – покаже час.

Матеріал підготувала регіональна координаторка кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! у Полтаві Альона Гончаренко.