Хто судить суддю Ганну Білик?

У ЗМІ дуже часто з’являються новини про викриття на хабарях суддів. Однак, притягнути таких суддів можливо лише у випадку встановлення їхньої вини судом. У рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! було досліджено тих суддів, які будуть вирішувати долю суддів, обвинувачених у корупційних правопорушеннях.

Коли: 29 січня 2019 о 14:00

Суд, що розглядає справу: Деснянський районний суд міста Києва

Обвинувачена: Білик Ганна Олексіївна, суддя Броварського міськрайонного суду Київської області

Дата направлення обвинувального акту до суду: 19 серпня 2017

Кваліфікація: ч. 3 ст. 368 КК (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)

За інформацією з веб-сайту судової влади України, 29 січня 2019 року о 14:00 в Деснянському районному суді міста Києва відбудеться чергове судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням судді Броварського міськрайонного суду Київської області Ганни Білик.

За версією слідства, у червні 2017 року суддя Ганна Білик розглядала справу, у рамках якої органи Державної фіскальної служби вилучили у приватного підприємства 13,5 тонн дизельного палива, оскільки здійснювалася господарська діяльність без дозвільних документів. Однак, приймаючи рішення по справі, суддею не було вирішене питання щодо вищевказаної конфіскованої продукції.  Як стверджують правоохоронці, суддя Білик нібито запропонувала представнику сплатити 1000 євро за прийняття судового рішення про «роз’яснення» з приписом щодо повернення конфіскованої продукції підприємству. Як зазначається, у подальшому зазначені кошти було вилучено під час обшуку у кабінеті судді та її затримання.

Рух ЧЕСНО підготував довідки про трійку суддів, які у колегії розглядатимуть кримінальне провадження за обвинуваченням судді Ганни Білик. Справу розглядатимуть судді Броновицька Оксана Валентинівна (головуючий суддя), Таран Наталія Григорівна, Лісовська Олена Володимирівна.

  1. Броновицька Оксана Валентинівна

Про суддю Оксану Броновицьку відомо те, що вона з 2002 року працює в Деснянському районному суді м. Києва (з 2007 – обрана на посаду судді безстроково).

У відкритих джерелах не було знайдено інформацію, яка б відповідно до методології ЧЕСНО.Фільтруй СУД! прямо чи опосередковано свідчила про порушення суддею Броновицькою Оксаною Валентинівну критеріїв доброчесності.

  1. Таран Наталія Григорівна

У декларації судді Наталії Таран за 2015 рік вказано, що їй належить на праві користування квартира у м. Києві площею 114,1 кв.м з 2010 року, однак у декларації за 2014 рік відомості про цю квартиру суддя не відобразила.

За даними веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, 26 липня 2018 року Таран Наталія підтвердила можливість здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Детальніше про суддю Таран Наталію Григорівну можна прочитати у її профайлі, який підготовлений відповідно до методології оцінки доброчесності суддів кампанії ЧЕСНО. Фільтруй СУД!.

  1. Лісовська Олена Володимирівна

Про суддю Олену Лісовську, посилаючись на висновок Громадської ради доброчесності, відомо те, що суддя 30 січня 2014 року та 7 лютого 2014 року ухвалила дві постанови, якими притягнула до адміністративної відповідальності двох осіб у вигляді штрафу та позбавлення права керування автомобілем строком на 3 місяці через те, що вони нібито не зупинилися на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки “Автомайдану” до резиденції Януковича в Межигір’ї). У подальшому зазначених осіб було звільнено від відповідальності на підставі Закону України “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”.

У декларації доброчесності, яку судді повинні подавати щорічно, зазначаються відомості щодо прийняття рішень про про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”, у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

Однак суддя у власній декларації доброчесності вказала про те, що нею не приймалися такі рішення, незважаючи на те, що суддею було ухвалене рішення про позбавлення учасників протестних акцій водійських прав за невиконання вимог працівника міліції про зупинку транспортного засобу. Таким чином, суддею були надані недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Крім того, суддя має ряд розбіжностей у майнових деклараціях, а також у 2017 році за власним бажанням припинила участь в конкурсі на зайняття посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Детальніше про суддю Лісовську Олену Володимирівну можна прочитати у її профайлі, який підготовлений відповідно до методології оцінки доброчесності суддів кампанії ЧЕСНО. Фільтруй СУД!.