Хто судить суддів Підберезного та Овчаренко?

Продовжуємо інформувати громадськість про судові процеси, в яких обвинуваченими є судді, яких було викрито при вчиненні корупційного правопорушення. Не менш цікавим нюансом у подібних історіях є колегія суддів, яка вирішуватиме подальшу долю служителя Феміди. Отже, в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! було досліджено таких суддів.

Коли: 31 січня 2019 о 14:45

Суд, що розглядає справу: Шевченківський районний суд міста Києва

Обвинувачені: судді Кіровського районного суду міста Дніпра – Підберезний Геннадій Анатолійович та Овчаренко Наталія Григорівна

Дата завершення досудового розслідування: 13 лютого 2018

Кваліфікація: ч. 4 ст. 369 КК (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі)

За інформацією з офіційного веб-сайту Судової влади України, 31 січня 2019 року о 14:45 в Шевченківському районному суді міста Києва відбудеться чергове судове засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням суддів Кіровського районного суду міста Дніпра.

За версією слідства, у вересні 2017 року тодішній голова Кіровського районного суду міста Дніпра Підберезний Геннадій та суддя цього ж суду Наталія Овчаренко нібито намагалися надати керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назарію Холодницькому неправомірну вигоду за вирішення ним питання щодо закриття кримінального провадження, фігурантом якого є суддя Наталія Овчаренко. Як стверджують правоохоронці, їх було затримано відразу на місці, а саме в кабінеті Назарія Холодницького після передачі йому частини суми неправомірної вигоди, розміром 50 тис. доларів США.

За інформацією з офіційного веб-сайту Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро, зазначається про те, що раніше НАБУ направило обвинувальний акт щодо Наталії Овчаренко та Олега Ходасевича, які є суддями Кіровського районного суду міста Дніпра. Так, за версією детективів, судді нібито бажали отримати 30 тис. доларів США від підсудного за прийняття рішення на його користь. При отриманні частини суми, а саме 16 тис. доларів, суддів було затримано співробітниками НАБУ та СБУ.

Рух ЧЕСНО підготував довідки про трійку суддів, які у колегії розглядатимуть кримінальне провадження за обвинуваченням суддів Підберезного Геннадія та Овчаренко Наталії. Справу розглядатиме колегія суддів: Голуб Оксана Анатоліївна (головуюча суддя), Слободянюк Павло Леонідович та Мєлєшак Олена Вікторівна.   

  1. Голуб Оксана Анатоліївна

З 2008 обіймає посаду судді Шевченківського районного суду міста Києва.

За інформацією “Слідство.Інфо”, Оксана Голуб прийняла постанову про позбавлення прав керування автомобілем учасника Євромайдану строком на 4 місяці. Як повідомляє “Слідство.Інфо”, дане рішення пізніше було скасоване Апеляційним судом міста Києва.

Відомості щодо прийняття рішень про накладення адміністративних стягнень у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”, судді повинні вказувати у декларації доброчесності, яку подають щорічно. Однак, про прийняття такого рішення Оксана Голуб не зазначила у декларації доброчесності за 2016 рік. Таким чином, суддя надала недостовірні відомості у декларації доброчесності.

Також у своїх майнових деклараціях за 2012 та 2013 роки суддя не вказала відомості про наявність у неї чи її родини права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

Детальніше про суддю Голуб Оксану Анатоліївну можна прочитати у її профайлі, який підготовлений відповідно до методології оцінки доброчесності суддів кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!

  1. Мєлєшак Олена Вікторівна

З 2010 обіймає посаду судді Шевченківського районного суду міста Києва.

Про суддю Олену Мєлєшак відомо те, що рішенням дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, вона ухвалила постанову, якою позбавила особу права керування автомобілем строком на 4 місяці через те, що вона, нібито, не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту – поїздки “Автомайдану” до резиденції президента Януковича в Межигір’ї). Дисциплінарна палата констатувала, що суддею під час розгляду зазначених адміністративних справ було допущено ряд порушень. Так, було встановлено, що оцінка суддею протоколу про адміністративне правопорушення як доказу не ґрунтувалася на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні обставин справи в їх сукупності, в результаті чого вказаний протокол було безпідставно визнано належним письмовим доказом вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення. Однак, суддю не було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення.

Детальніше про суддю Мєлєшак Олену Вікторівну можна прочитати у її профайлі, який підготовлений відповідно до методології оцінки доброчесності суддів кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!

  1.  Слободянюк Павло Леонідович

З 2010 обіймає посаду судді Шевченківського районного суду міста Києва.

У відкритих джерелах не було знайдено інформацію, яка б відповідно до методології ЧЕСНО. Фільтруй суд! прямо чи опосередковано свідчила про порушення суддею Слободянюком Павлом Леонідовичем критеріїв доброчесності.