80% суддів Вищого адмінсуду, що претендують на крісла у Верховному Суді, причетні до ухвалення сумнівних рішень

27 суддів з Вищого адміністративного суду змагатимуться за крісло в адміністративній палаті нового Верховного Суду. Серед кандидатів – судді, які причетні до ухвалення сумнівних рішень й у часи Януковича всіляко потурали тогочасній владі й не винесли жодного рішення, яке б суперечило її інтересам. Крім цього, ще 19 із 27 претендентів неохоче бралися за справи щодо очищення суддівських лав від недоброчесних представників. Примітно, що чимало суддів ВАСУ – мільйонери, які у 2015 році потрапляли до рейтингів найбагатших суддів України або ті, які під тиском перевірок антикорпуційними органами в е-деклараціях зазначали про майно, яке «забули» зазначити у паперових деклараціях.

У рамках проведення конкурсу до найвищої судової інстанції команда кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! зібрала інформацію про всіх кандидатів, однак першими під наш приціл потрапили судді вищих судів, зокрема Вищого адміністративного суду. В аналітичних довідках нижче можна ознайомитися детальніше з інформацією про кожного суддю-претендента на місце у Верховному Суді.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

Бившева Людмила Іванівна

byvshevaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2006 року.

Статки

Відповідно до аналітики Громадського руху ЧЕСНО «Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ» суддя Бившева Л.І. здивувала тим, що показала, як може «помолодшати» автомобіль: у паперовій декларації суддя Вищого адміністративного суду України задекларувала Mercedes-Benz ML-Class 350 2011 року випуску, а в електронній декларації це ж авто – 2012 року випуску.

Зв’язки, які можуть впливати на неупереджений розгляд судових справ або справ відносно судді

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки чоловік судді (Бившев С.В.) є адвокатом та директором ТОВ «Юніком юрсервіс».

 

Головчук Світлана Володимирівна

golovchuk

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2008 року.

 Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з офіційного веб-сайту ВАСУ суддя Головчук С.В. головувала в колегії, яка визнала незаконним та скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення  судді Печерського районного суду м. Києва Кицюка Віктора Петровича, підозрюваного ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану).  

 Статки

Відповідно до аналітики Громадського руху ЧЕСНО «Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ» суддя Головчук С.В. в електронній декларації нарешті повідомила про статки чоловіка: житловий будинок площею 29,1 кв.м, земельні ділянки із площами 310 та 155 кв.м.. Також суддя зізналась про наявність у її родини автомобіля Folksvagen Transporter 2008 року та саморобного причепу.

 

Голяшкін Олег Володимирович

golyashkinКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1998 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2012 року.

Причетність до корупції

“Еспресо” повідомляє, що суддя претендує на отримання житла, хоча не є малозабезпеченою особою. Відповідно до декларації за 2015 рік він та його сім’я володіють трьома квартирами, двома гаражами,  також задекларовані готівкові кошти: 61 000 доларів та 5 000 Євро.

Сумнівні рішення

Згідно із реєстром судових рішень суддя Голяшкін О.В. головував у колегії, яка визнала незаконним та скасувала подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Шевченківського районного суду міста Києва Наталії Гриньковської з посади у зв’язку з порушенням присяги судді. Відповідно до інформації із інтернет-порталу Lb.ua саме суддя Гриньковська Н. ухвалила рішення про взяття під варту на два місяці по-звірячому побитого журналіста Валерія Гарагуца 1 грудня 2013 року.

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Голяшкін О.В. був у складі колегії, яка визнала незаконним та скасувала рішення про відсторонення  судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Решетніка Миколи Олександровича, підозрюваного ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення про обрання найбільш суворих запобіжних заходів учасникам мирних акцій протесту на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України).

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки дружина судді (Голяшкіна О.А.) у 2015 році (з травня по листопад) працювала секретарем судового засідання у Вищому адміністративному суді України.

 

Єрьомін Анатолій Васильович

yeromin

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Дата початку роботи суддею невідома, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2013 року.

Сумнівні рішення

Згідно із реєстром судових рішень та інформацією із видання «Закон і Бізнес» суддя Єрьомін А.В. був у складі колегії, які ухвалювала рішення про визнання незаконною Постанову ВР України «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді» від 24 лютого 2014 року в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КС України Пасенюка О.М. у зв’язку з порушенням присяги судді. Нагадаємо, що порушенням присяги суддями КС України Верховна Рада України назвала прийняття рішення, згідно із яким було повернуто Конституцію України до редакції 1996 року, що значно розширило повноваження Президента України та фактично уможливило здійснення узурпації влади Януковичем, а також рішення, якими було унеможливлено проведення виборів у м. Києві та до Тернопільської обласної ради, що позбавило виборчих прав жителів столиці та Тернопільської області, та надано дозвіл Уряду регулювати рівень соціальних виплат.

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з офіційного веб-сайту ВАСУ суддя Єрьомін А.В. був у складі колегії суддів, які ухвалили рішення від 17 червня 2015 року про визнання незаконним та скасування рішення Вищої ради юстиції «Про внесення подання Президентові України про звільнення Кравця Дмитра Івановича з посади судді Шевченківського районного суду міста Києва за порушення присяги». За повідомленням Вищої ради юстиції суддя Кравець Д.І. ухвалив рішення, яким заборонив проводити збори у приміщенні КМДА під час Євромайдану.

 Статки

Відповідно до аналітики Руху ЧЕСНО «Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ» суддя Єрьомін А.В. задекларував лише в електронній декларації: квартири площею 45 кв.м та 40 кв.м та 2 земельні ділянки дружини із площами 1000 та 445 кв.м..

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки донька (Єрьоміна В.А.) працювала з 2011 по 2015 рік помічником судді у Київському районному суді м. Одеси.

 

Загородній Анатолій Федорович

zagorodnijКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2005 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з офіційного веб-сайту ВАСУ суддя Загородній А.Ф. був у складі колегії суддів, яка 29 лютого 2016 року визнала незаконним та скасувала подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги. Висновку про порушення присяги Васильєвою дійшла ТСК, яка аналізувала рішення судді щодо учасників протестних акцій під час Революції гідності (зокрема, за висновком комісії, суддя розглядала 2 адміністративні справи відносно учасників протестних акцій зі значними порушеннями норм КУпАП).

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки син судді (Загородній А.А.) працює секретарем судових засідань у Вищому адміністративному суді України.

 

Заїка Микола Миколайович

zayika

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2005 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з офіційного веб-сайту ВАСУ суддя Заїка М.М. був у складі колегії суддів, які 29 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували подання  Вищої ради юстиції про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги. Висновку про порушення присяги Васильєвою дійшла ТСК, яка аналізувала рішення судді щодо учасників протестних акцій під час Революції гідності (зокрема, за висновком комісії, суддя розглядала 2 адміністративні справи відносно учасників протестних акцій зі значними порушеннями норм КУпАП).

Причетність до корупції

Згідно із інформацією з веб-сайту «Доступ до правди» у Рівненській області два підприємства мають спеціальні дозволи на користування надрами з корисними копалинами бурштину: Державне підприємство «Бурштин України» і ТОВ «Центр «Сонячне ремесло», 75% корпоративних прав якого належать дружині судді Симсі Галині Василівні (відповідно до даних декларації за 2015 рік). Як зазначено на веб-сайті місцевого видання «Polissya.net» ТОВ «Центр «Сонячне ремесло» є стороною конфлікту з місцевими мешканцями.

 Статки

У 2015 році суддя потрапив до п’ятірки найбагатших суддів України за дослідженням Руху ЧЕСНО. Сукупний дохід його сім’ї становив 4 350 810 грн.

 

Іваненко Яна Леонідівна

ivanenko

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2007 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2012 року.

Сумнівні рішення

Відповідно до статті В.Тимощука, опублікованій на веб-сайті видання «Українська правда», суддя Іваненко Я.Л. у складі колегії суддів ухвалив рішення, яким фактично узаконив обов’язок громадян України при отриманні закордонних паспортів сплачувати, окрім, державного мита у розмірі 170,00 грн, додаткові суми, що не передбачені законодавством, а саме, 87,15 грн – «за оформлення та видачу паспорту» та 120,00 грн – «за бланк паспорту».

 Статки

Відповідно до аналітики Громадського руху ЧЕСНО «Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ» суддя Іваненко Я.Л. лише в електронній декларації згадала про користування автомобілем Suzuki SX-4 2011 року випуску.

 

Калашнікова Олена Володимирівна

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2010 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з офіційного веб-сайту ВАСУ суддя Калашнікова О.В. була головуючою при розгляді судової справи та ухваленні рішення від 11 січня 2016 року про визнання незаконним та скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення судді Солом’янського районного суду м. Києва Кушнір Світлани Іванівни, відносно якої Генеральна прокуратура України здійснювала досудове розслідування у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.375 КК України (постановлення завідомо неправосудних ухвал). Згідно із інформацією з веб-сайту «Закон і Бізнес» суддя Кушнір С.І. обирала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою учасникам протестних акцій під Революції Гідності Овсієнку М.Ю. та Юрченку Д.М.

 

Маринчак Нінель Євгенівна

marynchak

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2005 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Маринчак Н.Є. була у складі колегії суддів, які 16 травня 2016 року визнали незаконним та скасували подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення Набудович Ірини Олександрівни з посади судді Дарницького районного суду м. Києва за рішення проти Майдану (а саме, 25 січня 2014 року суддя Набудович ухвалила рішення про тримання під вартою учасника протестних акцій).

 Статки

Відповідно до аналітики Руху ЧЕСНО «Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ» суддя Маринчак Н.Є. «забула» задекларувати у своїй електронній декларації квартиру 55,04 (м²) на праві користування, яка є в паперовій декларації. Зате,в електронну декларація суддя додала інформацію про право користування Lexus RX-450 2010 року випуску.

 

Мойсюк Микола Іванович

mojsyuk

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2008 року.

 

Причетність до корупції

За даними веб-сайту програми «Надзвичайні новини» суддя Мойсюк М.І. нібито претендує на службову квартиру, яка мала би бути передана бійцям АТО. Проте, декларація судді за 2015 рік показує, що квартирами та іншим нерухомим майном суддя не обділений. Крім вищезгаданої “службової” квартири площею 136 м.кв, у власності судді квартира площею 69 кв. м, майже 0,6 га землі, на праві користування у судді квартира площею 63 кв.м. Більше того, майно родичів декларанта, у порівнянні з поданими звітностями за 2013 і 2014 роки, збільшилося. Так, у 2013 році члени сім’ї Мойсюка М.І. мали лише дві квартири площею по 70 квадратних метрів, одна з яких була орендована. А вже в 2014 році члени сім’ї Мойсюка збагатилися ще й на землю у майже 1 га та приватний будинок площею у 87 квадратних метрів, а також інше нерухоме майно площею 135 квадратних метрів, вказане як нежитлові будівлі.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік суддя Мойсюк М.І. зберігає 1 250 000,00 грн готівкою.

 

Мороз Лариса Леонтіївна

morozКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2009 року.

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Мороз Л.Л. головувала в колегії, яка 11 лютого 2016 року визнала незаконним та скасувала рішення про відсторонення  судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Решетніка Миколи Олександровича, підозрюваного ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення про обрання найбільш суворих запобіжних заходів учасникам мирних акцій протесту на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України).

 

Олексієнко Микола Миколайович

oleksiyenko

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2010 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту видання «Тиждень» 28 березня 2012 року був у складі колегії суддів ВАСУ, які ухвалювали рішення про закриття провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіної до президента України Віктора Януковича про визнання незаконним його указу від 30 грудня 2011 року, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада та Дня Соборності 22 січня.

Суддя Олексієнко М.М. був у колегії суддів, які прийняли рішення про позбавлення депутатського мандата депутата Власенка С.В. у 2013 році через те, що останній був учасником сторони захисту Тимошенко Ю.В. у кримінальній справі з приводу незаконних діях при підписанні газових угод.

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з офіційного веб-сайту ВАСУ суддя Олексієнко М.М. був у складі колегії суддів, які ухвалили рішення від 17 червня 2015 року про визнання незаконним та скасування рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення судді Печерського районного суду м. Києва Царевич Оксани Ігорівни, відносно якої Генеральна прокуратура України здійснювала досудове розслідування у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.375 КК України (постановлення завідомо неправосудних рішень). За даними видання «Українська правда» суддя Царевич О.І. підозрюється у тому, що вона виносила завідомо неправосудні рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків з 2011 року донька судді (Олексієнко Я.М.) працює у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у відділі по роботі з кандидатами на посаду судді департаменту суддівської кар’єри. При цьому з декларації за 2015 рік випливає, що донька проживає спільно із суддею Олексієнком М.М.

 

Олендер Ігор Ярославович

olender

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1999 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2013 року.

Сумнівні рішення

Відповідно до статті В.Тимощука, опублікованій на веб-сайті видання «Українська правда», суддя Олендер І.Я. у складі колегії суддів ухвалив рішення, яким фактично узаконив обов’язок громадян України при отриманні закордонних паспортів сплачувати, окрім, державного мита у розмірі 170,00 грн, додаткові суми, що не передбачені законодавством, а саме, 87,15 грн – «за оформлення та видачу паспорту» та 120,00 грн – «за бланк паспорту».

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Олендер І.Я. була у складі колегії суддів, які 16 травня 2016 року визнали незаконним та скасували подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про про звільнення Набудович Ірини Олександрівни з посади судді Дарницького районного суду м. Києва за рішення про тримання під вартою активіста Майдану.

 Статки

Відповідно до аналітики Руху ЧЕСНО «Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ» суддя Олендер І.Я. не задекларував свій автомобіль Mitsubishi Lancer 2008 року  в паперовій декларації  за 2015 рік, ця інформація з’явилася лише у його електронній декларації. 

 

Пасічник Світлана Сергіївна

pasichnykКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1998 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2012 року.

 Статки

Відповідно до даних декларації за 2015 рік суддя Пасічник С.С. при сумі річного доходу 421126 грн набула у власність квартиру в Києві площею 121,3 м.кв. Що примітно, задекларована вартість цієї нерухомості – 22 грн. Ще у 2014 році ця квартира була на праві користування у сім’ї Пасічників.

 

 

Приходько Ірина Віталіївна

pryhodko

Кандидат на посаду судді Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді Вищого адміністративного суду України з 2012 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Приходько І.В. була у складі колегії суддів, які 16 травня 2016 року визнали незаконним та скасували подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про  звільнення Набудович Ірини Олександрівни з посади судді Дарницького районного суду м. Києва за рішення проти Майдану (а саме, 25 січня 2014 року суддя Набудович ухвалила рішення про тримання під вартою учасника протестних акцій).

 

Рецебуринський Юрій Йосипович

retseburynskyj

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1995 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2009 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Рецебуринський Ю.Й. головував у колегії, яка 17 червня 2015 року визнала незаконним та скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення  судді Печерського районного суду м. Києва Царевич Оксани Ігорівни, підозрюваної ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану).  

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Рецебуринський Ю.Й. був у складі колегії суддів, яка визнала незаконним та скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення  судді Печерського районного суду м. Києва Кицюка Віктора Петровича, підозрюваного ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану).   

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Рецебуринський Ю.Й. був у складі колегії суддів, яка 29 лютого 2016 року визнала незаконним та скасувала подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги. Висновку про порушення присяги Васильєвою дійшла ТСК, яка аналізувала рішення судді щодо учасників протестних акцій під час Революції гідності (зокрема, за висновком комісії, суддя розглядала 2 адміністративні справи відносно учасників протестних акцій зі значними порушеннями норм КУпАП).

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту видання «Тиждень» 28 березня 2012 року був у складі колегії суддів ВАСУ, які ухвалювали рішення про закриття провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіної до президента України Віктора Януковича про визнання незаконним його указу від 30 грудня 2011 року, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада та Дня Соборності 22 січня.

Суддя Рецебуринський Ю.Й. був у колегії суддів, які прийняли рішення про позбавлення депутатського мандата депутата Власенка С.В. у 2013 році через те, що останній був учасником сторони захисту Тимошенко Ю.В. у кримінальній справі з приводу незаконних дій при підписанні газових угод.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки донька судді (Рецебуринська В.Ю.) з 2014 року працює помічником судді у Господарському суді міста Києва. Згідно із даними веб-сайту «Посіпаки» Рецебуринська В.Ю. також була помічником народного депутата від Партії регіонів Пшонки Артема Вікторовича у Верховній Раді України 6-7 скликання (2007-2012, 2012-2014 рр).

 

Рибченко Анатолій Олексійович

rybchenkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2006 року (звільнений 22.09.2016 року у зв’язку із поданням заяви про відставку).

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Рибченко А.О. був у складі колегії суддів, які 14 березня 2016 року визнали незаконним та скасували подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Дарницького районного суду м. Києва Пойди Сергія Миколайовича за рішення проти Майдану (а саме, 23 січня 2014 року суддя Пойда ухвалив рішення про тримання під вартою активістів Майдану).

 Статки

Відповідно до поданої перед звільненням декларації за 9 місяців 2016 року заробив 287 683 грн заробітної плати за основним місцем роботи. Має у приватній власності 5 земельних ділянок загальною площею 9 185 кв. м, квартиру на 123,3 кв. м., житловий будинок загальною площею 113 кв. м. та ще половину іншого будинку загальною площею 39 кв. м. Також задекларував кошти, позичені третім особам у розмірі 93 000 доларів США.

 

Смокович Михайло Іванович

smokovych

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2003 року.

Сумнівні рішення

Суддя Смокович М.І. був у колегії суддів, яка прийняла рішення про позбавлення депутатського мандата депутата Власенка С.В. у 2013 році через те, що останній був учасником сторони захисту Тимошенко Ю.В. у кримінальній справі з приводу незаконних діях при підписанні газових угод.

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Смокович М.І. був головуючим у складі колегії суддів, які 02 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували рішення Вищої ради юстиції «Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Цибри Нелі Валентинівни з посади за порушення присяги». За даними Громадського радіо суддя Цибра Н.В. ухвалювала безпідставні рішення про арешт активістів черкаського Євромайдану.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки дружина (Смокович Ю.П.) працювала начальником відділу забезпечення державного обвинувачення в регіонах у Генеральній прокуратурі України, сестра (Смокович В.І.) – суддею Волинського окружного адміністративного суду, племінник (Смокович М.В.) – суддею Оріхівського районного суду Запорізької області, двоюрідний брат дружини (Гапончук В.В.) – суддею Апеляційного суд Волинського області та ще 5 родичів – депутатами місцевих рад у Волинській області.

 

Стародуб Олександр Павлович

starodub

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року,а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2010 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Стародуб О.П. був у складі колегії суддів, яка визнала незаконним та скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення  судді Печерського районного суду м. Києва Кицюка Віктора Петровича, підозрюваного ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану).   

 

Стрелець Тетяна Геннадіївна

strelets

Кандидат на посаду судді Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2012 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Стрелець Т.Г. була у складі колегії суддів, які 02 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували рішення Вищої ради юстиції «Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Цибри Нелі Валентинівни з посади за порушення присяги». За даними Громадського радіо суддя Цибра Н.В. ухвалювала безпідставні рішення про арешт активістів черкаського Євромайдану.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки сестра (Лук’янець І.Г.) працює адвокатом, а племінниця (Цирора Т.В.) тривалий час працювала прокурором у прокуратурі Полтавської області (з 2013 по 2016 рік).

 

Усенко Євгенія Андріївна

usenko

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року (з перервою з 1995 по 1998 рік), а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2006 року. 

Сумнівні рішення

Згідно із інформацією журналістського розслідування «Схеми: корупція в деталях» прізвище судді Усенко Є.А. значиться у списку суддів ВАСУ, які претендують на земельні ділянки у межах села Тарасівка Обухівського району. Суть скандалу полягає у тому, що у 2008 році Обухівська районна держадміністрація передала маловідомим особам 73 земельні ділянки, розташовані в межах села Тарасівка, загальною площею 14,2 гектара. В той же час Старобезрадичівська сільська рада роздала ті ж землі 160 особам, аргументувавши свою позицію тим, що спірна земля знаходиться в межах населеного пункту, а отже і розпоряджатись нею має сільрада. У 2012 році Вищий адміністративний суд України після тривалих судових розглядів виніс рішення на користь райдержадміністрації. Однак, у 2015 році ВАСУ поновив провадження у зв’язку з нововиявленими обставинами. Рішення у цій справі досі відсутнє.

Статки

Відповідно до даних декларації за 2015 рік, у власності судді та її сім’ї знаходиться 15,072 га землі. Що примітно, у власності судді знаходиться лише 0,165 га. Решта – власність її матері у селі Львове (вся нерухомість була придбана у власність після обрання пані Усенко суддею безстроково до Вищого арбітражного суду України).

 

Черпак Юрій Кононович

cherpak

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працював народним суддею з 1989 по 1994 рік, у подальшому почав знову працювати суддею з 2003 року. На посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2010 року.

Сумнівні рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Черпак Ю.К. був у складі колегії суддів,  яка визнала незаконним та скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення  судді Печерського районного суду м. Києва Кицюка Віктора Петровича, підозрюваного ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану).  

Як вбачається із реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту видання «Тиждень» 28 березня 2012 року був у складі колегії суддів ВАСУ, які ухвалювали рішення про закриття провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіної до президента України Віктора Януковича про визнання незаконним його указу від 30 грудня 2011 року, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада та Дня Соборності 22 січня.

Суддя Черпак Ю.К. був у колегії суддів, які прийняли рішення про позбавлення депутатського мандата депутата Власенка С.В. у 2013 році через те, що останній був учасником сторони захисту Тимошенко Ю.В. у кримінальній справі з приводу незаконних діях при підписанні газових угод.

 

Швед Едуард Юрійович

shved

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1999 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2010 року.

Сумнівні рішення

Як передає Тиждень.uа Швед Е.Ю. входив до складу колегії судів, яка у лютому 2013 року ухвалила рішення визнати недостовірними результати виборів народних депутатів в одномандатних округах № 11 та № 71, де обрані відповідно Олександр Домбровський та Павло Балога. За словами заступника голови ЦВК Андрія Магери зазначене рішення суперечило ряду норм законодавства України. 22 лютого 2014 року Верховна Рада України фактично відновила Домбровського і Балогу у статусі народних обранців.

Як вбачається із реєстру судових рішень 28 березня 2012 року був у складі колегії суддів ВАСУ, які ухвалювали рішення про закриття провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіної до президента України Віктора Януковича про визнання незаконним його указу від 30 грудня 2011 року, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада та Дня Соборності 22 січня.

Суддя Швед Е.Ю. був у колегії суддів, які прийняли рішення про позбавлення депутатського мандата депутата Власенка С.В. у 2013 році через те, що останній був учасником сторони захисту Тимошенко Ю.В. у кримінальній справі з приводу незаконних діях при підписанні газових угод.

Крім того, суддя Швед Е.Ю., як пише видання Тиждень.ua прийняв сумнівне рішення, що суди в Україні не мають права змушувати Верховну Раду України виконувати свої обов’язки, зокрема, призначати позачергові вибори у Києві. У мотивувальній частині документа суддя Едуард Швед постановив, що призначення виборів не є проявом владних повноважень Ради, а тому оскаржувати такі дії в адміністративному порядку неможливо.

Також, як вбачається із реєстру судових рішень суддя Швед Е.Ю. був у складі колегії суддів, які визнали законним виїзне засідання Верховної Ради України від 04 квітня 2013 року. Вищевказане засідання, як зазначається на сайті видання «Тиждень.ua», відоме під назвою «квітневий путч», було організоване Партією Регіонів та КПУ без допуску опозиційних депутатів у будівлі комітетів по вулиці Банковій.

Згідно із реєстром судових рішень та інформацією із видання «Закон і Бізнес» суддя Швед Е.Ю. був у складі колегії, які ухвалювали рішення про визнання незаконною Постанову ВР України «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді» від 24 лютого 2014 року в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КС України Пасенюка О.М. у зв’язку з порушенням присяги судді. Нагадаємо, що порушенням присяги суддями КС України Верховна Рада України назвала прийняття рішення, згідно із яким було повернуто Конституцію України до редакції 1996 року, що значно розширило повноваження Президента України та фактично уможливило здійснення узурпації влади Януковичем.

 Статки

Суддя Швед Е.Ю., як зазначено в аналітиці Руху ЧЕСНО не задекларував земельну ділянку дружини площею 1200 кв. м. в паперовій декларації  за 2015 рік, проте, відповідну інформацію було вказану в електронній декларації за 2015 рік.

Відповідно до декларації за 2015 рік Швед Е.Ю. та його дружина мають 5 земельних ділянок загальною площею 4723 кв. м, дві квартири 98,5 та 156 кв. м та два гаражі. Крім того, подружжя має два легкових автомобіля Lexus RX400H 2008 року випуску та Lexus RX350 2011 року випуску. А також зберігають 94 000 доларів у готівці.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки дружина (Швед О.І.) працює начальником відділу у департаменті охорони здоров’я КМДА, а нерідний син (Швед В.С.) – секретарем судового засідання в Окружному адміністративному суді м. Києва.

 

Швець Віктор Володимирович

maket_suddyaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Дата початку роботи суддею невідома, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2013 року.

Сумнівні рішення

Згідно із реєстром судових рішень та інформацією із видання «Закон і Бізнес» суддя Швець В.В. був у складі колегії, які визнали незаконною Постанову ВР України «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді» від 24 лютого 2014 року в частині дострокового припинення повноважень та звільнення з посади судді КС України Пасенюка О.М. у зв’язку з порушенням присяги судді. Нагадаємо, що порушенням присяги суддями КС України Верховна Рада України назвала прийняття рішення, згідно із яким було повернуто Конституцію України до редакції 1996 року, що значно розширило повноваження Президента України та фактично уможливило здійснення узурпації влади Януковичем.  

За інформацією ЦППР у жовтні 2015 року колегія суддів Вищого адміністративного суду України (за участю судді Швеця) скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендацію щодо звільнення судді Ірпінського міського суду Володимира Шумка, котрий виносив рішення про позбавлення водійських прав автомайданівця.

 

Шипуліна Тетяна Михайлівна

shypulina

Кандидат на посаду судді Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді Вищого адміністративного суду України з 2005 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки донька (Бак В.І.) працює адвокатом. Також до 2015 року працювала адвокатом мати (Шипуліна П.В.).

 

.

 

Штульман Ігор Володимирович

shtulman

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2006 року.

 Сумнівних рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Штульман І.В. був у складі колегії суддів, яка 17 червня 2015 року визнала незаконним та скасувала рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відсторонення судді Печерського районного суду м. Києва Царевич Оксани Ігорівни, підозрюваної ГПУ в ухваленні завідомо неправосудного рішення (а саме, рішення у справах про адміністративні правопорушення відносно активістів Автомайдану).  

Як вбачається із реєстру судових рішень, суддя Штульман І.В. головував у колегії суддів, яка 29 лютого 2016 року визнала незаконним та скасувала подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни з посади за порушення присяги. Висновку про порушення присяги Васильєвою дійшла ТСК, яка аналізувала рішення судді щодо учасників протестних акцій під час Революції гідності (зокрема, за висновком комісії, суддя розглядала 2 адміністративні справи відносно учасників протестних акцій зі значними порушеннями норм КУпАП).

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки син судді (Штульман В.І.) працює помічником судді у Подільському районному суді м. Києва.

 

Юрченко Валентина Петрівна

yurchenko

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Дата початку роботи суддею невідома, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2013 року.

 Сумнівних рішення

Як вбачається із реєстру судових рішень та за повідомленням інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ» суддя Юрченко В.П. була у складі колегії, які ухвалювали рішення щодо визнання незаконним нарахування транспортного податку власникам елітних іномарок у розмірі 25 000 грн у 2015 році. У результаті розгляду справи ВАСУ скасував рішення попередніх судових інстанцій і, визнавши протиправним, скасував податкове повідомлення-рішення про донарахування податку власнику автомобіля (Range Rover 2013 року).

Як вбачається із реєстру судових рішень суддя Юрченко В.П. була у складі колегії суддів, які 14 березня 2016 року визнали незаконним та скасували подання Вищої ради юстиції про звільнення судді Дарницького районного суду м. Києва Пойди Сергія Миколайовича за рішення проти Майдану (а саме, 23 січня 2014 року суддя Пойда ухвалив рішення про тримання під вартою активістів Майдану).

 Статки

Відповідно до аналітики Громадського руху ЧЕСНО “Тіні забутих статків: е-декларації суддів ВАСУ” суддя Юрченко В.П. лише в електронній декларації проінформувала суспільство про наявність у її чоловіка земельної ділянки площею 1000 кв.м, квартиру 65,6 кв.м та дві його автівки – ЗАЗ 968М 1992 року та “М2141” 1994 року (забувши уточнити, що це Москвич).