8 мільйонів у подарунок: аналіз декларацій суддів Господарського суду міста Києва

Судді Господарського суду міста Києва та члени їхніх родин отримали понад 8 мільйонів гривень у подарунок впродовж 2014-2016 років. Ці та інші дані з декларацій суддів зібрав, проаналізував та систематизував рух Чесно в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!

Згідно з деклараціями, 12 із 76 суддів Господарського суду міста Києва регулярно отримують коштовні грошові подарунки та автівки у подарунок. Це судді Босий Вадим, Бондарчук Віта, Бойко Роман, Котков Олександр, Отрош Інна, Стасюк Сергій, Любченко Марія, Мандичев Денис, Чеберяк Павло, Щербаков Сергій, Сівакова Вікторія та Баранов Дмитро.

ЧЕСНО. Фільтруй суд! підготував інфографіку, що ілюструє, які судді або члени їхніх родин отримали в подарунок найбільші суми. Так, найзначніші грошові подарунки отримали: Вадим Босий (2 млн 500 тис), Сергій Стасюк (1 млн 390 тис), Дмитро Баранов (1 млн 330 тис), Інна Отрош (1 млн 083 тис), Вікторія Сівакова (720 тис).

Показово, що майже всі грошові подарунки були отримані суддями, ймовірно, від інших членів родини – батька, матері, чоловіка або дружини. Можливо, цим суддям й справді дуже пощастило з близькими родичами. Так, ймовірно від свого батька, грошові подарунки сумарно за 2014-2016 роки отримали судді Босий Вадим (2 млн), Бондарчук Віта (241 тис), Стасюк Сергій (1 млн 390 тис), Любченко Марія (120 тис). За цей же період, ймовірно, від власних матерів отримали подарунки Бойко Роман (214 тис), Котков Олександр (149 тис), Чеберяк Павло (280 тис).

Дружина судді Баранова Дмитра у 2016 році отримала у подарунок 1 млн 330 тис. А дружина судді Щербакова Сергія у 2016 році отримала в подарунок 128,5 тис.

Нагадуємо, що згідно зі статтею 23 Закону “Про запобігання корупції” обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на подарунки, які даруються близькими особами.

Популярним подарунком є надання автомобілів у користування. Суддя Вадим Босий отримав ймовірно від свого батька у користування Lexus nx300h. Також, ймовірно мати судді Бондарчук Віти надала їй право користування позашляховиком Range Rover Sport. Суддя Котков Олександр отримав, ймовірно від матері, право користування на автомобіль Toyota Highlander.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів.