Хто йде у Вищу раду правосуддя? – аналіз ЧЕСНО.Фільтруй суд!

Судова реформа має закласти основи для якісного оновлення суддівського корпусу, зокрема це відбувається через реорганізацію Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя – ключовий орган у питаннях суддівської кар’єри. 14-15 березня відбудеться З’їзд суддів, під час якого серед 44 кандидатів оберуть 6 нових членів ВРП з числа суддів та суддів у відставці, тобто фактично орган оновиться на третину. Претенденти на місця у Раді мають відповідати критеріям доброчесності та професійної компетентності, однак не всі претенденти можуть похизуватися політично незаангажованим минулим, винесенням правомірних рішень, прозорими статками та етичною поведінкою.

Рух ЧЕСНО проаналізував всіх 44-х кандидатів відповідно до власної методології. Команда кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! склала список недоброчесних та закликає З’їзд суддів не обирати членів ВРП із “ЧОРНОГО СПИСКУ, вибраного громадськістю. Зокрема у “чорному списку” Руху ЧЕСНО судді, що виносили сумнівні рішення не на користь держави, допомагали суддям-порушникам зберігати свої посади, судді, які живуть не за доходами, приховують статки членів сім’ї та мають зв’язки із оточенням екс-президента та служителі Феміди, які не знають права.

Майже половина кандидатів у ВРП одночасно змагаються за крісла у Верховному Суді і деякі з них вже зійшли з дистанції, не склавши тесту на знання права, що дає підстави сумніватися у їхній професійній компетентності.

Серед кандидатів, що були задіяні у винесенні сумнівних рішень, суддя Арсірій, який  разом з колегами з Окружного адміністративного суду м. Києва у листопаді 2014 року ухвалили, яким не дозволили повернути державі 20 газоносних родовищ, які в часи Януковича отримала приватна фірма, що контролюється оточенням екс-президента. Йому компанію складає суддя Снегірьов з Луганщини, який у 2013 році також обмежував роль державних органів, зокрема заборонив Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку анулювати угоди у разі порушень торговцями законодавства. Вища рада юстиції намагаласб звільнити суддю за порушення присяги, але не назбирала необхідних голосів.

З-поміж всіх кандидатів майже 20% мають непрозорі статки або їхній стиль життя не відповідає задекларованим доходам. Найбільш яскравими представниками є суддя Бабенко з Київського апеляційного адміністративного суду, який за роки своєї діяльності зумів нажити чималі статки. при цьому у власності дружини судді бізнес в Криму. Надмірними статками відома кандидатка на посаду у ВРП суддя Епель, яка не вказувала у паперових деклараціях статків чоловіка, який має зв’язки із оточенням Януковича. При цьому сама суддя їздить на дорогих автівках, за що їй на первинному кваліфоцінюванні робили зауваження члени ВККС.

Поширеним недотриманням норм доброчесності кандидатами у Вищу раду правосуддя є порушення прав людини. Серед кандидатів у ВРП суддя Первушина, під пильним керівницством якої судді Голосіївського райсуду переслідували майданівців. Згодом суддя ініціювала кримінальне провадження проти громадських активістів за нібито її переслідування.

Команда кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! зібрала та проаналізувала інформацію про всіх кандидатів до Вищої ради правосуддя, зокрема вона сформувала аналітичні довідки про служителів Феміди, які змагатимуться за крісла у ключовому органі у питаннях суддівської кар’єри.

Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

 

“ЧОРНИЙ СПИСОК”: 17 НЕДОБРОЧЕСНИХ КАНДИДАТІВ ДО ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ

1. Алейніков Григорій Іванович

АлейніковКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Порушено критерій професійної компетентності

Освіта: вища юридична. Закінчив Харківський юридичний інститут ім. Ф. Е. Дзержинського у 1985 році. Також має вищу економічну та педагогічну освіти. Кандидат юридичних наук.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1987 році у Мелітопольському міському суді Запорізької області.

З 1992 по 2002 рік працював адвокатом.

У 2002 році обраний на посаду судді безстроково.

У вересні 2016 року був звільнений у зв’язку з поданням заяви про відставку.

У 1998 році та 2002 році був кандидатом у депутати ВРУ як самовисуванець.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2017 роки, дружина Алейнікова Г.І. (Алейнікова Наталія Олексіївна) є приватним нотаріусом, один із синів (Алейніков Костянтин) є адвокатом, інший син (Алейніков Валентин) – нотаріусом.

Професійна некомпетентність

Алейніков Григорій Іванович був кандидатом на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, однак вибув із конкурсу, не склавши анонімне письмове тестування на знання права. Суддя не подолав прохідного мінімуму (54 бали) за результатами тестування, набравши 53,25 бали із 90 можливих.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя, невідповідністю критерію професійної компетенції вважається, зокрема, нездатність кандидата подолати прохідний мінімум на анонімному письмовому тестуванні під час конкурсу на посаду судді.

 

2. Арсірій Руслан Олександрович

Арсірій

Кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Причетний до ухвалення сумнівних рішень.

Освіта: вища юридична. Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого у 1996 році. Також має вищу військову освіту, а також з інтелектуальної власності.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2001 році у Господарському суді Донецької області.

У 2007 році обраний на посаду судді Окружний адміністративний суд міста Києва безстроково.

Перед початком кар’єри судді працював у ЗСУ та адвокатом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, брат судді Арсірій Ярослав Олександрович протягом 2010-2011 років був заступником міністра у Міністерстві культури і туризму, а з 2014 року працює адвокатом. Також за інформацією порталу “Наші гроші”, Ярослав Арсірій в часи Януковича працював заступником губернатора на Кіровоградщині. Як повідомляє портал, ця область традиційно вважалась вотчиною Едуарда Ставицького і жодне серйозне призначення тут не проходило без його участі.

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

У листопаді 2014 року суддя Арсірій, разом з колегами Огурцовим та Погрібніченком ухвалили рішення, яким не дозволили державі повернути 20 газоносних родовищ, отриманих фірмою «Голден Деррік» в часи Януковича. При цьому, «Голден Деррік» контролюється близькими до Януковича людьми: екс-міністром енергетики Ставицьким та екс-міністром АПК Присяжнюком.

За інформацією розслідування “Слідство.інфо”, суддя Арсірій у складі колегії ухвалював судові рішення у той період, коли за даними правоохоронців знаходився поза межами України.

Хоча дані заяви не є підтвердженням вини Арсірія Руслана Олександровича в ухваленні сумнівного рішення, вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність його причетності до ухвалення рішення з порушенням загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності. За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя можна зробити оцінку, що Арсірій Руслан Олександрович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає цьому критерію.

Невідповідність стилю життя задекларованим доходам та непрозорість статків

У межах розслідуванняСлідство.інфо” було з’ясовано, що суддя часто відпочиває на екзотичних курортах, зокрема, в Мексиці та Ямайці. Разом з тим, сам суддя не став пояснювати журналістам, звідки у нього гроші на дорогий відпочинок.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя, невідповідністю критерію вважається, зокрема, ненадання кандидатом обґрунтованих пояснень щодо походження статків. Наведена вище інформація дає підстави припустити про вірогідність невідповідності стилю життя задекларованим доходам з огляду на відсутність інформації про походження коштів на дорогий відпочинок.

 

3. Бабенко Костянтин Анатолійович

БабенкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Порушено критерій відповідності стилю життя задекларованим доходам.

Освіта: вища юридична. Закінчив Одеський державний університет імені І. І. Мечникова у 2000 році. Має також економічну освіту. Доктор юридичних наук.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2003 році у Господарському суді Київської області.

У 2008 році обраний на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду безстроково.

Перед початком кар’єри судді працював слюсарем монтажником, комерційним директором підприємства та депутатом Криворізької міської ради.  

Згідно з розслідуванням “PROSUD” до того, як стати суддею Бабенко також пробував себе у політиці: у 1998 році та у 2002 році балотувався у народні депутати. У 2002 року висувався від  виборчого блоку політичних партій “Єдність”.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Додатково

Був кандидатом на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Вибув з конкурсу після проведення спеціальної перевірки ВККС.

Невідповідність стилю життя задекларованим доходам та непрозорість статків

У декларації за 2013 рік суддя не вказав інформацію про доходи та майно своєї родини, зазначивши, що вони не дали дозволу на оприлюднення такої інформації.

Згідно з декларацією за 2015 рік, суддя володіє десятьма земельними ділянками, шість з яких набуто за загальною вартістю 9913 грн. Крім того, у власності судді знаходиться житловий будинок. Донька судді, Бабенко Наталія Костянтинівна, володіє двома квартирами у Києві площею 215,5 кв.м та 149,5 кв.м. У власності дружини судді, Бабенко Наталії Костянтинівни, будинок площею 138 кв.м, квартира площею 75 кв.м у Кривому Розі та квартира в Росії площею 31 кв. м, а також автомобілі: Mercedes-Benz GL 320 CDI 2008 року випуску, Lexus RX 400H 2008 року випуску, Toyota RAV4 2006 року випуску. Крім того, дружина судді є учасником двох юридичних осіб: приватного підприємства «Аміда-Крим» та товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-російське підприємство «Промторгінвест-компані».

На веб-сайті «Prosud» зазначається, що дружина судді, Бабенко Наталія Костянтинівна, є власником приватного підприємства «Аміда-Крим», яке зареєстроване у місті Алушта Автономної республіки Крим. Після окупації Криму, зазначене підприємство не було перереєстроване в Україні. Більше того, як зазначається на вказаному сайті, підприємство було перереєстроване у відповідності до законодавства Російської Федерації.

За інформацією, що оприлюднена на веб-сайті «Prosud», донька судді у віці 16 років набула у власність квартиру на Печерську площею 215,4 кв.м. (вартість подібної квартири, як зазначає автор статті, стартує від 540 тис. доларів). Окрім того, донька також набула у власність у віці 16 років квартиру площею 149,5 кв.м у новобудові на Позняках.

При цьому з декларацій за 2015 та 2016 роки випливає, що основні доходи були отримані Бабенком К.А. за місцем роботи. При цьому дружина жодних доходів від участі у підприємствах не отримувала.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, непрозорість майна у вигляді невідповідності задекларованого майна реальним статкам особи та невідповідності задекларованої вартості майна ринковій вартості.

 

4. Гладій Степан Васильович

ГладійКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Порушено критерій дотримання прав людини та відповідності статків задекларованим доходам.

Освіта: вища юридична. Закінчив Харківський юридичний інститут імені Ф. Е. Дзержинського в 1989 році. Кандидат юридичних наук.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1993 році у Ленінському районному суді міста Полтави.

У 1998 році обраний на посаду судді безстроково.

З 2009 року працює суддею Апеляційного суду міста Києва.

Перед початком кар’єри судді працював в прокуратурі.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

Дружина – Гладій Ірина Валентинівна, приватний нотаріус; тесть – Болгарь Валентин Михайлович, колишній адвокат (до 2014 року); зять – Бенедик Василь Іванович, колишній адвокат (до 2011 року); племінник – Гладій Євген Васильович, начальник відділу представництва інтересів громадян або держави протидії корупції у військовій сфері Військової прокуратури західного регіону України; племінник – Гладій Олександр Васильович, заступник військового прокурора Військової прокуратури Маріупольського гарнізону; брат дружини – Болгар Валентин Валентинович, прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Прокуратури Полтавської області.  

Додатково

18 травня 2016 року успішно пройшов первинне кваліфікаційне оцінювання.

Непрозорість статків

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя Гладій задекларував 40 тис. доларів у власності своєї дружини (яка не мала власних доходів в 2015 році) і 100 тис. доларів у власності громадянина України Болгаря Валентина Михайловича (тесть судді).

Відповідно до електронної декларації за 2016 рік Болгарь Валентин Михайлович також вказаний, як власник квартири у Києві загальною площею 58 кв. м, яку з 2015 року орендує дружина судді (при цьому в декларації за 2015 рік судді згадки про цю квартиру немає). 100 тис. доларів натомість вже вказані, як власність самого суді – кошти, позичені третім особам.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, наявність розбіжностей у деклараціях кандидата.

Причетність до порушення прав людини

За інформацією з веб-сайту газети “День” в 2015 році під час розгляду справи “Ґонґадзе-Подольського” суддівська колегія на чолі з суддею Гладієм винесла дві постанови про притягнення потерпілого Подольського, (якого в 2000 році викрав та побив Пукач О. П.) до адміністративної відповідальності з накладенням грошового стягнення в розмірі 1530 та 1700 грн, заборонила ЗМІ вести пряму трансляцію з залу засідань, а потім взагалі вирішила видалити з процесу потерпілого у справі.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, наявність публікацій щодо прийняття рішень кандидатом про заборону трансляції судового засідання та сумнівне видалення особи із зали судового засідання.

 

5. Епель Оксана Володимирівна

17204247_1241114212632496_1718542365_nКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНА. Порушено критерій відповідності статків до задекларованих доходів та професійної компетентності.

Освіта: вища юридична. Закінчила Донецький національний університет в 2002 році. Кандидат юридичних наук.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 2007 році у Київському районному суді міста Донецька.

У 2012 році обрана на посаду судді безстроково.

З 2013 року працює суддею Київського апеляційного адміністративного суду.

Перед початком кар’єри судді працювала піонервожатою, комерційним агентом, оператором аналітичного відділу, юридичним консультантом та помічником судді.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Одна й та сама земельна ділянка у Тетянівці, яка перебуває у власності чоловіка судді (дата набуття права 09.02.2005) в декларації за 2015 рік має площу 1250 кв. м, а в декларації за 2016 рік має площу 250 кв. м.

Чоловік судді Епель Олександр Лейзерович є власником нерухомості на тимчасово окупованих територіях АР Крим та в окремих регіонах Донецької та Луганської областей.   

Зв’язки

За інформацією “Української правди” чоловік судді, Олександр Епель, – донецький підприємець і бізнес-партнер сімейства екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, який наразі переховується в Росії.

Невідповідність стилю життя задекларованим доходам та непрозорість статків

Як вбачається із інформації із веб-сайту “Prosud” у родини судді Епель чималі статки: елітний парк Jaguar XF 2008 р.в., Porsche Cayenne 2011 р.в., Volkswagen CC 2012 р.в. та Lexus RX350 2008 р.в., земельні ділянки загальною площею 11937 кв.м., будинок площею 590 кв.м.. Більше того, на даний момент родина судді будує маєток площею 841 кв.м. у с. Лісники Київської області.

Окрім того, відповідно до декларації за 2016 рік родина судді задекларували значну суму готівкових коштів: 900 тис.грн та 230 тис. дол. США, що перевищує загальні задекларовані доходи родини за 2015 та 2016 роки. 

Також сумніви авторів статті на веб-сайті “Prosud”  викликали факти, що суддя не зазначила вартість оренди будинку площею 305 кв. м., а також використання кімнати в гуртожитку, ймовірно для отримання службової квартири у Києві.

Також варто зауважити, що у декларації 2013 року зазначено, що чоловік судді не надав відомостей щодо наявності в нього житлових будинків, квартир, суми коштів у банках, вартості цінних паперів та розміру внесків до статного капіталу товариств.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, непрозорість майна у вигляді невідповідності задекларованого майна реальним доходам особи.

Професійна некомпетентність

19 липня 2016 року успішно пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання, хоча за інформацією сайту кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” за результатами письмового тестування Оксана Епель “потребує підвищення кваліфікації”.

В грудні 2016 року ВККС не допустила суддю Епель до участі в конкурсі на посаду судді Верховного Суду.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя, невідповідністю критерію професійної компетенції вважається, зокрема, визнання необхідності підвищення кваліфікації за результатами письмового тестування.

 

6. Курило Валентина Панасівна

КурилоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНА. Порушено критерій прозорості статків.

Освіта: вища юридична. Закінчив Одеський державний університет імені І.Мечникова у 1978 році.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 1990 році у Донецькому обласному суді. На посаді Апеляційного суду Донецької області працює з 2000 року. Обрана на посаду судді безстроково у 2002 році.

Перед початком кар’єри судді працювала секретарем суду, юрисконсультом та адвокатом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, обидві доньки судді (Курило Юлія Володимирівна та Аксаітова (Курило) Марія Юріївна) є заступниками керуючого партнера Адвокатського об’єднання “СК ГРУП”. Чоловік судді (Куріло Юрій Васильович) є кінцевим бенефіціарним власником ПП “Фірма Вектор”.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

Непрозорість статків

В електронній декларації 2015 року суддя зазначила, що користується квартирою у Донецьку. Іншого житлового приміщення, яке б знаходилося на підконтрольній Україні території, суддя не задекларувала. Зважаючи на те, що Апеляційній суд Донецької області у зв’язку із проведенням АТО знаходиться на території м. Бахмут та м. Маріуполь, то виникають сумніви у можливості судді кожного дня долати лінію розмежування з тимчасово окупованою територією.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, відсутність нерухомого майна для проживання на підконтрольній Україні, на території якої здійснюється правосуддя з огляду значні обмеження для щоденного перетину пунктів пропуску у зоні АТО.

 

7. Лазаренко Анатолій Володимирович

ЛазаренкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Причетний до ухвалення сумнівних рішень.

Освіта: вища юридична. Закінчив Одеський державний університет імені І.Мечникова у 1989 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2005 році у Летичівському районному суді Хмельницької області. У 2006 році був призначений головою цього суду. У 2010 році був обраний на посаду судді безстроково.

Перед початком кар’єри судді працював прокурором.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2016 роки, дружина судді (Лазаренко Алла Петрівна) працює нотаріусом, а племінник (Лазаренко Володимир Володимирович) працює прокурором прокуратури Хмельницької області.

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

За повідомленням порталу “Об’єднання Богдана Хмельницького”, суддя Лазаренко визнав винним та засудив до семи років позбавлення волі громадянина Олександра Ключника, не зважаючи на те, що у судовому засіданні потерпілий (Микола Кравчук) заявив, що претензій до обвинуваченого не має. Також у судовому засіданні один із свідків (Васюк Тетяна) повідомила, що письмове пояснення, яке вона давала працівникам міліції не відповідає дійсності, оскільки вона просто підписала підготовлений працівниками міліції текст, не перечитавши його змісту. У поясненні йшлося про те, що свідок нібито бачила, як обвинувачений витягував із кишені потерпілого гроші. Втім такого насправді свідок не бачила.

Хоча дані заяви не є підтвердженням вини Лазаренка А.В. в ухваленні сумнівного рішення, вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність його причетності до ухвалення рішення з порушенням загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності. За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя можна зробити оцінку, що Лазаренко А.В., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає критерію.

 

8. Оксюта Тарас Григорович

ОксютаКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Причетний до ухвалення сумнівних рішень.

Освіта: вища освіта. Закінчив Академію державної податкової служби України у 2002 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2005 році у Солом’янському районному суді міста Києва.

Був обраний на посаду судді безстроково у 2010 році.

Перед початком кар’єри судді працював помічником судді Солом’янського районного суду м. Києва.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

За повідомленням з веб-сайту “Кореспондент”, щодо Оксюти Т.Г. у 2013 році було відкрито дисциплінарне провадження у зв’язку з порушенням присяги. Саме суддя Оксюта виніс судове рішення, що було використано для імовірного рейдерського захоплення ТЦ “Глобус” у Києві 2013 року.

Хоча дані заяви не є підтвердженням вини Оксюти Т.Г. в ухваленні сумнівного рішення, вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність його причетності до ухвалення рішення з порушенням загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності. За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя можна зробити оцінку, що Оксюта Т.Г., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає критерію.

 

9. Первушина Олена Сергіївна

ПервушинаКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНА. Причетна до порушення прав людини

Освіта: вища юридична. Закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого у 1996 році.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 1997 році у Первомайському міському суді Харківської області.

З 2000 року працювала суддею Печерського районного суду міста Києва.

Обрана на посаду судді безстроково у 2003 році.

З 2007 року працює на посаді судді Голосіївського районного суду міста Києва.

Перед початком кар’єри судді працювала техніком-технологом, економістом, юрисконсультом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Непрозорість статків

Також за даними розслідування “PROSUD” суддя Первушина не вказала у декларації за 2014 рік будинок колишнього чоловіка, у якому проживає, а також взагалі не задекларувала автомобіль, яким користується.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, недекларування майна, яким особа фактично користується.

Причетність до порушення прав людини

За інформацією сайту кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” у часи Революції Гідності під пильним керівництвом судді Первушиної, Голосіївський суд активно долучився до переслідування активістів. ВГО «Автомайдан» повідомляє, що мінімум 7 суддів цього суду ухвалювали протиправні рішення про позбавлення прав учасників Автомайдану. Однак, найбільше суддя Первушина прославилася тоді, коли ініціювала кримінальне провадження проти громадських активістів за нібито її переслідування.

Окрім того, для того, аби взяти участь у зборах суддів міста Києва в лютому 2017 року, суддя Первушина склала повноваження Голови суду і заручилася голосами уже звільнених Президентом за порушення присяги суддів Калініченко та Фролова. Про неправомірність обрання делегатів від Голосіївського райсуду м. Києва заявили шестеро суддів.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається причетність до утисків прав людини та спроби незаконного притягнення до відповідальності громадських активістів.

 

10. Ситников Олександр Федотович

17238286_1244663122277605_282386750_nКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Українську державну юридичну академію у 1994 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1995 році у Васильківському районному суді Запорізької області.

У 2000 році обраний на посаду судді безстроково.

У 2003 році обраний на посаду судді Апеляційного суду Запорізької області.

З 2005 року працював на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду.

На посаді судді Вищого адміністративного суду України працював з 2010 року.

Звільнений ВРУ 08 вересня 2016 року у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Перед початком кар’єри судді працював техніком-технологом, свердловщиком.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру судових рішень Ситников О.Ф. був головуючим у справі, згідно зі якою судом було визнано законною відмову у наданні на інформаційний запит у рамках Закону «Про доступ до публічної інформації» копії наказу про притягнення інспектора спецзагону ДПС МВС України до відповідальності. У той же час документи, які підтверджують факт притягнення працівника правоохоронних органів до дисциплінарної відповідальності, складають інформацію, яка має суспільну вагу, а відповідно таке рішення позбавляє громадян доступу до такої інформації.

Хоча дані заяви не є підтвердженням вини Ситникова Олександра Федотовича в ухваленні сумнівного рішення, вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність його причетності до ухвалення рішення з порушенням загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності. За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя можна зробити оцінку, що Ситников Олександр Федотович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає цьому критерію.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

 

11. Снегірьов Віталій Андрійович

СнегірьовКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Причетний до ухвалення сумнівних рішень.

Освіта: Закінчив Східноукраїнський державний університет в 2001 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2006 році у Брянківському міському суді Луганської області.

У 2011 році був обраний на посаду судді безстроково.

Перед початком кар’єри судді працював державним виконавцем, юристом, заступником директора та юрисконсультом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

батько – Снегірьов Андрій Георгійович, приватний нотаріус Брянківського міського нотаріального округу;

мати – Снегірьова Ольга Францівна, приватний нотаріус Брянківського міського нотаріального округу.

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

У 2013 році ВРЮ повідомляла про те, що у ході перевірки судді Снегірьова були виявлені порушення, які мали системний характер, зокрема у справах про визнання права власності на нерухоме майно. Так, суддя розглядав справи з порушенням правил виключної підсудності та підвідомчості справ (у Брянківському районному суді розглядав справи щодо майна, яке знаходилося у містах Києві та Луганську); задовольняв позови осіб, свободи чи інтереси яких не були порушені; сприяв незаконному захопленню майна територіальної громади; не залучав до розгляду справи дійсних власників спірного майна.

Крім того, ВРЮ встановила, що 25 лютого 2013 року своєю ухвалою суддя Снегірьов фактично заборонив Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснювати покладені на неї обов’язки, зокрема контроль за діяльністю на ринку цінних паперів шляхом анулювання у разі порушень торговцями законодавства їх ліцензій. Вирішуючи питання про забезпечення позову суддя не встановив доказів існування реальної загрози, яка у разі невжиття відповідних заходів, могла ускладнити виконання чи призвести до невиконання рішення суду. Суддя також вийшов за межі позовних вимог.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, наявність повідомлень (рішень) ВРЮ щодо порушень процесуального законодавства України.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду. Вибув з конкурсу після проведення спеціальної перевірки ВККС.

 

12. Солодков Андрій Андрійович

17270813_1244663125610938_1006865380_nКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Харківський юридичний інститут імені Дзержинського у 1991 році.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочав у 1996 році у Дзержинському районному суді  міста Харкова.

У  2001  році обраний безстроково.

У 2006 році був обраний на посаду судді Апеляційного суду Харківської області.

У 2013 році був обраний на посаду судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ.

Перед початком кар’єри судді працював в органах прокуратури на посадах помічника прокурора, старшого слідчого, старшого прокурора.  

Повна біографія кандидата за посиланням.

Був обраний головою суду менше ніж через місяць після призначення суддею ВССУ.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація за 2016 рік.

Непрозорість статків

У деклараціях за 2015 та 2016 роки суддя зазначив про наявність у його родини однієї квартири площею 42,8 кв.м, яка знаходиться у м. Харків. У той же час у деклараціях відсутні відомості про житло, яке б знаходилося неподалік від місця роботи, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (м. Київ), та перебувало б у власності чи користуванні судді чи його родини. Враховуючи значну відстань між м. Київ та м. Харків (близько 480 км), виникають сумніви у можливості судді кожного дня добиратися до місця роботи від місцезнаходження задекларованого житла.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, відсутність у декларації відомостей про житло, яке б знаходилося на незначній відстані від місця роботи.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки дружина судді – Солодкова Оксана Вікторівна, адвокат, має право на заняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

 

13. Стрелець Тетяна Геннадіївна

СтрелецьКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНА. Причетна до ухвалення сумнівних рішень.

Освіта: вища юридична. Закінчила Харківський юридичний інститут імені Дзержинського у 1987 році.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочала у 2002 році на посаді судді Господарського суду Дніпропетровської області.

У 2007 році в межах п’ятирічного строку призначена на посаду судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

У 2008 році була обрана безстроково.

У 2012 році була обрана на посаду судді Вищого адміністративного суду України.

До початку кар’єри судді мала досвід роботи електромонтера, помічником адвоката, адвоката.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація за 2016 рік

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

Сестра – Лук’янець Ірина Геннадіївна, адвокат, має право на заняття адвокатською діяльністю з 1993 року;

племінниця – Цирфа Тетяна Володимирівна, прокурор відділу представництва інтересів громадян або держави в суді та при виконанні судових рішень Прокуратури Полтавської області.

Чоловік судді – Портретний Олег Іванович – був помічником депутата Коржа П.П., Партія регіонів, 6 скликання (2007-2012 роки).

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду.

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

За інформацією сайту кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд” суддя Стрелець Т. Г. була у складі колегії суддів, які 02 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували рішення Вищої ради юстиції «Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Цибри Нелі Валентинівни з посади за порушення присяги». За даними Громадського радіо, суддя Цибра Н.В. ухвалювала безпідставні рішення про арешт активістів черкаського Євромайдану.

Хоча дані заяви не є підтвердженням вини Стрелець Т. Г. в ухваленні сумнівного рішення, вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність її причетності до ухвалення рішення з порушенням загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності. За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя можна зробити оцінку, що Стрелець Т. Г., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

 

14. Цуркан Михайло Іванович

ЦурканКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Причетний до ухвалення сумнівних рішень.

Освіта: вища юридична. Закінчив Харківський юридичний інститут імені Дзержинського у 1985 році.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочав у 1986 році на посаді народного судді Тульчинського районного народного суду Вінницької області.

З 1990 року – суддя Гайсинського районного суду Вінницької області.

У березні 1998 року обраний суддею Вінницького обласного суду.

У 2003 році обраний суддею Вищого адміністративного суду.

У вересні 2016 року був звільнений за заявою про відставку.

До початку кар’єри судді мав досвід роботи на посаді стажиста народного судді

Повна біографія кандидата за  посиланням

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація за 2016 рік.

Має нерухомість в АРК (набув у липні 2013 року) – будинок площею понад 300 кв. м. та три земельні ділянки.

В 2015 році дружина судді відчужила нерухоме майно гр. Побережцю Олександру Олександровичу, імовірно депутату від Опозиційного блоку.

Зв’язки

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, дочка – суддя Київського окружного адміністративного суду. зять – заступник начальника відділу СБУ, брат – депутат Сокирянської районної ради ( до того – сільський голова Білоусівської сільської ради), безпартійний.

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

За даними реєстру судових рішень у складі колегії ухвалював рішення, якими були скасовані рішення ВРЮ про звільнення суддів: Кравця (під час Революції Гідності прийняв ухвалу про забезпечення позову, якою заборонив народним депутатам та будь-яким іншим особам у будь-який спосіб користуватися приміщеннями адміністративних будівель Київської міської ради), Нікуліної (порушення процесуальних прав осіб, які брали участь у судовій справі або права яких вирішувалися судовим рішенням) Хитрика (скоїв дорожньо-транспортну пригоду в стані алкогольного сп’яніння, внаслідок чого постраждали її учасники, чим порушив морально-етичні принципи поведінки судді).

Хоча дані заяви не є підтвердженням вини Цуркана М.І. в ухваленні сумнівного рішення, вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність його причетності до ухвалення рішення з порушенням загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності. За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя можна зробити оцінку, що Цуркан М.І., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

 

15. Чумаченко Тетяна Анатоліївна

ЧумаченкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНА. Причетна до ухвалення сумнівних рішень.

Освіта: вища юридична. Закінчила Київський державний університет імені Тараса Шевченка у 1989 році.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочала у 1998 році у Подільському районному суді м. Києва.

У 2002 році була переведена на посаду і судді  Апеляційного суду м. Києва.

У 2003 році була обрана безстроково.

З 2005 по 2016 рік – суддя Вищого адміністративного суду України.

У вересні 2016 була звільнена за заявою про відставку.

До початку кар’єри судді працювала у Верховному Суді України на посадах секретаря судового засідання, консультанта.

Повна біографія кандидата за посиланням

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація за 2016 рік

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків, дочка – спеціаліст ВСУ, зять – головний спеціаліст ВАСУ.

Причетність до ухвалення сумнівних рішень

За даними реєстру судових рішень суддя Чумаченко Т.А. була у складі колегії суддів, які 2 лютого 2016 року визнали незаконним та скасували рішення Вищої ради юстиції «Про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Цибри Нелі Валентинівни з посади за порушення присяги». За даними Громадського радіо суддя Цибра Н.В. ухвалювала безпідставні рішення про арешт активістів черкаського Євромайдану.

Хоча дані заяви не є підтвердженням вини Чумаченко Т.А. в ухваленні сумнівного рішення, вони можуть вважатися вагомими підставами для твердження про високу вірогідність її причетності до ухвалення рішення з порушенням загальних принципів справедливості, неупередженості та об’єктивності. За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя можна зробити оцінку, що Чумаченко Т.А., на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає критерію.

 

16. Швецова Лариса Анатоліївна

ШвецоваКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНА. Порушено критерій відповідності статків до задекларованих доходів.

Освіта: вища юридична. Закінчила Українську державну юридичну академію у 1995 році.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 2002 році у Дергачівському районному суді Харківської області.

Обрана на посаду судді Апеляційного суду Харківської області безстроково у 2008 році.

Перед початком кар’єри судді працювала адвокатом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2016 роки, чоловік судді, Швецов Ігор, протягом 2012-2014 років був прокурором Прокуратури Червонозаводського району міста Харкова.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду.

Невідповідність стилю життя задекларованим доходам та непрозорість статків

При річному доході 430165 грн, сім’я Швецових отримала у власність (або ввела в експлуатацію) житловий будинок площею 179, 4 кв. м та вартістю більше 1 млн. грн.

Має у власності, разом з чоловіком, достатньо великий автопарк: Smart (у власності з 2014 року), Mercedes-Benz (у власності з 2014 року), Pontiac (кермування на підставі довіреності з 2014 року), Dacia Solenza, Ford Fusion та УАЗ (придбаний 2015 року). Згідно з даними, зазначеними у декларації, на автівки сім’я судді витратила 2013-2015 рр всього 237 000 грн.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію вважається, зокрема, непрозорість майна у вигляді невідповідності задекларованого майна реальним статкам особи.

 

17. Шкіндер Павло Анатолійович

ШкіндерКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

НЕДОБРОЧЕСНИЙ. Порушено критерій професійної компетентності.

Освіта: вища юридична. Закінчив Одеський державний університет імені І. Мечникова у 1990 році.

Почав кар’єру судді у 2000 році у Арбітражному суді Івано-Франківської області.

Обраний на посаду судді безстроково у 2005 році.

Перед початком кар’єри судді працював стажером народного судді, юрисконсультом та прокурором.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

У декларації 2014 року суддя не вказав авто Daewoo NubiraE4XS550 2003 року випуску, хоча, згідно з декларацією 2015 року набув права на це авто ще у 2003 році.

Зв’язки

Дружина судді, Шкіндер Світлана Василівна є приватним нотаріусом.

Син судді, Шкіндер Юрій Павлович є співзасновником компанії “АПРІОРІ-ІФ” і працює в нотаріальній конторі своєї матері (дружини судді Шкіндера П.А.).

Професійна некомпетентність

Шкіндер Павло Анатолійович був кандидатом на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, однак вибув із конкурсу, не склавши анонімне письмове тестування на знання права. Суддя не подолав мінімального прохідного мінімуму (60 балів) за результатами тестування, набравши 52,5 бали із 90 можливих.

За методологією оцінювання доброчесності та компетентності кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя невідповідністю критерію професійної компетенції вважається, зокрема, нездатність кандидата подолати прохідний мінімум на анонімному письмовому тестуванні під час конкурсу на посаду судді.

 

 

КАНДИДАТИ ДО ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ

1. Акуленко Світлана Олексіївна

АкуленкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчила Київський державний університет імені Тараса Шевченка у 1993 році.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 1996 році у Новозаводському районному суді міста Чернігова.

У 2001 році обрана на посаду судді безстроково.

З 2002 року працює на посаді судді Апеляційного суду Чернігівської області.

Перед початком кар’єри судді працювала консультантом з судової статистики та судовим розпорядником.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2016 роки, одна донька судді (Ворона Ілона Вікторівна) працює помічником судді в Апеляційному суді Чернігівської області, а інша (Тарасенко Анастасія Вікторівна) працює прокурором в Чернігівській місцевій прокуратурі.

 

2. Артеменко Ігор Анатолійович

АртеменкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив юридичний факультет Військового Червонопрапорного інституту Міністерства оборони у 1991 році. Кандидат юридичних наук.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1993 році у Військовому суді одеського гарнізону

У 1998 році обраний на посаду судді безстроково.

З 2006 року працює суддею Апеляційного суду Одеської області.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки тесть – Павлов Валентин Володимирович, адвокат, має право на заняття адвокатською діяльністю з 2013 року.

 

3. Багрій Тарас Ярославович

БагрійКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Львівську комерційну академію в 1996 році. Кандидат юридичних наук.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2003 році у Тернопільському районному суді Тернопільської області.

З 2004 року працює суддею Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.

У 2009 році обраний на посаду судді безстроково.

Перед початком кар’єри судді працював в прокуратурі.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

 

4. Борщов Ігор Олексійович

БорщовКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка в 1998 році. Має також вищу військову освіту.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2002 році у Військовому місцевому суді Одеського гарнізону.

У 2008 році був обраний на посаду судді безстроково.  
З 2010 року працює суддею Київського районного суду міста Одеси.

Перед початком кар’єри судді працював в ЗСУ, а також старшим консультантом помічника голови суду.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

 

5. Васильцов Олег Володимирович

ВасильцовКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Харківський юридичний інститут імені Дзержинського в 1989 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2002 році у Мелітопольському міському суді Запорізької області.

З 2004 року працює суддею Мелітопольського  міськрайонного суду Запорізької області.

У 2009 році був обраний на посаду судді безстроково.

У 2015 році був звільнений з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Перед початком кар’єри судді працював інженером-конструктором, слюсарем, міліціонером і слідчим.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків дружина – Васильцова Ганна Анатоліївна, суддя Приазовського районного суду Запорізької області.

 

6. Васіна Лілія Анатоліївна

ВасінаКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчила Харківський юридичний інституті ім. Ф. Е. Дзержинського в 1987 році.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 1994 році у Кіровському районному суді міста Дніпропетровська.

У 2000 році була обрана на посаду судді безстроково.

У 2011 році була звільнена з посади судді у зв’язку з порушенням присяги.

З того часу працює юрисконсультом та адвокатом.

Перед початком кар’єри судді працювала секретарем суду та в органах внутрішніх справ.  

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2016-2017 роки, син Васіної Л.А. (Васін Микита Євгенович) з 2009 року працює старшим оперуповноваженим у Дніпропетровському відділі поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області, а невістка (Васіна Дар’я Євгеніївна) є помічником судді в Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді.

Додатково

У 2011 році суддю звільнили за порушення присяги. При цьому, як вважає правозахисник Євген Морозов рішення про звільнення судді Васіної було “замовним”. Суддю нібито звільнили через скаргу адвоката, який насправді цю скаргу не писав. Є. Морозов зазначив, що цей адвокат звертався до прокуратури і заявляв про те, що скаргу він не писав, а підпис на скарзі – підроблений.

У січні 2017 року Європейський суд з прав людини визнав звільнення 18 українських суддів таким, що порушує Конвенцію про захист прав людини і основних свобод та присудив виплату їм компенсації у розмірі 89 600 євро. Серед цих суддів була і Васіна Л.А.

У 2008 році портал “Політичний Дніпропетровськ” з посиланням на джерело в ГПУ повідомляв про те, що відносно Васіної Л.А. було порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 375 КК України (ухвалення неправосудного рішення). Однак, інформація про подальший хід розслідування відсутня.

У грудні 2016 року ВККС не допустила Васіну Л. А. до участі в конкурсі на посаду судді Верховного Суду.

 

7. Вишняк Максим Володимирович

ВишнякКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого в 1997 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2001 році у Кам’янобрідському районному суді міста Луганська.

У 2006 році був обраний на посаду судді безстроково.  

З червня 2008 року – голова суду.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки його співмешканка – Оленіч Юлія Володимирівна, суддя Стаханівського міського суду Луганської області.

Додатково

В грудні 2016 року ВККС не допустила суддю Вишняка до участі у конкурсі на посаду судді Верховного Суду.

 

8. Гирич Сергій Васильович

17238930_1241093679301216_56147864_nКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка в 1989 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1991 році у Червоноармійському районному суді міста Львова.

У 2003 році обраний на посаду судді Личаківського районного суду міста Львова безстроково.  

Перед початком кар’єри судді працював стажистом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Зв’язки

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, племінник дружини – адвокат. Племінниця – працівник органів поліції у м. Харків.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

 

9. Гончар Віталій Петрович

17204182_1239628369447747_1362740844_nКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка в 1988 році. Кандидат юридичних наук.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1993 році у Оратівському районному суді Вінницької області.

У 2002 році обраний на посаду судді безстроково.

З 2010 року працює суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

В 2016 році був звільнений з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

До початку кар’єри судді працював адвокатом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

 

10. Завальнюк Ігор Вікторович

ЗавальнюкКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Одеський національний університету імені І. І. Мечникова в 2002 році. Також має вищу педагогічну освіту.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2005 році у Комсомольському районному суді міста Херсона.

З 2009 року працює суддею Одеського окружного адміністративного суду.

У 2010 році обраний на посаду судді безстроково.  

Перед початком кар’єри судді працював державним виконавцем та помічником голови суду.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Додатково

У 2013 році один з членів ВРЮ вносив подання про рекомендацію звільнити Завальнюка з посади судді за порушення присяги, але дана пропозиція була відхилена.

 

11. Качан Віктор Якович

КачанКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Київський державний університет імені Тараса Шевченка у 1982 році.

Кар’єра

Почав працювати суддею у 1982 році у Шевченківському народному суді міста Києва. Обраний суддею безстроково у 2004 році. З цього ж року працює на посадді судді Апеляційного суду міста Києва.

У вересні 2016 року був звільнений з посади судді Апеляційного суду м. Києва у зв’язку з поданою заявою про відставку.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, дочка – суддя Солом’янського районного суду м. Києва, ще одна дочка – нотаріус, а зять – керівник апарату ВАСУ.

 

12. Кривошея Анатолій Іванович

КривошеяКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка у 1987 році.

Кар’єра

Почав працювати суддею у 1998 році у Староміському районному суді міста Вінниця.

У 2004 році був обраний на посаду судді безстроково.

З 2002 року працює на посаді судді Апеляційного суду Вінницької області.

До роботи суддею працював адвокатом і помічником прокурора.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

 

13. Крижановський Валентин Якович

КрижановськиКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Одеський державний університет імені І.І. Мечникова у 1982 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1987 році у Центральному районному суді міста Одеси. Обраний на посаду судді безстроково у 2002 році. Був переведений до Приморського районного суду міста Одеси у 2003 році. На посаді судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ працює з 2010 року.

Перед початком кар’єри судді працював кочегаром та судовим виконавцем.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки син – Крижановський Олег Валентинович, суддя Малиновського районного суду міста Одеси. Дружина – Крижановська Тетяна Олександрівна, пенсіонерка.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду.

 

14. Мамалуй Олександр Олексійович

МамалуйКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого у 1996 році. Також має вищу економічну освіту.

Перед початком кар’єри судді працював асистентом кафедри, юрисконсультом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2011-2016 роки:

Дружина – Мамалуй Марина Вікторівна, суддя Московського районного суду міста Харкова;

сестра дружини – Лимар Олена Вікторівна, адвокат, має право на заняття адвокатською діяльністю з 2009 року.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного суду. Учасник АТО.

 

15. Мельник Володимир Васильович

МельникКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого у 1998 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у Павлоградському міському суді Дніпропетровської області у 2001 році. Був обраний на посаду судді безстроково у 2006 році. У вересні 2010 року був обраний на посаду судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Перед початком кар’єри судді працював консультантом у приватного нотаріуса, консультантом підприємства та адвокатом.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2016 роки, дружина судді (Панченко Ольга Михайлівна) з 2010 року працює суддею Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Додатково

З серпня 2015 року перебував на службі в ЗСУ. Повернувся на роботу суддею у грудні 2016 року.

 

16. Міщенко Станіслав Миколайович

МіщенкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Харківський юридичний інститут ім. Ф.Е. Дзержинського у 1980 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1981 році у Орджонікідзевському районному суді міста Харкова.

З 1983 року працював суддею Харківського обласного суду.

У 1990 році був обраний суддею Верховного Суду УРСР (з 1991-го — Верховного Суду України).

У 2000 році був обраний на посаду судді безстроково.

У листопаді 2010 року обраний суддею Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

19 грудня 2016 року рішенням ВРЮ був звільнений з посади судді у відставку.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

 

17. Моніч Богдан Сельвестрович

МонічКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у 2002 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2006 році у Черняхівському районному суді Житомирської області.

Обраний на посаду судді безстроково у 2011 році.

Працює на посаді судді Житомирського апеляційного адміністративного суду з 2012 року.

Перед початком кар’єри судді працював прокурором.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до електронної декларації судді за 2015 рік його дружина – Моніч Лариса Володимирівна, працювала в Прокуратурі Житомирської області.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

У листопаді 2016 року в якості заступника голови Ради суддів України підписав меморандум з ГО “Вектор прав людини”, яким передбачено можливість онлайн-трансляції судових процесів.

 

18. Овсієнко Андрій Анатолійович

ОвсієнкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого у 2000 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 2005 році у Турійському районному суді Волинської області.

Обраний на посаду судді безстроково у 2010 році.

Працює на посаді судді Апеляційного суду Волинської області з 2010 року.

Перед початком кар’єри судді працював спеціалістом районного управління юстиції, юрисконсультом та помічником голови суду.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки: дружина – Овсієнко Оксана Володимирівна, адвокат, має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2009 року; брат – Овсієнко Сергій Анатолійович, адвокат, має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2009 року; брат дружини – Білоіваненко Олександр Володимирович, Начальник відділу оперативних заходів Управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби у Волинській області.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

 

19. Орлянська Валентина Іванівна

ОрлянськаКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчила Українську юридичну академію (м. Харків) у 1991 році.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 1992 році у Ленінському районному народному суді міста Луганська.

Була обрана на посаду судді безстроково у 2002 році. З цього ж року почала працювати у Апеляційному суді Луганської області.

Працює на посаді судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальнх справ з 2010 року.

Перед початком кар’єри судді працювала стажистом народного судді.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, дочка судді Бережна Світлана Володимирівна (Сергєєва) з 2007 до 2015 року працювала суддею Апеляційного суду Луганської області, а з 2015 року по нині працює суддею Апеляційного суду Житомирської області.  Племінниця судді Гурська Дарья Миколаївна ( Вишнякова, Гіденко) працює старшим секретарем Міловського районного суду Луганської області.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

 

21. Ситнік Олена Миколаївна

СитнікКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчила Воронезький державний університет в 1989 році. Кандидат юридичних наук.

Кар’єра

Почала кар’єру судді у 1996 році у Дворічанському районному суді Харківської області. В 1999 році призначена головою цього суду.

У 2001 році обрана на посаду судді безстроково.

З 2011 року працює суддею Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Перед початком кар’єри суддею працювала інспектором соціального забезпечення, юрисконсультом та помічником прокурора.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя за 2016 рік.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду.

 

22. Соловйов Володимир Миколайович

СоловйовКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: Вища юридична. Закінчив  Харківський юридичний інститут ім. Дзержинського у 1988 році

Кар’єра. Кар’єру судді розпочав у 2004 році у господарському суді Запорізької області.

У 2010 році обраний безстроково.

Звільнений у 2016 році у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Перед початком кар’єри судді працював на посадах стажиста, слідчого прокуратури, помічника прокурора, старшим юристом Промінвенстбанку, з 1996 по 2002 займався індивідуальною адвокатською практикою. З 2002 до 2004 року працював у Господарському суді Запорізької області на посадах секретаря судового засідання, спеціаліста, помічника судді.

Повна біографія кандидата за посиланням

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація  за 2016 рік

Зв’язки

Відповідно до даних, зазначений у декларації родинних зв’язків, падчерка кандидата працює секретарем судового засідання у Господарському суді Запорізької області. Донька – секретар судового засідання у Апеляційному суді Харківскої області. Зять – головний спеціаліст Управління служби безпеки в Харківській області. Невістка дружини – старший секретар Чернігівського районного суду Запорізької області.

 

23. Стан Іван Васильович

СтанКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка у 1987 році.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочав у 1993 році на посаді судді Апеляційного суду Закарпатської області (раніше – Закарпатський обласний суд).

У 2003 році був обраний безстроково.

До початку кар’єри судді мав досвід роботи медичної сестри терапевтичного відділення, медичної сестри урологічного відділення та медичної сестри проктологічного відділення (перша освіта – фельдшер). Після закінчення юридичного факультету працював помічнико народного судді, помічником прокурора, а також слідчим прокуратури.

Повна біографія судді за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація за 2016 рік

Кар’єра

У вересні 2016 року подав до ВРЮ заяву про звільнення у відставку, проте в грудні того ж року відкликав її.

 

24. Стельмах Ігор Орестович

СтельмахКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Апеляційного суду Львівської області з 2010 року.

Біографія

Освіта: вища юридична. Закінчив Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю спеціаліст права у 1999 році.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочав у 2003 році на посаді судді військового місцевого суду Львівського гарнізону.

У 2008 році був обраний безстроково.

У 2010 році обраний на посаду судді Львівського апеляційного суду.

До початку кар’єри судді працював на посаді начальника канцелярії суду та помічника голови суду.

Повна біографія кандидата за посиланням

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація за 2016 рік

Зв’язки

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків – дружина працівник Апеляційного суду Львівської області. Дочка – працівник військової прокуратури Західного регіону.

 

25. Ткаченко Олександр Васильович

ТкаченкоКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. У 1987 році закінчив Харківський юридичний інститут імені Дзержинського.

Кар’єра

З 1988 року по 1992 рік працював суддею в Заводському районному суді міста Миколаєва.

З 1992 року працює суддею господарського суду Миколаївської області.

Повна біографія кандидата за посиланням

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

 

26. Худик Микола Павлович

ХудикКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка у 1993 році.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочав у 1999 році у Кам’янець-Подільському   міському   суді   Хмельницької області.

Безстроково обраний у 2004 році.

У 2007 році був переведений до Ярмолинецького районного суду Хмельницької області.

У 2010 році був обраний на посаду судді апеляційного суду міста Києва.

До початку кар’єри судді був у 1990 році обраний депутатом Галицької районної ради м. Львова, був юридичним консультантом приватної фірми “РСТ”, працював на посаді стажиста у суді, а також юридичного консультанта виконавчого комітету Кам’янсько-Подільської міської ради.

Повна біографія кандидата за посиланням

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Додатково

3 червня 2016 року успішно пройшов первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

27. Шапран Віктор Валентинович

ШапранКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. У 1993 році закінчив Харківський інститут внутрішніх справ. З 1989 по 1992 рік навчався у Волгоградській вищій школі міліції.

Кар’єра

Кар’єру судді розпочав у 1998 році до і Харківського районного суду м. Києва.

У 2001 році був переведений до Дніпровського районного суду м. Києва.

У 2003 році був обраний на посаду судді безстроково.

З 2008 року – суддя Київського апеляційного господарського суду.

До початку кар’єри судді мав досвід роботи міліціонера та слідчого.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік

Електронна декларація за 2016 рік

Зв’язки

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, син судді – прокурор Київської місцевої прокуратури №2, двоюрідний брат – старший слідчий у Київській області, племінник – помічник судді в Новоград- Волинському, а чоловік сестри – депутат Середгьодержнянської районної ради.

 

28. Шарапа Василь Миколайович

ШарапаКандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя

Освіта: вища юридична. Закінчив Харківський юридичний інститут імені Ф.Е. Дзержинського у 1988 році.

Кар’єра

Почав кар’єру судді у 1993 році у Рівненському міському суді Рівненської області.

У 2000 році почав працювати в арбітражному суді Рівненської області.

У 2006 році обраний безстроково на посаду судді Рівненського окружного адміністративного суду.

Звільнений ВРУ 22 вересня 2016 року у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Перед початком кар’єри судді працював стажистом адвоката.

Повна біографія кандидата за посиланням.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

Електронна декларація за 2016 рік.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2011-2016 роки:

дочка – Шарапа Ольга Василівна, помічник судді в Господарському суді Рівненської області;

племінник дружини – Чередняк Вадим Вікторович, помічник судді в Рівненському окружному адміністративному суді (до 31.08.2015);
племінник – Шарапа Микола Сергійович, судовий розпорядник в Костопільському районному суді Рівненської області.

Додатково

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.