Відкриті судові засідання не привід проводити там відеозйомку: судді-любителі закритості з Луганської, Волинської, Миколаївської, Хмельницької, Житомирської та Черкаської областей ідуть у Верховний Суд

Луганська, Волинська, Миколаївська, Хмельницька, Житомирська та Черкаська області – з цих шістьох регіонів лише 54 кандидати наважилися позмагатися за крісла у новому Верховному Суді. Примітно, що з півсотні претендентів – лише 9 представників з-поза системи, а з Волинської області – найбільша “діаспора” суддів, які планують зайняти місця у найвищій судовій інстанції.  

Судді Волині створюють цілі сімейні династії у новому Верховному Суді. На конкурс подалися родичі одного із столичних кандидатів судді Вищого адміністративного суду України Михайла Смоковича. Суддя Гапончук, брат дружини Смоковича, у 2009 році виправдав сільського голову села Люб’язь Любешівського району, якого звинувачували у хабарництві. Інший суддя – Віталій Ковтуненко, теж екс-родич Михайла Смоковича, причетний до низки справ, в яких було порушено права людини, до прикладу, виселив з будинку жінку, двох дітей та інваліда, згодом цей будинок продали на торгах тещі судді Ковтуненка. Також суддя засуджував волинських активістів Євромайдану. Цей же служитель Феміди відзначився неетичною поведінкою, зокрема порушенням правил дорожнього руху. Йому компанію складає суддя Сівчук, якого позбавили прав керування авто та призначили штраф.

Той же суддя Сівчук  відмовився накладати арешт на вилучені 108 кг бурштину та погодився зняти арешт із вилучених корупційних коштів. В особовій справі Сівчука також заборона фото і відеозйомки засідання для журналістів під час процесу над поліцейським. Волинські судді не дуже відповідально ставилися до заповнення паперових декларацій, а  електронні, за неправду в яких світить кримінальна відповідальність, заповнювали ретельніше. До прикладу суддя Лесик у паперовій декларації за 2014 рік вказав три ділянки, площа яких в десять разів більша, ніж в електронній декларації, а от його колега суддя Сіліч разом з сім’єю володіє 11 земельними ділянками загальною площею понад 14 тис. кв. м.

Ще один вершитель правосуддя з Волині Ющук, за інформацією ЗМІ, у 2014 році відмовився арештовувати 90 тис. пляшок контрафактної горілки, яку виявили активісти. Більше того, він своєю постановою звільнив від відповідальності поліцейського, якого луцькі патрульні затримали в стані алкогольного сп’яніння за кермом. У листопаді 2016 року прокуратура Волинської області оголосила цьому судді підозру за рішення, яким він звільнив з-під варти злочинця.

Служителі Феміди з Луганської області відзначилися причетністю до сумнівних рішень. Наприклад, у 2013 році суддя Снегірьов заборонив Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку контролювати торговців на ринку та анулювати ліцензії в разі порушення законодавства. Його колега суддя Коротенко також виніс рішення, чим обмежив діяльність державних органів і надходження коштів до Держбюджету.

До рядів кандидатів, які причетні до сумнівних рішень, приєднуються судді з Черкащини, суддя Бащенко оштрафував підполковника податкової міліції за хабар у 30 тис. грн на вдвічі меншу суму, а також виправдав екс-регіонала Коверського, колишнього начальника управління Держкомзему в м. Черкаси, який у 2009 нібито незаконно віддав в приватну власність землі лісового фонду, де планувалося будівництво лікарняного комплексу.

Миколаївські судді, кандидати до Верховного Суду, не бажають бути відкритими для громадськості, адже забороняли журналістам здійснювати зйомку під час відкритого засідання, аргументуючи це тим, що такого суб’єкту як “громадськість” немає, а тому і права у громадськості на фіксування судового процесу також немає. Більше того, його колега, суддя Крутій, у 2014 році увійшов до звіту Інституту масової інформації для міжнародних організацій як порушник прав журналістів, бо забороняв фото- і відеозйомку та навіть намагався прогнати журналістів з відкритого судового засідання. На противагу судді Житомирщини підписали навіть меморандум, яким передбачено можливість онлайн-трансляції судових процесів.

Претендент на крісло у Верховному Суді з Хмельниччини суддя Карплюк неодноразово заявляв безпідставні самовідводи та ігнорував правила внутрішнього розпорядку суду, за що отримав дисциплінарне стягнення за порушення суддівської етики.

Серед регіональних кандидатів – чимало тих, які заслуговують на повагу, зокрема суддя Мацький, пожертвував кар’єрою і пішов  служити в зону АТО. Інший суддя з Черкащини – Володимир Бондаренко вирішив піти проти системи й публічно заявив про тиск на себе з боку керівництва за рішення про відмову підприємству Фірташа – ПАТ “Азот”-  у виселенні вчителя з гуртожитку, який є службовим житловим приміщенням. Справа набула розголосу і на захист судді, що не бажає “підкорюватись” свавіллю голови суду стали експерти Реанімаційного Пакету Реформ – Михайло Жернаков, Роман Куйбіда та Роман Маселко.  В аналітичних довідках нижче можна ознайомитися зі всіма претендентами на посади суддів з 6 вищезазначених регіонів.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

ЛУГАНЩИНА

Діючі судді

Белах Андрій Володимирович

BelahКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1998 року, а на посаді судді Апеляційного суду Луганської області з 2002 року.

.

.

.

.

.

.

 

Коновалова Вікторія Анатоліївна

KonovalovaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу на посаді судді Апеляційного суду Луганської області з 2010 року.

.

.

.

.

.

.

 

Коротенко Євген Васильович

KorotenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Апеляційного суду Луганської області з 2006 року.

Сумнівні рішення

У 2004 році Міністерство юстиції повідомляло про те, що суддя Коротенко Є.В. виніс ухвалу, якою заборонив державній виконавчій службі виконувати судове рішення у встановленому законом порядку. Зокрема, рішенням суду заборонено стягувати з боржника – ВАТ “Краситель” – виконавчий збір, який є обов‘язковим у разі невиконання судового рішення добровільно, та перераховується в дохід Державного бюджету.

.

 

Кострицький Віталій Володимирови

KostrytskiyКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Апеляційного суду Луганської області з 2008 року.

Зв’язки

Дружина – Кострицька Марія Володимирівна є прокурором у Прокуратурі Луганської області.

.

.

.

.

 

Кудрявцев Ігор Володимирович

KudravcevКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу на посаді судді Старобільського районного суду Луганської області з 1999 року.

Додатково

З 2011 року до 2015 року працював на посаді судді Алчевського міського суду Луганської області і був Головою цього суду.

.

.

.

.

 

Мазур Микола Вікторович

MazurКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Попаснянського районного суду Луганської області з 2012 року.

Зв’язки

Дружина, Мазур Наталія Іванівна працює старшим слідчим в Попаснянському відділі поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області.

Додатково

У 2009 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

 

Полєно Віктор Степанович

PolenoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Білокуракинського районного суду Луганської області з 1996 року.

.

.

.

.

.

.

 

Снегірьов Віталій Андрійович

SnegiryovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Брянківського міського суду Луганської області з 2006 року.

Сумнівні рішення

У 2013 році ВРЮ повідомляла про те, що у ході перевірки судді Снегірьова були виявлені порушення, які мали системний характер, зокрема у справах про визнання права власності на нерухоме майно. Так, суддя розглядав справи з порушенням правил виключної підсудності та підвідомчості справ (у Брянківському районному суді розглядав справи щодо майна, яке знаходилося у містах Києві та Луганську); задовольняв позови осіб, свободи чи інтереси яких були порушені; сприяв незаконному захопленню майна територіальної громади; не залучав до розгляду справи дійсних власників спірного майна.

Крім того, ВРЮ встановила, що 25 лютого 2013 року своєю ухвалою суддя Снегірьов фактично заборонив Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснювати покладені на неї обов’язки, зокрема контроль за діяльністю на ринку цінних паперів шляхом анулювання у разі порушень торговцями законодавства їх ліцензій. Вирішуючи питання про забезпечення позову суддя не встановив доказів існування реальної загрози, яка у разі невжиття відповідних заходів, могла ускладнити виконання чи призвести до невиконання рішення суду. Суддя також вийшов за межі позовних вимог.

 

Стороженко Сергій Олександрович

StorogenkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді з Апеляційного суду Луганської області з 2005 року.

.

.

.

.

.

.

 

Тополюк Євгенія Володимирівна

TopolyukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді з Апеляційного суду Луганської області з 2008 року.

.

.

.

.

.

.

 

Чобур Олександр Володимирович

ChoburКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 2002 року, а на посаді судді Апеляційного суду Луганської області з 2004 року.

Додатково

У 2011-2016 роках був заступником голови Апеляційного суду Луганської області.

.

.

.

.

 

ВОЛИНЬ

Діючі судді

Гапончук Віктор Васильович

16754728_1217396995004218_1928207913_nКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Апеляційного суду Волинської області з 2010 року.

Резонансні рішення

Як пише Інтернет-видання “Волинь-нова” в 2009 році суддя Гапончук виправдав сільського голову села Люб’язь Любешівського району, якого правоохоронці обвинувачували у хабарництві.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді:

двоюрідна сестра – Смокович Юлія Петрівна, начальник відділу в ГПУ, дружина іншого кандидата до Верховного Суду судді ВАСУ Смоковича М. І.;

двоюрідний брат – Квач Андрій Степанович, депутат Ківерцівської міської ради Волинської області (в 2011-2014 роках).

 

Здрилюк Оксана Ігорівна

ZdrylyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 2000 року, а на посаді судді Апеляційного суду Волинської області працює з 2006 року.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді її племінниця – Бубало Олена Олександрівна, працює помічником судді в тому ж Апеляційному суді Волинської області.

.

.

.

 

Карпук Алла Костянтинівна

KarpukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 1996 року, а на посаді судді Апеляційного суду Волинської області працює з 2005 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя Карпук задекларувала два житлових будинки, як об’єкти незавершеного будівництва, і жодного іншого житла на праві власності чи користування.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді, її син – Карпук Андрій Сергійович є адвокатом.

 

Киця Світлана Іларіонівна

KycaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді Апеляційного суду Волинської області з 2005 року.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді її рідний брат – Киця Андрій Іларіонович, заступник міського голови Луцької міської ради.

.

.

.

.

 

Ковтуненко Віталій Володимирович

Kovtunenko

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2006 року, а на посаді судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з 2011 року.

Кар’єра

22 вересня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення направити рекомендації до Вищої ради юстиції щодо звільнення Ковтуненка Віталія Володимировича за порушення присяги: “Комісія дійшла висновку про порушення суддею Ковтуненком В.В. присяги судді, а саме морально-етичних принципів поведінки судді, вчинення дій, що порочать звання судді та викликають сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів, істотних порушеннях ним вимог процесуального закону, які мають систематичний характер.

Ковтуненко успішно оскаржив рішення ВККС до Вищого адміністративного суду України (де працює рідний брат тещі Ковтуненка, Смокович Михайло Іванович, також кандидат до Верховного суду)  Врешті,  18 лютого 2016 року Вища рада юстиції на підставі рішення ВАСУ залишила без розгляду рекомендацію  ВККС про звільнення Ковтуненка.

Сумнівні рішення

Був слідчим суддею у кримінальних справах проти чотирьох волинських активістів Євромайдану Майї Москвич (застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання), Ігоря Гузя (застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту), Володимира Бондаря (застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання) та Миколи Собуцького (застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання).

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя не задекларував нерухомості у своїй власності чи користуванні, натомість в ЗМІ наявна інформація, що суддя нібито проживає в будинку своєї тещі Віри Смокович під Луцьком в селі Липини, який остання купила за 260 тисяч гривень.

Причетність до корупції

Як повідомляє портал “4 влада” в 2015 році проти судді прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо постановлення завідомо неправосудного рішення та службового підроблення. Досудове розслідування завершено, однак, за повідомленням з веб-сайту “Волинське агенство розслідувань” з посиланням на прокурора судове провадження зупинилося на стадії підготовчого засідання. інформація щодо судового розгляду відсутня. За версією обвинувачення, суддя у квітні 2011 року нібито постановив рішення, що дозволило одній із сторін вивести з-під заборони відчуження 27 об’єктів нерухомості та визнати недійсними договори іпотеки, застави приміщень, укладені нею з банками на загальну суму близько 25 млн грн.

Інформацію про цей факт також повідомляє СБУ: “Служба безпеки України припинила корупційні дії судді Луцького міськрайонного суду, який виносив завідомо неправосудні вироки. Унаслідок його протиправних дій низці державних та комерційних банків України було завдано збитків – не повернуто кредити на суму майже 25 мільйонів гривень”.

Як пише “Громадське. Волинь” прокуратура вже понад рік намагається у зв’язку з цим притягнути суддю до кримінальної відповідальності.

Порушення прав людини

Як повідомляє “Волинське агентство розслідувань” рішенням Луцького міськрайонного суду жінку, двох дітей та інваліда виселили із будинку. Не дочекавшись закінчення судової тяганини щодо законності такого виселення, будинок продали на торгах тещі судді цього ж суду Віталія Ковтуненка. Також агентство пише про можливу домовленість між державними реєстраторами та суддями, після якої стала можлива перереєстрація скандального будинку. 8 травня 2015 року обласне управління юстиції видало наказ про перевірку Луцького міського управління юстиції. 21-го травня Луцьке районне управління юстиції перереєструвало речові права на будинок на тещу Ковтуненка Віру Смокович попри те, що судовий арешт ще діяв.  Як повідомляє “Громадське. Волинь” суд неодноразово накладав арешт на цей будинок, а 29 липня 2015 року Апеляційний суд Волинської області підтвердив рішення Ковельського міськрайонного суду щодо скасування торгів на придбання будинку.

Неетична поведіка

Як пише портал “4 влада” 11 травня 2014 року, Волинська Самооборона Майдану зафіксувала порушення правил дорожнього руху суддею Луцького міськрайонного суду Волинської області Віталієм Ковтуненком. Цей випадок також знайшов підтвердження у рішенні ВККС: “Так, порушивши Правила дорожнього руху, суддя Ковтуненко В. В. відмовився надати інспектору Державної автомобільної інспекції посвідчення водія та документи про право власності на автомобіль і, вважаючи неправомірною зупинку його автомобіля, продовжив рух”.

 

Костюкевич Олександр Костянтинович

KostyukevychКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Ківерцівського районного суду Волинської області з 2009 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя Костюкевич є власником житлового будинку, квартири і двох земельних ділянок. Ще п’ять земельних ділянок і садовий (дачний будинок) належить дружині судді – Костюкевич Наталії Василівні. Також вона є власницею двох приміщень магазинів. Наявний дохід від відчуження нерухомого майна на суму майже 692 тис. грн. Разом з тим, не зрозуміло, яке нерухоме майно продала дружина судді, оскільки все вказане в попередній декларації за 2014 рік нерухоме майно так само є і в декларації за 2015 рік, навіть додалося два вже згаданих вище магазини та дві земельні ділянки, придбані в 2015 році за 100 тис. грн і 169 тис. грн.

 

Лесик В'ячеслав Олександрович

LesykКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 2000 року (з неофіційних – з 1990 року), а на посаді судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області працює з 2009 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя володіє земельною ділянкою площею 1800 кв. м. Його дружина володіє ще двома ділянками площею 1200 і 2488 кв. м. В декларації за 2014 рік всі три ділянки вказані з площею, яка є більшою в десять разів: 18000, 12000 і 24880 кв. м відповідно.

Зв’язки

Старший з двох синів працює в правоохоронних органах.

 

Овсієнко Андрій Анатолійович

OvsienkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Апеляційного суду Волинської області з 2011 року.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді:

дружина – Овсієнко Оксана Володимирівна, адвокат, має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2009 року;

брат – Овсієнко Сергій Анатолійович, адвокат, має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2009 року;

брат дружини – Білоіваненко Олександр Володимирович, Начальник відділу оперативних заходів Управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби у Волинській області.

 

Русинчук Микола Миколайович

RosynchukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 2000 року, а на посаді судді Апеляційного суду Волинської області працює з 2001 року.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді його:

дочка – Русинчук Марина Миколаївна, працює секретарем судового засідання в Господарському суді Волинської області;

двоюрідний брат – Русинчук Петро Михайлович, депутат Щитинської сільської ради Любешівського району Волинської області.

.

 

Сівчук Андрій Євгенович

SivchukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з 2003 року.

Сумнівні рішення

Суддя Сівчук постановив закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за хуліганство щодо заступника начальника Департаменту захисту економіки Головного управління Нацполіції у Рівненській області Олександра Волошина.

Як повідомляє портал “4 влада” в грудні 2016 року Андрій Сівчук розглядав справу про вилучення 108 кілограмів бурштину в Луцьку і відмовився накладати арешт на нього, з чим потім не погодився апеляційний суд. Також суддя погодився зняти арешт із 70 тисяч доларів і 10 тисяч євро, вилучених із банківської скриньки затриманого на хабарі керівника ДАБІ Волині.

Порушення прав людини

Суддя Сівчук заборонив фото і відеозйомку засідання для журналістів під час процесу над поліцейським Олександром Волошиним.

Зв’язки

Дружина – Сівчук Інна Миколаївна, Головний економіст Департаменту фінансів Волинської ОДА.

Неетична поведінка

За інформацією порталу “4 влада” у серпні та вересні 2016 року луцькі патрульні двічі зупиняли суддю за порушення правил дорожнього руху. Якщо в одній ситуації суд його виправдав і скасував усі три постанови патрульних складених на нього, то в другій ситуації, коли його зупинили за кермом в стані алкогольного сп`яніння, суд уже вирішив притягнути до відповідальності Андрія Сівчука: призначив штраф і позбавлення водійських прав на рік.

 

Сіліч Іван Іванович

SilichКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Рожищенського районного суду Волинської області з 2005 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя Сіліч разом з дружиною Оксаною Петрівною і трьома дочками, є співвласниками 10 (десяти) земельних ділянок загальною площею понад 13 тис. кв. м. Крім того, суддя разом з дружиною володіє житловим будинком, а Оксана Петрівна окремо ще є власницею СТО, при цьому інформація про будь-який дохід Сіліч Оксани в декларації відсутня.

.

 

Стрільчук Віктор Андрійович

StrilchukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 1996 року, а на посаді судді Апеляційного суду Волинської області працює з 2006 року.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді брат дружини – Кухнюк Василь Миколайович, депутат Стиртівської сільської ради Черняхівського району Житомирської області.

Додатково

Видання “Волинь24” називає Віктора Стрільчука в числі ТОП-5 найпринциповіших волинських суддів.

 

Ющук Олег Сергійович

YushukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Луцького міськрайонного суду Волинської області з 2004 року.

Сумнівні рішення

За даними веб-сайту «Четверта влада», у 2014 році суддя Ющук О.С. відмовився арештовувати 90 тис. пляшок контрафактної горілки, яку виявили активісти.

За інформацією веб-сайту «Четверта влада», у 2016 році суддя Олег Ющук відповідною постановою звільнив від відповідальності поліцейського, якого луцькі патрульні затримали у Луцьку в стані алкогольного сп’яніння за кермом.

За даними веб-сайту «Четверта влада», в листопаді 2016 року прокуратура Волинської області оголосила судді Ющуку О.С. підозру у вчиненні злочину шляхом прийняття неправосудного рішення про звільнення з-під варти небезпечного злочинця.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік з 2013 року у судді Ющука у співвласності з іноземним громадянином Бріджітою Пашкевич перебуває легковий автомобіль Сузукі Ігніс 2004 року випуску.  

Як повідомляє портал “4 влада” Олег Ющук отримав безкоштовно у Луцьку чотирикімнатну квартиру в 2007 році. В електронній декларації згадки про цю квартиру немає.

Порушення прав людини

Суддя хотів заборонити журналістам і активістам відеозйомку судового засідання у справі про хуліганство одіозного рівненського поліцейського Олександра Волошина.

 

Адвокати та науковці

Земко Алла Михайлівна

ZemkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює доцентом кафедри філософії, політології та права Луцького національного технічного університету з 2005 року. Загалом на кафедрі філософії працює з 1997 року. Кандидат юридичних наук (2004).  

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік чоловік кандидатки до ВС Земко Сергій Олександрович в 2014 році отримав від Департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації безкоштовно автомобіль Mercedes-Benz E200 2007 року випуску, який визнаний наказом Міністерства соціальної політики гуманітарною допомогою.

.

 

Книш Сергій Володимирович

16754199_1217396991670885_2096707101_nКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

Працює за сумісництвом доцентом кафедри міжнародного права КУП НАН України.

.

.

.

.

.

 

Кондратішина Вікторія Вікторівна

KondratyshinaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює заступником декана юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, доцентом кафедри кримінального права і процесу, кандидат юридичних наук.

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2010 року.

.

.

.

.

.

 

МИКОЛАЇВЩИНА

Діючі судді

Алєйніков Володимир Олександрович

AleynikovКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Центрального районного суду міста Миколаєва з 1999 року.

Сумнівні рішення

За інформацією порталу “novosti-n”, у 2014 році нібито переглянув вирок міліціонеру Олександру Фартушному, який жорстоко побив двох студентів, внаслідок чого вони отримали тяжкі травми. Попереднім вироком суду О. Фартушного було засуджено до чотирьох років позбавлення свободи та штрафу. Суддя Алєйніков засудив О. Фартушного до 326 днів позбавлення свободи, але, оскільки протягом цього строку О. Фартушний перебував у СІЗО ще до судового засідання, то після судового засідання він фактично опинився на свободі. Згодом, як повідомляє Прокуратура Миколаївської області, Апеляційний суд Миколаївської області скасував вирок судді Алєйнікова.

Порушення прав людини

Як повідомляє портал “Преступности нет”, у справі за обвинуваченням у хабарництві депутата місцевої ради суддя Алєйніков заборонив журналістам зйомку під час відкритого судового засідання. На порталі опубліковано відео, яке демонструє неетичну поведінку судді під час судового засідання. На аргументи журналістів про те, що згідно із чинним законодавством, вони мають право на фіксування процесу і роблять це в інтересах громадськості, суддя заявив, що такого суб’єкту як “громадскість” немає, а тому і права у громадськості на фіксування судового процесу також немає. Крім того, за переконанням судді, депутат місцевої ради не є публічною особою в залі суду, оскільки тут він обвинувачуваний йінтерес до нього, як до публічної особи, є невиправданим.

 

Волкова Олена Іванівна

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Южноукраїнського міського суду Миколаївської області з 2003 року.

Сумнівні рішення

За даними веб-сайту «depo Миколаїв», веб-сайту «Барометр», веб-сайту «Мой город», веб-сайту «Миколаївська правда» та веб-сайту «Преступности.нет», у травні 2016 року суддя Волкова О.І. нібито відмовила у задоволенні клопотання слідчого поліції про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання від вартою відносно Шпака С.В., який підозрювався у вчиненні розпусних дій щодо 10-річної дівчинки. За повідомленням з веб-сайту «Преступности.нет» Апеляційний суд Миколаївської області скасував це рішення та обрав запобіжний захід у вигляді тримання від вартою.

Додатково

У 2012 році ВККС перевіряла роботу Волкової О.І. у зв’язку із тим, що на суддю надійшла скарга від прокурора та голови суду, в якому вона працює. Підстави, які стали причиною для скарги прокурора (зокрема, те, що суддя відкладаючи розгляд справи не призначає точної дати), суддя заперечувала, однак на запитання членів ВККС про скаргу від голови суду не відповіла нічого.

У 2012 році на засіданні ВККС Волкова О.І. зазначила, що помічник прокурора здійснював на неї тиск, а також подав до ВККС скаргу із неправдивими відомостями на суддю.

 

Князєв Всеволод Сергійович

Knyazev

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Миколаївського окружного адміністративного суду з 2013 року.

В електронній декларації 2015 року суддя вказав, що є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Консалтингова група “Гектар-Миколаїв””.

Зв’язки

Дружина, Князєва Юлія Анатоліївна ймовірно є приватним нотаріусом.

Додатково

У 2001 році отримав право на зайняття адвокатською діяльністю, дія якого була зупинена у 2013 році.

Почав працювати суддею у 2013 році, а у 2015 році став Головою Миколаївського окружного адміністративного суду.

 

Крутій Юрій Петрович

KrutiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Ленінського районного суду міста Миколаєва з 2001 року.

Порушення прав людини

У 2014 році суддя Крутій Ю.П. увійшов до звіту Інституту масової інформації для міжнародних організацій як порушник прав журналістів. Також на сайті Інституту масової інформації міститься повідомлення про те, що суддя забороняв журналістці фото- і відеозйомку, а також про те, що у 2014 році Крутій Ю.П. намагався прогнати журналістів з відкритого судового засідання.

.

 

Подзігун Галина Володимирівна

16736355_1217399255003992_714965732_nКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Центрального районного суду міста Миколаєва з 2005 року. З 2015 року – Голова цього суду.

Зв’язки

Чоловік судді, Гаврасієнко Вадим Олександрович працює суддею Заводського районного суду міста Миколаєва.

Порушення прав людини

У 2016 році суддя порушила норми Закону України “Про доступ до публічної інформації” відмовившись надати публічну інформацію (копію власної майнової декларації) громадському активісту, за що суддю було визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення. Однак, суддя Подзігун Г.В. не понесла відповідальності за скоєне правопорушення у зв’язку зі спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

 

Адвокати та науковці

Філевський Ростислав Миколайович

FilevskiyКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює головним юрисконсультом у ТОВ Юридична компанія “Евінко”.

Є депутатом Миколаївської міської ради.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

 

ХМЕЛЬНИЧЧИНА

Діючі судді

Бережний Сергій Дмитрович

BeregniyКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Апеляційного суду Хмельницької області з 2014 року. Доцент Хмельницького університету управління та права.

У 2013 році Указом Президента був переведений з апеляційного суду Хмельницької області до апеляційного суду Миколаївської області. У 2014 указом Президента його повернули на стару посаду до Хмельницької області.

У 2009 році захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата юридичних наук.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки син судді Бережний Костянтин Сергійович працює консультантом у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а другий – Бережний Денис Сергійович працює помічником адвоката. Невістка судді також працює у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ спеціалістом.

Дружина судді – Бережна Лілія Павлівна працює приватним нотаріусом у Хмельницькому міському нотаріальному окрузі. Адвокатською діяльністю у родині судді займаються його двоюрідні сестри, а сестра дружини судді працює мировим суддею Судового відділу №8 Нижнєкамського судового району Республіки Татарстан.

 

Карплюк Олег Іванович

KarplukКандидат на посаду касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з 2006 року.

Додатково

За інформацією офіційного веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 21 січня 2016 року суддю Карплюка О.І. було притягнено до дисциплінарної відповідальності за позбавлення позивача доступу до правосуддя, шляхом кількаразового неповідомлення його про дату та час судового засідання. Крім того, у наведеному вище рішені зазначено, що суддя Карплюк О.І. неодноразово заявляв безпідставні самовідводи, ігнорував правила внутрішнього розпорядку суду, останніх півтора роки не відвідує без поважних причин збори суддів та організаційні зібрання колективу суду, рішення останніх ігнорує, допускає непоодинокі випадки тривалого перебування в нарадчій кімнаті (більше 1 дня), після виходу з якої оголошує лише вступну та резолютивну частини рішення, результатом чого є відкладення великої кількості справ. Примітно, що у 2016 році Вища кваліфікаційна комісія суддів України не вперше прийняла рішення про притягнення судді Карплюка О.І. до дисциплінарної відповідальності, так 2012 року суддя Карплюк О.І. отримав дисциплінарне стягнення за порушення суддівської етики.

 

Соловйов Андрій Володимирович

SolovyovКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Ярмолинецького районного суду Хмельницької області з 2012 року.

Статки

Відповідно до виправленої декларації за 2015 рік у судді наявні готівкові кошти у розмірі 82 тис. доларів. Крім цього, у деклараціях за 2014 та 2015 рік відсутні відомості про наявність у судді права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.

.

.

.

 

Адвокати та науковці

Буханевич Олександр Миколайович

BuhanevychКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Професор Хмельницького університету управління та права.

Додатково

Олександра Миколайовича журналісти порталу Майдан.орг зловили на недоброчесній конкуренції на виборах 2012 року.

У 2002 р. О. М. Буханевича обрали депутатом Нетішинської міськради Хмельницької області ІV скликання. У квітні 2005 р. Олександра Миколайовича призначили керівником апарату Хмельницької обласної державної адміністрації.  У липні 2006 р. Президент України Віктор Ющенко призначив його головою Хмельницької обласної державної адміністрації. З  2007 року – член РНБО. У березні 2008 року його призначено першим заступником голови Державної податкової адміністрації України.

У 2012 та 2014 роках балотувався до Верховної Ради України.

 

Мельник Андрій Іванович

MelnykКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

ЖИТОМИРЩИНА

Діючі судді

Борисюк Роман Миколайович

BorysyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді Апеляційного суду Житомирської області  з 2011 року. Суддя судової палати з розгляду цивільних справ.

Зв’язки

Згідно електронної декларації за 2015 рік, поданої суддею Борисюком Р.М., та декларації за 2014 рік, поданої дружиною судді Петровською Мариною Вікторівною, остання працює помічником судді в Житомирському окружному адміністративному суді, хоча у декларації родинних зв’язків за 2010-2015 року суддею Борисюком Р.М. про дружину нічого не вказано.

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2010-2015 роки, поданої суддею Борисюком Р.М., його рідний брат – Борисюк Олексій Миколайович, з 2006 року є сільським головою Майстрівської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області.

 

Бучик Анна Юріївна

BuchykКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Житомирського апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

.

.

.

.

.

.

 

Винар Любомир Вікторович

VynarКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Олевського районного суду Житомирської області з 2013 року.

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2008 року, але з 2013 року це право зупинене за заявою. Працював адвокатом в львівській юридичній фірмі «УніверСалюс». Є кандидатом юридичних наук.

.

.

.

.

 

Городиський Сергій Степанович

GorodyskiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Апеляційного суду Житомирської області з 2013 року.

Додатково

Рішенням Вищої Ради Юстиції № 288/0/15-15 від 30 липня 2015 року вирішено подати до Верховної Ради України подання про звільнення судді Городицького С.С. з посади судді у зв’язку з поданням ним заяви про відставку. За інформацією веб-сайту «Судова влада України», станом на 09.02.2017 року суддя Городиський С.С. продовжує працювати в Апеляційному судді Житомирської області.

.

 

Мацький Євген Миколайови

MackiyКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді Житомирського апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

Додатково

За інформацією офіційного веб-сайту Житомирського апеляційного адміністративного суду, суддя Мацький є учасником АТО.

.

.

.

.

 

Мокрецький Віктор Іванович

MoketskiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Житомирського районного суду Житомирської області з 2001 року.

Сумнівні рішення

Як зазначає газета «Україна Молода» від 02 серпня 2012 року, у справі проти колишніх працівників відділу з боротьби із незаконним обігом наркотиків (ВБНОН) обласного управління міліції (С. Дзюбенко, В. Куликівський,  А. Литвин та  Ю. Ігнатенко.), які за версією обвинувачення, імовірно, займалися збутом наркотиків і психотропних речовин з подальшим затриманням покупців та вимаганням грошей за відкуп. Суддя, ймовірно, мав у цій справі конфлікт інтересів, оскільки, за словами ЗМІ, раніше працював з обвинуваченими співробітниками міліції, які постали перед законом, і розглядає їхню справу. Більше того, з головним фігурантом, Сергієм Дзюбенком, Віктор Іванович до роботи в житомирській міліції навчався в Національній академії внутрішніх справ і проживав разом в одному гуртожитку.

 

Моніч Богдан Сильвестрович

MonichКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2006 року, а на посаді судді Житомирського апеляційного адміністративного суду з 2012 року.

Кар’єра

Заступник голови Ради суддів України. Подавав свою кандидатуру до складу Вищої ради правосуддя.

Зв’язки

Відповідно до електронної декларації судді за 2015 рік його дружина – Моніч Лариса Володимирівна, працювала в Прокуратурі Житомирської області.

Додатково

У листопаді 2016 року в якості заступника голови Ради суддів України підписав меморандум з ГО “Вектор прав людини”, яким передбачено можливість онлайн-трансляції судових процесів.

 

Сингаївський Олександр Павлович

Syngaivskiy

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Корольовського районного суду міста Житомира з 2003 року.

Порушення прав людини

29 вересня 2010 року суддя Сингаївський заборонив журналістам знімати судове засідання.

В іншому випадку Газета «20 хвилин» висвітлюючи судовий процес пов’язаний з майновою суперечкою сторін пише, що “суддя Олександр Сингаївський або ж «забув» запросити на засідання відповідача Дмитра Каріха та його представників (останні не отримували повістки), або ж узагалі проводив засідання, коли Дмитро Каріх знаходився у зоні проведення бойових дій, а це заборонено законом”.

Зв’язки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік дружина судді – Шевчук-Сингаївська Інна Геннадіївна отримує заробітну платню від Територіального управління державної судової адміністрації України в Житомирській області, що свідчить про роботу у судовій системі.

 

Широкопояс Юрій Васильович

ShyrokoplyasКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді суді Житомирського обласного суду (з 2001 року Апеляційного суду Житомирської області) з 1998 року.

.

.

.

.

.

.

 

Судді у відставці

Зарицька Галина Василівна

ZaryckaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працювала суддею з 1995 року, а на посаді судді Апеляційного суду Житомирської області з 2002 року.

Додатково

21 липня 2016 року Вища рада юстиції внесла до Верховної Ради України подання про звільнення Зарицької Г. В. з посади судді у зв’язку з поданням заяви про відставку.

8 вересня 2016 року суддя Зарицька була звільнена Постановою Верховної Ради України.

.

 

ЧЕРКАЩИНА

Діючі судді

Бащенко Сергій Михайлович

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

Працює на посаді  судді Соснівського районного суду м. Черкаси з 2001 року.

Сумнівні рішення

За даними порталу Антена за 2003 рік, Бащенко начебто причетний до фальсифікації протоколів  судових засідань, за якими був розгляд справи за відсутності сторін процесу.

Як зазначають інтернет-видання CRIME та Первая Инстанция суддя Бащенко оштрафував підполковника податкової міліції за хабар у 30 тис. грн на суму майже в половину меншу –   18,7 тис. грн, взявши до уваги трьох дітей обвинуваченого як пом’якшуючу обставину.

Резонансні справи

Також Бащенко С.М. є в складі колегії, що розглядає  справу щодо резонансного вбивства журналіста-розслідувача і активіста Майдану Василя Сергієнка, смерть якого пов’язують із викривальною діяльністю журналіста.

Розглядав кримінальну справу щодо обвинувачення колишнього начальника управління Держкомзему в м. Черкаси А. Коверського. Останній в липні-серпні 2009 року нібито незаконно віддав в приватну власність землі лісового фонду, де планувалося будівництво лікарняного комплексу. Бащенко виправдав екс-регіонала Коверського через “відсутність” у його діях складу злочину. Апеляційний суд залишив в силі вирок суду першої інстанції. В свою чергу Вищий спеціалізований суд скасував обидва рішення та направив справу на новий розгляд в апеляційний суд. Наразі А. Коверський є депутатом обласної ради від Блоку П.Порошенко.

 

Биба Юрій Володимирович

BybaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді  Апеляційного суду Черкаської області з 2011 року.

Сумнівні рішення

За повідомленням Євромайдану SOS в апеляційному порядку у складі колегії суддів переглядав справи щодо обрання запобіжних заходів затриманим автомайданівцям  в кінці січня 2014 р. в м. Черкаси. Зокрема щодо одного з координаторів Автомайдану Сергія Хаджинова був змінений запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт терміном 60 днів з носінням електронного засобу контролю та здачею паспортів (в т.ч. закордонного) на зберігання в правоохоронні органи.

Неетична поведінка

У лютому 2014 року правозахисна група Всеукраїнської Громадської Організації «Об’єднання Богдана Хмельницького» зафіксувала ряд порушень процесу розгляду справи з боку суддів судової колегії Апеляційного суду Черкаської області, до складу якої входив Биба Ю.В.

 

Бондаренко Сергій Іванович

BondarenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді  Апеляційного суду Черкаської області з 2010 року.

Резонансні справи

Один з небагатьох суддів, хто публічно заявив про тиск на себе з боку керівництва ( а саме голови суду В. Бабенка). Причиною цьому було винесення Бондаренком рішення про відмову підприємству Фірташа – ПАТ”Азот”-  у виселенні вчителя з гуртожитку, що є службовим житловим приміщенням. Перед тим голова суду просив “подивитись” цю справу. Після винесення рішення голова суду викликає С.Бондаренка та відчитує його за таке рішення. Бондаренко С.І. записав цю розмову з головою суду. Суддя Бондаренко також  назвав цілу низку дій, що їх вчинив голова суду, з метою унеможливити виконання ним своїх обов’язків судді ( зокрема, він залишився без помічника, його доповідні записки не реєструвались канцелярією суду тощо). На захист судді, що не бажає “підкорюватись” свавіллю голови суду став Михайло Жернаков, Роман Куйбіда та Роман Маселко.  (Примітно, що сам Бабенко у відповідь звинувачує Бондаренка у заполітизованості та невідповідності кваліфікації судді).

Додатково

З відповіді Апеляційного суду Черкаської області на запит ГО Центр сприяння справедливому правосуддю, суддя Бондаренко не був у переліку, хто  надав згоду на надання автобіографічних відомостей .

 

Адвокати та науковці

Голосій Ростислав Анатолійович

GolosiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2003 року.

Статки

Згідно електронної декларації у 2015 році адвокат не отримував жодних доходів. Окрім того, у декларації зазначено про видатки у розмірі 60 000, понесені у зв’язку із договором оренди квартири. У той же час у розділі “Об’єкти нерухомості” відсутня інформація про право користування будь-яким нерухомим майном, окрім земельної ділянки.

Додатково 

Відповідно до даних порталу YouControl, що підтверджується даними з реєстру Міністерства юстиції, особа на ім’я Голосій Р.А. є керівником ТОВ “Юкрейніан Лоу Компані”, що перебуває в стані припинення з 2011 року. Причина закриття ТОВ є рішення суду, у зв’язку з неподанням протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій та  документів фінансової звітності.

 

Руденко Олександр Іванович

RudenkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Синельников Євген Володимирович

SynelnykovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2002 року.

Зв’язки

Дружина працює в прокуратурі Черкаської області начальником відділу ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, інформаційно-аналітичної роботи та інформатизації.

Додатково

У період Черкаського Євромайдану захищав активістів, затриманих під час мирних мітингів за обвинуваченням в участі у масових заворушеннях, є позитивні відгуки в мережі

Згідно даних порталу Верховної Ради, ймовірно, є помічником народного депутата Голуба Владислава Володимировича, члена депутатської фракції партії “Блок Петра Порошенка”  

Секретар дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної  комісії адвокатури Черкаської області.

Згідно даних сайту ВККС є у списку осіб, які перебувають у резерві на заміщення вакантних посад суддів станом на 28 липня 2016 року.