Судді, що підтримували диктаторські закони 16 січня та латифундисти. Хто йде у Верховний Суд із Тернопільщини, Франківщини, Вінниччини, Кіровоградщини та Херсонщини.

Тернопільська, Франківська, Вінницька, Кіровоградська та Херсонська області виявилися не особливо активними у конкурсі у Верховний Суд. Лише 53 кандидати з усіх п’яти регіонів вирішили спробувати свої сили у відборі. При цьому юридична та суддівська спільнота Вінниччини найчисельніша серед цих регіонів. Однією із найяскравіших фігур є суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів, яка у 2014 році, будучи головою цього суду, взяла приклад із голови Верховного Суду України Романюка та підтримала диктаторські закони 16 січня, наголосивши, що вони “виступають важливою передумовою для більш повної реалізації громадянами доступу до правосуддя і судового захисту ними своїх прав”.

Примітно, що кандидати з регіонів живуть більш скромно, ніж їхні колеги зі столиці, однак вони не гребують будувати сімейні династії суддів, адвокатів чи прокурорів або обростати сумнівними зв’язками, як це успішно зробили і продовжують робити  претенденти з Тернопільської, Івано-Франківської та Херсонської областей. Цікаво, що в багатьох кандидатів ми виявили чимало розбіжностей в паперових та е-деклараціях: чимало з претендентів – латифундисти, оскільки в своєму активі мають чималі земельні ділянки, однак чомусь не декларують жодних житлових приміщень, до прикладу, суддя Потятинник з Коломиї.

Одного з кандидатів-суддів з Вінничини притягували до дисциплінарної відповідальності за винесення рішення щодо відчуження державного майна. Також у Верховний Суд йдуть цілими сім’ями, як-от судді Лариса та Олександр Ковальчуки, які, до слова, навіть були одночасно переведені у Вінницький міський суд.

Суддя Брегей з Кіровоградщини одну кримінальну справу розглядав більше двох років і призначив близько 30 судових засідань, лише третина з яких відбулась. У зв’язку із цим Вища кваліфікаційна комісія суддів вносила рекомендацію про його звільнення, однак Вища рада юстиції її свого часу відхилила.

Також серед претендентів є судді, які надто бояться публічності, а тому забороняли відеозйомку під час судових засідань.

Серед кандидатів з регіонів є й достойні претенденти на крісла Верховному Суді. В аналітичних довідках нижче можна ознайомитися зі всіма претендентами на посади суддів з 5 регіонів.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

 

ТЕРНОПІЛЬЩИНА

Судді Тернопільщини 

Білосевич Галина Степанівна

BilosevychКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

На посаді судді Кременецького районного суду Тернопільської області з 2000 року.

Додатково

У червні 2015 року ВККС прийняла рішення про притягнення судді Білосевич Г.С. до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження за  неналежне  ставлення судді до своїх службових обов’язків. 

.

.

.

.

 

Братасюк Віктор Миколайович

BratasyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з 2009 року.

У 2005 році отримав право на зайняття адвокатською діяльністю ( наразі зупинено)

Статки

У декларації за 2014 рік не вказано земельну ділянку площею 1300 кв. м, яку згідно з даними декларації за 2015 рік було набуто згідно з договором дарування (при цьому не було проведено державної реєстрації права власності).

Зв’язки

Дружина – Росоляк Оксана Богданівнадоцент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Тернопільського національного економічного університету.

 

Данилевич Надія Андріївна

DanylevychКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Тернопільського окружного адміністративного суду з 2008. Голова суду.

Додатково

Суддя звернулася до Руху ЧЕСНО із листом-поясненням щодо своїх статків.

Як повідомляють у прес-службі ГО “Наш рідний Тернопіль”, згідно із зібраною колишнім керівником апарату інформацією, як тільки пані Надія була призначена головою, на баланс суду вона відразу ж поставила власне авто і до листопада 2014 року використовувала бюджетні кошти для заправки, ремонту та обслуговування власної машини.

.

 

Жук Андрій Володимирович

16652836_1210778458999405_1098144946_n (1)Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду

На посаді судді Тернопільського окружного адміністративного суду з 2010 року.

2004 року отримав право на зайняття адвокатською діяльністю (наразі зупинено).

Зв’язки

Дружина – головний бухгалтер Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області.

.

.

.

.

 

Сташків Богдан Іванович

StashkivКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Апеляційного суду Тернопільської області з 2009 року .

Зв’язки

Син Богдана Івановича – Назарій – також суддя. Працює в Підволочиському районному суді Тернопільської області. Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, другий син судді Тарас з вересня 2016 року також став суддею, Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області. Невістка – Сташків Тетяна Григорівна – помічник судді у Верховному Суді України.

.

 

Шевчук Галина Михайлівна

ShevchukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду

На посаді судді Апеляційного суду Тернопільської області з 2002 року.

Зв’язки

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, чоловік судді працює у Державній Судовій Адміністрації. Донька – Середзінська Тетяна – до січня 2016 працювала помічником судді у Апеляційному суді Тернопільської області, а з січня 2016 –  адвокатом. Зять судді – прокурор прокуратури Тернопільської області.

.

.

 

ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА

Судді Івано-Франківщини

Антоняк Тарас Михайлович

AntonyakКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з 2006 року.

Статки

Між деклараціями 2014 року та 2015 років є розбіжності у частині нерухомого майна. Зокрема, у декларації за 2015 року зазначено про наявність квартири площею 182 кв.м, право користування на яку виникло у дружини у 2013 році. Однак, у декларації за 2014 рік квартири з такою площею не зазначено.  

Додатково

У 2014 році був вдруге обраний на посаду Голови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області (вперше на цю посаду був призначений у 2011 році). При цьому, був єдиним кандидатом на посаду Голови суду.

 

 

Бойчук Ігор Васильович

BoychukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Апеляційного суду Івано-Франківської області з 1998 року.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, син, Бойчук Тарас Ігорович, з 2011 року працює помічником судді в Апеляційному суді Івано-Франківської області, а двоюрідний брат, Бойчук Віталій Матвійович з 2015 року має право на зайняття адвокатською діяльністю.

Додатково

Пройшов люстраційну перевірку.

 

Бородовський Станіслав Олександрович

BorodovskiyКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2012 року, а на посаді судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з 2014 року.

Зв’язки

Дружина, Бородовська Наталія Олександрівна ймовірно є приватним нотаріусом.

Теща, Чмир Галина Степанівна, з 1996 року і до сьогодні працює зав. відділенням судинної неврології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. При цьому, у 2015 році отримала більше 2 929 080 грн. доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. 

Додатково

Працював юрисконсультом приватного підприємства «Перехід» за сумісництвом, викладачем у Прикарпатському національному університеті імені В.Стефаника, у Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ, юрисконсультом Івано-Франківської експедиції по геофізичних дослідженнях в свердловинах державного геофізичного підприємства «Укргеофізика» за сумісництвом, юрисконсультом ПП «Баядєра», займався індивідуальною адвокатською практикою в м. Івано-Франківську.

 

Васильєв Олександр Павлович

VasylyevКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Апеляційного суду Івано-Франківської області з 2015 року.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, дружина судді, Васильєва Неля, до листопада 2015 року була державним нотаріусом у Донецьку. Дочка судді, Васильєва Валерія протягом 2012-2015 років працювала помічником судді в Апеляційному суді Донецької області. Цікаво, що у цьому ж суді до 2015 року працював сам Васильєв О.П.

Додатково

У вересні 2016 року суддя подав заяву про відставку, але 16 грудня цього ж року відкликав свою заяву.

 

Кишакевич Лев Юрійович

KyshakevychКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з 2003 року.

Додатково

Як повідомляв портал “Галицький кореспондент”, суддя Кишакевич притягнув до адміністративної відповідальності суддю В. Гандзюка, який керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння та присудив йому штраф у розмірі 3 400 грн.

.

.

 

Малєєв Андрій Юрійович

MaleevКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Апеляційного суду Івано-Франківської області з 2012 року.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, дружина, Малєєва Олена Вікторівна є суддею і заступником голови Господарського суду Івано-Франківської області.

.

.

.

 

Потятинник Юрій Романович

PotyatynnykКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з 2011 року.

Статки

У декларації 2015 року зазначено про наявність у судді та його дружини двох земельних ділянок (при цьому не зазначено характер прав на вказане майно). Однак, суддею не зазначено жодного житла, яке було б на праві власності або користування у нього або його дружини. 

Зв’язки

Дружина, Потятинник Оксана станом на січень 2016 року працювала Державним реєстратором Реєстраційної служби Коломийського міськрайонного управління юстиції Івано-Франківської області.

Додатково

У 2015 році був обраний заступником голови Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області.

 

Стефанів Надія Степанівна

StefanivКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Апеляційного суду Івано-Франківської області з 2001 року.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, дочка судді, Микитин (Стефанів) Надія з 2011 року працювала помічником судді в Івано-Франківському міському суді Івано-Франківської області, а вже у 2012 році стала суддею Івано-Франківського окружного адміністративного суду. Ще одна дочка, Стефанів Марта з 2011 року працює помічником судді в Господарському суді Івано-Франківської області.

У 2013-2014 роках суддя Стефанів Н.С. спільно проживала з Вороняком Володимиром Андрійовичем, начальником слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області.

Додатково

У 2014 році, будучи на посаді Голови Апеляційного суду Івано-Франківської області, Стефанів Н.С. позитивно відгукнулась про диктаторські “закони 16 січня”. Зокрема, суддя вказала, що зміни до Закону “Про судоустрій і статус суддів” сприятимуть підвищенню незалежності суддів, а також “виступають важливою передумовою для більш повної реалізації громадянами доступу до правосуддя і судового захисту ними своїх прав”.

 

Шкіндер Павло Анатолійович

ShkinderКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Господарського суду Івано-Франківської області з 2005 року.

Статки

У декларації 2014 року суддя не вказав авто Daewoo NubiraE4XS550 2003 року випуску, хоча, згідно з декларацією 2015 року набув права на це авто ще у 2003 році.

Зв’язки

Дружина судді, Шкіндер Світлана Василівна ймовірно є приватним нотаріусом.

Син судді, Шкіндер Юрій Павлович є співзасновником компанії “АПРІОРІ-ІФ” і, ймовірно, працює в нотаріальній конторі своєї матері (дружини судді Шкіндера П.А.).

 

Адвокати та науковці

Івашків Василь Михайлович

IvashkivКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2001 року.

Був обраний депутатом Долинської міської ради.

.

.

.

.

.

.

 

Федюк Лілія Василівна

FedyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Є засновником і керівником ТОВ “Анна-Лі”, що здійснює діяльність у сфері права.

.

.

.

.

.

.

 

ВІННИЧЧИНА

Судді Вінниччини

Білик Наталія Володимирівна

BilykКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді місцевого Літинського районного суду Вінницької області з 2009 року. Голова суду.

Сумнівні рішення

16 травня 2013 року рішенням №1294/дп-13 Вищої кваліфікаційної комісії суддів України суддю Білик притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Підставою стало визнання суддею договору продажу державного майна без належного нотаріального посвідчення та всупереч наявному мораторію. ВККС у своєму рішенні наголосила на такому: “При ухваленні рішення суд першої інстанції не взяв до уваги наявність прямої заборони на реалізацію майна, що належить державі, визнав дійсним правочин, який порушує публічний порядок, так як спрямований на незаконне відчуження державного майна та заволодіння ним. Суд фактично визнав дійсним нікчемний правочин”.

 

Білоус Володимир Володимирович

Bilous2Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 1992 року в Арбітражному суді Вінницької області (з 2001 року – Господарський суд Вінницької області)

Додатково

В вересні 2016 року подав заяву у відставку, а через 10 днів відкликав її.

.

.

.

.

 

Білоус Олег Валерійович

BilousКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Вінницького апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

.

.

.

.

.

.

 

Борисюк Інна Едуардівна

BoryskyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2010 року, а на посаді судді Вінницького міського суду Вінницької області з 2012 року.

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2006 року.

 

.

.

.

.

 

Задорожна Лариса Іванівна

ZadorognaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1995 року, а на посаді судді Теплицького районного суду Вінницької області з 2000 року.

Зв’язки

Чоловік суддіЗадорожний Євген Павлович, начальник відділу Теплицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області

Додатково

У вересні 2016 року подала заяву у відставку, однак вже у грудні суддя відкликала її.

.

.

 

Ковальчук Лариса Василівна

KovalchukLarКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2006 року, а на посаді судді Вінницького міського суду Вінницької області з 2012 року.

Сумнівні рішення

Як повідомляє портал “depo.ua”, суддя Ковальчук Л.В. повернула на доопрацювання адмінматеріали у справі судді Вінницького окружного адміністративного суду Андрія Вергелеса, якого звинувачують у дрібному хуліганстві, злісній непокорі вимозі поліцейського та керуванні транспортним засобом в стані алкогольного чи накотичного сп’яніння. Підставою для повернення матеріалів стало те, що поліція не забезпечила явку А. Вергелеса.

Зв’язки

Чоловік – Ковальчук Олександр Васильович, суддя Апеляційного суду Вінницької області. Також є кандидатом на посаду судді Верховного Суду. Син, відповідно до декларації родинних зв’язків чоловіка – Ковальчук Андрій Олександрович, був прокурором Калинівської місцевої прокуратури Вінницької області (звільнився 14.07.2016).

Додатково

Протягом 2012-2013 років працювала у Вінницькому міському суді Вінницької області одночасно зі своїм чоловіком Ковальчуком Олександром Васильовичем, куди вони були переведені з інших судів разом в один день.

 

Ковальчук Олександр Васильович

KovalchukOleksКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З офіційних джерел відомо про роботу суддею з 1998 року, а на посаді судді Апеляційного суду Вінницької області працює з 2013 року.

Зв’язки

Дружина – Ковальчук Лариса Василівна, суддя Вінницького міського суду Вінницької області. Також є кандидатом на посаду судді Верховного Суду.

Син, відповідно до декларації родинних зв’язків – Ковальчук Андрій Олександрович, був прокурором Калинівської місцевої прокуратури Вінницької області (звільнився 14.07.2016).

Додатково

Протягом 2012-2013 років працював у Вінницькому міському суді Вінницької області одночасно зі своєю дружиною Ковальчук Ларисою Василівною, куди вони були переведені з інших судів разом в один день.

 

Колос Сергій Степанович

KovalchukSergКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працював суддею з 1987 року, а на посаді судді Апеляційного суду вінницької області з 2003 року.

Зв’язки

Дочка, відповідно до електронної декларації за 2015 рік – Шалагінова Мирослава Сергіївна, працювала у Вінницькому окружному адміністративному суді.

Додатково

12 вересня 2016 року подав до Вищої ради юстиції заяву на звільнення. 23 вересня ВРЮ внесла до Верховної Ради подання про звільнення Колоса С. С. з посади судді, яке не було розглянуте. В зв’язку з цим, після набуття чинності новим законодавством про судоустрій ВРЮ звільнила Колоса С. С. власним рішенням 8 грудня 2016 року.

 

Копаничук Світлана Григорівна

KopanychukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Апеляційного суду Вінницької області з 2002 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя Копаничук зазначила, що позичила третім особам кошти на суму 51 тис. доларів. Також у декларації зазначено про укладення договору позики у 2015 році на суму 274,5 тис. грн.  

Додатково

19 грудня ВРЮ залишила без розгляду заяву Копаничук С. Г. про відставку у зв’язку з відкликанням заяви.

 

Кривошея Анатолій Іванович

KryvosheyaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1998 року, а на посаді судді Апеляційного суду Вінницької області з 2002 року. До роботи суддею працював адвокатом і помічником прокурора.

.

.

.

.

.

.

 

Нікушин Віктор Петрович

NikushynКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Апеляційного суду Вінницької області з 2003 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік у звітному році дружина судді набула у власність будинок під Києвом (Гореничі, Київська область) площею 178 кв. м за 233 тис. грн та земельну ділянку площею 352 кв.м за 33 567 грн. 

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки син судді, Нікушин Віталій Вікторович, – суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області, щодо якого в 2013 році ВРЮ внесла подання Президентові України про звільнення з посади за порушення присяги, на основі якого Указом Президента в січні 2014 року Нікушина В. В. було звільнено. Вищий адміністративний суд України постановою від 19 березня 2014 року визнав незаконним та скасував рішення Вищої ради юстиції, а Верховний суд України підтвердив попереднє рішення ВАСУ.

Інший син судді – Нікушин Олег Вікторович, з 2015 року помічник судді Вінницького міського суду Вінницької області.

Додатково

У 2015 році претендував на місце у ВРЮ.

 

Панасюк Олександр Сергійович

PanasyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Апеляційного суду Вінницької області з 2011 року. Секретар судової палати у цивільних справах.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді, батько – Панасюк Сергій Миколайович, депутат Чернівецької районної ради Вінницької області.

.

.

.

.

 

Панченко Дмитро Іванович

PanchenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працював суддею з 1993 року на посаді судді Теплицького районного суду Вінницької області.

Додатково

4 серпня 2016 року ВРЮ внесла подання до Верховної Ради України про звільнення у відставку Панченка Дмитра Івановича з посади судді Теплицького районного суду Вінницької області. 8 вересня 2016 року ВРУ звільнила суддю.

.

.

 

Романюк (Нечипорук) Людмила Федорівна

RomanyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Вінницького міського суду Вінницької області з 2012 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік чоловік судді Романюк Олег Миколайович з 2010 року безоплатно використовує легковий автомобіль AUDI 100 1987 року випуску, який належить громадянину України Кучеру Олегу Миколайовичу. В декларації судді за 2014 рік згадка про цю автівку відсутня.

.

.

 

Сало Тарас Богданович

SaloКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Апеляційного суду Вінницької області з 2013 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік суддя, окрім заробітної платні та пенсії, отримав ще 127 тис. грн доходу від відчуження рухомого майна в трьох угодах. В одному випадку сума угоди (70 100 грн) перевищує суму 60 900 грн (50 мінімальних ЗП станом на 1 січня 2015 року) тому деталі цієї угоди мали б бути описані в пункті 14 декларації “Видатки та правочини суб’єкта декларування”.  

.

.

.

 

Адвокати та науковці

Гурба Михайло Васильович

GurbaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює віце-президентом в Адвокатському об’єднанні “АК “Якименко та Партнери”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

 

Павлов Сергій Сергійович

16650173_1210778455666072_2067089105_nКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює в Адвокатському об’єднанні “Юридична компанія “SePavlov & Professionals”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2006 року.

.

.

.

.

.

.

 

КІРОВОГРАДЩИНА

Діючі судді

Брегей Роман Іванович

BregeyКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Кіровоградського окружного адміністративного суду з 2011 року.

Зв’язки

Дружина судді, Воєвода-Брегей Мирослава Петрівна працює нотаріусом

Додатково

У 2013 році ВРЮ розглядала рекомендацію ВККС про внесення подання про звільнення судді Брегея Р. І. (за дії, вчинені на посаді судді Компаніївського районного суду Кіровоградської області) за порушення присяги та прийняла рішення відхилити таку рекомендацію. Підставою для вказаної рекомендації ВККС щодо звільнення судді став тривалий розгляд суддею справи про лікарську недбалість стоматологів, внаслідок якої, за версією слідства, загинула 24-річна пацієнтка. Зокрема, за інформацією порталу “Закон і бізнес”, суддя Брегей Р. І. розглядав справу протягом 2 років і 3 місяців, призначив близько 30 судових засідань, лише третина з яких відбулась. Крім того, незадовго до спливу строку притягнення обвинувачуваних до відповідальності, суддя призначив експертизу, яка призвела до ще більшого затягування процесу. Журналісти порталу також повідомили, що дружина судді Брегея Р.І. нібито лікувалась у стоматологів, справу яких він розглядав, а після завершення цього лікування суддя заявив самовідвід. Інший суддя завершив розгляд цієї справи після 6 судових засідань, однак, строк притягнення обвинувачуваних до відповідальності, на той момент, уже сплив.

Портал “Рідний край” повідомляв, що суддя Брегей Р.І. оскаржував обрання на посаду Кіровоградського окружного адміністративного суду Вадима Мирошниченка, яку той нібито із порушенням закону обійняв втретє, а потім виніс це питання на розгляд органів суддівського самоврядування.

 

Вавренюк (Коротченко) Людмила Станіславівна

Vavrenyuk

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного суду

Працює на посаді судді Господарського суду Кіровоградської області з 2004 року.

На сьогодні, є головою Господарського суду Кіровоградської області.

.

.

.

.

.

 

Гарбуз Ольга Анатоліївна

Garbuz

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду

Працює на посаді судді Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області з 2001 року.

Зв’язки

Чоловік судді, Гарбуз Володимир Олексійович працює завідувачем сектору в Новоукраїнському районному секторі Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області.

.

.

.

 

Загреба Андрій Віталійович

16684621_1212318438845407_2016794869_n

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Ленінського районного суду м. Кіровограда з 2009 року.

Зв’язки

Дружина судді Загреби А.В., Загреба Ірина є суддею Кіровського районного суду м. Кіровограда. Як повідомляє портал “Гречка”, Загреба І.В. ухвалила постанову про позбавлення активіста Автомайдану Віталія Коваля водійських прав строком на 6 місяців. Через декілька місяців, в апеляційній інстанції цю постанову було скасовано.

.

.

 

Коваленко Наталя Миколаївна

Kovalenko

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного суду

Працює на посаді судді Господарського суду Кіровоградської області з 2006 року.

.

.

.

.

.

.

 

Куценко Олександр Володимирович

Kucenko

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду

Працює на посаді судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з 2002 року.

Статки

У декларації 2014 року суддя не задекларував будинок площею 204 кв. м та земельну ділянку площею 0,2 га, якими він та його дружина користуються ще з 2002 року.

Зв’язки

Дружина судді, Куценко Ілона Володимирівна ймовірно є приватним нотаріусом.

.

 

Олексієнко Ірина Сергіївна

OlekienkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 1998 року, а на посаді судді Апеляційного суду Кіровоградської області з 2002 року.

Додатково

Портал “Гречка” повідомляв про те, що суддя Олексієнко у 2014 році забороняла журналістам здійснювати фотофіксацію, відео та аудіозйомку судового засідання у справі екс-прокурора Євгена Горбенка.

.

.

.

 

Яковлєва Світлана Володимирівна

YakovlevaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Апеляційного суду Кіровоградської області з 2010 року.

.

.

.

.

.

.

 

Судді у відставці Кіровоградщини

Ковальчук Сергій Якимович

KovalchukSergКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду

Почав працювати суддею Гайворонського районного суду Кіровоградської області у 2000 році, а 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді цього суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

.

.

.

.

.

.

 

Могильний Олег Павлович

MogylniyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду

Почав працювати суддею Кіровського районного суду міста Кіровограда у 1997 році, з 2013 року працював на посаді судді Апеляційного суду Кіровоградської області, а 25 грудня 2014 року був звільнений з цієї посади у зв’язку із поданням заяви про відставку.

Зв’язки

Дружина, Могильна Олена Сергіївна працює завідувачем сектору взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

.

.

.

 

Адвокати та науковці Кіровоградщини

Дуковська Таміла Миколаївна

DukovskaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює адвокатом.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1993 року.

Зв’язки

Чоловік Дуковської Т.М., Дуковський Олександр Леонтійович є суддею Апеляційного суду Кіровоградської області.

.

.

.

.

 

Ігнатенко Володимир Васильович

IgnatenkoКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного суду

Викладач Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Також працює адвокатом.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2012 року.

У 2003 році закінчив Херсонський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ.

У 2010 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

.

.

.

 

Кричун Юрій Анатолійович

KrychunКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду

Професор кафедри адміністративного, кримінального права та процесу Кіровоградського інституту державного та муніципального управління Класичного приватного університету.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2011 року.

У 2005 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

.

.

.

.

 

ХЕРСОНЩИНА

Судді Херсонщини

Волошко Сергій Григорович

VoloshkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Апеляційного суду Херсонської області з 2012 року (до цього працював суддею Дніпропетровського обласного суду).

.

.

.

.

.

.

 

Гридасов Юрій Володимирович

Grydasov

Кандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1999 року, а на посаді судді господарського суду Херсонської області  з 2005 року.

Сумнівні рішення

За інформацією газети “Херсонські факти“, суддя прийняв рішення про арешт рахунків та майна заводу будівельних матеріалів м. Нова Каховка. Сума позову 196 млн. грн. Цей позов, за інформацією видання, імовірно, планувалося використати, як інструмент для блокування роботи заводу та взяття його під контроль.  Одеський апеляційний господарський суд скасував рішення судді Градасова по цій справі.

 Статки

У 2015 році суддя придбав автомобіль -TOYOTA LAND CRUISER 120 задекларованої вартості 149 тис. грн.

Додатково

У 2008 році був притягнений до дисциплінарної відповідальності за порушення норм чинного законодавства при застосуванні заходів забезпечення позову.  У 2012 році ВРЮ розглядало подання про звільнення Гридасова з посади судді за порушення присяги, проте зрештою воно було відхилено.

 

Колісніченко Андрій Григорович

KolisnychenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду

На посаді судді Апеляційного суду Херсонської області з 2001 року.

Сумнівні рішення

За інформацією газети «Вгору», суддя Колісниченко Андрій, у складі колегії, залишив в силі рішення судді Суворовського району в м. Херсон Тетяни Колісніченко, яким вона визнала право власності на магазин за підприємством «Гермес Плюс». Судді Апеляційного суду не побачили жодних порушень у діях судді першої інстанції, котра без присутності власника магазина, не маючи документальних підтверджень угоди визнала дійсним цей загадковий «усний договір». Верховний суд виніс ухвалу призупинити всі рішення до закінчення касаційного провадження по справі.

Зв’язки

Дружина судді має право займатися  адвокатською діяльністю з 2003 року. Згідно з декларацією родинних зв’язків брат судді, Пойда Ігор Григорович, є депутатом Антонівської селищної ради м. Херсона та має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2011 року.

 

Полив'яний Володимир Миколайович

PolivyaniyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Херсонського міського суду Херсонської області з 2016 року.

Сумнівні рішення

За матеріалами, які містяться на порталі “Права Людини в Україні“, суддя Полив’яний закрив справу відносно судді Суворовського районного суду м.Херсон Гридіної, яка не допустила журналіста на відкрите судове засідання, а потім відмовила у наданні інформації на письмовий запит. Апеляційний суд скасував рішення судді Полив’яного і повернув для продовження його розгляду.

Додатково

Призначення Полив’яного на посаду судді безстроково – детективна історія. Було рішення Вищої ради юстиції, Вищої кваліфкомісії суддів, Вищої ради суддів, Голови Верховного Суду. Вони були одностайні щодо рекомендації Володимира Миколайовича на посаду судді безстроково. Проте,як зазначають у своєму розслідуванні журналісти Юридичного вісника України,  серед матеріалів особової справи судді було звернення членів обласної Ради суддів, в якому повідомлялось, що Радою було прийняте рішення не рекомендувати суддю Дніпровського районного суду м.Херсона Полив’яного В.М. на безстрокове обрання за станом здоров’я. Зазначається, що 5.11.1996 року Полив’яного В.М. було звільнено з органів внутрішніх справ України за станом здоров’я. 19.08.2003 року йому начебто була встановлена 3 група інвалідності. У серпні 2007 року при переогляді йому ніби знову встановили 3 групу інвалідності, відповідно до якої йому протипоказана робота з психоемоційним перевантаженням. Ці інтриги та намагання не допустити Полив’яного до суддівського крісла пов’язують з імовірним його конфліктом з головою обласного апеляційного суду А.Іванищуком, котрий власне і “штурмував” ВРЮ та ВККС листами з проханням переглянути рішення про рекомендацію Полив’яного на обрання суддею безстроково. Дана ситуація стала причиною того, що розгляд постанови про призначення Полив’яного суддею безстроково у ВРУ відкладався.

 

Попов Віталій Федорович

16650560_1212318442178740_760231783_nКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Херсонського окружного адміністративного суду з 2007 року.

Статки

За інформацією з декларації за 2015 рік, дружина судді працівник ясел (дитячий садок) має достатньо нерухомості: три квартири, будинок, земельна ділянка (0,2 га в Залізному Порту). За даними інформаційного порталу Херсону, Попов є одним із найзаможніших суддів області. У спільній власності судді перебуває одна квартира у Голій Пристані, площею 50,5 кв. м, житловий будинок у курортному селищі Залізний порт, площею 52,8 кв. м , на інших правах користування  володіє будинком у Голій Пристані, площею 76, 8 кв. м і земельною ділянкою площею 393 кв. м  у селищі Залізний порт.

Додатково

За інформацією порталу «Херсонцы», Попов В.Ф. був кандидатом у народні депутати від Блоку Петра Порошенка по мажоритарному виборчому округу №186.

 

Пригуза Павло Дмитрович

PryguzaКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює на посаді судді господарського суду Херсонської області з 2003 року.

Статки

За даними декларації 2014 року, суддя має дві земельні ділянки – 190 000 кв. м та 670 кв. м. В декларації за 2015р, суддя також декларує дві земельні ділянки, але розмір однієї збільшується і замість 190 000 кв. м  з’являється 196 900. Також у 2014 році, у розділі “Інше нерухоме майно”, вказано 1 об’єкт загальною площею 55, 4 кв. м. У декларації за 2015 рік, виявляється, що таких об’єктів два: уже згаданий офіс та ще один площею 76,5 кв. м, котрий суддя отримав ще 1996 року і який не вказав 2014-го.

Зв’язки

Ймовірно, що дружина судді, Пригуза-Кулібаба Оксана Олексіївна – до листопада 2015 року займала посаду підполковника міліції і була звільнена в запас за станом здоров’я.

 

Радченко Сергій Вячеславович

RadchenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Апеляційного суду Херсонської області з 2011 року.

Зв’язки

Дружина судді – слідчий слідчого відділу Бериславського ВП ГУНП в Херсонській області.

.

.

.

.

.

 

Решетов Вадим Валентинович

ReshetovКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею Дніпровського районного суду міста Херсона з 2005 року. Указом Президента у серпні 2016 був переведений до Новотроїцького районного суду Херсонської області.

Сумнівні рішення

За інформацією видання «Херсон онлайн», суддя Решетов розглядав справу по адміністративному позову ВАТ  «ХБК»,  одному з найбільших підприємств міста та країни . Як вказується у статті: «Представник держвиконавця заявила відвід судді Вадиму Решетову в зв’язку з тим, що є сумніви в його об’єктивності – адже суддя прийняв позов до неналежного відповідача і по закінченню строків позовної давності. Суддя відмовив в задоволенні відводу – мовляв, немає підстав».

Додатково

У червні 2011 року до ВРЮ надійшло подання про звільнення Решетова з посади судді за порушення присяги у зв’язку з недотриманням вимог законодавства при розгляді справ про встановлення факту постійного проживання на території України іноземців. Проте в 2013 році ВРЮ своїм рішенням дану пропозицію відхилила.

Рішенням ВККС був рекомендований до переведення у Новотроїцький суд, але дане переведення оскаржив (невдало).

 

Адвокати та науковці Херсонщини

Бондар Володимир Борисович

BondarКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

У 2002 році був призначений на посаду судді Генічеського районного суду. У 2005 звільнився за власним бажанням.

У 1997 році отримав право на зайняття адвокатською діяльністю. Практикує в Генічеському районі Херсонської області. З 2013 року є адвокатом-тренером з обміну досвідом серед адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу. Є керівником ГО “Захист та турбота”.

Резонансні справи

За даними порталу Правовий простір, у рамках надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокат Бондар, захистив інтереси свого неповнолітнього клієнта, котрого звинувачували у виготовленні та зберіганні наркотиків використовуючи недопустимі докази.

Захищає у суді військового батальйону Київська Русь за звинуваченням у смерті солдата.