Одеські рейдери та судді-АТОшники з Львівщини, Одещини та Харківщини на конкурсі у Верховний Суд

116 кандидатів із Львівської, Харківської та Одеської областей подалися на конкурс у Верховний Суд. Серед кандидатів майже 40% – професіонали з-поза системи: адвокати та науковці, ймовірно, через досить сильні юридичні школи, які базуються у цих областях. Примітно, що регіональна політична еліта представлена здебільшого “вихованцями” Ківалова та місцевими “рейдерами”, правда, у них потужна конкуренція – адвокати та науковці, а також судді, які не побоялися проміняти свої крісла на фронт та добровільно пішли захищати Україну на Донбасі.

Судді Одещини, які пртендують на крісла у Верховному Суді, здебільшого відзначилися резонансними земельними рішеннями. Один з них навіть отримав від журналістів “титул” за рейдерське ноу-хау. Також серед кандидатів ті, котрі заплямували свою репутацію ущемленням свобод громадян під час Євромайдану, зокрема забороняли проводити мітинги, пікети, демонстрації та інші зібрання на центральних вулицях Одеси.

Не гребували участю у конкурсі й адвокати, відомі гучними справами. Наприклад, львівська захисниця Руслана Юхименко представляла у суді Романа Зварича, якого затримали на хабарі та завдяки якому у вітчизняному інформаційному просторі з’явився термін “суддя-колядник”.

Харківська правова спільнота одна із найактивніших на конкурсі у Верховний Суд серед українських областей. Родичі кандидатів до Верховного Суду за роки своєї діяльності встигли заробити чималі статки, зокрема чоловік судді Ольги Кононової, Ігор Резнік у 2016 році призначили в.о. директора департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДФС, а за словами народного депутата Ігоря Лапіна, пан Резнік є одним із найбагатших керівників ДФС.

Напротивагу суддям, які були помічені у винесенні сумнівних рішень у Верховний Суд кандидують й судді, що переривали свою професійну кар’єру задля проходження служби в зоні АТО й допомагали визволяти та обороняти с. Піски, Первомайське, Нетайлове, Опитне, Водяне, м. Авдіївка, обороні Донецького аеропорту.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

ЛЬВІВЩИНА

Судді Львівщини

Бородійчук Ольга Ігорівна

borodiychukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею Бродівського районного суду Львівської області з 2004 року.

З червня 2015 року є головою Бродівського районного суду Львівської області.

Додатково

У 2011 році ВРЮ відхилила пропозицію Андрія Портнова про внесення подання про звільнення Бородійчук з посади судді Бродівського райсуду за порушення присяги за результатами перевірки відомостей, внесених близькими йому народними депутатами Святославом Олійником (Блок Юлії Тимошенко), Володимиром Пилипенком (Блок Юлії Тимошенко), а також Леонідом Грачем (Комуністична партія України).

У 2013 році до судді було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани за порушення строків розгляду справи.

 

Галин Володимир Петрович

galynКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1995 року, а на посаді судді Самбірського міськрайонного суду Львівської області з 2001 року.

Зв’язки

Брат судді, Галин Василь Петрович є суддею Апеляційного суду Львівської області.

.

.

.

.

 

Голубицький Станіслав Савелійович

golubytskiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Апеляційного суду Львівської області з 2006 року.

Статки

Між відомостями, зазначеними у декларації за 2015 рік, та відомостями, зазначеними у деклараціях 2013 та 2014 років, є неточності у частині різної площі квартири. Зокрема, у декларації за 2015 рік зазначено, що у власності родини квартири площею 75,3 кв.м та 82,9 кв.м, права на які набуто у 2000 та 2007 роках відповідно. Однак, у деклараціях за 2013 та 2014 роки зазначено про наявність квартир площею 70,2 кв.м та 82,9 кв.м.

 Сумнівні рішення

19 вересня 2008 року суддя Голубицький у складі колегії засудив до довічного ув’язнення Володимира Панасенка. Відповідно до доповіді правозахисних організацій «Права людини в України – 2013», що видана Українською Гельсінською спілкою з прав людини,Володимир Панасенко відбуває довічне покарання за замах на директора ринку «Шувар» у Львові в 2006 році, під час якого загинула дитина. Обвинувачення щодо засудженого ґрунтується виключно на свідченнях психічно хворої людини, яка назвала спочатку одного замовника, потім пише заяву стосовно іншого, а Панасенка оговорює вже втретє, при тому, що від цих свідчень потім відмовляється в суді й називає, на його переконання, справжнього замовника.

Як пише у своєму блозі на “Українській правді” Олександр Банчук з Центру політико-правових реформ, обвинувачення відносно Володимира Панасенка ґрунтуються виключно на свідченнях громадянина, якого примусово без санкції суду фактично викрали з психіатричної лікарні під час лікування від алкоголізму. В суді відмовився від своїх слів і назвав справжнього замовника злочину. На своїх показах наполягає і зараз.

Окрім того, уповноважений ВР з прав людини 1998-2012 Ніна Карпачова ще 7 лютого 2012 року з трибуни Парламенту заявила щодо незаконності ув’язнення Володимира Панасенка, а відомий правозахисник Євген Захаров вважає, що Володимир Панасенко підлягає звільненню, а вирок відносно нього перегляду, оскільки є обґрунтована підозра в законності такого вироку.

Як повідомляє портал “Збруч”, у жовтні 2016 року суддя Голубицький у складі колегії суддів постановив ухвалу про зменшення розміру застави до 282 тис. грн колишньому головному військовому комісарові Тернопільської області Володимиру Катинському, якого спіймали на хабарі. За даними журналістів, попередньо В.Катинському було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб та визначено заставу у розмірі 2 млн.грн. Після того, як судді Апеляційного суду Львівської області зменшили розмір застави, В.Катинський її сплатив та зараз перебуває на волі.

 

Гудим Любомир Ярославович

gudymКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду з 2013 року.

.

.

.

.

.

.

 

Затолочний Віталій Семенович

zatolochniyКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду з 2012 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією 2015 року суддя має на праві власності дві квартири у м. Кривий Ріг. У той же час суддею не зазначено жодних відомостей щодо права власності чи права користування житлом у м. Львові або поблизу м. Львова (тобто, житла неподалік від місця своєї роботи).

.

.

 

Каблак Петро Іванович

kablakКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1991 року, а на посаді судді Апеляційного суду Львівської області з 2001 року.

У 2013 році був призначений на посаду голови Апеляційного суду Львівської області строком на 5 років.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, син судді, Тарас Петрович Каблак протягом 2011-2015 років працював помічником судді у Львівському апеляційному адміністративному суді. Як повідомляє портал “Судова влада”, у 2014 році Каблак Т.П. був мобілізований.

 

Каралюс Володимир Маріянович

karalyusКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Інформація про перше призначення відсутня, а на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду В. Каралюс працює з 2008 року.

.

.

.

.

.

.

 

Клюба Василь Васильович

klyubaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду з 2012 року.

Додатково

3 березня 2015 року подав до ВРЮ заяву про звільнення у відставку. У травні цього ж року попросив не розглядати заяву без його участі через призов на військову службу під час мобілізації (з 29 січня 2015 року) до його демобілізації, а 2 листопада 2015 року відкликав свою заяву про звільнення у відставку.

Портал ZIK писав про те, що суддя добровільно став учасником АТО, піхотинцем 93-ї бригади.

 

Кравчук Володимир Миколайович

kravchukКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею Львівського окружного адміністративного суду з 2009 року.

.

.

.

.
.
.
.

 

Манюк Петро Теодорович

manyukКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею Господарського суду Львівської області з 2002 року.

Порушення присяги

У 2007 році суддя Манюк увійшов до списку суддів, що нібито порушили присягу та мають бути звільненими. Цей список до ВРЮ подав Віктор Ющенко, який, на той момент, був Президентом України.

.

.

.

.

 

Матвіїв Ростислав Ігорович

matviivКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею Господарського суду Львівської області з 2010 року.

.

.

.

.

.

.

 

Медведик Лев Орестович

medvedykКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області з 2010 року.

.

.

.

.

.

.

 

Мельник Сергій Романович

melnykКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, на посаді судді Буського районного суду Львівської області з цього ж року.

.

.

.

.

.

.

 

Онишкевич Тарас Володимирович

onyshkevychКандидат на посаду суді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1999 року, а на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду з 2006 року.

Додатково

2011 року один з членів ВРЮ вніс пропозицію про внесення подання про звільнення Онишкевича з посади судді за порушення присяги.

.

.

.

.

 

Павлишин Олег Федорович

pavlyshinКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Апеляційного суду Львівської області з 2002 року.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, дружина судді (Павлишин Олена Петрівна) з 2010 року працює нотаріусом. Племінник судді (Малецький Олег Святославович) до 2015 року працював старшим слідчим у слідчому управлінні фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України.

...

 

Рибачук Андрій Іванович

rybachukКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2006 року, а на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

.

.

.

.

.

.

 

Савуляк Роман Васильович

savulyakКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Апеляційного суду Львівської області з 2011 року.

Статки

Між відомостями, зазначеними у декларації за 2015 рік, та відомостями, вказаними у деклараціях за 2013 та 2014 рік, є розбіжності у частині площі та кількості земельних ділянок. У декларації 2015 року суддя вказав 4 земельні ділянки: дві з них (площею 12 420 кв. м та 7 419 кв. м) належать йому та були набуті у 2005 році, а інші дві (площею 14 600 кв. м та 11 080 кв. м) належать його дружині та були набуті у 2000 році. Натомість у деклараціях 2013 та 2014 роки містяться відомості про три земельні ділянки – площею 19 800 кв. м, 21 000 кв. м та 920 кв. м відповідно.

У своїй відповіді на цю публікацію суддя Савуляк Роман Васильович зазначив, що у паперових деклараціях за 2013-2015 роки, він вказував загальну площу земельних ділянок: своєї та дружини, без поділу їх на окремі площі. Суддею вказано, що очевидно в паперових деклараціях за 2013-2015 рік площа земельної ділянки дружини вказана невірно (2,1 га замість 2,5681 га), бо записувалась без звірки із державним актом. Однак, в електронній декларації за 2015 рік площа земельних ділянок звірялася із наявними Державними актами і відповідно заповнялася більш ретельно.

Щодо земельної ділянки площею 0,920 га суддею надано пояснення, що вона набута у власність його сином Савуляком Р.Р. у 2013 році за договором дарування і вказувалась в деклараціях. В електронній декларації за 2015 рік площа 0,920 га не вказана в розділі земельні ділянки, натомість зазначена в розділі об’єкти незавершеного будівництва.

 

Святецький Віктор Валентинович

svatetskiyКандидат на посаду суді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду з 2010 року. Відомості про попередній професійний досвід відсутні.

Статки

У декларації 2015 року суддя Святецький В.В. задекларував житловий будинок у Красилові (Хмельницька область). При цьому суддею не зазначено жодних відомостей щодо права власності чи права користування житлом у м. Львові або поблизу м. Львова (тобто, житла неподалік від місця своєї роботи). Таким чином, якщо суддя постійно проживає у Красилові, то йому доводиться двічі на день долати відстань у 269 км для того, щоб з’являтися на робочому місті – у Львівському апеляційному адміністративному суді, який знаходиться у Львові.

.

 

Стрельбицький Віталій Вікторович

strelbitskiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Галицького районного суду міста Львова з 2010 року.

У 2013 році був призначений на посаду заступника голови Галицького районного суду міста Львова.

Сумнівні рішення

Громадський портал Львова” повідомляв, що суддя Стрельбицький В.В. своїм рішенням дозволив міській раді не оприлюднювати інформацію про прізвища осіб, які отримали комунальне майно та умови його отримання. Оприлюднення відповідної інформації вимагали активісти територіальної громади міста.

Неетична поведінка

У 2012 році, як повідомляє видання “Варіанти”, активісти однієї із Львівських ГО планували провести пікет проти окремих суддів місцевих судів та, зокрема, судді Стрельбицького В.В.

Портал “Журналісти проти корупції” повідомляв, що суддя, нібито, не стягував повні суми судового збору з окремих юридичних осіб.

 

Шавель Руслан Миронович

shavelКандидат на посаду суді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Львівського апеляційного адміністративного суду з 2007 року.

Статки

Дружина судді, яка є викладачем, має у власності, дві квартири у Львові площею 79,5 кв.м. та 99 кв.м., а також будинок площею 817,9 кв.м. При цьому, сам суддя має у власності  третину квартири площею 53,4 кв.м. та одне авто.

Зв’язки

Дружина судді, Михайлів Марія Омелянівна викладає у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Додатково

У 2011 році один з членів ВРЮ вніс пропозицію про внесення подання щодо звільнення Шавеля Р.М. з посади судді за порушення присяги.

 

Судді у відставці Львівщини

Варениця Василь Степанович

varenytsaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Почав працювати суддею у 1994 році. У 1999 році був обраний на посаду Яворівського районного суду Львівської області безстроково. Був звільнений з посади судді Яворівського районного суду Львівської області у вересні 2016 року у зв’язку із поданням заяви про відставку.

Неетична поведінка

У 2015 році нібито безпідставно постановив ухвалу про заборону відеозйомки під час відкритого судового засідання.

.

.

 

Адвокати та науковці Львівщини

Антонюк Наталія Олегівна

antonyukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету Львівського національного університету імені І.Франка.

У 2006 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

Станом на 28 липня 2016 року перебувала у резерві на заміщення вакантних посад суддів (бал – 73,5).

.

.

 

Бойко Володимир Петрович

boykoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 1997 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Статки

Подружжя задекларувало одну квартиру у Львові, яка належить їм на праві користування. Цікаво, що у деклараціях 2013 та 2014 року дружина Бойка В.П., яка є суддею взагалі не вказала ані цю квартиру, ані будь-який інший об’єкт нерухомості.

Зв’язки

Дружина, Бойко Світлана Миколаївна є суддею Апеляційного суду Львівської області.

 

Василаш Василь Михайлович

16344284_1203302029747048_1276463395_nКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

Закінчив юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка (1988), аспірантура (1993). 1989-90, 1993-98 – асистент кафедри кримінального права і кримінології, з 1999 доцент кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

У 1995 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Є завідувачем кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Гудима Дмитро Анатолійович

gudymaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2006 року. Доцент кафедри теорії та філософії права юридичного факультету ЛНУ імені Івана Франка. У 2008 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Є членом Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.

Додатково

Є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Юридична фірма “Цейтнот” та ТОВ “Науково-виробниче комерційне підприємство “Геосервіс”.

У 2015 році був кандидатом в депутати до Львівської міської ради від БПП “Солідарність”.

 

Гузела Михайло Васильович

guzelaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1995 року.

Є кандидатом юридичних наук та доцентом Львівського національного університету імені Івана Франка.

.

.

.

.

.

 

Калужна Оксана Михайлівна

kalugnaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2007 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

.

.

.

.

.

 

Кубара Михайло Михайлович

kubaraКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1994 року.

З 1991 року є засновником та єдиним власником юридичної фірми “ЛЕКС”.

.

.

.

.

.

.

 

Оприск Лілія Євгенівна

opryskКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2000 року.

Зв’язки

Чоловік, Оприск Зорян є суддею Жовківського районного суду Львівської області.

.

.

.

.

.

.

 

Сидорович Руслан Михайлович

sydorovychКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Народний депутат VIII скликання, член фракції Політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ”.

Був президентом, а потім – керуючим партнером АО “Сидорович та партнери”. Є членом Ради адвокатів Львівської області. Мав право на зайняття адвокатською практикою з 1998 року до 2014 року (до обрання народним депутатом).

Також отримує кошти для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номеру у Києві. Однак, у декларації 2015 року не зазначив про житло, яке винаймає за відповідні кошти.

.

 

Фостяк Олег Ярославович

frostyakКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

 

Юхименко Руслана Іванівна

yuhymenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1996 року.

Участь у резонансних справах

За інформацією порталу “galinfo” у 2010 році була адвокатом екс-судді Зварича, якого у 2011 році засудили до 10 років позбавлення волі за хабарництво у великих розмірах.

У 2009 році захищала  начальника управління культури і туризму Львівської міської ради Андрія Сидора, якого обвинувачували у нецільовому використанні бюджетних коштів та зловживанні службовим становищем.

.

 

 

ОДЕЩИНА

Судді Одещини

Борщов Ігор Олексійович

borshovКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Київського районного суду міста Одеси з 2010 року.

.

.

.

.

.

.

 

Галій Степан Петрович

galiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Київського районного суду міста Одеси з 2003 року.

Додатково

У 2011 році ВККС відкрила дисциплінарне провадження щодо судді Галія, за результатами якого застосувала до нього дисциплінарне стягнення – догану. Підставою для такого стягнення стало те, що Галій С.П. 12 разів відкладав попереднє судове засідання, що суперечить процесуальному законодавству.

.

.

 

Гарський Олександр Вячеславович

garskiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Малиновського районного суду міста Одеси з 2010 року.

Статки

Журналісти проекту “Наші гроші” повідомляють, що у 2009 році матір судді Гарського О.В., Гарська Галина отримала у подарунок будинок загальною площею 467 кв. м. Журналісти також звернули увагу на неузгодженість декларацій судді Гарського О.В. за 2013, 2014 та 2015 роки. У 2014 році Гарський задекларував трикімнатну квартиру дружини на 94,7 кв м в Одесі. Апартаменти вона купила під іпотеку за 1,79 млн грн у 2006 році. У декларації за 2015 рік цієї квартири вже немає.

Разом з тим у 2008 році Вікторія Гарська взяла під іпотечний договір також дві земельні ділянки на Одещині – площею 0,06 га у  смт. Хлібодарське Біляївського району та площею 0,06 га на території Дальницької селищної ради Овідіопольського району. Сумарний розмір зобов’язання за двома договорами – понад 800 тис. грн. У декларацію судді ці дві ділянки не потрапили.

У 2014 році дружина судді володіла трьома автомобілями: позашляховиком Honda CRV 2008 р.в. та кросоверами Volkswagen Touareg 2012 р.в. і Suzuki Grand Vitara 2005 р.в. За підсумком 2015 року у Вікторії Гарської залишився лише останній автомобіль, а два інші – зникли.

Зв’язки

Батько судді, Гарський Вячеслав Іванович, також був суддею. У 2001 році був призначений заступником голови Кіровоградського обласного суду. Звільнений у відставку у 2004 році.

я

Грідіна Наталія Вікторівна

gridinaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Апеляційного суду Одеської області з 2006 року.

Резонансні справи

Також 7 канал висвітлював засідання суду, на якому суддя Грідіна Н.В. відпустила сина одеського бізнесмена зі слідчого ізолятора під домашній арешт. Його звинувачують у побитті народного депутата Георгія Логвинського з “Народного фронту”.

Порушення прав людини

У 2005 році голова Херсонської міської організації журналістів “Південь” А. Матросов скаржився голові Верховного Суду України на те, що суддя Грідіна (яка, на той час, працювала у Суворовському районному суді м. Херсона) нібито заборонила представникам ЗМІ бути присутніми в залі судового засідання у якості журналістів, дозволивши спостерігати за справою в якості фізичних осіб.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік, суддя користується безоплатно будинком, що перебуває у власності адвоката Пепеляшкової Анастасії Олексіївни, яка ймовірно є дружиною Олексія Попеляшко – судді Суворовського районного суду міста Одеси.

 

Домусчі Степан Дмитрович

domusychiКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Одеського апеляційного адміністративного суду з 2009 року.

Сумнівні рішення

У 2013 році залишив у силі рішення першої інстанції щодо заборони проведення мітингів, пікетів, демонстрацій та інших мирних зібрань на центральних вулицях Одеси та перед адміністративними будівлями у період з 25 листопада по 31 грудня 2013 року. Згодом активісти вимагали від прокуратури Одеської області притягнути до відповідальності Степана Домусчі та інших суддів, що виносили рішення щодо заборони проведення мирних зібрань в місті та суддів, які виносили рішення щодо адміністративної відповідальності активістам місцевого Євромайдану.

 

Золотніков Олександр Сергійович

zolotnikovКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Одеського апеляційного адміністративного суду з 2005 року.

Резонансні справи

У 2013 році, в складі колегії суддів підтвердив рішення першої інстанції щодо позбавлення ліцензії телеканалу АТВ, що належав проросійському політику Ігорю Маркову.

.

.

.

 

Кисельов Вадим Костянтинович

kyselyovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Суворовського районного суду міста Одеси з 2004 року.  

.

.

.

.

.

.

 

 

Кравець Олександр Олександрович

kravetsКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Одеського апеляційного адміністративного суду з 2009 року.

..

.

.

.

.

.

.

Погрібний Сергій Олексійович

pogribniyКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Приморського районного суду міста Одеси з 2009 року.

Зв’язки

Має декілька наукових видань у співавторстві з народним депутатом регіоналом Сергієм Ківаловим.  

Імовірно, є братом іншого одеського судді Погрібного Миколи Олексійовича, який звільнився в 2016 році.

Статки

Згідно з електронною декларацією суддя Погрібний одноосібно володіє п’ятьма земельними ділянками в Одесі і області, квартирою в Одесі та садовим (дачним) будинком. Одеське видання “Думская” оцінює вартість нерухомості судді в 700 тис. доларів і ставить під сумнів доброчесність його походження. Крім того в 2012 році суддя придбав легковий автомобіль Volkswagen Touareg 2010 року випуску за 408 тис. грн, а також зберігає 123 тис. доларів готівкою. Видання також порахувало скільки заробив Погрібний за роки роботи суддею. За 2011 рік Сергій Олексійович заробив як суддя 58 тис 520 гривень. Уже в 2013 році після підвищення заробітної плати – 216 тисяч 472 гривні.  За весь час практики Погрібний заробив на посаді судді не більше 800 тисяч гривень.

Сумнівні рішення

Одеське видання “Думская” вказує на імовірну причетність судді Погрібного до ухвалення сумнівних рішень, які допомогли власникам дельфінарію “Немо” приватизувати в Одесі частину пляжу “Ланжерон”.

У 2013 році видання “Дзеркало тижня” “нагородило” суддю своєрідним оскаром за рейдерське ноу-хау року. Він своїм рішенням від 27 червня 2013 р. (справа № 1522/15678/13а) зобов’язав директора столичного зоопарку Кирилюка: підписати договір із таким собі ТОВ “Подих природи” про передачу бізнесменам частини землі зоопарку, на якій стоїть недобудований павільйон для людиноподібних мавп, під будівництво дельфінарію.

Порушення прав людини

У 2014 році суддя Погрібний у категоричній формі заборонив журналісту видання “Верховенство права” проводити відеофіксацію судового процесу.

 

Попревич Віктор Михайлович

poprevychКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

В офіційних джерелах є інформація про роботу суддею з 2003 року, а на посаді судді Приморського районного суду міста Одеси з 2015 року.  

Сумнівні рішення

На сайті Pro-test під красномовною назвою “Кривосудие по-донецки, или Фемиды жрец и фарта жнец – Виктор Попревич” зібрані сумнівні справи судді станом на 2010 рік. В тому числі наводиться цитування листа Голови Ради суддів Донецької області Г. І. Некрасової, в якому йдеться про наступне: “Проведеною перевiркою дiйсно були виявленi грубi порушення суддею Київського суду м. Донецька В.М.Попревичем норм процесуального права. Виходячи з цього, мною було прийнято рiшення про направлення подання до Донецької окружної квалiфiкацiйної комiсiї щодо притягнення суддi В.М.Попревича до дисциплiнарної вiдповiдальностi.”

За інформацією сайту “Таймер”, в 2015 році суддя зняв всі обвинувачення з одеського міліціонера, який катував людей. Проти міліціонерів було відкрито кримінальне провадження одразу за 5 статтями (ч. 2 ст. 364 КК України, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 162 і ч. 2 ст. 309). Оперуповноваженого БНОН посадили на 8 років до в’язниці. А стосовно колишнього сержанта вирок озвучили лише через 10 років. Суддя Приморського району Віктор Попревич, взявши до уваги щиросерде зізнання, співпрацю зі слідством, а також термін давності злочину, вирішив звільнити його від відповідальності, а саму кримінальну справу закрити.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді: дружина – Попревич Наталія Володимирівна,  приватний нотаріус Донецького міського нотаріального округу; дочка – Попревич Тетяна Вікторівна, інспектор ІІ категорії відділу документального забезпечення та контролю канцелярії Господарського суду Донецької області.

 

Процик Марія Василівна

procykКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працювала суддею з 1993 року, а на посаді судді Апеляційного суду Одеської області з 2006 року.

19 грудня 2016 року ВРЮ розглянула і задовольнила заяву Процик М. В. про звільнення.

Сумнівні рішення

За інформацією порталу “Одесса-Медиа” Марія Процик була серед суддів, які протягом семи поспіль років ухвалювали сумнівні рішення на користь фізичної особи, яка намагалася відібрати у родини їх помешкання в центрі Одеси.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків син судді – Процик Дмитро Васильович працював до 2014 року в прокуратурі. 

 

Романішин Володимир Леонідович

romanishinКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

В офіційних джерелах є інформація про роботу суддею з 2003 року, а на посаді судді Одеського апеляційного адміністративного суду працює з 2010 року. Має право на заняття адокатською діяльністю з 1997 року.

Статки

Порівняння паперової декларації за 2014 рік і електронної декларації за 2015 рік вказує, що суддя “забув” вказати в 14 році в декларації частину своїх статків вказаних в декларації за 15 рік, а саме дві земельні ділянки і два гаражі у нього особисто, та ще одну квартиру, два житлові будинки, три земельні ділянки і два гаражі у його дружини. Усе майно придбане або отримане в інший спосіб до 2014 року, отже мало бути задекларованим.

.

 

Семенюк Геннадій Васильович

semenyukКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Одеського апеляційного адміністративного суду з 2009 року.

.

.

.

.

.

.

 

Скрипченко Вадим Олександрович

skrypchenkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Одеського апеляційного адміністративного суду з 2010 року.

Статки

Задекларував у декларації 2014 року у своєї дружини, Солопової Іржини Віталіївни, у графі “дарунки, призи, виграші” 351 860 грн. В електронній декларації за 2015 рік відображена нерухомість зареєстрована на Іржину Солопову, в тому числі квартира, гараж і елінг на тимчасово окупованих територіях у Криму. Загалом Солопова володіє (або є співвласником) трьома земельними ділянками, двома житловими будинками, двома квартирами, елінгом і гаражем.

.

.

.

 

Тарасишина Оксана Миколаївна

tarasyshynaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2009 року, а на посаді судді Одеського окружного адміністративного суду з 2015 року.

Також працює в Національному університеті “Одеська юридична академія”.

Сумнівні рішення

Як повідомляє портал 368.media суддя Тарасишина відновила на роботі скандального прокурора Юрія Коджебаша, який після реорганізації органів прокуратури відмовився проходити тестування і брати участь у конкурсі на нову посаду.

Зв’язки

В IV-V скликаннях ВР (2002-2007 роки) була помічником на громадських засадах Народного депутата від Партії регіонів Сергія Ківалова.

Чоловік – Годованюк Андрій Йосифович, працює доцентом кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету “Одеська юридична академія”.

 

Адвокати та науковці Одещини 

Анцупова Тетяна Олександрівна

ancupovaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Міжнародного гуманітарного університету з 1 вересня 2014 р., доктор юридичних наук, професор.

.

.

.

.

.

.

 

Афанас’єва Мар’яна Володимирівна

16402082_1203273699749881_1395848933_nКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

В. о. завідувача кафедри конституційного права НУ “Одеська юридична академія”, доктор юридичних наук, професор. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2006 року.

Зв’язки

Була помічником на громадських засадах народного депутата Сергія Ківалова у Верховній Раді IV-го скликання.   

.

.

.

.

.

 

Березовський Андрій Андрійович

berezovskiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює доцентом кафедри кримінології та кримінально-виконавчого НУ “Одеська юридична академія”, кандидат юридичних наук.

Зв’язки

Був помічником на громадських засадах народного депутата Сергія Ківалова у Верховній Раді V скликання.

.

.

.

.

..

 

Воронов Ігор Олександрович

voronovКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює провідним науковим співробітником в Одеському державному університеті внутрішніх справ. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2015 року. Також працює за сумісництвом адвокатом в АО “Саєнко Харенко”.

.

.

.

.

.

 

Дрішлюк Володимир Ігорович

drishlukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює професором кафедри господарсько-правових дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2005 року.

.

.

.

.

.

.

 

Іванський Андрій Йосипович

ivanskiyКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює заступником начальника Головного територіального управління юстиції в Одеській області. У 2000 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. Звання доцента отримав в 2005 році. З цього ж року очолював юридичне управління Одеської міської ради. Також має досвід роботи у прокуратурі до 1998 року. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1998 року.

Зв’язки

Двічі був помічником  народних депутатів –   Володимира Курінного, V скликання,  та Олександра Сорочки, VI скликання.

 

Кізлова Олена Сергіївна

kizlovaКандидат на посаду судді Касаційного господарського  суду у складі Верховного Суду

Працює завідувачем кафедри цивільного і господарського права та процесу Міжнародного Гуманітарного Університету, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України. Захистила кандидатську дисертацію в 1998 році, а в 2011 році – докторську. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1997 року.

.

.

.

.

 

Корнілова Людмила Іванівна

kornilovaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2001 року. Член одеської обласної колегії адвокатів та Спілки адвокатів України.

.

.

.

.

.

.

 

Краснов Єгор Володимирович

krasnovКандидат на посаду судді Касаційного господарського  суду у складі Верховного Суду

Працює доцентом Кафедри трудового права та права соціального забезпечення Національного університету “Одеська юридична академія”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2010 року.  .

.

.

.

.

.

.

 

Крусян Анжеліка Романівна

krusyanКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює завідувачем кафедри конституційного права Національного університету “Одеська юридична академія” з 2011 року, доктор юридичних наук, професор, член Конституційної комісії. В 1991-1996 роках працювала в органах прокуратури Одеської області. З 1996 року займалася викладацькою діяльністю.

..

.

.

.

 

Свида Олексій Георгійович

svydaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

З 2005 року працює доцентом кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Одеської національної юридичної академії, нині Національного університету «Одеська юридична академія». У 2008 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за темою «Адміністративні суди в Україні: становлення і перспективи розвитку».

Статки

Олексій Свида не вказав у своїй електронній декларації, що його дружина є співзасновницею Адвокатського об’єднання “ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ “ЛЕКС НОЛЕДЖ”.

 

Сокалюк Всеволод Петрович

sokalyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1995 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік задекларував усього 11 560 гривень доходу.

Всеволод Сокалюк не вказав у декларації, що є співзасновником МПП “СЕРОКС”, яке в 2014 році уклало договір з Одеською міською радою про оренду нежитлового підвального приміщення для розміщення кафе, натомість порушило умови оренди і розташувало там спортзал і магазин продовольчих товарів. У зв’язку з чим договір було розірвано в 2015 році за рішенням суду.

Не задекларував Сокалюк також і Адвокатське бюро свого ж імені.

У власності родини Сокалюків перебуває чотири квартири, три нежилих приміщення, садовий (дачний) будинок і гараж. Більша частина нерухомості на загальну суму понад 1,6 млн грн, в тому числі дві квартири, придбано в звітному 2015 році. Крім того у 2015 році також придбано легковий автомобіль Great Wall Haval H3 2014 року випуску за 355 тис. грн.

Зв’язки

Веде бурхливу політичну активність. В різні часи був членом “Конгресу українських націоналістів”, “Фронту змін” та ВО “Свобода”.

 

Судаков Валерій Валерійович

sudakovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює старшим викладачем кафедри цивільного і трудового права в Національному університеті “Одеська морська академія”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2000 року.

Статки

Згідно з електронною декларацією Судакова його теща – Римарєва Раїса Федорівна, є власницею двох квартир. Одна в Одесі, а інша знаходиться на території Російської федерації. Інша нерухомість в декларації відсутня.  

.

 

 

ХАРКІВЩИНА

Судді Харківщини

Афанасьєв Вадим Олексійович

afanasyev

Кандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Почав роботу суддею у 2002 році, а на посаді судді Первомайського міськорайонного суду Харківської області з лютого 2015 року.

.

.

.

.

.

.

 

Бабкова Тетяна Вікторівна

babkovaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Фрунзенського районного суду міста Харкова з 2002 року.

Статки

З декларації 2015 року вбачається, що у минулорічній декларації Тетяна Вікторівна не вказала квартири своєї доньки площею 70.2 кв.м.

Зв’язки

Відповідно до даних декларації судді, її чоловік, Лісоіван Богдан Миколайович, є співробітником МВС.

.

 

Бершов Геннадій Євгенович

bershovКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1997 року, а на посаді судді Харківського апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

Статки

У декларацїї за 2014 рік відсутня квартира дружини площею 50,1 кв. м, власність на яку вона набула у 2014 році (відповідно до декларації 2015 року). Окрім того, у декларації за 2014 рік відсутні відомості щодо права власності дружини на 33% квартири площею 86,1 кв.м, право на яку набуте у 1999 році (відповідно до декларації за 2015 рік) про вказане майно відсутні.

Резонансні справи

Суддя Бершов, за даними порталу Медіа Порт, виніс вирок у справі Христини Задорожної, що померла під час операції. Було встановлено, що у смерті дівчини був винен анестезіолог. 

 

Бринцев Олексій Васильович

bryncevКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді господарського суду Харківської області  з 2008 року.

Статки

Доходи сім’ї Бринцевих у 2015 році склали 1 мільйон 23 тисячі 474 грн. Також суддя та його дружина мають заощадження на суму 950 тисяч гривень готівкою (включаючи євро).

Також у декларації Олексія Васильовича Бринцева значиться квартира площею 145,6 кв.м, проте на праві власності декларанту належить 50% (17%даної нерухомості суддя отримав у 2000 році, ще 17 у 2004 і ще 17 у 2014 році). Виявляється, дана квартира знаходиться у спільній частковій власності Бринцева та Маслій Олени Василівни (імовірно, сестри судді), що є прокурором Куп’янської міжрайонної прокуратури прокуратури Харківської області. Маслій Денис Костянтинович, чоловік Маслій Олени, керівник підрозділу регіональної прокуратури Харківської області.

Зв’язки

Ймовірно, що батько  судді – колишній заступник Голови Конституційного Суду України (2007-2010 рр.), екс-голова Апеляційного суду Харківської області Бринцев Василь Дмитрович, що входить до чорного списку осіб, котрим заборонено в’їзд до країн Європи та США. Василь Дмитрович склав повноваження судді Конституційного Суду у 2015 році. Бринцев-старший був одним із суддів КС, які в 2010 році визнали законним конституційний переворот, скасувавши Конституцію 2004 року і наділивши Януковича незаконними повноваженнями.

 

Бурлака Ірина Василівна

burlakaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Апеляційного суду Харківської області з 2008 року.

Статки

У 2014 році отримала цінний подарунок – земельну ділянку.

Відповідно до декларації за 2015 рік,  суддя придбала автомобіль Smart у 2012 році, а Chevrolet у 2013.  Проте у декларації за 2013 рік про Smart жодної згадки. Зате є він у деклараціях за 2014 та 2015 роки.

.

.

 

Ємець Олександр Петрович

emec

Кандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді апеляційного суду Харківської області з 2002 року.

Статки

У деклараціях за 2014 та 2013 рр суддя “забув” про житловий будинок 2003 року, що знаходиться у власності його дружини, площею 68  кв.м.

Зв’язки

Дружина судді, Ємець Л.В. є депутатом Чугуївської районної ради Харківської області. Пройшла до неї по виборчих списках Блоку Петра Порошенка “Солідарність”. (саме в Чугуївському р-ні Харківської області зосереджена більшість земельних ділянок, що знаходяться у власності судді та його дружини).

 

Жигалкін Іван Павлович

gigalkinКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 

Працює на посаді судді господарського суду Харківської області з 2010 року.

Викладач кафедри цивільного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.

Зв’язки

Серед партнерів Івана Жигалкіна був Мирослав Балюк, людина з найближчого оточення депутата Харківської міськради Ігоря Аріха. 

Додатково

До 2011 року імовірно входив до складу ЖКБ “Самдея”, що у 2010 році, з використанням сумнівних з точки зору їх законності, процедур, отримав 40 га землі, що належала до земель Міністерства оборони України.

За свідченнями Харківського антикорупційного центру, Жигалкін був активним учасником ОК ЖБК “Болінья”, ОК “Садово-городній кооператив “Авіста”, ОК “ЖБК “Легація” (безкоштовно виділена у 2008 році земельна ділянка площею 6,3211 га в Лісопарку) та ОК “ЖБК “Слайс” (в лютому 2010 року отримав 24,78 га в Лісопарку).

 

Жигилій Сергій Павлович

gigiliyКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Харківського апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

.

.

.

.

.

.

 

Ільїн Олег Володимирович

IlyinКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Харківського апеляційного господарського суду з 2008 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Калініченко Наталія Вадимівна

kalinichenkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

На посаді судді господарського суду Харківської області з 2003 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Караченцев Ігор Володимирович

karachencevКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді судді Харківського районного суду Харківської області з 2003 року.                 

 Сумнівні рішення

До 2000 року працював в органах прокуратури. Як повідомляє видання Вечірній Харків, перебуваючи на посаді в органах прокуратури, Караченцев міг бути причетним до рейдерського захоплення бізнесу. Зокрема, як зазначає портал нібито з легкої руки Караченцева підприємець Надія Шепетько у 1999 році провела 8 місяців у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням.

За інформацією інтернет-порталу Українська правда, має велику кількість скасованих рішень в порівнянні з іншими суддями Харківського районного суду. За наявною інформацією зі слів деяких суддів Харківського та Дергачівського районів, суддя Караченцев запам’ятався тривалим протистоянням із головою Апеляційного суду Харківської області Михайлом Бородіним, якого звинувачували в наявності російського громадянства.

Суддя Караченцев, за даними річного звіту Гельсінської спілки та веб-сайту “Наші гроші”, виніс рішення стосовно обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Юрію Скрипці. Юрій Скрипка 30 липня 2011 року розказав у програмі «Гроші» телеканалу 1+1 про примус обов’язкового внесення коштів до благодійного фонду «Правопорядок», головою правління якого є Юрій Шрамко. Після виходу програми в ефір обласна прокуратура провела перевірку і не знайшла у Дергачівському районі правопорушень. У Генеральній прокуратурі повідомили, що за останні два роки благодійна допомога фонду «Правопорядок» органам прокуратури склала 10 млн. грн. Після цього Юрій Скрипка був затриманий та незаконно утримувався під вартою протягом 20 днів, замість 48 годин.

Журналісти зазначають, що саме в цей період суддя Караченцев придбав автомобіль Toyota Camry, яку записав на власну матір (дані реєстру МВС).

Зв’язки

Брат судді – Караченцев Сергій Володимирович – інспектор відділу Харківськог РВ ГУМВС України в Харківській області.

 

Кононова Ольга Валеріївна

kononovaКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

На посаді судді господарського суду Харківської області з 2004 року.

Статки

Відповідно до декларації чоловік судді у 2015 році отримав подарунок у негрошовій формі на суму 4065568 грн. Згідно з аналізом декларації – дане нерухоме майно було реалізовано, а грошові прибутки сім’ї Кононової поповнились на цю суму.

Зв’язки

Примітно, що чоловік судді працює у ДФС.  Портал Цензор нет, з посиланням на слова депутата І. Лапіна від “Народного фронту”, зазначає, що живе чоловік судді нескромно – їздить на Range Rover та імовірно проживає у м. Київ по вул. Драгомирова ( ЖК Новопечерські липки). Цікаво, що про дане майно не згадано ні в декларації Конової, ні самого Резніка. За словами депутата Лапіна, призначення Резніка на посаду було пролобійовано депутатом Харківської облради Скоробогачовим, що фінансує “Оплот”.

Нерухоме майно, що чоловік судді отримав у подарунок, у 2015 році він продав гр. Зайцю Віталію Яковичу, котрий є партнером Бойка по фірмі “Сеттер”.

 

Кругова Світлана Самуїлівна

krugovaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею  з 2000 року, а на посаді судді Апеляційного суду Харківської області з 2004.

Зв’язки

Відповідно до даних, зазначених у декларації родинних зв’язків, чоловік судді начальник управління ГУ Національної поліції в Харківській області.

.

.

.

.

.

 

Курило Олександр Миколайович

kuryloКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року.

Зв’язки

Дружина судді, Курило Ліана Володимирівна працює суддею Харківського Апеляційного адміністративного суду, а син судді – Курило Володимир Олександрович працює суддею Жовтневого районного суду м. Харкова. Ліана Володимирівна чомусь не внесла до декларації автомобіль Toyota, що належить її сім’ї на праві керування. Також, відповідно до даних декларації родинних зв’язків, невістка судді працює адвокатом, а племінниця – помічником судді в Київському районному суді м. Харкова, проте наразі перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

.

 

Любчич Любов Василівна

lyubchychКандидат на посаду судді касаційного адміністративного  суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2008  року, а на посаді судді Харківського апеляційного адміністративного суду з 2009 року.

.

.

.

.

.

.

 

Мамалуй Олександр Олексійович

mamaluyКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року.

Зв’язки

Дружина  Мамалуя О.О, Мамалуй Марина єє суддею Московського районного суду м. Харковаа.

Додатково

У 2014-2015 роках суддя Мамалуй О.О. брав участь в АТО на сході України та, зокрема, у визволенні та подальшій обороні с. Піски, Первомайське, Нетайлове, Опитне, Водяне, м. Авдіївка, обороні Донецького аеропорту.

.

.

.

 

Матвієвська Ганна Вячеславівна

matvievskaКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

Присяжнюк Оксана Василівна

prysyzgnyuk

Кандидат на посаду судді касаційного адміністративного  суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді Харківського апеляційного адмінстративного суду з 2012 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Овдієнко Володимир Володимирович

ovdienkoКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Зміївського районного суду Харківської області з 1997 року.

.

.

.

.

.

.

 

Ольховський Євген Борисович

olhovskiyКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Ленінського районного суду міста Харкова з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Ольшанченко Володимир Іванович

olshanchenkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

На посаді судді господарського суду Харківської області  з 2001 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Пуль Олена Анатоліївна

pulКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді Харківского апеляційного господарського суду з 2008 року.

Статки

У паперовій декларації 2014 року не згадано про квартиру, що, правда, знаходиться у судді та її чоловіка на праві користування, з 2008 року. У власності дана квартира у Пуль Світлани Ігорівни (імовірно, дочка подружжя Пуль) та Латиш Марини Ігорівни (також дочка).

Зв’язки

Брат чоловіка, імовірно є адвокатом у Харкові. Дочка Олени Анатоліївни – Латиш (Пуль) Марина – працівник відділу управління кадрами Господарського суду Донецької області.

 

Радченко Сергій В’ячеславович

16395490_1203512893059295_1735046559_nКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Бериславського районного суду Херсонської області з 2002 року.

Статки

В декларації за 2014 рік зазначена квартира площею 79,9 кв. м, але суддя забув про квартиру свого батька, якою він користується, і яку вказав у декларації 2015 року.

.

.

.

 

Русанова Вікторія Борисівна

rusanovaКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Харківсього апеляційного адміністративного суду з 2009 року.

Зв’язки

Чоловік Вікторії Борисівни – Попрас Віктор Олексійович, суддя Київського районного суду м. Харкова

.

.

.

.

 

Савенко Микола Євгенович

savenkoКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді апеляційного суду Харківської області з 2011 року.

Зв’язки

Відповідно до даних, зазначених у декларації родинних зв’язків, донька судді Савенко Маріанна працює слідчим Ленінського РВ УМВС України в Харківській області.

.

.

.

 

Сащенко Ігор Сергійович

sashenko

Кандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Апеляційного суду Харківської області з 2010 року. Заступник голови суду.

.

.

.

.

.

.

.

 

Слободін Михайло Миколайович

slobodinКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Харківського апеляційного господарського суду з вересня 2010.

Статки

Квартира у спільній сумісній власності дружини судді площею 69 кв. М в декларації за 2014 рік у судді не значиться, хоч була набута у власність ще 1996 році. Також примітно, що суддя у декларації 2014 року не вказав авто, що йому (судячи з інформації зазначеної у декларації 2015 року) позичив гр. Кізлик (імовірно, тесть) того ж року.

.

.

.

.

 

Хачатрян Вікторія Сергіївна

hachatryanКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Харківського апеляційного господарського суду з 2011 року.

.

.

.

.

.

.

 

Шабельніков Сергій Кузьмич

shabelnikov

Кандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

Працює суддею Зміївського районного суду Харківської області з 2002 року.

Зв’язки

Дружина судді Шабельнікова, Мар’єнко Лариса Михайлівна працює суддею Харківського окружного адміністративного суду.

Також, відповідно до даних, зазначених у декларації родинних зв’язків, двоюрідний брат дружини Редька Сергій працює першим заступником начальника Департамента карного розшуку Національної поліції України. Другий двоюрідний брат дружини Редько Олег – оперуповноважений ГУ МВС України в Харківській області ( з 2008 по 2012 рік). Племінник дружини – співробітник СБУ.

 

Швецова Лариса Анатоліївна

shvecovaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року,  а на посаді судді Апеляційного суду Харківської області з 2008 року.

Статки

Має у власності, разом з чоловіком, достатньо великий автопарк: Smart (у власності з 2014 року), Mercedes-Benz (у власності з 2014 року), Pontiac (кермування на підставі довіреності з 2014 року), Dacia Solenza, Ford Fusion та УАЗ (придбаний 2015 року). Згідно з даними, зазначеними у декларації, на автівки сім’я судді витратила 2013-2015 рр всього 237 000 грн.

Зв’язки

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2012-2016 роки, чоловік судді, Швецов Ігор, протягом 2012-2014 років був прокурором Прокуратури Червонозаводського району міста Харкова.

 

Шевцова Наталія Володимирівна

shevcovaКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Харківського апеляційного адміністративного суду з 2008 року.

.

.
.
.
.
.

.

 

Яцина Віктор Борисович

yacynaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Апеляційного суду Харківської області з 2004 року.

Статки

В декларації за 2014 рік не зазначена квартира, що належить дружині судді на праві спільної часткової власності і була набута у 2009 році. В декларації за 2016 рік вона з’являється.

Зв’язки

Відповідно до даних декларації родинних зв’язків, син судді до серпня 2016 року працював прокурором Краснокутського відділу Дергачівської місцевої прокуратури Харківської області, звідки звільнився за власним бажанням.

 

Судді у відставці Харківщини

Сватіков Андрій Вікторович

svatikovКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З 2001 року працював на посаді судді Калінінського районного суду міста Донецька. Але у 2015 році був переведений до Ленінського районного суду міста Харкова. У вересні 2016 був звільнений з посаді судді за заявою про відставку.

Цікаво, що працюючи у Харкові, суддя не має в цьому місті жодної нерухомості (навіть на праві користування). Вся нерухомість Андрія Вікторовича у м. Донецьк.

.

.

.

 

Адвокати та науковці Харківщини

Вапнярчук В’ячеслав Віталійович

vapnyarchukКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Заступник декана факультету підготовки кадрів для органів юстиції Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого. Кандидат юридичних наук, доцент
У 1996 р. здобув освіту в Інституті підготовки кадрів для органів прокуратури України Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого.
Протягом 1999–2004 рр. був асистентом, а з 2004 р. — доцент кафедри кримінального процесу НЮУУімені Ярослава Мудрого. У 2007 р. обійняв посаду заступника декана факультету підготовки кадрів для органів юстиції. 

Є засновником та кінцевим беніфіціарним власником ТОВ “Юрайт”, що займається видавництвом книг.

.

.

 

Венедіктова Ірина Валентинівна

venediktovaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін, член редакційної колегії журналів «Приватне право», «Медичне право», Віце-президент Фундації медичного права і біоетики України, Голова спеціалізованої вченої ради юридичного факультету, Суддя третейського суду з медичних справ.

З 2005 року і по сьогоднішній день – завідуюча кафедрою цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

У юридичній фірмі “Arbitis” працює в якості радника з питань юридичного аудиту в угодах зі злиття і поглинання. (Проте в декларації кандидата інформація щодо цього відсутня).

Статки

Чоловік Венедиктової – Денис Колесник – працівник кіберполіції. У своїй декларації він не вказав автівки, що їх задекларувала його дружина.

 

Дзюба Юрій Павлович

dzyubaКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права № 2 Заочного факультету №2.

.

.

.

.

.

.

 

Ємельянчик Сергій Олександрович

yemelyanchikКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Кандидат юридичних наук, асистент кафедри цивільного права №2 НЮУУ імені Ярослава Мудрого.

.

.

.

.

.

.

.

 

Ігнатенко Вадим Миколайович

ignatenkoКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри цивільного права №1 НЮУ імені Ярослава Мудрого.

.

..

.

.

.

.

 

Іщенко Валерій Миколайович

ishenkoКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2006 року.

Статки

Має у власності сукупно 3 га землі. У дочки, прокурора прокуратури Харківської області, теж є у власності земля – сукупно 1,7 га.

Зв’язки

Дочка працює в прокуратурі Харківської області.

.

.

 

Кібенко Олена Рувімівна

kibenkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Доцент кафери  цивільно-правових дисциплін ХНУ імені В. Н. Каразіна. Співвласник юридичної фірми “Кібенко, Оника та партнери”.

У 2011 році входила до складу науково-консультативної ради при ВСУ. 

Проходила стажування в Університеті Східної Вірджинії (West Virginia University, США), Університеті Балтімора (University of Baltimore, США) та Університеті Долини Темзи (Thames Valley University, Великобритания).

Додатково

13 січня 2017 року на передачі “Об’єктив” надала свій коментар стосовно ходу судової реформи в Україні.

 

Книженко Світлана Олександрівна

knyzhenkoКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри криміналістики та судової експертології Харківського національного університету внутрішніх справ.

.

.

.

.

.

.

 

Крат Василь Іванович

kratКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Викладач кафедри цивільного права №1 НЮУУ імені Ярослава Мудрого.

.

.

.

.

.

.

.

 

Лобойко Леонід Миколайович

loboykoКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Завідувач відділу дослідження проблем кримінального процесу, криміналістики та судоустрою Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України, доктор юридичних наук, професор.

.

.

.

.

 

Лозовой Сергій Вікторович

lozovoyКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1997 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Мороз Микола Володимирович

morozКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі  Верховного Суду

Викладач кафедри цивільного права №2 НЮУ імені Ярослава Мудрого.

.

.

 

.

.

.

.

 

Мохончук Сергій Михайлович

mohonchukКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Викладач кафедри кримінального права №1 НЮУ імені Ярослава Мудрого.

У 2010 році був призначений головою Головного управління юстиції в Харківській області. Працював на цій посаді до 2014 року.

Зв’язки

На порталі Аргумент зазначають про тісний зв’язок Мохончука та мера Харкова Геннадія Кернеса, зокрема останнього Сергій Михайлович захищав у ряді справ у судах. Журналісти порталу Антікор також звертають увагу на протекціонізм Кернеса в кар’єрі Мохончука та наголошують на численних зловживаннях Мохончуком своїми повноваженнями на займаній посаді.

 

Назаров Іван Володимирович

nazarovКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Професор, доктор юридичних наук, професор кафедри організації судових та правоохронних органів НЮУ імені Ярослава Мудрого.

 

.

.

.

.

.

 

Печений Олег Петрович

pecheniyКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Доцент  кафедри цивільного права НЮУ імені Ярослава Мудрого.

.

.

.

.

.

.

.

 

Рожнов Олег Вікторович

rognovКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри цивільного процесу НЮУУ імені Ярослава Мудрого.

.

.

.

.

.

.

.

 

Селіванов Максим Володимирович

selivanovКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

У 2016 отримав адвокатське свідоцтво. Є директором ТОВ “Дом юриста” з 2009 року, що надає інформаційну підтримку правникам. З 2008 року – партнер ТОВ “Юридична фірма “Арбітіс”, що надає юридичні консалтингові послуги. З 2007 року – доцент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

.

.

.

.

 

Сільченко Сергій Олександрович

silchenkoКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата юридичних наук у 2001 році. З 2000 року викладає трудове право та право соціального забезпечення в НЮУ імені Ярослава Мудрого.

З 2005 року партнер компанії ILF.

.

.

.

.

.

 

Смородинський Віктор Семенович

16443272_1203273553083229_1717169268_nКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Читає курс “Судова влада в Україні (загальнотеоретичні проблеми)” на кафедрі теорії держави і права НЮУ імені Ярослава Мудрого. 

.

.

.

.

.

.

 

Трофімов Віктор Анатолійвич

trofimovКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2005 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Уркевич Віталій Юрійович

urkevychКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Професор кафедри земельного та аграрного права НЮУУ імені Ярослава Мудрого.

.

.

.

.

.

.

 

Чуфаров Володимир Миколайович

chufarovКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Шевердін Максим Михайлович

sheverdinКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року. Викладач НЮУ імені Ярослава Мудрого

Член дисциплінарної палати КДКСА Харківської області.

Зв’язки

Був помічником народного депутата від Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна” Бартківа В.П, IV скликання.

.

.

.

 

Яроцький Віталій Леонідович

yarotskiyКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

З 1999 р. і до сьогодні — завідувач кафедри цивільного права № 2 Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», а також з 2012 р. – директор Науково-дослідного інституту правознавства.

.

.

.

.

.