Адвокати та науковці проти екс-суддів – кандидати Київщини у Верховний Суд з-поза системи

Вперше в історії українського судочинства суддів Верховного Суду обиратимуть за конкурсною процедурою, а участь у ній можуть брати не лише діючі судді, але й професіонали з-поза системи – адвокати та науковці і їх майже третина зі всіх претендентів на крісла до найвищої судової інстанції. Примітно, що саме вони можуть стати тією свіжою кров’ю, яка може вплинути на якісне оновлення суддівського корпусу, однак навіть серед них ми знайшли чимало таких, які, або причетні до корупційних скандалів, або пов’язані з впливовими високопосадовцями, зокрема захищають в суді їхні інтереси чи допомагають у законодавчій діяльності.

Серед претендентів з-поза системи на крісла у новому Верховному Суді чимало таких, які причетні до резонансних справ. Зокрема адвокат Олексій Бонюк є членом партії “Воля” та наближеною особою до одного із найбагатших народних депутатів Юрія Дерев’янка. Однак у дореволюційні часи Олексій Бонюк не гребував захищати у суді скандально відомого екс-міністра транспорту в уряді Януковича Миколу Рудьковського, звинуваченого в розкраданні державних коштів. Ще один кандидат, адвокат Данило Гетманцев з фортуною на “ти”, оскільки є одним із співзасновників лотереї “М.С.Л.”, яку підозрюють у фінансуванні тероризму і, на яку внаслідок президент Порошенко наклав санкції.

Серед кандидатів у Верховний Суд не лише адвокати та науковці, але й колишні судді з невдалою кар’єрою. Наприклад претендує на крісло у Верховному Суду екс-суддя Юрій Мягкоход, який після п’ятирічного терміну у 2012 році не був рекомендований Вищою радою юстиції для безстрокового призначення, оскільки допустив низку істотних порушень та продемонстрував низький рівень знань. Схожа ситуація у ще одного екс-судді Олександра Позняка. За інформацією ВККС, будучи суддею Бахчисарайського районного суду АРК, він порушував норми законодавства при розгляді справ, однак тоді йому вдалося вийти сухим з води, подавши заяву про звільнення за власним бажанням.

Кожен 6-ий претендент на посаду судді ВС не вказував у своїх деклараціях на володіння жодним нерухомим майном, що є підстави вважати, що вони – безхатченки. Інші навпаки вказували на низькі та середні доходи, однак купували дорогу нерухомість та володіють коштовними годинниками та недешевими автівками.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! аналізує діяльність усіх без виключення кандидатів, які беруть участь у конкурсі до Верховного Суду. Наша команда пильно стежить за конкурсом й максимально оперативно повідомляє про найбільш резонансні випадки. Також ми закликаємо журналістів та громадськість долучатися до контролю за конкурсом. Нещодавно ми вже проаналізували кандидатів всіх вищих судів та суддів Київщини, а сьогодні презентуємо аналітичні довідки кандидатів з-поза системи адвокатів та науковців м. Києва. Детальніше про кожного з них, який бере участь у конкурсі до Верховного Суду читайте нижче.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

 

Бакалінська Ольга Олегівна

bakalinska

Кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Бакалінська О.О. є  завідувачем кафедри міжнародного приватного, комерційного та цивільного права Київського національного торговельно-економічного університету.

У 1998 році закінчила Київський національний торговельно-економічний університет. Захистила кандидатську дисертацію у 2003 р. У 2015 році захистила докторську дисертацію.

.

.

.

 

 

Бевзенко Володимир Михайлович

bevzenkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює на кафедрі адміністративного права в КНУ імені Тараса Шевченко, професор, доктор юридичних наук.  

Зв’язки

Дружина Остапенко Тетяна Анатоліївна – суддя Господарського суду Херсонської області.

.

.

.

.

 

Берназюк Ян Олександрович

bernazyukКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

З 2006 року викладав в Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі, а з лютого 2016 року працює на кафедрі загальноправових дисциплін Київського національного торговельно-економічного університету. У 2004-2006 роках працював в Національному банку України, у 2006 році в Міністерстві економіки України, а потім – у Секретаріаті Президента.

На громадських засадах є помічником народного депутата Р.Князевича.

В електронній декларації 2015 року вказав, що основним місцем роботи є Апарат ВРУ.

Зв’язки

Дружина (Берназюк Інна) працювала в Національному банку України, а зараз працює в Національному агенстві з питань запобігання корупції.

Додатково

Був помічником депутата А. Яценюка.

 

Бондарчук Олег Володимирович

bondarchukКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює помічником народного депутата Олега Осуховського (ВО “Свобода”) на платній основі. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2003 року. Подавав свою кандидатуру на членство у Вищій раді юстиції.

Народний депутат України Верховної ради 7-го скликання від ВО “Свобода” з березня по листопад 2014 року. В 2010-2014 роках – депутат Київської обласної ради, керівник фракції.

Зв’язки

Дружина (Христенко Олена Віталіївна) – приватний нотаріус.

Статки

Згідно з електронною декларацією набув у власність у лютому 2014 року житловий будинок у Києві загальною площею 627,3 кв. м задекларованої вартості 2,5 млн грн. Декларант також вказав у своїй власності дві квартири, земельну ділянку та гараж. Ще одна ділянка і недобудований житловий будинок перебуває у власності дружини.

Кандидат до Верховного Суду є власником двох Mercedes МЛ-350 2007 року випуску  та С-купе 2004 року випуску. Його дружина володіє автомобілем Porsche Cayenne 2008 року випуску.

Крім того, в декларації записані цінні годинники Jaeger Le Coultre та Blancpain у самого декларанта, та годинник Омега і ювелірні вироби Тіфані у його дружини.

Додатково

Співавтор законопроектів, що були прийняті Верховною Радою 7 скликання: Закон України “Про відновлення довіри до судової влади” та Закон України “Про очищення влади”.

 

Бонюк Олексій Петрович

bonyukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2001 року, керуючий партнер в Адвокатському об’єднанні “Бонюк і партнери”.

Резонансні справи

Олексій Бонюк є захисником у суді Юрія Павленка (“Хорта”), якого вже другий рік поспіль судять “за демонстративне розірвання портрету Петра Порошенка” під час штурму Вінницької міської ради у грудні 2014 року.

Також був захисником колишнього Міністра транспорту Миколи Рудьковского, якого звинувачували у розтраті державних коштів у особливо великих розмірах під час здійснення приватної поїздки за маршрутом Київ – Париж – Київ у сумі близько 400 тис. грн.

Зв’язки

Є помічником на громадських засадах Народного депутата Дерев’янка Юрія Богдановича.

Додатково

Є членом Ради партії “Воля”.  За інформацією Української Правди, був одним із претендентів у виборчий список “Самопомочі” під час виборів у Верховну Раду 2014 року, коли “Самопоміч” та “Воля” вели перемовини про спільний список.

 

Борков Сергій Прокопович

borkovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює директором в ТОВ “Юридична фірма “Бонум”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1994 року.

.

.

.

.

.

.

//chesnosud.org/analytics/12152/.

 

Братель Олександр Григорович

bratelКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Професор кафедри цивільного права і процесу Національної академії внутрішніх справ, кандидат юридичних наук.

Захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук у 2003 році.

.

.

.

.

 

 

Булгакова Ірина Валеріївна

bulgakovaКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2009 року .

Є професором Інституту управління, технологій і права Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного.

У 2003 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

.

.

.

.

 

Бущенко Аркадій Петрович

bushenkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

Виконавчий директор Української Гельсинської спілки з прав людини з 2012 року.

Право на зайняття адвокатською діяльністю має з 1995 року.

Зв’язки

Дружина – Сапожнікова Олена Євгеніївна, має право на заняття адвокатською діяльністю з 2011 року.

Додатково

Тривалий час співпрацював з Харківською правозахисною групою як правовий експерт і керував роботою Центру стратегічних справ, на рахунку якого близько 60 виграних справ у Європейському суді з прав людини. Є автором 9 книжок та 15 публікацій з правозахисної тематики. Член консультативної ради при Уповноваженому Верховної ради з прав людини.

Займається провадженням справ українських полонених в ЄСПЛ. Також у 2011 році представляв інтереси Ю. Тимошенко в ЄСПЛ. У 2007 році був претендентом на посаду судді ЄСПЛ від України. Досліджував проблеми судової системи та судової реформи, особливо в контексті захисту прав людини.

 

Вронська Ганна Олександрівна

vronskaКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

У 1995 році розпочала кар’єру як провідний юрисконсульт у відділі кредитування та депозитних операцій в іноземній валюті в Акціонерному Комерційному Агропромисловому Банку «Україна».

З 1996 до 2003 працювала адвокатом в юридичній фірмі «Василь Кісіль і партнери».

Протягом 2003–2013 років — керуючий партнер в юридичній фірмі «Вронський, Вронська та партнери», де спеціалізувалася на веденні складних судових справ, банкрутстві, реструктуризації бізнесу, міжнародних інвестиціях, міжнародному арбітражі тощо.

З лютого 2016 року протягом декількох місяців Вронська Г.О. була в.о. Міністра екології та природних ресурсів.

 

Гетманцев Данило Олександрович

getmantsevКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

З 2013 року працює на посаді професора кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адвокат, почесний президент юридичної компанії Jurimex.

Зв’язки

Данило Гетманцев був помічником на громадських засадах у трьох скликаннях у колишнього нардепа-регіонала Володимира Сівковича.

Гетманцев Данило Олександрович був бізнес-партнером (заснували разом ТОВ “ЛОГЕС”, пізніше ліквідоване Гетманцевим) Антошко Оксани Теодорівни – матері колишньої судді Конституційного суду Сюзани Станік. Остання в 2007 році за інформацією СБУ, передала майно матері на суму понад 12 млн грн.

Статки

Данило Гетманцев має корпоративні права та є одним із співзасновників ТОВ “М.С.Л.” – оператора національних лотерей, на діяльність якого накладені санкції Президентом України за рішенням РНБО. “М.С.Л.” підозрюється у фінансуванні тероризму й працює на окупованих територіях. За даними Youcontrol ТОВ “М.С.Л.” має податковий борг у понад 2,5 млн грн.

 

Головко Олексій Ігорович

golovkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Керівник та підписант Адвокатського об’єднання “Головко та партнери”. Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2002 року.

.

.

.

.

.

.

 

Горох Олексій Петрович

gorohКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює доцентом кафедри галузевих правових наук у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», кандидат юридичних наук. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2007 року.

.

.

.

.

.

.

 

Гринюк Володимир Олексійович

grynyukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Освіта1992 р. – Чернігівський юридичний технікум, 1997 р. – Харківська юридична академія імені Ярослава Мудрого, спеціальність “правознавство”, кваліфікація “юрист”. З 2001 р. – аспірант юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 1999 р. став асистентом кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. З 2007 р. по сьогодні – доцент кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2013 р. Гринюку В.О. присвоєно вчене звання доцента кафедри правосуддя.

 

Гришина Юлія Миколаївна

gryshina

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

У 2006 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук. У 2014 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.

На сьогодні, працює професором кафедри трудового права та права соціального забезпечення КНУ імені Тараса Шевченка. До початку роботи в КНУ імені Тараса Шевченка, була деканом юридичного факультету Академії праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України.

Зв’язки

Чоловік, Гришин Ігор Вячеславович працює в ГПУ (старший слідчий в особливо важливих справах першого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління).

Як повідомляють “Наші гроші”, Гришин І.В. імовірно причетний до хабарництва. Так, у липні 2016 року у ході огляду приміщення ГПУ було виявлено та вилучено 20 тис. доларів США. Ці гроші, за даними слідчих, були призначені для схиляння посадової особи до отримання хабара. Колишній голова Консультативної ради при ГПУ Володимир Бойко заявив, що цією посадовою особою є Гришин І.В, а гроші йому імовірно передав начальник управління СБУ Іван Дралюк.

 

Грищенко Денис Сергійович

gryshenkoКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює головним юристом ТОВ “Райффайзен Лізинг Аваль”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2005 року.

Є членом робочої групи при НАБУ з підготовки проекту ЗУ «Про фінансову реструктуризацію».

.

.

.

.

 

 

Гулейков Ігор Юрійович

guleykovКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Начальник відділу в ПАТ “Дочірній банк Сбербанк Росії”. Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2003 року.

Ігор Гулейков є керівником двох юридичних осіб: ТОВ “Юридична фірма “ЛІК” та ТОВ “Б.І.С.”

.

.

.

.

 

 

 

Данішевська Валентина Іванівна

danishevskaКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2003 року. Валентина Данішевська є засновником,  кінцевим бенефіціарним власником  та керівником з 2001 року Благодійної організації “Центр комерційного права. У 2015 році була обрана до складу громадської ради при Міністерстві юстиції України. Суддя постійнодіючого третейського суду при Асоціації українських банків.

.

.

.

 

 

Демидюк Ольга Борисівна

demydyukКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2003 року. У 2003 році закінчила магістратуру Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У жовтні 2012 року обрана секретарем Ради адвокатів Київської області.

Є керуючим партнером в адвокатському об’єднанні “Адвокатська фірма “Петро Бойко та партнери”.

.

.

.

 

Докійчук Костянтин Леонтійович

dokiychukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює адвокатом у м. Києві. Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1998 року.

У 2015 році був кандидатом на посаду директора НАБУ.

.

.

.

 

.

.

 

Євстігнєєв Андрій Сергійович

evstigneevКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює доцентом кафедри екологічного права в КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук. Засновник та керівник власного адвокатського бюро, а також директор ТОВ “РСП Інтернешнл”, засновниками якого є громадяни Австрії та РФ. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2006 року. Член Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.   

Зв’язки

Був помічником на громадських засадах народних депутатів від “Батьківщини” Кальченка Валерія і Тарасюка Бориса.

.

.

 

Ємець Леонід Олександрович

emetsКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

У 2001 році він закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка та здобув кваліфікацію магістр права.

Захистив кандидатську дисертацію на тему «Публічне управління неполітичними об’єднаннями громадян – адміністративно-правове дослідження» і отримав вчений ступінь – кандидат юридичних наук.

У 2006 році Ємець став депутатом Печерської районної ради, де очолив фракцію «Нашої України». У 2009 році вийшов з партії «Наша Україна». 30 жовтня 2012 року обраний Народним депутатом України по 221 мажоритарному округу (Печерський, частина Шевченківського та Солом`янського районів столиці). З 2012 по 2014 рр. у Верховній Раді VII скликання обіймав посаду секретаря Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя.

Під час Революції Гідності супроводжував захист активістів Авто- та Євромайдану у судах.

26 жовтня 2014 року обраний Народним депутатом України Верховної Ради VIII скликання від Народного фронту по 221 мажоритарному округу (Печерський, частина Шевченківського та Солом`янського районів столиці). Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя.

Є бенефіціарним власником ТОВ “Магістраль медіа сервіс”.

Статки

Згідно з електронною декларацією 2015 року за останні два роки дружина депутата набула у власність житловий будинок площею 171 кв.м., дачний будинок площею 112 кв.м та дві земельні ділянки (площею 450 кв.м. та 1500 кв.м.).

 

Козловська Людмила Володимирівна

kozlovskaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Науковий консультант Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. За сумісництвом працює в НДІ приватного права і підприємництва ім. Ф.Г. Бурчака НАПРН України.

.

.

.

.

.

 

Константий Олександр Володимирович

konstantiyКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює науковим консультантом управління забезпечення діяльності Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України, кандидат юридичних наук, доцент.

Зв’язки

Відповідно до електронної декларації дружина – Константа Оксана Валентинівна, також працює у Верховному Суді України.

.

.

 

 

Кородюк Іван Шагінович

korodyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює юрисконсультом в ТОВ “Вагма”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

Статки

Відповідно до електронної декларації за 2015 рік сукупний дохід Івана Кородюка в звітному році склав 57 тис. грн, разом з тим у нього задекларовані значні обсяги рухомого й нерухомого майна та грошових активів. У власності декларанта перебуває квартира у Києві вартістю 1,2 млн грн, житловий будинок у Житомирськй області, три земельних ділянки, недобудований житловий будинок у Києві загальною площею 890 кв. м та три легкових автомобілі сукупною вартістю 647 тис. грн. Ще одна квартира вартістю 417 тис. грн належить Кородюку на третину, а на дві третини його сину – Шагіну, який відповідно до декларації проживає спільно з батьками і не має власних доходів.  

Цікаво, що його дружина користується автомобілем, який належить Бабанли Расіму Шагіновичу (заступник керівника апарату – начальник управління  ВССУ). У свою чергу Бабанли Р.Ш. користується автомобілем, який належить Кородюку. Цікаво також, що особа з ім’ям Кородюк Людмила Іванівна, по-перше, надала у користування Бабанли квартиру у Києві, а потім квартиру з такою ж площею у вересні 2016 року подарувала Бабанли.

 

Лащук Єфрем Вікторович

lashukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Начальник відділу взаємодії з державними органами управління забезпечення діяльності керівництва Верховного Суду України.У 2005 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата юридичних наук.

.

.

.

.

.

 

Левицький Олег Володимирович

levytskiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Освіта: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, юридичний факультет (1995).

Є керівником громадської приймальні Української гельсінської спілки з прав людини. Працює в УГСПЛ з 2008 року. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1998 року.

Один з організаторів акції “Україна без Кучми” 2001 року.

У 2006-2010 роках був Секретарем Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ України з питань дотримання прав людини.

Зв’язки

Дружина, Левицька Людмила Василівна працює в Інституті законодавства ВРУ на посаді завідувача сектору аналізу правозастосовчої практики.

 

Лелюх Людмила Петрівна

lelyuhКандидат на посаду судді касаційного господарського суду в складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2000 року.

Є співзасновником, а з 2013 року – керівником АО “Лелюх і Дроботенко”.

.

.

.

.

.

.

 

Леута Володимир Вікторович

leutaКандидат на посаду Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Літвінова Ірина Феофанівна

litvinovaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює доцентом в приватному ВНЗ “Університет новітніх технологій”.

.

.

.

.

.

.

.

 

Лошаков Дмитро Сергійович

loshakovКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює президентом і керуючим партнером Адвокатського об’єднання “Юридична компанія “Капітал””. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

Статки

Дмитро Лошаков в своїй електронної декларації за 2015 рік  не вказав , що є бенефіціарним власником (контролером) ще двох компаній: ТОВ “ТОРГОВА КОМПАНІЯ ЛІДЕР-ПРОДУКТ”, ТОВ “КОМПАНІЯ “КОН”. А також не вказав, що з 2012 року є керівником ТОВ “А.Г.Р.О.-3”, засновником і власником якого є громадянин Російської Федерації Малков Володимир Анатолійович.

 

Мартиновський Олександр Валерійович

MartynovskiyКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Займається адвокатською діяльністю з 2001 року. Керівник АО “Мартиновський та партнери”.

Зв’язки

Був помічником Віктора Лозінського (Блок Юлії Тимошенко, 6 скликання).

.

.

.

.

.

 

Мартинюк Наталія Миколаївна

MartynyukКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Займається адвокатською діяльністю з 2000 року. Працювала старшим юристом компанії Arzinger .

Статки

За даними декларації за рік роботи у 2015 році Наталія Миколаївна заробила 3354 грн.

.

.

.

.

.

 

Мельник Юрій Віталійович

melnykКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Національної академії державного управління при Президентові України.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2002 року.

.

.

.

.

.

 

Мельничук Наталія Олексіївна

melnychukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З 2002 року працювала асистентом, а потім доцентом кафедри цивільного та трудового права та права соціального забезпечення Київського університету права Національної академії наук України. Зараз є професором кафедри трудового права КНУ імені Тараса Шевченка.

У 2015 році балотувалася на київських місцевих виборах від партії “Батьківщина”.

.

.

.

.

 

Мілютін Арсен Євгенович

milyutinКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Є радником Юридичного бюро «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери», яке має офіси у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Вашинтонзі та Лондоні та АО “Меджістерс”.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

Був кандидатом до складу Громадської ради доброчесності. Кандидат від Всеукраїнська громадська організація «Асоціація правників України».

.

.

.

.

 

Мінченко Раїса Миколаївна

minchenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює завідувачем відділу в Інституті законодавства Верховної Ради України.

Працювала начальником юридичного управління Одеської міської ради та заступником Одеського міського голови за часів мерства Руслана Боделана. Також працювала в НУ “Одеська юридична академія”.

Зв’язки

Згідно з офіційним сайтом міста Одеси в 2006 році висувалася кандидатом в депутати в Одеську міську раду від Української морської партії екс-регіонала Ківалова та була обрана депутатом.

Місцеві ЗМІ Одеси пов’язують Мінченко з екс-мером Одеси Русланом Боделаном та “дерибаном” рекреаційної одеської землі. Зокрема, при Боделані в Одесі знищувалася курортна зона, а це близько 72 га землі, яка безкоштовно роздавалась працівникам прокуратури СБУ, судів, високопоставленим чиновникам з Києва.

 

Міщенко Іван Сергійович

mishenkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2006 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Мягкоход Юрій Володимирович

myagkohodКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

З грудня 2015 року працює директором ТОВ “Хімічна інвестиційна компанія”. До цього працював суддею з 2007 по 2013 рік. У 2011 році був обраний заступником голови Солом’янського суду м. Києва.

Статки

Відповідно до електронної декларації  за час роботи суддею Солом’янського районного суду м. Києва Мягкоход Ю.В.  придбав квартиру у Києві площею 82,7 кв.м, а батько побудував будинок неподалік від Києва у Києво-Святошинському районі площею 229,1 м.кв. Також, працюючи суддею, Мягкоход Ю.В. набув у власність дві автіками: BMW X5 у 2007 р. та NISSAN TIIDA у 2008 р.

Додатково

Як вбачається з рішення ВРЮ у 2012 році ВККС не надала рекомендації про призначення Мягкохода Ю. суддею безстроково. Відмовляючи Мягкоходу Ю.В. у наданні рекомендації, Вища кваліфікаційна комісія суддів України наголосила на допущенні  суддею істотних порушень вимог процесуального закону; строків розгляду справ, найгірші показники якості їх розгляду у порівнянні з показниками інших суддів; постановлення відносно Мягкохода Ю.В. окремої ухвали, в якій вказувалось на низький рівень знань та неналежне виконання суддею своїх професійних обов’язків.

 

Нескороджена Лариса Леонідівна

neskorodgenaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює доцентом в КНТЕУ, а також завідувачем кафедри в НАВС, кандидат юридичних наук.

 

.

.

.

.

.

.

 

Олійник Олександр Володимирович

oliynykКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2000 року. Працює в адвокатській конторі “Ганін і Олійник”.

.

.

.

.

.

.

 

Павлюх Богдан Ярославович

pavlyuhКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 

Є співзасновником АО “Перше київське адвокатське об’єднання”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2006 року. 

.

.

.

.

.

 

Панкулич Віктор Іванович

pankulychКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1994 рокуЄ співзасновником і керівником Адвокатського об’єднання “Українська адвокатська група”. За даними декларації є співвласником ТОВ “Самоцвіт”, що здійснює діяльність у сфері права. Також є кінцевим беніфіціарним власником ТОВ “АСД-ІНВЕСТ”, основним видом діяльності якого є оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

.

.

.

 

Панова Людмила В’ячеславівна

panovaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Доцент кафедри цивільного права КНУ ім. Тараса Шевченка.

У 2012 році складала іспит для зайняття посади судді.

Була помічником народного депутата В. Пинзеника на громадських засадах.

.

.

.

.

 

Пацурія Ніно Бондовна

pacuriaКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

З 01.09.2004 р. – по теперішній час працює на посаді доцента кафедри господарського права в КНУ імені Т. Г. Шевченка, кандидат юридичних наук. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1998 року.

Статки

Відповідно до електронної декларації не вказала, що має частку в ТОВ “КПК АГРО”.

.

.

.

 

Первомайський Олег Олексійович

pervomayskiyКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

З 2011 – доцент кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2008 року.  Був членом Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Також є членом конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

.

.

 

 

Перестюк Наталія Миколаївна

perestyukКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2003 року.

.

.

.

.

.

.

 

Петров Євген Вікторович

petrovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Є професором у Навчально-науковому юридичному інституті Національного авіаційного університету. Раніше працював на посаді завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін Донецького юридичного інституту МВС України.

Освіта вища, у 1999 році закінчив Донецький інститут внутрішніх справ МВС України за спеціальністю «Правознавство».

З листопада 2002 року працював на посадах науково-педагогічного складу інституту: викладачем кафедри цивільно-правових дисциплін. З листопада 2009 року – дотепер – завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін факультету права.

У 2016 році був призначений строком на 5 років на посаду судді судді Дружківського міського суду Донецької області.

 

Пєсков В’ячеслав Геннадійович

peskovКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2000 року. У реєстрі адвокатів м. Києва надана інформація, що здійснює діяльність адвокат Пєсков індивідуально. У декларації він вказав своїм постійним місцем роботи – ТОВ “Олександр Перемежко та Партнери”.

.

.

.

.

 

Пільков Костянтин Миколайович

pilkovКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Викладає у Київському національному торговельно-економічному університеті.

Є власником ТОВ “Юридична фірма “Кай і Ленард”.

.

.

.

.

.

 

Подкопаєв Сергій Васильович

podkopaevКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює начальником відділу з питань підготовки кадрів та аналітичної роботи Департаменту кадрової роботи та державної служби в Генеральній прокуратурі, доцент Київського міжнародного університету.

Зв’язки

Дружина – Подкопаєва Ірина Анатоліївна, має право на заняття адвокатською діяльністю з 2012 року.

.

.

.

 

Позняк Олександр Миколайович

poznyakКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Директор у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Київській області.

У 2002 році став суддею Центрального районного суду м. Сімферополя. Протягом 2005-2011 років працював суддею Бахчисарайського районного суду АРК. Потім займався індивідуальною адвокатською діяльністю.

 Сумнівні рішення

У червні 2011 року ВККС вказувала на те, що будучи суддею Бахчисарайського районного суду АРК, Позняк О.М. порушував норми законодавства, однак ВРЮ відмовилась ініціювати звільнення судді за порушення присяги через його звільнення за власним бажанням.

Додатково

У 1997 році був у списку кандидатів у народні депутати від партії “Реформи і порядок”.

 

Поповська Тетяна Володимирівна

popovskaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Директор Адвокатського об’єднання “Данко”.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2000 року.

.

.

.

.

.

.

 

Пророк Віктор Васильович

prorokКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2006 року. Є кінцевим бенефіціарним власником ПП “ШЛЯХТРАНССЕРВІС”, ТОВ “ПРОРОК І ПАРТНЕРИ” та ПП “Пророк і Партнери”

Зв’язки

Батько, Пророк Василь Йосипович був помічником депутата Канівця О.Л. (Батьківщина).

.

.

 

Ринковий Василь Іванович

rynkoviyКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1996 року.

.

.

.

.

.

.

 

Рожнова Вікторія Василівна

rognovaКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

Завідувач кафедри Кримінального процесу НАВС. Доцент з 2006 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

rudenkoКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2005 року.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

.

.

.

.

.

 

 

Сердюк Валентин Васильович

serdiukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює заступником керівника апарату у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Зв’язки

Дружина, Сердюк Лариса Рудольфівна, працює в ВККС.

.

.

.

.

 

Сиротін Дмитро Вікторович

syrotinКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2006 рокуЄ кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “МАБУСТ та ПІ ЕЛ ТІ КОНСАЛТИНГ.

.

.

.

.

.

.

 

Скрицька Надія Анатоліївна

skrytskaКанидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2008 року. Доцент кафедри міжнародного та європейського права КНЕУ.

Разом з батьками стала засновником юридичної фірми “Центр правових послуг а.с.к.”. 

.

.

.

 

Стеценко Семен Григорович

stecenko1Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює першим заступником директора Інституту кримінально-виконавчої служби, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України. Семен Стеценко – навчався та працював в Російській Федерації, в тому числі працював на Міністерство оборони РФ.

Зв’язки

Дружина – Стеценко Валентина Юріївна, дочка – Стеценко Єлизавета Семенівна, згідно з електронною декларацією, громадянки Російської Федерації.

 

Стрижевська Анжела Анатоліївна

strygevskaКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

З липня 2016 працює заступником Генерального прокурора. За сумісництвом працює на юридичному ф-ті КНУ ім. Тараса Шевченка.

У 2002 році була призначена на посаду судді Печерського районного суду м. Києва. У 2006 була переведена до Апеляційного суду м. Києва. У зв’язку із закінченням строку, на який її було призначено, у 2010 році Анжелу Анатоліївну було звільнено указом Віктора Януковича. З 2011 по 2016 рік була науковим консультантом у ВСУ.

Участь у резонансних справах

Згідно з інформацією “Українська правда”, А. Стрижевська на посаді судді виносила  ухвалу про продовження тримання під вартою Бориса Колесникова.

Портал Цензор.неттакож нагадує, що у 2006 році проти Стрижевської було відкрито кримінальну справу за підозрою у фальсифікації судового рішення про закриття кримінальної справи проти працівників СБУ, які нібито знищили матеріали оперативно-розшукової справи про діяльність російського бізнесмена Семена Могилевича.

Зв’язки

 Була помічником депутата Омельченка Г.О. (Виборчий блок Юлії Тимошенко). За інформацією веб-сайту “Цензор.нет” у 2006  А. Стрижевська була рекомендована на посаду судді КСУ від БЮТ.

Статки

Згідно з декларацією про доходи за 2015 рік отримала позику у розмірі 2 млн. грн від гр. Сагач М.І.

 

Ткач Ігор Васильович

tkachКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Є засновником і керівником ТОВ “Юридична фірма “Право-Престиж”. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1998 року.

Статки

Електронна декларація за 2015 рік.

У декларації за 2015 рік вказано, що дружиною кандидата є Ткач Лариса Володимирівна та відсутні відомості про наявність у неї будь-яких корпоративних прав. Однак, згідно із відомостей з ЄДР особа на ім’я Ткач Лариса Володимирівна є співзасновником та одним із кінцевих бенефіціарних власників ТОВ «ТРК «ПРАВО ТВ».  Згідно із відомостями з ЄДР щодо ТОВ «ТРК «Право ТВ» та ТОВ «Юридична фірма «Право-Престиж», засновником якої згідно з декларацією є Ткач Ігор Васильович, адреси засновників Ткач І.В. та Ткач Л.В. повністю співпадають. Вищевказані співпадіння імені та адрес дозволяють припускати, що дружина кандидата володіє корпоративними правами ТОВ «ТРК «Право ТВ», які у випадку їх наявності у неї станом на 2015 рік мали би бути відображені у декларації. 

 

Федоренко Владислав Леонідович

fedorenkoКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 

Федоренко Владислав Леонідович на посаді директора Науково-дослідного центру судових експертиз з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України з червня 2016 року. Доктор юридичних наук, DrHb – доктор хабілітованих наук правничих, ноострофікувався в Польській академії наук, Інститут наук правничих. З 1996 по 2007 рік працював у СБ України. Був кандидатом до Держбюро розслідувань, проте не набрав прохідного балу. З вересня 2014 до червня 2016 року працював завідувачем кафедри державної служби та кадрової політики Національної академії державного управління при Президентові України.

Зв’язки

 Був помічником депутатів Коржа В.Т. (Виборчий блок Юлії Тимошенко, 4 скликання) та Оніщука М.В. (Блок «Наша Україна», 5 скликання). 

 

Фролова Олена Григорівна

frolovaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Є керуючим в Адвокатському бюро Олени ФроловоїМає право на зайняття адвокатською діяльністю  з 2002 року.

Зв’язки

Чоловік (Фролов Максим Олександрович) є суддею Голосіївського районного суду м. Києва. У 2016 році ВРЮ прийняла рішення внести подання про звільнення Фролова М.О. за порушення присяги, оскільки у 2014 році суддя безпідставно притягнув до відповідальності учасника Автомайдану.

Статки

Згідно з декларацією за 2015 рік, дохід Фролової О.Г. за основним місцем роботи у Адвокатському бюро “Олени Фролової” склав 10 839 грн, а як ФОП –  781 тис. грн.  Родині Фролових належать дорогі автівки, зокрема – Lexus RX350, Audi Q7, Audi А8.

 

Цірат Геннадій Артурович

ciratКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Доцент кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка.

Є власником декількох компаній, зокрема, Юрзовнішсервіс. Дружина, Цірат Ганна є партнером цієї компанії.

.

.

.

.

.

 

Чагін Сергій Миколайович

chaginКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1999 року. З червня 2016 року заступник Голови Постійно діючого Третейського суду при Українському Національному комітеті Міжнародної торгової Палати.

.

.

.

.

.

 

Чернобай Олег Валерійович

chernobayКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю  з 1998 року. Генеральний директор ТОВ “Юридична компанія “Чернобай та Партнери”. Входить до складу Ради адвокатів Київської області. Президент Асоціації адвокатів України.

Зв’язки

 Був помічником депутата Оніщука М.В. (Блок «За єдину Україну!», 4 скликання).

.

.

.

 

Черняк Юлія Валеріївна

chernyakКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює з 2011 року доцентом кафедри міжнародного приватного права ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2003 року. Працює юрисконсультом в ТОВ “Адвокатська агенція “ЮКом” (з 15.03.2016 – керівник).

Статки

Вказала в електронній декларації, що придбала в 2015 році квартиру за 495 229 грн, але не вказала її в переліку нерухомого майна. 

.

.

 

Чумак Юрій Якович

chumakКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює заступником директора ТОВ “Юридична фірма “Лексфор”, партнер і засновник фірми. Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2000 року.

.

.

.

.

.

.

 

Шаповал Владислав Володимирович

shapovalКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює заступником директора ТОВ “Юридична фірма “Лексфор”, партнер і засновник фірми. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 2004 року.

.

.

.

.

.

.

 

Юрченко Олександр Анатолійович

yurchenkoКандидат на посаду судді касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 2005 року.

.

.

.

.

.

.

 

Яновська Олександра Григорівна

16442975_1203273496416568_1760125335_oКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Є професором кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Має право на зайняття адвокатською діяльністю з 1994 року.

.

.

.

.

.