Хабарники та екс-помічники Ківалова – аналіз кандидатів у Верховний Суд з Києва

59 діючих суддів, які працюють у судах міста Києва, та 11 суддів у відставці подалися на конкурс до Верховного Суду.  Примітно, що чимало із цих кандидатів проходили кваліфікаційне оцінювання минулого року, однак тоді ВККС майже всіх визнала здатними здійснювати правосуддя і це при тому, що за їхніми спинами корупційне минуле, мільйонні статки, причетність до ухвалення рішень на користь влади часів Януковича, а деякі продемонстрували навіть незнання законодавства.

Найбільш відомий претендент на крісло у найвищій судовій інстанції – Ігор Петрик, якого нещодавно спіймали на хабарі у 5 тис. доларів й відсторонили від судочинства, проте це ніяк не вплинуло на амбітні плани судді. Також серед кандидатів – суддя Вовк, який неодноразово фігурував у журналістських розслідуваннях та має за спиною політичний шлейф. Його колега з Київського апеляційного адміністративного суду Ігор Федотов продемонстрував надмірну працелюбність, бо за 3 роки встигнув розглянути аж 12 тис. справ. Також судді столичних судів, як і судді вищих судів причетні до ухвалення низки сумнівних рішень.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! аналізує діяльність усіх кандидатів, які претендують на місця у Верховному Суді. Наша команда моніторить конкурс й повідомляє про найбільш резонансні випадки. Ми закликаємо журналістів та громадськість долучатися до контролю за конкурсом. Нещодавно ми вже проаналізували кандидатів деяких вищих судів, а сьогодні презентуємо аналітичні довідки діючих суддів та суддів у відставці м. Києва. Детальніше про кожного суддю, який бере участь у конкурсі до Верховного Суду читайте нижче.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

 

ДІЮЧІ СУДДІ

Агафонов Сергій Анатолійович

agafonovКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 2008 року, а на посаді судді Солом’янського районного суду м. Києва з 2013 року.

.

.

.

.

.

ю

 

Аліменко Володимир Олександрович

alimenkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

Статки

Як вбачається з декларації за 2015 рік суддя та дружина судді мають у власності 4 земельні ділянки та об’єкт незавершеного будівництва, який складається з житлового будинку, бесідка та господарської споруди. Також на праві користування перебуває квартира площею 98,5 кв.м.

.

 

Антоненко Наталія Олександрівна

antonenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 1995 року, а на посаді судді Апеляційного суду міста Києва з 2001 року.

Додатково

За даними з веб-сайту «Судебно-юридическая газета» під час проходження суддею первинного кваліфікаційного оцінювання члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України звернули увагу на деякі факти про роботу судді. Зокрема, за 3 роки (з 2012 по 2015 роки) суддя розглянула 900 цивільних справ, в яких, за різними даними (залежно від способу обліку скасованих рішень), було скасовано від 40 до 90 рішень судді. Крім того, надмірні затягування з розглядом однієї із справ спричинили до ухвалення Європейським судом з прав людини рішення проти України (Журавльов проти України). За результатами розгляду цієї скарги ЄСПЛ зобов’язав виплатити скаржнику компенсацію у розмірі 3100 євро за неналежне здійснення правосуддя.

 

Бабенко Костянтин Анатолійович

babenkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2008 року.

Статки

У декларації за 2013 рік суддя не вказав інформацію про доходи та майно своєї родини, зазначивши, що вони не дали дозволу на оприлюднення такої інформації.

Згідно з декларацією за 2015 рік, суддя володіє десятьма земельними ділянками, шість з яких набуто за загальною вартістю 9913 грн. Крім того, у власності судді знаходиться житловий будинок. Дочка судді, Бабенко Наталія Костянтинівна, володіє двома квартирами у Києві площею 215,5 кв.м та 149,5 кв.м. У власності дружини судді, Бабенко Наталії Костянтинівни, знаходяться будинок площею 138 кв.м, квартира площею 75 кв.м у Кривому Розі та квартира в Росії площею 31 кв. м, а також автомобілі: Mercedes-Benz GL 320 CDI 2008 року випуску, Lexus RX 400H 2008 року випуску, Toyota RAV4 2006 року випуску. Крім того, дружина судді є учасником двох юридичних осіб: приватного підприємства «Аміда-Крим» та товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-російське підприємство «Промторгінвест-компані».

На веб-сайті «Prosud» зазначається, що дружина судді, Бабенко Наталія Костянтинівна, є власником приватного підприємства «Аміда-Крим», яке зареєстроване у місті Алушта Автономної республіки Крим. Після окупації Криму, зазначене підприємство не було перереєстроване в Україні. Більше того, як зазначається на вказаному сайті, дане підприємство було вже зареєстроване у відповідності до законодавства Російської Федерації.

За інформацією, що оприлюднена на веб-сайті «Prosud», донька судді у віці 16 років набула у власність квартиру на Печерську площею 215,4 кв.м. (вартість подібної квартири, як зазначає автор статті, стартує від 540 тис. доларів). Окрім того, донька додатково набула у власність у віці 16 років квартиру площею 149,5 кв.м у новобудові на Позняках.

 

Балац Сергій Валерійович

balacКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Господарського суду міста Києва з 2003 року.

Сумнівні рішення

Відповідно до реєстру судових рішень суддя Балац С.В. головував у складі колегії суддів, які відмовили визнати недійсними рішення Київської міської ради та договорів про передачу  земельної ділянки на вул. Гончара, 17-23 у Шевченківському районі м. Києва під будівництво житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом. Як повідомляє видання «Українська правда», дане будівництво – скандальне і відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, що викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Крім того, як зазначає адвокат Марина Соловйова, суддя Балац С.В. та інші судді, які передали під забудову території Пейзажної Алеї, Садиби Мурашка, по вул. Стрілецькій, 10/1, території скверів по вул. Гончара, 1-3 та Гончара, 1-5,  знехтували практикою Верховного Суду та порушили норми законодавства щодо охорони земель історико-культурного призначення

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік у липні 2014 року суддя та його дружина придбали квартиру площею 189,3 кв. м за майже 2 млн. грн. При цьому, відповідно до декларації за 2014 рік дохід родини судді у цьому ж році склав 333 149 грн.

 

Бандура Іван Степанович

banduraКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Святошинського районного суду м. Києва з 2003 року.

.

.

.

.

м

ю

 

Баранець Олександр Миколайович

baranecКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2009 року.

Статки

У декларації за 2013 рік суддя Баранець О.М. вписав у колонку «подарунки, призи, виграші» дохід в розмірі 149940 грн. За змістом декларації за 2015 рік вартість вказаного подарунка повністю відповідає вартості набутої у 2013 році квартири площею 54,6 кв.м у м. Кропивницькому. Також за змістом декларації за 2015 рік випливає, що у 2011 році родиною судді (дружиною та дочкою) набуто у власність квартиру площею 65,9 кв.м у м. Києві за 12 грн. Також у 2014 році суддею та дружиною судді набуто у власність земельну ділянку площею 1200 кв.м. у Києво-Святошинському районі Київської області (вартість невідома).

 

Батрин Олеся Василівна

batrynКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді Печерського районного суду міста Києва з 2010 року.

Статки

Відповідно до електронної декларації за 2015 рік суддя Батрин О.В. не має власного житла. З 2010 року на праві користування їй належить кімната площею 10 кв. м та квартира площею 33,7 кв.м у м. Києві.

Резонансні справи

За даними інформаційного агентства «Українські національні новини» Олеся Батрин була слідчою суддею у справі щодо притягнення до відповідальності екс-регіоналів Олександра Єфремова та Михайла Чечетова за організацію голосування за диктаторські “закони 16 січня”. Суддя застосувала тримання під вартою з одночасним визначення застави для Єфремова О.С. – 3 654 000 гривень та Чечетова М.В. – 4 999 890 гривень.

За даними інтернет-видання «Українська правда» у лютому 2015 року суддя Батрин О. . заявила самовідвід у справі колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка і Павла Амброськіна, обвинувачених у вбивствах 39 активістів Євромайдану.

За інформацією з веб-сайту «Еспресо.TV» у лютому 2015 року суддя Батрин О. не задовольнила заяву захисту народного депутата Ігоря Мосійчука про відвід слідчого судді Печерського райсуду Києва Володимира Карабаня, який, на думку захисту, мав конфлікт із підсудним.

За інформацією з веб-сайту газети «День» у травні 2016 року, після двох років і двох місяців розгляду справи, суддя Батрин О.В. відмовила задовольнити позов Головченка Гліба Олександровича до російського телеканалу «Первый канал» про спростування недостовірної інформації у сюжеті, в якому позивач став героєм фейкового відео про підготовку штурмових бригад для здійснення зміни влади в Україні під час протистоянь в Києві на Майдані Незалежності.

Додатково

За повідомленням Центру протидії корупції у 2015 році суддя Батрин О.В. була залучена у якості тренера для навчання детективів Національного антикорупційного бюро України.

 

Білоконь Олена Валеріївна

bilokonКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 2005 року, а на посад судді Апеляційного суду Київської області з 2011 року.

Зв’язки

Згідно з інформацією з веб-сайту «Судебно-юридическая газета» під час первинного кваліфікаційного оцінювання судді Білоконь О.В. увагу членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України привернула сестра судді, яка раніше працювала у Міністерстві юстиції України, і начебто притягалась до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.

ю

 

Бородій Василь Миколайович

borodiyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Подільського районного суду міста Києва з 2005 року.

Резонансні рішення

У своєму блозі Олена Білозерська повідомляла, що у 2013 році суддя Бородій В.М. засудив активіста В. Грузинова за сутичку з бійцем спецпідрозділу «Барс» під час мовних протестів у Києві 5 червня 2012 року до 2 років обмеження волі з випробувальним терміном 1 рік (В. Грузинов, нібито, зірвав з бійця шолом, чим спричинив йому легкі тілесні ушкодження). За словами О. Білозерської, В. Грузинов своєї вини не визнав, а більшість свідків його не впізнали.

 

Букіна Олена Миколаївна

bukinaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Солом’янського районного суду м. Києва – з 2002 року.

Статки

В електронній декларації за 2015 рік суддя вказала, що з 2013 року користується автомобілем Ford Kuga 2010 року випуску, однак у декларації 2014 року Букіна О.М. чомусь не згадала про цей автомобіль.

ю

ю

 

Вербова Ірина Михайлівна

verbovaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Апеляційного суду міста Києва з 2002 року.

Статки

У декларації за 2015 рік вказано, що у власності судді перебуває дві земельні ділянки (943 та 1617 кв. м) і два житлових будинки (49,8 і 42,8 кв. м), права на які були набуті у 1995 та 2006 році. Однак, у декларації за 2014 рік відомості про наявність вищевказаного майна у власності судді відсутні. Крім того, у декларації за 2015 рік суддя задекларувала значні грошові активи в готівці: 44 800 доларів, 7 900 євро та 170 000 гривень.

Неетична поведінка

Як пише сайт «Майдан» суддя Вербова під час розгляду справи за позовом Леоніда Ковальчука (справа щодо відшкодування моральної шкоди у зв’язку із незаконним обвинувальним вироком щодо Леоніда Ковальчука) нібито дозволяла собі неетичні висловлювання, що могли свідчити про упередженість судді щодо Ковальчука.

 

Верланов Сергій Миколайович

verlanovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Апеляційного суду Київської області з 2010 року.

Додатково

За повідомленням з веб-сайту «Судебно-юридическая газета», 19 квітня 2016 року суддя Верланов С.М. пройшов кваліфікаційне оцінювання. При цьому, як зазначається у статті, ВККС відмітила, що у деяких аспектах (у тому числі у здатності вести судове засідання) суддя потребує підвищення кваліфікації.

ю

 

Верховець Анатолій Анатолійович

verhovetsКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду України в складі Верховного суду

Працює на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2002 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік Верховець А.А. та його дружина є власники акцій 17 компаній по всій Україні. Зокрема, сам суддя є власником акцій великих металургійних заводів (зокрема, ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь», Алчевський металургійний комбінат), ПАТ «Укрнафта», а його дружина є акціонером ВАТ «Укртелеком» та декількох інших великих підприємств. На рахунках у банках суддівська сім’я має більше 1 млн. грн, 33 441 доларів, а також невеликі заощадження у євро.

Зв’язки

Як вбачається із декларації за 2015 рік дружина судді також працювала на посаді судді, але в Апеляційному суді м. Києва. Проте, у вересні 2016 року її було звільнено з посади у зв’язку із поданням заяви про відставку.

 

Власов Юрій Леонідович

vlasovКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2013 року.

Статки

В декларації за 2015 рік зазначено, що суддя є власником акцій ПАТ «Турбоатом», а дружина судді – ПАТ «Судноплавна компанія «Укррічфлот». Окрім того, володіє колекцією грамплатівок, колекцією статуеток свиней, колекцією марок та книг. Також у декларації зазначено про отримання у 2015 році дружиною судді подарунку у негрошовій формі у розмірі 386 000 грн (1/2 квартири площею 43,9 кв.м).

Додатково

За даними з веб-сайту «Судебно-юридическая газета» під час проходження кваліфікаційного оцінювання НАБУ надало інформацію про корупційні ризики, пов’язані зі статками родичів судді. Йшлося, зокрема, про наявність у дружини судді квартири, яку вона отримала у подарунок у 2015 році, а також про те, що родичі судді на підставі довіреностей отримували різне майно.

 

Вовк Павло Вячеславович

vovkКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді Голови Окружного адміністративного суду міста Києва з 2007 року.

Зв’язки

За даними з веб-сайтів «Политрада» та «Посіпаки» до початку суддівської кар’єри був помічником на платній основі Народного депутата Верховної Ради України V скликання Сергія Ківалова.

Статки

В декларації за 2014 рік суддя задекларував 400 000 грн в графі «дарунки, призи, виграші» і майже 1 млн грн в графі «дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності» в колонці «сума одержаного доходу членів сім’ї». Як зазначається на веб-сайті «Радіо Свобода», суддя Вовк відмовився пояснювати, звідки саме у його родини взялись задекларовані гроші (400 000 грн) за статтею «дарунки, призи, виграші».

Зі змісту декларації за 2015 рік у власності судді колекція картин, ікони, колекція марок, три елітні годинники (два з яких золоті), автомобіль Акура МДХ 2008 року випуску, а також грошові активи готівкою у розмірі 30 000 доларів США і 20 000 євро.

Причетність до корупції

В травні 2016 року журналістами «Радіо свобода» був зафіксований факт зустрічі судді з народним депутатом від БПП Олександром Грановським, який, за повідомленням видання «Українська правда» є давнім другом народного депутата Ігоря Кононенка. Грановського називають “куратором” у прокуратурі і судах. Як зазначається на веб-сайті «Главком», суддя Вовк П.В. надав пояснення, що це була робоча зустріч, пов’язана з відсутністю повноважень у суддів Окружного адміністративного суду м. Києва (за словами Вовка П.В. лише 16 суддів мають повноваження із 51). Втім, незадовго до цієї зустрічі, в квітні 2016 року, Окружним адміністративним судом міста Києва, головою якого є суддя Вовк, були відновлені на посадах щонайменше двоє з чотирьох (1, 2) прокурорів із сумнозвісної групи “Лисі птахи”, яких звільнили у 2015 році з прокуратури після скандалу з перепискою у месенжері між собою у процесі судового засідання з використанням нецензурних слів та погроз розправи над одним із учасників судового процесу. Журналіст Дмитро Гнап зазначає, що саме прокурор Лисенко і його так звані «Лисі птахи» свого часу активно допомагали партнеру Грановського – Андрію Адамовському у бізнесі: ймовірно, порушували справи проти оточення їхнього конкурента – естонського бізнесмена – під час майнової суперечки за торговельний центр «Скаймол» у Києві.

Порушення прав людини

14 березня 2017 року суддя Вовк В. П., будучи Головою Окружного адміністративного суду міста Києва, у відповіді на інформаційний запит ГО “ВО “Автомайдан” щодо підстав приватизації суддею Абловим Є. В. службової квартири вдався до погроз притягнути до кримінальної відповідальності активістів, що відправили інформаційний запит.

 

Ганечко Олена Миколаївна

ganechkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2011 року.

Сумнівні рішення

Як повідомляє видання «Українська правда», саме суддя Ганечко нібито відпустила з-під арешту пасинка олігарха Дмитра Фірташа Сергія Калиновського, який, за інформацією Генеральної прокуратури України, обвинувачувався в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень та вчиненні порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель кількох осіб. За інформацією видання «Українська правда», ДТП, до якого, нібито, причетний Калиновський С. сталося ще у 2007 році, після чого, оскільки суд не дозволив узяти його під варту, Калиновському вдалося втекти до Ізраїлю. Як повідомляє ТСН, у вересні 2015 року його затримали у Києві.

Статки

Журналісти проекту «Слідство.інфо» звернули увагу на те, що у декларації за 2013 рік суддя Ганечко О.В. відмовилась повідомляти про дохід та кошти на банківських рахунках свого чоловіка Ігора Парубочого. Чолодік судді є маловідомим київським адвокатом. За місцем реєстрації ані цього адвоката, ані його фірму згадати не можуть, зате ім’я і телефон чоловіка судді фігурують у різних комерційних оголошеннях, зокрема, про продаж люксового позашляховика Porsche Cayenne та будинку за 300 тис. доларів. Звідки гроші на все це, Парубочий відмовився повідомити.

Зв’язки

За інформацією з веб-сайту «Логос Україна» батько судді Ганечко (Ганечко Микола Миколайович) у 1993 року призначений на посаду прокурора Шевченківського району м. Києва. За повідомленням Асоціації платників податків України у 2015 році Ганечко М.М. звільнився за власним бажанням. Цікаво, що Ганечко О.М. була вперше призначена на посаду судді Шевченківського районного суду м. Києва.

 

Гаращенко Дмитро Русланович

garashenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Апеляційного суду Києва з 2011 року.

Причетність до корупції

Як пише «Радіо Свобода» суддя Апеляційного суду Києва Дмитро Гаращенко, якого допустили до конкурсу на посаду судді Верховного Суду, раніше фігурував у справі з хабарем. Справа про хабар є в судовому реєстрі. Випадок стався у 2009 році під час роботи Гаращенка на посаді судді Київського районного суду Одеси.

Як зазначається на веб-сайті «Радіо Свобода», згідно з поясненнями юриста комунального підприємства «Домоуправління №18», наданим під час слухань справи, він, перебуваючи в робочому кабінеті судді, нібито передав йому незаконну матеріальну винагороду в розмірі 200 доларів за прискорення розгляду судових справ. Також цей суддя розглядав судові справи, де однією зі сторін була державна компанія, тендери в якої вигравала фірма дружини цього судді.

«Схеми» також з’ясували, що ТОВ «Єй-Пі Інженірінг», де дружина судді Гаращенка Марина Гайду є співзасновником, часто перемагає у тендерах, які організовує «Укргазвидобування». Постачає на цю державну компанію різні прилади. А нещодавно отримала статус офіційного контрагента «Укргазвидобування» на 2017 рік. При цьому, її чоловік, розглядав справи, де однією зі сторін виступала саме компанія «Укргазвидобування».

Статки

У декларації за 2015 рік відсутні відомості щодо особи, яка надала судді у безоплатне користування квартиру у Києві загальною площею 46,5 кв. м.

 

Гумега Оксана Валеріївна

gumegaКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Господарського суду м. Києва з 2003 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Гуменюк Аліна Іванівна

gumenyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Шевченківського районного суду м. Києва з цього ж року.

Неетична поведінка

Як вбачається з рішення Вищої ради юстиції, у 2013 році ВККС притягнула суддю Гуменюк А.І. до дисциплінарної відповідальності (догана) за порушення терміну розгляду справи, виготовлення рішення.

Згідно із оприлюдненим відеозаписом на веб-сайті «Youtube.com» у 2015 році суддя Гуменюк А.І. намагалася заборонити адвокату здійснювати відеозйомку.

 

Дідиченко Марина Анатоліївна

didychenkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2006 року, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2012 року.

Статки

Відповідно до даних декларації за 2015 рік суддя Дідиченко М.А. має достатньо скромні грошові доходи (216 786 грн за 2015 рік). У той же час вона має у власності квартиру площею 132,1 кв.м у м. Києві. Як зазначають Інтернет-ЗМІ, вищевказана квартира нібито знаходиться на Оболонських липках і, на думку автора статті, станом на 2009 рік квартира коштувала не менше 400 000 доларів. 

Додатково

За повідомленням ВККС України у 2016 році суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання. За даними видання «Судебно-юридическая газета» найбільше питань у членів ВККС України виникло до майна судді, оскільки за даними НАБУ у судді та членів її родини є кілька квартир, будинок та земельна ділянка, а також довіреність на користування автомобілем Lexus, термін якої вийшов.

 

Желтобрюх Ірина Леонтіївна

geltobryuhКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2010 року.

Зв’язки

За інформацією порталу «Судебно-юридическая газета» чоловік судді (Желтобрюх Ігор Віталійович) – юрист, раніше працював в органах прокуратури. У 2010 році чоловік судді отримав довіреність від Віктора Януковича на представництво його інтересів під час президентських виборів. Втім, суддя пояснила, що така довіреність ним не використовувалась.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік у 2013 чоловік судді набув у власність квартиру площею 140,5 кв.м. за 25 грн. Окрім того, за даними декларації чоловік судді є учасником ТОВ «Київський регіональний юридичний центр», ТОВ «Укрекоресурси», ТОВ «Акватрансбуд», ТОВ «Міська технічна інвентаризація», ТОВ «Київський регіональний інвентаризаційний центр», ТОВ «Акватон-груп».

Додатково

За повідомленням ВККС України у 2016 році суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Заруба Петро Іванович

zarubaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2012 року, а на посаді судді Дарницького районного суду м. Києва з цього ж року.

.

.

ю

ю

ю

ю

 

Земляна Галина Володимирівна

zemlyanaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1998 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2009 року.

Статки

Згідно з декларацією 2015 року у 2011 році син судді набув право власності на квартиру у Києві площею 90 кв. м. Однак, у декларації за 2013 рік є інформація про квартиру площею 99 кв.м.

Додатково

За повідомленням ВККС України у 2016 році суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Зіміна Вероніка Борисівна

ziminaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді Апеляційного суду Київської області з 2012 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2014 рік дохід судді склав 1 185 078 грн (з них 936 000 грн дохід від відчуження майна). Згідно із декларацією за 2015 рік, суддя набула у 2014 році у власність квартиру площею 77,7 кв. м за 971 290 грн. Окрім того, за даними декларації за 2015 рік суддя має два об’єкти незавершеного будівництва (житловий будинок та гараж).

Додатково

За повідомленням ВККС України у 2016 році пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Іоннікова Ірина Анатоліївна

ionnikovaКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Почала працювати суддею у 2000 році, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2011 року.

Додатково

За повідомленням ВККС України суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання. Відповідно до інформації з видання «Судебно-юридическая газета» за результатами теоретичного та практичного завдання суддя Іоннікова І.А. визнана такою, що потребує підвищення кваліфікації.

б

ю

 

Ісаєнко Юлія Анатоліївна

isaenkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2010 року.

Статки

Згідно із електронною декларацією 2015 року, суддя Ісаєнко володіє трьома земельними ділянками, які придбала у 2015 році, але єдина квартира, задекларована нею, площею 55 кв. м належить Ісаєнко Ю.А. лише на праві користування. Також суддя задекларувала 124 000 дол. готівкою.

Додатково

За повідомленням ВККС України у 2016 році суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Карпушова Олена Віталіївна

korpushovaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2014 року.

Сумнівні рішення

Відповідно до реєстру судових рішень суддя Карпушова О.В. була у складі колегії, яка скасувала рішення Міністерства культури про занесення історичної будівлі в центрі Києва по вулиці Грушевського до Державного реєстру нерухомих пам’яток, задовольнивши позов ТОВ “Грааль”. За інформацією видання “Українська правда” ТОВ “Грааль” пов’язане із Табачником, екс-міністром освіти часів Януковича, та вже понад 10 років намагається побудувати на вказаному місці хмарочос, який повністю порушить архітектурну цілісність ансамблю по вулиці Хрещатик, а також спотворить правий берег Києва, оскільки будівля буде вищою за Лаврську дзвіницю та набагато вищою за інші будівлі.

Статки

Згідно із даними декларації за 2015 рік родина судді володіє нерухомістю (двома квартирами) в тимчасово окупованому місті Донецьк.

Порушення прав людини

За інформацією видання “Українська правда” у 2004 році суддя Карпушова О.В. віддала розпорядження видалити із зали суду Володимира Бойка, журналіста газети “Свобода”. У відповіді  Ради суддів на звернення головного редактора газети зазначено: “проведеною перевіркою встановлено, що суддя Калінінського районного суду м. Донецька Карпушова О.В. допустила порушення закону при вирішенні питання про видалення iз залу судового засідання спеціального кореспондента Володимира Бойка. У зв’язку з цим відносно судді Калінінського районного суду м. Донецька Карпушової О.В. ініційовано питання про дисциплінарну відповідальність”.

Зв’язки

З декларації родинних зв’язків судді ВАСУ Приходько І.В. випливає, що суддя Карпушова О.В. є сестрою судді ВАСУ Приходько І.В..

Додатково

За повідомленням ВККС України у 2016 році суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Кізюн Людмила Іванівна

kizyunКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Солом’янського районного суду м. Києва з цього ж року.

Сумнівні рішення

Як вбачається з ухвали Вищої ради юстиції, у 2015 році стосовно судді Кізюн Л.І. було відкрито дисциплінарну справу за висновком Тимчасової спеціальної комісії, згідно із яким визнавалася наявність ознак порушення присяги під час ухвалення суддею рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою учаснику масових акцій протесту під час Революції Гідності. Однак, Вища рада юстиції відмовила у внесенні подання до Верховної Ради України про звільнення судді Кізюн Л.І. з посади за порушення присяги судді.

 

Ковальська Віра Володимирівна

kovalskaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Апеляційного суду міста Києва з 2002 року.

Статки

Відповідно до електронної декларації за 2015 рік суддя разом з чоловіком в 2008 році придбала у власність квартиру загальною площею 94 кв. м за 17 гривень.

Додатково

За повідомленням ВККС України у травні 2016 року суддя пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

Як повідомляє портал «Судебно-юридическая газета», за результатами тестування було визначено, що суддя Ковальська В.В. потребує підвищення кваліфікації, однак вже за результатами виконання практичного завдання члени Комісії визнали, що суддя загалом оцінювання пройшла успішно.

 

Коротких Андрій Юрійович

Кандkorotkihидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2008 року.

Статки

Згідно з декларацією за 2015 рік, суддя Коротких А.Ю. має у спільній власності дві квартири площею 70,3 та 44,58 кв. м відповідно. Дати набуття права на ці квартири: 1999 та 2011 рік, тобто в декларації за 2013 рік суддя також мав би вказати ці квартири, але чомусь не зробив цього.

Варто зазначити, що у 2011 році суддя та його дружина набули квартиру площею 70,3 кв.м за 13 грн (ймовірно, внаслідок приватизації). Того ж року суддя та його дружина набули у власність житловий будинок площею 133,5 кв.м за 868870 грн та земельну ділянку площею 472 кв.м за 571920 кв. м.

Додатково

За повідомленням ВККС України у квітні 2016 року пройшов первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Леонтович Андрій Миколайович

leontovichКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2010 року в Київському окружному адміністративному суді.

.

.

.

.

.

.

.

 

Литвиненко Олена Леонідівна

litvynenko

Кандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду

На посаді судді Баришівського районного суду Київської області працює з 2003 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік у власності судді та її сім’ї більш ніж 14 га землі. Крім цього, суддя та її чоловік (Костевський Роман Станіславович) власники двох недобудованих житлових будинків площею 140 та 178 кв.м. відповідно. 

.

.

.

.

 

Лісовська Олена Володимирівна

lisovskaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Деснянського районного суду м. Києва з 2002 року.

.

.

.

ю

ю

ю

ю

 

Лялик Роман Михайлович

lyalikКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Суддею Березанського міського суду Київської області працює з 2001 року.

.

.

ю

ю

ю

ю

 

Мацедонська Вікторія Едуардівна

macedonskaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2010 року.

У січні 2014 року Вікторія Мацедонська не підтримала рішення своїх колег та у окремій думці вказала на незаконність рішення судді Окружного адмінсуду міста Києва Богдана Саніна, який заборонив мирні зібрання з 1 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року на Майдані Незалежності та інших вулицях.

Зв’язки

Згідно із декларацією за 2015 рік та веб-сайту адвокатської компанії «Правочин» чоловік судді, Оніщенко Олександр Віталійович, є адвокатом та керуючим партнером в адвокатській компанії “Правочин”.

Додатково

За повідомленням ВККС України у червні 2016 року пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Моргун (Ярмоленко) Галина Леонідівна

morgunКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Володарського районного суду Київської області з 2001 року.

.

.

.

.

.

.

 

Морозов Сергій Миколайович

morozovКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює суддею Господарського суду м. Києва з 2004 року.

.

.

ю

ю

ю

ю

ю

 

Музичко Світлана Григорівна

muzychkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Апеляційного суду міста Києва з 2011 року.

Статки

Відповідно до електронної декларації за 2015 рік суддя придбала житловий будинок загальною площею 170,4 кв. м в селі Щасливе під Києвом в грудні 2015 року за 187 400 гривень. Вартість будинку може бути заниженою, оскільки станом січень 2016 року у селі Щасливе мінімальна вартість будинку, який пропонується до продажу, згідно із оголошеннями на веб-сайті агентства нерухомості «Благовіст» становить 3 456 000 грн.

Додатково

За повідомленням ВККС України 26 травня 2016 року пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання. Як повідомляє видання “Судебно-юридическая газета”, за результатами тестування суддю Музичко С. комісія визнала суддю нездатною здійснювати правосуддя, а за результатами практичного завдання загалом здатною для роботи суддею.

 

Наріжний Сергій Юрійович

narigniyКандидат на посаду судді касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Господарського суду Київської області на з 2004 року.

Статки

У декларації за 2013 рік суддя вказав у колонці “дарунки, призи, виграші” 500 тис. грн.

Згідно декларації за 2015 рік у червні цього року родина судді придбала квартиру площею 166 кв. м у м. Києві за 1 176 200 грн (близько 40 000 доларів), тобто, вартість квадратного метра вказаної квартири становила 7085,54 грн. У той же час за даними порталу «Економічна правда» у березні 2015 році у м. Києві один квадратний метр у новобудові коштував від 20 000 грн і дорожче, а вартість квадратного метру у квартирі у м. Києві на вторинному ринку у березні 2015 року у середньому складала близько 39 000 грн.

Окрім квартири, у 2015 році суддя придбав авто Audi Q7 2010 року випуску за 587 300 грн.

Окрім цього, суддя у 2015 році від Наріжного Юрія Костянтиновича (ймовірно, батька) отримав декілька подарунків, сукупна вартість яких складає 1 881 435 грн. Дружина судді, Наріжна Тетяна Миколаївна отримала 10 млн грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Родина судді володіє готівковими коштами у розмірі 150 тис. доларів та 195 тис. грн (інформацію про суму готівкових коштів у грн дружина судді відмовилась надавати), а також коштами, розміщеними на банківських рахунках: 5 377 доларів та 1 335 270 грн.

Родинні зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011-2015 роки, брат судді, Наріжний Євген Юрійович працює адвокатом.

 

Олійник Василь Іванович

oliynikКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Апеляційного суду Київської області з 2004 року.

Статки

Суддя Олійник був одним з 39-и суддів, яким в 2012 році масово роздали землю у селі Іванків під Києвом. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми “Схеми”.

Відповідно до електронної декларації за 2015 рік суддя не зазначив нерухомості в якій він проживає. Він є власником трьох земельних ділянок (1200, 2000, 6300 кв. м) в Київській області. Ще одна земельна ділянка (1191 кв. м), об’єкт незавершеного будівництва садовий (дачний) будинок (170 кв. м) та два легкових автомобілі SKODA SUPERB CLASSIK 2006 й 2007 років випуску перебувають у спільній власності з громадянкою України Олійник Галиною Василівною, при цьому в паперовій декларації за аналогічний період вказується, що автомобіль SKODA SUPERB CLASSIK 2006 року випуску від 2007 року перебуває у користуванні і власності сина. Щодо громадянки Олійник Г. В., то в декларації судді за 2013 рік вона вказана дружиною. В тій самій декларації міститься інформація про квартиру (72 кв. м) у переліку майна сім’ї декларанта.

Неетична поведінка

Активісти ГО “Стоп корупції” повідомляють про непрофесійну поведінку судді. 10 травня 2016 року мало б відбутися засідання у справі жителів Білої Церкви проти розважального закладу “Каліпсо”, але суддя без жодного попередження не з’явився на засідання.

Додатково

За повідомленням ВККС України 28 липня 2016 року пройшов первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Пантелієнко Віталій Олегович

pantelienkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює суддею безстроково з 1998 року, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2002 року.

Причетність до корупції

За даними, оприлюдненими у Судово-юридичній газеті, у 2007 та 2008 році на нього було складено два адміністративні протоколи про притягнення до відповідальності за корупційні правопорушення. Втім, справи були закриті Печерським районним судом м. Києва у зв’язку із відсутністю складу правопорушення.

Додатково

Примітно, що при проходженні кваліфікаційного оцінювання ВККС, було визначено, що відсоток скасованих рішень винесених суддею Пантелієнко вищий, ніж в середньому по суду, в якому він працює. Також, за результатами тестування Віталій Пантелієнко був визнаний таким, що потребує підвищення кваліфікації, проте, за результатами практичного завдання його визнали здатним здійснювати правосуддя. Під час самого оцінювання суддя відповідав неохоче на питання членів комісії, щодо чого йому навіть зробили зауваження.

 

Петрик Ігор Йосипович

petrykКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2010 року.

Причетність до корупції

Згідно із рішенням Вищої ради юстиції суддю Петрика І.Й. було відсторонено від здійснення правосуддя на 20 днів у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності. За повідомленням «Цензор.нет» суддя підозрюється в отриманні хабара у розмірі 5 тис. дол. США. В інтерв’ю програмі «Наші гроші. Досудилися» Назар Холодницький підкреслив, що гроші були знайдені у спеціально зробленій кишені суддівської мантії.

 Сумнівні рішення

У березні 2016 року депутат Віктор Романюк (Народний фронт) подав до ВРУ законопроект, яким пропонував звільнити суддю Петрика та інших суддів, які, за його словами, у 2012 році під час виборів народних депутатів прийняли низку рішень, які стали підставою для скасування результатів голосування на виборчих дільницях в Обухівському та Васильківському район Київської області, що призвело в результаті до зміни результатів голосування у виборчому окрузі на користь кандидата від Партії Регіонів Тетяни Засухи.

Статки

У декларації за 2013 рік суддя вказав 3 031 168 грн на рахунках в банках та інших фінансових установах.

Додатково

За повідомленням видання «Судебно-юридическая газета» у травні 2016 року успішно пройшов первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Поливач Любов Дмитрівна

polyvachКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Апеляційного суду міста Києва з 2008 року.

Статки

В декларації за 2014 рік вказано, що суддя є власницею квартири площею 99,5 кв.м, а в електронній декларації за 2015 рік площа квартири зросла до 105 кв. м. Також суддя задекларувала значні грошові активи в готівці: 27 682 доларів, 3 500 євро та 80 000 гривень. 

Додатково

За повідомленням ВККС України, 31 травня 2016 року пройшла кваліфікаційне оцінювання.

За даними Судебно-юридической газети, при проходженні кваліфікаційного оцінювання у комісії виникли питання щодо майна судді, зокрема придбаного автомобіля, квартири, рахунку у банку. Як зазначила суддя – квартира була придбана на кошти чоловіка, а рахунок у банку – також чоловіка і сама суддя жодного стосунку до них не має. Щодо автомобіля, то він був придбаний, за словами самої судді, на кошти отримані з продажу квартири. Також членів комісії зацікавив той факт, що проживає суддя у квартирі сестри чоловіка, яку він отримав за період роботи у міліції й передав сестрі за договором дарування. Щодо кваліфікації судді, члени атестаційної комісії звернули увагу на 32 скарги щодо судді, а у 2014-2015 рр. багато її рішень було скасовано.

 

Саприкіна Ірина Валентинівна

saprykinaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1989 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2008 року.

Сумнівні рішення

У 2007 році, як повідомляє О.Білозерська у своєму блозі, суддя Саприкіна (на той час працювала у Шевченківському районному суді м. Києва) винесла вирок, яким притягнула до відповідальності (3 доби утримання під вартою) двох активістів “Патріот України” Сполоха та Гуманіста. Як зазначила О.Білозерська, вирок суддя постановила за 3 хвилини, не допустивши ні адвокатів, ні ЗМІ, ні близьких цих активістів.

Додатково

За повідомленням видання «Судебно-юридическая газета» у грудні 2016 року успішно пройшла первинне кваліфікаційне оцінювання.

 

Сенько Микола Федорович

senkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Святошинського районного суду м. Києва з 2014 року.

Статки

Згідно з деклараціями за 2014 та 2015 роки суддя Сенько, як і члени його родини, не володіють жодним об’єктом нерухомості, земельними ділянками та автомобілями. Суддя задекларував лише річний дохід (свій та дружини), а також 100 тис. грн. на рахунку в банку.

ю

ю

 

Сердинський Володимир Степанович

serdinskiyКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року.

Резонансні справи

Своїм рішенням від 19.10.2016 року визнав агресію РФ на території України (а саме визнав військовослужбовця померлим внаслідок військових дій на Донбасі, спричинених збройною агресією РФ на території України).

ю

ю

ю

 

Сержанюк Анатолій Семенович

serganyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Апеляційного суду Київської області з 2010 року.

Статки

В електронній декларації зазначено, що дружина судді не надала інформацію про власні доходи.

Додатково

За повідомленням ВККС України у травні 2016 року успішно пройшов первинне кваліфікаційне оцінювання.

ю

 

Сотніков Сергій Вікторович

sotnikovКандидат на посаду судді касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Почав працювати суддею у 1995 році, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2002 року.

Статки

Згідно з декларацією за 2015 рік, серед іншого майна, у власності судді Сотнікова С.В. перебуває елінг у м. Алушта Автономної республіки Крим площею 116,6 кв. м вартістю 500 тис. грн. Син судді – Сотніков Гліб Сергійович володіє земельною ділянкою в Обухівському районі Київської області площею 1 га, а також він – єдиний учасник компанії ГАЛ АДАМАНТ ГРУП, проте доходів з її діяльності не отримував. Також у спільній власності дітей судді, Сотнікової Ксенії Сергіївни та Сотнікова Гліба Сергійовича, знаходиться квартира у місті Києві площею 163,4 кв. м вартістю 1,8 млн. грн, а також будинок у Обухівському районі Київської області площею 455,5 кв. м, що не введений в експлуатацію.

Наявні неточності між декларацією за 2014 рік та декларацією за 2015 рік, що подавалися суддею Сотніковим С.В. Так у 2014 році члени сім`ї судді Сотнікова С.В. володіли житловим будинком площею 375 кв.м., а у 2015 році такий будинок у власності членів сім`ї судді відсутній. Про доходи від продажу нерухомого майна членами сім`ї судді у декларації за 2014 рік та декларації за 2015 рік не зазначено.

Додатково

За інформацією веб-сайту «Судебно-юридическая газета» під час проходження суддею Сотніковим С.В. первинного кваліфікаційного оцінювання саме його статки викликали найбільше запитань у Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Згідно з декларацією за 2014 рік та декларацією за 2015 рік, що подавалися суддею Сотніковим С.В., його син Сотніков Гліб Сергійович в 2014 та 2015 роках навчався та отримував стипендію в Російському Університеті Дружби Народів.

 

Станік Сергій Романович

stanikКандидат на посаду судді касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2013 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік у власності судді Станіка С.Р. знаходиться квартира у м. Києві площею 195,6 кв.м, два машиномісця , земельна ділянка у Києво-Святошинському районі, ікона, твори мистецтва та годинник фірми «Perrelet».

За даними веб-сайту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, під час проходження кваліфікаційного оцінювання суддею Станіком С.Р. у членів колегії виникли запитання до автомобілів, якими він може користуватися до 2021 року згідно з довіреностями та які належать фірмі його матері Сюзанни Станік. Також увагу колегії привернули його систематичні поїздки до Німеччини: за останні чотири роки суддя Станік С.Р. їздив до цієї країни 47 разів. На веб-сайті «Судебно-юридическая газета» уточнюється, що у судді Станіка С.Р. є три автомобілі за дорученням від фірми матері Станік Сюзанни, зокрема, Mercedes S класу. Виразно пояснити що-небудь про автомобілі суддя Станік С.Р. не зміг, лише зазначив, що він користується одним автомобілем, хоча у декларації за 2015 рік право користування не задекларовано за жодним.

Зв’язки

За інформацією веб-сайту «Українська правда» Сергій Станік, є сином одіозної судді Сюзанни Станік. На веб-сайті «Українська правда» повідомлялося, що Сюзанна Станік була доповідачем у справі про визнання неконституційним указу Президента України В. Ющенка про дострокові вибори народних депутатів України. Крім того, за даними веб-сайту «Інформаційне агентство «УНІАН» Сюзанна Станік була фігуранткою скандалу щодо наявності в неї великої кількості нерухомості.

 

Степанюк Анатолій Германович

Stepanyuk

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду

Працює суддею з 1997 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2010 року.

Статки

Згідно з декларацією за 2015 рік, дружина судді Степанюка придбала на початку цього року квартиру площею 102 кв. м у Києві всього за 470 тис. грн. Така ціна викликає цікавість з огляду на те, що середні ціни на житло у Києві у той період були, щонайменше, вдвічі вищими. Крім того, у цьому ж році дружина судді придбала комплекс будівель у Дашківцях вартістю 100 628 грн.

Зв’язки

Дружина судді, Степанюк Світлана Вікторівна є засновником ТОВ “ТІМБЕРІНГ” у Дашківцях.

 

 

Суховий Валерій Григорович

suhoviyКандидат на посаду судді касаційного господарського суду в складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2011 року.

.

.

.

.

.

.

.

 

Тищенко Алла Іванівна

tyshenkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2002 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік дочка судді – Тищенко Ольга Василівна у 2008 році отримала у власність квартиру у місті Києві площею 81,61 кв.м за 15 грн. 

Додатково

За інформацією веб-сайту «Судебно-юридическая газета», під час кваліфікаційного оцінювання судді Тищенко А.І., колегія Вищої кваліфікаційної комісії України звернула увагу на велику кількість скасованих рішень судді. Також членів Вищої кваліфікаційної комісії України зацікавило майно судді. Так, за даними Національного антикорупційного бюро України, у судді Тищенко А.І. є квартира площею 169 кв.м, хоча вона й не зазначена декларації за 2015 рік.

 

Ткаченко Борис Олександрович

tkachenkoКандидат на посаду судді касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Київського апеляційного господарського суду з 2005 року.

Сумнівні рішення

У липні 2015 року суддя Ткаченко Б.О. був головуючим суддею у складі колегії суддів, яка прийняла рішення про залишення без змін рішення суду першої інстанції, яким Державне підприємство «Український державний науково-технічний і проектний інститут промислових технологій» зобов’язали сплатити на користь ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» майже 18 млн грн. За інформацією веб-сайту «Свідомо», підставою для стягнення з Державного підприємства «Український державний науково-технічний і проектний інститут промислових технологій» на користь ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» коштів було проведення останнім поліпшення майна, яке орендували в інституту. Прокуратура Київської області та Генеральна прокуратура України стверджують про незаконність користування ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» майном Державного підприємства «Український державний науково-технічний і проектний інститут промислових технологій» й не погоджуються з відповідними судовими рішеннями. Варто додати, що за даними веб-сайту «TSN.UA», ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» підконтрольне коханці екс-президента України Віктора Януковича Любові Полєжай.

Статки

Згідно з даними декларації за 2015 рік, у 2015 році суддя Ткаченко Б.О. отримав у користування автомобіль Toyota Land Cruiser 200. Крім того, у дружини судді – Ткаченко Інни Володимирівни, знаходяться готівкові кошти в розмірі 46500 доларів. Варто додати, що відповідно до декларації за 2013 рік, декларації за 2014 рік, декларації за 2015 рік, що подавалися суддею Ткаченком Б.О., за останні три роки ніхто з членів його сім`ї жодних доходів не отримував, а сам суддя отримував лише доходи у вигляді заробітної плати.

 

Усик Григорій Іванович

usykКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1995 року, а на посаді судді Апеляційного суду міста Києва з 2002 року.

Статки

Згідно з декларацією за 2015 рік, суддя Усик Г.І. має житловий будинок площею 230 кв.м у селі Гнідин Бориспільського району Київської області, який не введено в експлуатацію. Окрім того, у судді та його дружини перебувають на праві власності 2 квартири та 2 земельні ділянки.

ю

ю

 

Федотов Ігор В’ячеславович

fedotovКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Київського апеляційного адміністративного суду з 2010 року.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік, суддя Федотов І.В., його син Федотов В.І. та дружина Кувшиннікова Ю.С. володіють готівковими коштами на суму 121,3 тис. доларів та 405 тис. грн. Крім того, у судді Федотова І.В. у власності автомобіль Toyota Highlander, а у його сина Федотова В.І. – BMW K1600GTL. Також суддя володіє наручним годинником Ulysse Nardin та мисливським нарізним карабіном Блазер R-8.

У декларації за 2015 рік суддя Федотов І.В. зазначив право користування квартирою у м. Києві площею 87,55 кв. м з 2009 року, однак у декларації за 2013 рік Федотов І.В. про це не згадав.

Додатково

За даними видання «Судебно-юридическая газета» 11 травня 2016 року суддя Федотов пройшов всі етапи атестації. У 2012-2015 рр. суддя розглянув понад 12 тис. справ. З них 106 рішень судді було скасовано. За результатами тестування суддя визнаний здатним працювати суддею. Основна увага у членів колегії ВККС викликали факти біографії судді. До 2002 року суддя жив в Росії. Служив військовим інженером до виведення колишніх радянських військ з Німеччини на початку 1990-х рр. в Східній Німеччині, а потім в Хабаровському краї РФ і Підмосков’ї. У 1999 році Ігор Федотов закінчив військовий ВНЗ в РФ і став юристом. Він працював в Білогірському гарнізонному військовому суді, в Амурській області Росії. На питання членів ВККС, яким же чином він опинився в армії України, суддя відповів, що звільнився з армії РФ в 2002 році і приїхав в Україну, де став на військовий облік. А вже в серпні 2003 року Ігор Федотов став військовим суддею Черкаського гарнізону. За його словами, сприяння йому надали тодішній голова Верховного Суду України та Міністерство оборони України, оскільки Міністерство оборони тоді потребувало кваліфікованих кадрів. Громадянином України суддя став в тому ж 2003 році.

 

Фінагеєв Валерій Олександрович

finageevКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, на посаді судді Апеляційного суду Київської області з 2010 року.

Статки

Згідно декларації за 2015 рік, суддя Фінагеєв В.О. не має у власності жодного житла.

За інформацією веб-сайту «Наші гроші», суддя Фінагеєв В.О. у декларації за 2015 рік приховав ведення будівництва маєтку під Києвом, придбання квартири своєю дружиною, а також факт користування автомобілем, який перебуває у власності іншої особи.

 

Шевчук Наталія Григорівна

shevchukКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, а на посаді судді Господарського суду Київської області з 2015 року.

.

.

ж

ю

ю

ю

 

Яровенко Наталія Олегівна

16325818_1194480390629212_245197870_oКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Дніпровського районного суду міста Києва з 2003 року.

Статки

У декларації за 2015 року суддя Яровенко Н.О. вказала одну квартиру площею 102,1 кв.м (у своїй власності) та один будинок площею 355,28 кв.м (у власності чоловіка), які є об’єктами незавершеного будівництва. Також у чоловіка судді наявна земельна ділянка площею 1233 кв.м у Києво-Святошинському районі Київській області.

.

.

 

 

СУДДІ У ВІДСТАВЦІ (за інформацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів)

Акулова Ніна Володимирівна

akulovaКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Працювала суддею з 1992 року, а на посаді судді Вищого господарського суду України з 2011 року. 22 вересня 2016 року була звільнена з посади судді Вищого господарського суду у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Статки

Згідно з декларацією 2015 року, суддя Акулова Н.В. придбала у 2014 році квартиру у Києві вартістю майже 800 тис. грн. При цьому, дохід судді у 2013 році склав 275 тис. грн, а у 2014 році – 250 тис. грн. Незважаючи на витрати, пов’язані із придбанням квартири, суддя змогла заощадити майже 400 тис. грн, які зберігає на банківському рахунку.

 

Бех Микола Олексійович

behКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України

Почав працювати суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2013 року. 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Статки

У власності дружини судді 5,5 га землі. Примітно, що за даними декларації вбачається, що дружина є безробітною. За інформацією, підготовленою Рухом ЧЕСНО. Фільтруй суд! суддя Бех входить у ТОП-суддів, що задекларували найбільше землі.

 

Колодійчук Віктор Миколайович

kolodiychuk

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З 1983 року працював народним суддею, а з 2010 року на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у зв’язку з неможливістю виконувати свої повноваження за станом здоров’я.

Статки

Згідно з електронною декларацією 2015 року Колодійчук В.М. та його родина набули у власність у 2015 році квартиру площею 88 кв.м за 16 грн.

.

.

.

.

 

Конюшко Костянтин Володимирович

konyushkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Суддя у відставці, працював суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2006 року. 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Вищого адміністративного суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1995 року.

 Сумнівнні рішення

23 листопада 2015 року суддя Конюшко К. В. головував у складі колегії суддів, яка визнала протиправним та скасувала рішення ВККС про направлення рекомендації до ВРЮ для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення з посади судді Луцького міськрайонного суду Волинської області Віталія Ковтуненка за порушення присяги. Віталій Ковтуненко, який також є кандидатом до Верховного Суду, був слідчим суддею у кримінальних справах проти чотирьох Волинських активістів Євромайдану Майї Москвич (суддя прийняв рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання), Ігоря Гузя (суддя прийняв рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту), Володимира Бондаря (суддя прийняв рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання) та Миколи Собуцького (суддя прийняв рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання).

Важливо зазначити, що дружина (ймовірно, колишня) судді Ковтуненка – Смокович Віра Іванівна, суддя Волинського окружного адміністративного суду і водночас рідна сестра іншого судді ВАСУ Смоковича Михайла Івановича (також кандидата до Верховного Суду), який, ймовірно, міг мати вплив на прийняття рішення колегією суддів на чолі з суддею Конюшком.

Статки

Відповідно до декларації за 2013 рік мав на банківському рахунку майже 1,2 млн грн. У 2014 році ця сума вже зросла до 2,1 млн грн, тобто на 900 тис грн при тому, що в 2014 році дохід судді складав трохи більше ніж 600 тис грн. Станом на 2016 рік згідно з електронною декларацією у колишнього судді на рахунку у банку було 680 000 грн, ще 440 000 грн зберігав його батько.

 

Потильчак Олександр Іванович

potylchakКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Суддя у відставці, працював суддею з 1993 року, а на посаді судді Верховного Суду України з 2002 року. 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Верховного Суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку .

Статки

Порівняння декларації за 2014 рік і електронної декларації за 2015 рік вказує на певні розбіжності в задекларованому суддею майні. Так замість земельної ділянки загальною площею 1200 кв. м у дружини судді Потильчак Наталії Віталіївни з’являється три земельних ділянки (500, 589, 560 кв. м). Окрім того, у згідно із даними декларації за 2015 рік суддя набула у 2014 році у власність 50% квартири площею 82 кв.м за 17 грн.

 

Прокопанич Галина Кризостанівна

prokopanychКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Суддя у відставці. Працює професором в Університеті Державної фіскальної служби України. Працювала суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого господарського суду України з 2011 року. 22 вересня 2016 року була звільнена з посади судді Вищого господарського суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Статки

У електронній декларації судді з нерухомого майна – лише квартира площею у 83 кв.м.

Щодо умов проживання судді було проведено журналістське розслідування програми “Схеми”. За твердженням журналістів суддя не постійно живе у квартирі, яку декларує. Консьєржка з під’їзду, в якому розташована квартира судді, розповіла журналістам, що, нібито, власниця квартири живе за містом. У судді Прокопанич є дві повнолітні дочки. За даними реєстру прав на нерухоме майно, обидві є власницями квартир у житловому комплексі бізнес-класу «Голосієво». А ще одна з дочок, за даними реєстру, володіє будинком в елітному селі Гореничі під Києвом. Суддя пояснила «Схемам», що свою квартиру вона періодично здає в оренду – і інколи живе з дочкою в елітному поселенні. Таке нібито періодичне проживання в котеджі за містом у її декларації ніяк не відображено.

Додатково

Експерт Центру політичних студій та аналітики Гліб Каневський у своєму блозі вказує на те, що суддя Прокопанич розглянула 402 касаційні скарги в 2013 році. Каневський також пише, що суддя відповідно до даних реєстру розглядала справи, перебуваючи офіційно у відпустці. Це може свідчити про втручання зацікавлених осіб у систему автоматичного розподілу справ.

 

Саранюк Василь Іванович

saranyukКандидат на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду

Суддя у відставці, працював суддею з 1996 року, на посаді судді Вищого господарського суду України з 2011 року. 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Вищого господарського суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік у власності судді та його дружини перебуває 4 земельних ділянки та два житлових будинки.

Окрім того, у декларації 2015 року суддя задекларував автомобіль марки ВАЗ, права на яке набув ще у 1996 році. Однак, у деклараціях за 2013 та 2014 рік інформація про вказаний автомобіль відсутня.

Портал “Україна кримінальна” повідомляв, що суддя та його дружина використовують будинок, не зазначений у деклараціях. Журналісти порталу також звернули увагу на те, що стиль життя судді не відповідає задекларованим доходам, оскільки численне майно судді та його родини, за звичайних обставин, було б дуже важко придбати та утримувати навіть за суддівську зарплату у розмірі 327 961 грн. Крім того, за словами журналістів, суддя не економить на відпочинку і, наприклад, у 2008 та 2009 роках встиг 10 разів злітати на відпочинок.

Додатково

Видання “Дзеркало тижня” вказує на ймовірну причетність судді Саранюка до схеми, за якою головою Господарського суду міста Києва став сумнозвісний Артур Ємельянов. Наприкинці 2010 року Саранюк, будучи головою суду, написав заяву про перехід до ВГСУ, 13 січня 2011 року відповідну постанову підтримав Парламент, 14 січня колишній президент Янукович перевів Ємельянова в Київ з Донецька, а вже 25 січня ВРЮ призначає А. Ємельянова головою Господарського суду м. Києва.

 

Ситников Олександр Федотович

sytnikov

Кандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Працював суддею з 1995 року, а на посаді Вищого адміністративного суду з 2010 року.

8 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Вищого адміністративного суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку.

.

.

.

.

.

 

Сірош Микола Васильович

siroshКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду

Суддя у відставці, працював суддею з 1983 року, а на посаді судді Вищого адміністративного суду України з 2004 року. Звільнений у зв’язку з поданням заяви про відставку 22 вересня 2016 року.

Статки

В деклараціях за 2013 і 2014 роки серед майна сім’ї вказується садовий (дачний) будинок загальною площею 242 кв. м. В електронній декларації за 2015 рік це майно, яким володіє дружина судді Сірош Олена Миколаівна, записане вже, як нежитлова будівля. Також у старих деклараціях немає згадки про автомобіль Lexus LX 470, який в електронній декларації зазначений як такий, що з 2009 року перебуває у праві використання, але належить, ймовірно, родичу судді Сірошу Віктору Миколайовичу. Крім того Віктор Миколайович також є власником іншого авта, яке використовує Микола Васильович: Mercedes-Benz 600 SEL 2000 року випуску. Перша згадка про це авто також з’являється лише в 2015 році, хоча як дата набуття прав на використання в електронній декларації вказаний 2012 рік. Ще одне авто, яке перебуває у користуванні судді, належить його матері Сірош Ганні Федорівні Mercedes-Benz SPRINT 2003 року випуску є в усіх деклараціях. Також варто зазначити, що суддя на постійній основі орендує з 2011 року квартиру у Козині загальною площею 327 кв. м.

 

Шевченко Тетяна Валентинівна

shevchenkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

З 1994 року працювала суддею Дніпропетровського обласного суду. У 2005 році була обрана на посаду судді апеляційного суду Дніпропетровської області безстроково. У кінці цього ж року стала суддею Верховного Суду України. У 2010 році Шевченко Т.В. звільнили з посади судді ВСУ у зв’язку із поданням нею заяви про відставку.

.

.

..

 

Шицький Іван Богданович

shatskiyКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

З червня 1987 року по липень 1992 року Шицький І.Б. працював на посаді народного судді Радянського районного народного суду міста Києва, з липня 1992 року по травень 1993 року обіймав посаду члена постійної сесії Київського міського суду, з червня 1993 року по січень 1998 року працював на посаді судді Вищого арбітражного суду України, з січня 1998 року – суддя Верховного Суду України. 22 вересня 2016 року був звільнений з посади судді Верховного Суду України у зв’язку із поданням заяви про відставку.

Статки

Згідно з електронною декларацією 2016 року (січень-жовтень), дружина Шицького І.Б. придбала у вересні цього року квартиру у Києві площею 182 кв. м всього лише за 249 400 грн.

Зв’язки

Дружина (Шицька Валентина Володимирівна) працює заступником начальника управління пільг, державної та регіональної допомоги у Департаменті соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

Додатково

У 2012 році окремі члени ВРЮ двічі вносили пропозицію про внесення подання про звільнення Шицького І.Б. з посади судді за порушення присяги.