Голова Верховного Суду України, який підтримував закони 16 січня, претендує на крісло у новому Верховному Суді

Судді Верховного Суду України, які прославилися своїми гучними заявами та виступами проти нововведень судової реформи, зокрема тих, що стосуються відкритих конкурсів на посади й антикорупційних перевірок, й навіть оскаржили реформу в Конституційному Суді України, однак, попри це все-таки подали свої документи й візьмуть участь у змаганнях за місце у новому Верховному Суді. Серед претендентів на крісла – Голова ВСУ Ярослав Романюк, який, до слова, підтримав закони 16 січня, ба більше, згодом виступав із заявами, що Закон про очищення влади суперечить нормам Конституції, а вже перед стартом судової реформи вказав, що додаткові декларації судді та Громадська рада доброчесності не принесуть жодної практичної користі. Ще декілька кандидатів були причетні до ухвалення рішень на користь представників клану Януковича. Крім цього, кілька суддів отримували безкоштовно землі, виділені чорнобильцям, для будівництва котеджів. 

Кампанія ЧЕСНО. Фільтруй суд! моніторить процес проведення конкурсу до Верховного Суду. Наша команда збирає та аналізує інформацію про всіх кандидатів на посади. У нашому арсеналі аналітичні довідки про претендентів від Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України та Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ. Нижче можна ознайомитися детальніше з інформацією про кожного суддю-кандидата від чинного Верховного Суду України.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

Берднік Інна Станіславівна

berdnikКандидат на посаду Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2006 року.

Сумнівні рішення

За інформацією з веб-сайту видання «2000» та реєстру судових рішень суддя Берднік І.С. була у складі колегії суддів, яка скасувала постанову ВГСУ про визнання недійсним рішення Шевченківської районної у місті Києві ради щодо приватизації приміщень в архітектурній пам’ятці «Замок барона Штейнгеля», що знаходиться на вул. Ярославів Вал, 1, у місті Києві, та відповідного договору купівлі-продажу.  

 

Волков Олександр Федорович

volkovКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду 

На посаді судді Верховного суду України з 2003 року. У 2010 році був звільнений та знову поновлений на посаді судді Верховного суду України у 2014 році.

Статки

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особі на ім’я Волков Олександр Федорович О.Ф. земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком» землю, передану Товариству «Десенка», у 1991 році виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Додатково

У червні 2010 року Верховна рада за рекомендацією ВРЮ звільнила суддю Волкова О.Ф. з посади за порушення присяги. За інформацією з веб-сайту видання «Дзеркало тижня» порушенням присяги було визнано ухвалення ним  у 2003–2006 рр. ряду процесуальних рішень, а також участь у складі судової колегії суддів Верховного Суду в касаційному перегляді судових рішень, ухвалених з участю брата його дружини — судді одного з апеляційних судів.

Після відмови ВАСУ у визнанні незаконним вищевказаного рішення Волков О.Ф. звернувся до Європейського суду з прав людини. ЄСПЛ у своєму рішенні в січні 2013 року визнав, що звільнення судді Волкова відбувалося з численними порушеннями, зокрема були порушені основні конвенційні принципи щодо незалежного та безстороннього суду; правової визначеності; розгляду справи «судом, встановленим законом»; поваги до приватного життя (статті 6 та 8 Конвенції). У своєму рішенні суд, зокрема, вказує, що «в ході пленарного голосування по його звільненню певні депутати парламенту незаконно проголосували за інших членів парламенту, які були відсутні», суд зазначив, що це було підтверджено «заявами чотирьох членів парламенту і відео розгляду». Таким чином, Європейський суд встановив, що рішення про звільнення Волкова відбулося «за відсутності більшості членів парламенту і в порушення положень українського законодавства».

2014 року Верховною Радою України на виконання вищевказаного рішення ЄСПЛ було прийнято Постанову, якої було скасовано попереднє рішення про звільнення Волкова О.Ф.

 

Вус Світлана Михайлівна

vusКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1982 року, а на посаді судді Верховного Суду України працює з 1995 року.

Статки

У декларації за 2015 рік судді вказано, що їй на праві власності належить квартира загальною площею 66,90 кв.м., право на яке набуте 24.07.1998 року. У той же час у деклараціях за 2013 рік та 2014 рік вказана квартира у графі «Відомості про нерухоме майно» відсутня.

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особі на ім’я Вус Світлана Михайлівна земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком», землю, передану Товариству «Десенка», у 1991 році виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

Гриців Михайло Іванович

grytsivКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2006 року.

Резонансні рішення

За інформацією з веб-сайту інтернет-видання «Українська правда» суддя Гриців М.І. був у складі колегії суддів, яка залишила без змін вирок трьом міліціонерам, що брали участь у вбивстві Гонгадзе.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки, дружина судді (Гриців Віра Миколаївна) також працює суддею, але у Львівському апеляційному господарському суді, син судді (Гриців Назар Михайлович) працює прокурором прокуратури Львівської області, а донька (Гриців Галина Михайлівна) – помічником секретаря Пленуму Вищого адміністративного суду України.

 

Гуменюк Василь Іванович

gumenyukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1984 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2003 року.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік сім’я судді володіє трьома земельними ділянками (1000, 1200, 906 кв. м.) і двома квартирами (50,5 і 50,4 кв. м.). На дружину також зареєстрований недобудований садовий (дачний) будинок (150 кв. м). Вартість усієї нерухомості не вказана. Суддя Гуменюк В.І. володіє автомобілем MAZDA CX-7 2008 року вартістю 289 900 грн., а його дочка, яка згідно з декларації не отримує жодного прибутку, автомобілем HONDA CIVIC 2012 року випуску вартістю 225 100 грн..

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особі на ім’я Гуменюк Василь Іванович земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком» землю, передану Товариству «Десенка», у 1991 році  виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильскої катастрофи.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки син судді (Гуменюк Іван Васильович) є помічником судді Вищого адміністративного суду України.

 

Ємець Анатолій Анатолійович

emecКандидат на посаду до Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Верховного Суду України працює з 2008 року.

Статки

Як повідомляють журналісти проекту «Наші гроші. Досудилися» Анатолій Ємець володіє будинком площею 470 кв. м у селі Гора під Києвом вартістю майже 11 млн. грн. Маєток оформлений на дружину судді Ларису, що має  офіційний дохід менше 3 тис. грн на місяць. Котедж було виставлено на продаж за $400 тис. (майже 11 млн. грн). Згідно з оголошенням, на яка вказують журналісти, будинок має чотири спальні, три санвузли, кабінет, гостинну з дров’яним каміном, мансардний поверх з кухнею, фінську сауну та тренажерний зал. На додаток – критий басейн та два гаражі у дворі. Додатково журналісти вказують на те, що в електронну декларацію Анатолій Ємець  також вніс позашляховик Volkswagen Touareg 2014 року випуску та чверть мільйона гривень готівкою.

При цьому суддя переконує: суддівська зарплата у 30 тис. грн. на місяць дозволяє володіти усім цим майном, оскільки за час його роботи у Верховному Суді України (8 років) його сукупна заробітна плата складе більше 2,5 млн. грн.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2016 роки Ємець Яна Анатоліївна (донька), Ємець Анатолій Анатолійович (син), Матвійчук Юрій Миколайович (чоловік доньки) працюють у прокуратурі м. Києва, Матвійчук Микола Іванович (батько чоловіка доньки) є прокурором Збаразького району Тернопільського району, Ємець Михайло Михайлович (племінник) у Кам’янка-Дніпровському відділі поліції ГУ НП в Запорізькій області, Артеменко Альона Михайлівна (племінниця) у Комунарському районному суді м. Запоріжжя.

 

Жайворонок Тетяна Євгенівна

zhayvoronokКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2008 року.

Сумнівні рішення

За інформацією з веб-сайту видання «2000» та реєстру судових рішень суддя Жайворонок Т.Є. була у складі колегії суддів, яка скасувала постанову ВГСУ про визнання недійсним рішення Шевченківської районної ради у місті Києві щодо приватизації приміщень в архітектурній пам’ятці «Замок барона Штейнгеля», що знаходиться на вул. Ярославів Вал, 1, у місті Києві, та відповідного договору купівлі-продажу.  

Статки

Як повідомляють журналісти проекту «Наші гроші. Досудилися» суддя Жайворонок Т.Є мешкає в будинку площею понад 300 кв.м. у селі Малютянка під Києвом, що оформлений на її чоловіка. У 2016 році суддя Жайворонок придбала нове авто – Volkswagen Tiguan. Його вартість, згідно з декларацією, становить 770 тис. грн. При цьому, за словами журналістів, суддя стверджує, що авто вона купила завдяки доходам від здачі майна в оренду (400 тис. грн) та доходам від продажу попереднього авто (250 тис. грн). Водночас, як вказують журналісти зазначеного проекту, попереднє авто судді раптово з’явилось у власності її зятя. Однак, навіть припускаючи, що суддя дійсно одержала усі вказані доходи, для купівлі авто їй знадобилося б ще 120 тис. грн, а це зарплата Жайворонок Т.Є. за цілих півроку.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки чоловік судді (Шипко В.В.) у 2003-2016 роках працював суддею Київського апеляційного господарського суду, а дві доньки теж працюють у сфері юриспруденції: одна (Юшак А.В.) – адвокатом в Українській іноземній юридичній колегії, а інша (Шипко Д.В.) – директором з юридичних питань ПрАТ «Консюмерс-Скло-Зоря».

 

Ковтюк Єлизавета Іванівна

kovtukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1982 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2008 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки, син судді (Ковтюк В.В.) працює у Верховному Суді на посаді головного консультанта, а донька (Ковтюк Л.В.) – на посаді помічника судді Апеляційного суду Чернівецької області.

Також, на місцевому чернівецькому інформаційному порталі «Версії» оприлюднене колективне звернення мешканців міста Чернівці, у якому вказується, що донька судді (Ковтюк Л.В.) ймовірно працювала помічником судді Перепелюк Л.М., яку за повідомленням видання «Lb.ua» затримали працівники СБУ у службовому кабінеті під час одержання частини хабара.

 

Короткевич Микола Євгенович

korotkevychКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1981 року, а на посаді судді Верховного суду України з 1996 року.

Статки

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особі на ім’я Короткевич Микола Євгенович земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком» землю,  передану Товариству «Десенка», у 1991 році виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки, брат судді (Короткевич О.Є.) є суддею Вищого господарського суду України, син (Короткевич Ю.М.) – адвокатом, племінник (Топіха Р.М.) – помічником судді у Верховному суді України.  Дружина судді  (Короткевич Н.П.) у 2001-2012 роках була приватним нотаріусом.

Додатково

За даними Незалежного бюро новин у 2015 році Міністерство закордонних справ анулювало 230 дипломатичних паспортів, котрі були видані В.Ф. Януковичем своєму оточенню. Серед них також був і паспорт Короткевича М.Є..

 

Кривенда Олег Вікторович

kryvendaКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2006 року.

Портал «Українська правда» звернув увагу на стрімкий злет кар’єри судді Кривенди О.В., оскільки після тривалої роботи у суді першої інстанції (Вишгородському районному суді Київської області), Кривенда О.В. станом на 2011 рік був єдиним серед суддів ВСУ, кому вдалося потрапити у крісло судді Верховного Суду України, оминувши апеляційну інстанцію.  

Сумнівні рішення

За повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» та реєстру судових рішень суддя Кривенда О.В. був у складі колегії суддів, яка фактично скасувала накази Державної служби геології і надр України, якими були анульовано спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ «Голден Деррік». Як повідомляють «Наші гроші», за часів Януковича ТОВ «Голден Деррік» контролювало бізнес-середовище екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького і колишнього народного депутата Юрія Іванющенка.

 

Лященко Наталія Павлівна

lyashenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1987 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2004 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік має у власності квартиру у Києві (85,8 кв. м) та ще одну у власності з донькою (76,3 кв. м). Чоловік судді володіє трьома земельними ділянками (4913, 1000, 1000 кв. м) у Києві і Вишгороді, а також недобудованим житловим будинком (290 кв. м) у Вишгороді.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки чоловік судді (Гриненко Олександр Іванович) є суддею (в минулому головою) Апеляційного суду Київської області, син чоловіка (Гриненко Олександр Олександрович) тривалий час працював прокурором в прокуратурі Оболонського району м. Києва, з 2016 року працює у прокуратурі АР Крим, а племінник (Лященко Антон Євгенійович) є адвокатом.

 

Охрімчук Людмила Іванівна

ohrimchukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1980 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2005 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки, одна донька судді (Охрімчук Н.В.) працює головним консультантом у ВСУ, а інша (Охрімчук О.В.) є нотаріусом у м. Києві.

ю

ю

 

Пошва Богдан Миколайович

poshvaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2004 року.

Статки

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особи на ім’я Пошва Богдан Миколайович земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів. Окрім того, за інформацією з веб-сайту «Обком» землю, передану Товариству «Десенка», у 1991 році виділяли людям, які були евакуйовані із зони відчуження внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки донька судді, Левко Віра, працює суддею Дніпровського районного суду м. Києва, а її чоловік, Левко Ігор, працював з 2010 по 2011 рік помічником прокурора в прокуратурі Дніпровського району м. Києва.

 

Прокопенко Олександр Борисович

prokopenkoКандидат на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2009 року.

Сумнівні рішення

За повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» та реєстру судових рішень суддя Прокопенко О.Б. був у складі колегії суддів, яка фактично скасувала накази Державної служби геології і надр України, якими були анульовано спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ «Голден Деррік». Як повідомляють «Наші гроші», за часів Януковича ТОВ «Голден Деррік» контролювало бізнес-середовище екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького і колишнього народного депутата Юрія Іванющенка.

Протидія судовій реформі

Згідно із повідомленням, оприлюдненим на сайті Київського районного суду міста Одеси, суддя публічно виступив із позицією, що створення антикорупційного суду лише ускладнить систему судоустрою.

Статки

Згідно із декларацією за 2014 рік суддя Прокопенко О.Б. придбав легковий автомобіль LEXUS RX 350 (2010 року випуску) за 145 000 грн. Видання Bihus.info вказує, що автомобіль обійшовся судді підозріло дешево, оскільки 145 000 грн. – це лише $10 000 за тодішнім курсом при ринковій вартості аналогічного авто $35 000.

У 2013 році Прокопенко, згідно з декларації отримав у спадщину 1 673 282 грн., а також набув у власність квартиру загальною площею 126,9 кв. м за 1 420 036 грн. При цьому інформація про вартість квартири зазначена лише в декларації за 2015 рік.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки син (Прокопенко Богдан Олександрович) – детективом Головного підрозділу детективів НАБУ.

Варто зауважити, що в декларації родинних зв’язків суддя вказав, що проживає і пов’язаний спільним побутом з сином. Однак, в електронній декларації за 2015 рік він цього не зазначив.

 

Романюк Ярослав Михайлович

16106728_1188129867930931_955021015_oКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1995 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2004 року.

Підтримка диктаторських законів

Суддя Ярослав Романюк під час Революції Гідності публічно підтримував диктаторські закони 16 січня. У той час, коли світова спільнота обурювалась цинізму законів, якими вводилися обмеження прав і свобод громадян, Романюк провів 17 січня брифінг, під час якого висловив підтримку прийнятим законам. Під час брифінгу Голова Верховного Суду України від імені судової спільноти України привітав прийняття положень нового законодавства та заявив, що його прийняття не свідчить про зміну Україною політичного вектору, а навпаки демонструє, що Україна залишається прихильником Європейської інтеграції й реформує своє законодавство у відповідності до європейських стандартів.

Окрім того, 11 січня 2014 року Романюк Я.М. звернувся із відеозверненням, де висловив занепокоєність подіями в Україні у зв’язку із масовими акціями протесту під будівлями судів під час Революції Гідності та відповідно просив забезпечити належний захист суддів, який матеріалізувався у одному із  диктаторських законів 16 січня.

Протидія судовій реформі та очищенню влади

За інформацією порталу «Ділова столиця» Ярослав Романюк, у 2013 році став головою ВСУ та продовжує залишатися Головою Верховного Суду України. Як вказують журналісти видання «Українська правда», Романюк Я.М. є ставленником Андрія Портнова, колишнього заступника Глави Адміністрації Президента Януковича.

Ярослав Романюк відомий своїми заявами про сумніви щодо відповідності окремих положень Закону про очищення влади нормам Конституції. 17 листопада 2014 року Пленум ВСУ прийняв постанову про звернення до Конституційного Суду щодо визнання люстрації неконституційною. За це рішення ВСУ голосував також і Романюк. У свою чергу Верховний Суд України рапортував про успішне проходження його головою люстраційної перевірки, хоч сам Романюк отримав індульгенцію від люстрації, закладену у оскаржуваному ВСУ законом.

За інформацією із веб-сайту «Українська правда» у жовтні 2016 року Ярослав Романюк та судді ВСУ просили КСУ визнати неконституційними положення закону, якими передбачена ліквідація ВСУ та вищих спецсудів і створення оновленого Верховного суду з касаційними палатами. Зокрема, Романюк Я.М. заявив, що суди може ліквідовувати лише Президент, а не Верховна Рада, тому судова реформа є неконституційною. Крім того, у конституційному поданні суддів ВСУ, серед яких і Романюк Я.М. Вказали, що “в разі реорганізації Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів та утворення Верховного суду працюючі судді Верховного Суду України мають бути переведені на посади суддів Верховного Суду як суду того самого рівня без конкурсу й навіть без їх згоди на це”. При цьому, як вказує «Українська правда», депутат Леонід Ємець переконаний, що таке звернення до КСУ є безпідставним, а Оксана Сироїд заявила, що оскарживши судову реформу в КСУ, Верховний суд проявив безграмотність.

За інформацією із веб-сайту «ПравоTV»  Романюк Я.М. заявив, що чинні 35 суддів ВСУ мають  залишатися на посадах у новосформованому Верховному суді, адже науковці та адвокати з 10-річним стажем можуть не забезпечити якісного розгляду справ.

Згідно відомостей інформаційного порталу “УНІАН” Ярослав Романюк виступав проти створення Громадської ради доброчесності та запровадження додаткових декларацій для суддів та їхніх родин.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки, донька судді (Романюк Христина) працює провідним спеціалістом у Вищому господарському суді України, а до 2014 року працювала в Київському апеляційному господарському суді (секретарем судового засідання, а потім спеціалістом).

 

Сімоненко Валентина Миколаївна

16107867_1188129871264264_952477678_oКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Сімоненко В.М. працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2013 року. На сьогодні обіймає посаду Голови ради суддів України.

Протидія реформі

Згідно із даними «Української правди» у листопаді 2016 року суддя Данилова стала жертвою пограбування. За інформацією журналістів, було пограбовано будинок її цивільного чоловіка та вкрадено близько півмільйона доларів. Після пограбування Голова Ради суддів Валентина Сімоненко виступала із заявою, що причиною пограбування стало е-декларування. Проте, вказаного майна (ні будинку, ні такої значної суми готівкових коштів) не було зазначено суддею у власній декларації за 2015 рік.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки, син судді (Смірнов О.Г.) є суддею Господарського суду Запорізької області. У 2008-2013 роках був секретарем судового засідання у Господарському суді м. Києва.

 

Школяров Віктор Федорович

shkolyarovКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Верховного суду України з 2006 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік суддя набув у власність земельну ділянку площею 3,6 га, не вказавши при цьому вартості такого земельної ділянки на моменту її придбання.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2016 роки донька судді (Сливка Ірина) є помічником судді в Апеляційному суді Кіровоградської області, чоловік доньки (Сливка Максим) працює прокурором у прокуратурі Кіровоградської області, а брат дружини судді (Агурєєв Григорій) – помічником оперуповноваженого у Великобурлукському відділенні поліції в Харківській області.