Судді, що виносили вироки Тимошенко і Павличенкам серед кандидатів у Верховний Суд

57 суддів Вищого спеціалізованого суду України подали документи на участь у конкурсі до Верховного Суду у цивільній та кримінальній палаті, який має запрацювати уже у квітні цього року. На відміну від своїх колег із Вищого адміністративного та господарського судів, схильних до винесення сумнівних рішень, майже всі судді ВССУ відзначилися своєю майстерністю будувати родинну павутину, як у системі, так і поза нею та були причетні до судових процесів, які суперечать нормам міжнародного права у справі Луценка.

Примітно, що судді ВССУ ухвалювали рішення, внаслідок яких Дмитра та Сергія Павличенків засудили до довічного ув’язнення та 13 років позбавлення волі відповідно, перекваліфіковували обвинувачення у вбивстві на хуліганство у справі екс-народного депутата Віктора Лозинського та засудили Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за незаконні дії при підписанні газових угод.

Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! має на меті зібрати та проаналізувати професійну діяльність усіх кандидатів на конкурс до Верховного Суду. Ми повідомлятимемо про найважливіші етапи створення найвищої судової інстанції і закликаємо журналістів та громадськість долучатися до контролю за конкурсом. Нещодавно ми вже проаналізували кандидатів деяких вищих судів, а сьогодні презентуємо аналітичні довідки суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду кримінальних та цивільних справ. Детальніше про кожного суддю-претендента на місце у Верховному Суді читайте нижче.

Зазначимо, Рух ЧЕСНО збирає інформацію з відкритих загальнодоступних джерел та не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину. Висновки ЧЕСНО про причетність кандидатів до корупційних діянь, ухвалення сумнівних рішень є оціночними судженнями, що можуть не збігатися із офіційними рішеннями та висновками державних органів.

Британчук Володимир Васильович

brytanchukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки двоюрідна сестра (Британчук Оксана Романівна) протягом звітного періоду (2011-2015) була головним консультантом судді Верховного Суду України.

ю

ю

 

Висоцька Валентина Степанівна

vysockayaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік суддя Висоцька В.С. безоплатно проживає у квартирі площею 83,1 кв.м разом з невісткою та онуком, що придбали цю квартиру у 2015 році.

Як випливає з декларації невістки (Висоцької Г.В.) суддя зробила своєму синові подарунок у негрошовій формі (квартира площею 127,20 кв.м.) вартістю 1 413 701,00 грн. Однак, у декларації судді Висоцької В.С. інформація щодо вартості подарунку під час набуття нерухомого майна самою суддею відсутня.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки невістка судді (Висоцька Г.В.) є  суддею Обухівського районного суду Київської області (цікаво, що до 2015 року вона була суддею Петровського районного суду м. Донецька).  Син (Висоцький Артем Миколайович) – є адвокатом в  АО «А.Д.Хок», а також співзасновником компанії «СІГМА-СЕРВІС СУППОРТ».

 

Вільгушинський Михайло Йосипович

vilgushinskiyКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1987 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

Журналісти програми «Наші гроші» виявили, що родина судді Вільгушинського М.Й. володіє ділянкою за чверть мільйона доларів. Так, у 2013 році син (Володимир Вільгушинський) та матір (Антоніна Вільгушинська) судді набули у власність 82 сотки землі на Вишгородському обвідному каналі Київського моря. Відповідно до наданої журналістами інформації сотка такої землі на момент придбання коштувала близько 3 000 доларів.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 рік брат з 2015 року по теперішній час – голова Хмелівської сільської ради Заліщицького району Тернопільської області.

 

Григор’єва Ірина Вікторівна

grygoryeva

Кандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею  з 1993 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ обрано з 2010 року.

Сумнівні рішення

За інформацією з веб-порталу lb.ua суддя Григор’єва І.В. ухвалила рішення про повернення кримінальної справи за обвинуваченням Демішкана С.В. у вбивстві підприємця, для організації провадження додаткового розслідування, а також про зміну запобіжного заходу Демішкану С.В., згідно із яким його було звільнено з-під варти.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки cин – Григор’єв Олександр – експерт Київського науково-дослідного інстиуту судових експертиз, де батько судді був директором. Також батько судді був депутатом Київської райради у радянські часи.  Дочка з 2010 по 2011 рік працювала в транспортній прокуратурі, а з 2011 по теперішній час – головний консультант науково-експертного управління ВССУ.

 

Гримич Майя Костянтинівна

16010592_1184598264950758_29144865_oКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Сумнівні рішення

Як повідомляє видання “Цензор.нет”, суддя Гримич М.К. у справі про повернення кредитів банкам колишніми регіоналами Святашем і Поляковим (від якого вони, за інформацією видання, злісно ухилялись) необґрунтовано довго не відкривала провадження за повторною касацією, яку подала третя особа у цій справі – компанія “Імпульс-В”. Суддя Гримич М.К. залишила касаційну скаргу без руху на 30 днів для усунення недоліків. Однак, після того, як юристи компанії недоліки усунули, Гримич М.К. не поспішала розглядати касаційну скаргу, а згодом взагалі відхилила цю скаргу. При цьому, експерти Антирейдерського союзу підприємств України припустили, що, ймовірно, суддя Гримич М.К.  прийняла таке рішення під тиском.

Статки

Згідно з деклараціями, поданими суддею Гримич, у 2013 році сукупний дохід її родини склав 2 598 734 грн, у 2014 році – 1 670 189 грн, а у 2015 році – 2 451 845 грн.

 

Гулько Борис Іванович

hulko

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року, голова суду.

.

.

.

ю

ю

ю

 

Дембовський Сергій Георгійович

15992012_1183537538390164_133416320_oКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Сумнівні рішення

За інформацією з веб-сайту «Українські новини» у 2014 році суддя Дембовський С.Г. у складі колегії суддів залишив без змін вирок Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно за обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського районного суду міста Києва Сергія Зубкова. Слід вказати, що цей вирок викликає деякі сумніви. Зокрема, як повідомляє видання «Українська правда», свідки, допитані у ході судового розгляду цієї справи, зазначали, що не впізнають в підсудних вбивць та сумніваються в тому, що слідчі правильно зафіксували їхні слова у відповідних протоколах. Інші докази щодо підтвердження вини Павличенків також є сумнівними.

Статки

Згідно з декларацією 2015 року житловий будинок, дві квартири, дві земельні ділянки і два автомобілі належать дружині судді, яка, однак, не надала інформації щодо своїх прав на вказане майно. Дружина судді також не надала інформації про свої доходи. Доходи самого Дембовського С.Г. обмежуються заробітною платою судді розміром 242 833 грн. При цьому, суддя володіє готівковими коштами розміром 130 000 грн та 70 000 доларів.

 

Дьоміна Ольга Олександрівна

dyomina

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Причетність до корупції.

Згідно із  розслідуванням журналістів програми «Схеми» Дьоміна О.О. була однією з 39-и суддів, яким в 2012 році масово роздали землю у селі Іванків під Києвом.

Статки

Відповідно до дослідження в рамках кампанії «Чесно. Фільтруй суд!» суддя Дьоміна О.О. є мільйонером і однією з найбагатших суддів в Україні. Сукупний дохід сім’ї – 4 439 157 грн.. Також у судді є заощадження 577 000 грн готівкою.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки дочка (Грабець (Дьоміна) Світлана Юріївна) є суддею Господарського суду Київської області, а зять (Грабець Ігор Несторович) – першим заступник прокурора Київської області.

Чоловік – Дьомін (Потебенько) Юрій Михайлович – старший викладач в Національній академії прокуратури України, колишній ректор цієї ж академія, а також заступник Генерального прокурора України часів колишнього президента Віктора Януковича. Люстований. За інформацією сайту «Наші гроші» Юрій Дьомін є сином екс-Генпрокурора Михайла Потебенько.

 

Євграфова Єлизавета Павлівна

evgrafova

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2004 року, на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

Відповідно до розслідування журналістки Марії Землянської для «Слідство.Інфо» в 2015 році Єлизавета Євграфова очолювала список найбагатших суддів ВССУ.

У декларації за 2013 рік суддя Євграфова Є.П. отримала понад 1 млн. грн доходів від відчуження рухомого та нерухомого майна. У  декларації за 2014 рік зазначено понад 1,3 млн. грн в графі «дарунки, призи, виграші». Відповідно до декларації за 2015 рік протягом 2013 та 2014 років сім’я Євграфової Є.П. витратила 2 245 848,00 грн. на придбання нерухомості. Але навіть після витрачання такої кількості грошових коштів на придбання нерухомості у судді залишилося 96 500,00 доларів (з них 95 000,00 доларів готівкою).

Зв’язки

За даними веб-сайту «Адвокат Консалтинг» Євграфова Є.П. є дочкою Євграфова Павла Борисовича, який в 1999-2002 роках був заступником голови Конституційного Суду України.

Відповідно до даних з веб-сайту «Посіпаки» Євграфова Є.П. починала кар’єру помічником народного депутата Верховної Ради України IV скликання Гуренка Станіслава Івановича, який був членом нині забороненої Комуністичної партії України.

 

Євтушенко Олена Іванівна

evtushenko

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки брат судді (Євтушенко Дмитро) працює юристом у Державній спеціалізованій фінансовій установі, а невістка (Євтушенко Оксана) є помічником судді у ВСУ.

ю

 

Єленіна Жанна Миколаївна

elenina

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1997 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

.

.

.

ю

ю

ю

 

Єлфімов Олександр Васильович

elfimov

Кандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1995 року, а на посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Сумнівні рішення

Рішенням Вищої ради юстиції від 30 червня 2016 року встановлено, що суддя Єлфімов О.В. у складі колегії суддів здійснював розгляд у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Тимошенко Ю.В. з приводу незаконних дій при підписанні газових угод. У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Тимошенко Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 7 років.

Статки

У декларації за 2015 рік відображено інформацію про те, що 05.05.2014 року суддя Єлфімов О.В. та його дружина набули у власність кожен по ¼ частки квартири загальною площею 87,80 кв.м. У той же час вартість такого майна вказана 16 грн. У декларації за 2014 рік не відображено інформації щодо суми витрат, які поніс суддя у зв’язку із набуттям у власність частини квартири.

 Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 рік у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 14 березня 2011 року працює також син судді, Єлфімов Олексій Олександрович, який зробив кар’єру з спеціаліста ІІ категорії до помічника судді. При цьому варто зауважити, що син працює саме в управлінні забезпечення діяльності судової палати у кримінальних справах, до складу якої також належить сам суддя.

 

Журавель Валентина Іванівна

guravel

Кандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.  

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік на двох з чоловіком, який теж є суддею, але Київського окружного адміністративного суду,  мають у власності 706,1 кв.м. нерухомості (з них 134,3 кв.м. недобудови), 3,7 га землі, а також два автомобілі – Mazda CX-7 2011 року випуску та Honda CR-V 2008 року випуску.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки чоловік судді (Журавель Валерій Олександрович) – суддя Київського окружного адміністративного суду, дочка (Правосудова Марина Вікторівна) – приватний нотаріус, дочка (Анохіна Анна Леонідівна) – секретар судового засідання у ВГСУ, зять судді (Анохін Андрій Миколайович) – суддя Козелецького районного суду Чернігівської області. Брат чоловіка (Журавель Олександр Олександрович) є суддею Апеляційного суду м. Києва та працює там разом із своєю дружиною, Журавель Оленою Анатолівною, яка обіймає в даному суді посаду начальника відділу.

 

Закропивний Олександр Васильович

16650193_1212318552178729_1248656326_nКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Сумнівні рішення

У жовтні 2010 року журналісти «5 каналу» вимагали від Вищої ради юстиції ініціювати звільнення Олександра Закропивного, на той момент, судді Апеляційного суду Києва. За інформацією з веб-сайту «Українські новини», суддя разом зі своїми колегами  залишив чинним рішення Подільського районного суду Києва про зобов’язання «5 каналу» і його журналістки Ольги Сницарчук виплатити 20 тис. грн депутатові від НУ-НС Юрію Буту, як відшкодування морального збитку.

У зверненні зазначається, що Закропивний був зацікавлений у прийнятті цього рішення, оскільки був призначений на посаду судді на безстроковий строк за поданням самого Бута як голови підкомітету з питань формування суддівського корпусу (комітету ВР з питань правової політики та правосуддя).

За інформацією видання «Телекритика» суддя потрапив до списку «Вороги української журналістики – 2008». За інформацією Національного союзу журналістів України, суддя, будучи у складі колегії, ухвалив залишити у силі рішення суду І інстанції щодо газети «33 канал», зменшивши суму стягнення до 150 тис. грн.

Причетність до кримінальних правопорушень

За інформацією видання «Газети по-українськи» суддя Закропивний О. в 2007 році збив насмерть жінку з дитиною, проте кримінальна справа була закрита. У статті також зазначено, що суддя Закропивний пропонував гроші родичам загиблих.

 

Зубар Валентин Васильович

zubar

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік у власності сім’ї судді 0,5 га землі та 200 кв.м недобудови у с. Козин Обухівського р-ну. Також суддя та його дружина власники автопарку таких авто як MERCEDES-BENZ ML 350; SSANGYONG Rexton RX270; SUBARU Impresa, сукупною вартістю більше 1 млн. грн.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки  дружина судді, Зубар Наталія Володимирівна є приватним нотаріусом, а племінниця, Казьміна Анастасія Володимирівна є консультантом в Апеляційному суді Київської області.

 

Іваненко Юлія Геннадіївна

ivanenkoКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1997 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Сумнівні рішення

За інформацією видання «Цензор.нет» суддя Іваненко Ю.Г., будучи на посаді судді Печерського районного суду м. Києва, у різний час виносила рішення на користь екс-регіоналів  Святаша та Полякова  у кредитних спорах з ПАТ «Укрсиббанк» та ПАТ «Альфа-банк», які в результаті постраждали череза невиконання екс-регіоналами умов кредитних договорів.

Статки

Згідно із деклараціями за 2013-2015 роки суддя Іваненко Ю.Г. щорічно оновлювала свій автопарк: 2013 рік – Land Rover Range Rover Sport 2007 року випуску; 2014 рік – BMW 2013 року випуску; 2015 рік – придбала автомобіль BMW Х5 2015 року випуску (задекларована вартість якого на момент придбання становить 1738074,00 грн.).

 

Кадєтова Олена Веніамінівна

kadetova

Кандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Суддя Кадєтова О.В. посіла перше місце у рейтингу найбагатших суддів вищих судів, підготованому у межах проекту «Чесно. Фільтруй суд!». Підставою для цього став сукупний розмір доходу родини судді Кадєтової О.В. за 2015 рік – 11 480 122 грн. При цьому, 11 156 622 грн – це заробітна плата чоловіка судді, отримана ним за основним місцем роботи у США.

ю

 

Карпенко Світлана Олексіївна

karpenko

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1997 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

.

.

.

ю

ю

ю

 

Кафідова Олена Василівна

kafidovaКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Сумнівні рішення

Як повідомляють видання «Дзеркало тижня» та «Цензор.нет» Кадіфова О.В., будучи суддею Печерського районного суду м. Києва, у 2005 році розглядала справу про визнання недійсним договору купівлі-продажу 93,02% акцій «Криворіжсталі». Автори статей звертають увагу на надзвичайно короткі строки розгляду справи – всього 3 дні (14 лютого було зареєстровано позовну заяву, а вже 17 лютого було ухвалено рішення по справі), які суттєво обмежили процесуальні права сторін у судовому процесі та свідчить про політичний вплив при прийнятті судового рішення.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 рік чоловік судді – Кафідов Валерій – працює адвокатом у м. Києві. Племінниця – Ніколенко Анастасія – консультант у Верховному Суді України.

 

Квасневська Наталя Дмитрівна

kvasnevskaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2001 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

.

.

.

ю

ю

ю

 

Коротун Вадим Михайлович

korotunКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 рік дружина судді (Коротун Олена Миколаївна) працює суддею в Київському апеляційному господарському суді.

ю

ю

 

Кравченко Станіслав Іванович

kravchenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1991 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

.

.

ю

.

ю

ю

 

Крещенко Анатолій Миколайович

kreshenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Сумнівні рішення

Суддя Крещенко відзначився тим, що в лютому 2014 року прийняв рішення про передачу кримінальної справи проти відомого проросійського політика Ігора Маркова за побиття проукраїнських активістів з Одеської області до Апеляційного суду АР Крим.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік у сім’ї судді знаходяться готівкові кошти у наступному розмір: 150 000 гривень, 6 500 євро та 52 000 доларів.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки донька (Крещенко М.А.) працює помічником судді в Ленінському районному суді м. Харкова.

 

Крижановський Валентин Якович

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

При порівнянні електронної та паперової декларацій за 2015 рік можна зробити висновок про розбіжності у відомостях про нерухоме майно. Зокрема, у паперовій декларації відсутня земельна ділянка площею 398 кв.м. (належить дружині), квартира площею 124,7 кв.м. (50% належить судді), квартира площею 67,4 кв.м. (50% належить судді, 25% – дружині). Натомість у паперовій декларації наявні квартири площею 62,35 кв.м., 24,42 кв.м., 12,21 кв.м., про які не зазначено в електронній декларації.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки син (Крижановський Олег Валентинович) є суддею Малиновського районного суду міста Одеси.

 

Кузнєцов Віктор Олексійович

kuznecovКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

Викликають інтерес певні невідповідності у деклараціях судді. Так, нерухоме майно, що зазначене у деклараціях за 2013 та 2014 рік – 2 квартири площею 88 кв.м. (власник – суддя) та 43.3 кв.м. (власник – дружина судді). Відповідно до повідомлення про суттєві зміни у декларації дружина судді продала свою квартиру за 688500 грн.  Проте, в декларації за 2015 рік у родини судді з’явилась інша квартира площею 64,1 кв.м.  у м. Дніпро, право на яке було набуто дружиною судді ще у 2011 році. Таким чином, у деклараціях за 2013 та 2014 рік не було зазначено ще однієї квартири.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки сім’я судді також працює у судовій системі: син – суддя Богунського районного суду м. Житомира, невістка – секретар Апеляційного суду Житомирської області, дочка і зять працюють в Конституційному суді помічником та науковим консультантом відповідно.

 

Лагнюк Микола Михайлович

15967525_1183632078380710_1834982890_oКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1990 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 рік судді належить квартира площею 61,59 кв.м. на праві користування. Також суддею задекларовано об’єкт незавершеного будівництва, який включає в себе житловий будинок площею 324 кв.м., лазню, бесідку, барбекю, садовий будинок, сарай для тварин та птиці і навіть каплицю.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 рік діти судді Лагнюка, Лагнюк Олена та Лагнюк Олег, працюють у тому ж суді, що і батько. Зокрема, Лагнюк Олена працює заступником начальника відділу у ВССУ, а Лагнюк Олег є консультантом у ВССУ.

 

 

Леванчук Андрій Олексійович

levanchuk

Кандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки батько (Леванчук Олексій Миколайович) пішов у відставку з посади судді Апеляційного суду міста Києва в 2016 році. При цьому у період з 1995 по 1996 рік батько працював на посаді судді Верховного Суду України, після чого його було призначено головою Хмельницького обласного суду. Сестра судді (Якимчук С.О.) працює адвокатом, двоюрідний брат (Козіцький О.С.) працював до серпня 2016 року прокурором у Хмельницькій місцевій прокуратурі, а рідний дядько (Козіцький С.А.) – до липня 2016 року головним спеціалістом у Головному управлінні Національної поліції у Хмельницькій області.

 

Леон Олександр Іванович

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2013 року.

Статки

У декларації за 2015 рік суддя Леон О.І. не зазначив інформацію про характер прав на більшість об’єктів нерухомого майна, що належать йому та його дружині.

ю

ю

 

Лесько Алла Олексіївна

leskoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді з 1994 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року. Наразі А.О. Лесько є секретарем дисциплінарної комісії Вищої ради юстиції України.

Причетність до корупції

Як зазначено на веб-сайті Lb.ua та Центру інформації про права людини, характер кар’єри Лесько (суди і дати переходу) можуть вказувати на ймовірну протекцію Віктора Медведчука та Андрія Портнова.

ю

 

Луспеник Дмитро Дмитрович

luspensykКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

.

.

.

ю

ю

ю

 

Мазур Лідія Михайлівна

mazurКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року. У період з 14.05.2014 – 27.02.2015 була членом Вищої ради юстиції.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки син (Мазур Юрій Юрійович) працює суддею в Голосіївському районному судді міста Києва (станом на даний момент закінчилися повноваження у межах п’ятирічного строку). Донька (Мазур (Зозуля) Олена Юріївна) працює завідувачем П’ятнадцятої київської державної нотаріальної контори.  

 

Маляренко Артем Васильович

malyarenkoКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2005 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Причетність до корупції

За інформацією з веб-сайту «Нова влада» у 2005 році сім’я Маляренків разом з родичами Піскуна та Азарова була фігурантом корупційного скандалу щодо заподіяння збитків на 1,5 млн. грн комбінату хлібопродуктів, який було взято в оренду товариством, серед учасників якого були зазначені особи.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки дружина судді (Маляренко Світлана Миколаївна) та сестра судді (Грек Анжеліка Василівна) працюють нотаріусами у Києві, зять судді (Грек Борис Михайлович) працює суддею Вищого господарського суду, а брат дружини (Лашкарьов Артем Миколайович) є працівником апарату суду у цьому ж суді.

Також слід зауважити, що за інформацією з веб-сайту «Наші гроші» батько судді (Маляренко Василь Тимофійович) був головою Верховного Суду України в 2002-2006 роках. Нині співвласник ТОВ «Юридична компанія Маляренко і Марієн».

 

Марчук Наталія Олегівна

marchukКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Сумнівні рішення

Як повідомляє видання «Українська правда», у 2013 році суддя Марчук Н.О. була у складі колегії суддів, яка скоротила термін ув’язнення екс-депутата Віктора Лозинського до 10 років та зняла з нього обвинувачення у вбивстві, перекваліфікувавши його дії на хуліганство. Нагадуємо, що Віктор Лозинський був обвинувачений у вбивстві свого односельця Валерія Олійника без будь-якої причини під час розваг на мисливських угіддях.

 

Матієк Тетяна Василівна

matiekКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1993 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Згідно із декларацією за 2015 року у власності судді немає жодного об’єкту нерухомості, а житловим будинком площею 58,2 кв.м. суддя користується. Вказаний будинок знаходиться у Переяславі-Хмельницькому. Зважаючи на те, що іншого приміщення, яке б знаходилося у користуванні судді у м. Києві, у декларації не зазначено, то можна зробити висновок, що судді доводиться щодня долати близько 80 км для того, щоб потрапити на роботу у місті Києві.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 рік чоловік судді (Матієк С.В.) з 1994 по 1996 рік працював помічником прокурора Червонозаводського р-ну міста Харкова; з 1996 по 1998 рік старшим викладачем інституту підвищення кваліфікації Генеральної прокуратури України; з 1998 по 2002 рік прокурор Генеральної прокуратури України; з 2002 по 2003 рік працював у прокуратурі Київської області прокурором з питань нагляду за дотриманням законів на транспорті. Сестра (Шуляк Л.В.) була суддею Краснолиманського міського суду Донецької області у період з жовтня 2015 по червень 2016 року. Племінник  (Шуляк В.В.) у період з січня 2013 року по жовтень 2014 року працював у прокуратурі Донецької області. Брат чоловіка (Матієк Т.В.) працював у прокуратурі Тернопільської області.

 

Мороз Микола Андрійович

morozКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

У 2008 році Київська міська рада передала у власність особі на ім’я Мороз Микола Андрійович земельну ділянку площею 0,1 га у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва як члену товариства індивідуальних забудовників «Десенка». При цьому за повідомленням з веб-сайту «Наші гроші» більшість членів товариства – судді різних судів.

Зв’язки           

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки син судді (Мороз Станіслав Миколайович) тривалий час працював у районних прокуратурах міста Донецька та прокуратурі Київської області, а з 16.10.2015 по нині працює інспектором чергової частини Інституту кримінально-виконавчої служби Державної кримінально-виконавчої служби України.

Племінник судді (Мороз Андрій Віталійович) з 29.05.2013 року до 20.05.2014 року працював стажистом на посаду прокурора відділу Смілянської міжрайонної прокуратури Черкаської області, а з 21.05.2014 до 01.10.2015 року прокурором відділу у цій же прокуратурі.

 

Мостова Галина Іванівна

mostovaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2000 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

.

.

.

.

.

.

 

Наставний Вячеслав Володимирович

nastavnyyКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Сумнівні рішення

Відповідно до даних реєстру судових рішень у 2014 році суддя Наставний В.В. був у складі колегії суддів, яка прийняла рішення про залишення без змін вироку Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно за обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського районного суду міста Києва Сергія Зубкова. Слід вказати, що цей вирок викликає деякі сумніви. Зокрема, як повідомляє видання «Українська правда», свідки, допитані у ході судового розгляду цієї справи, зазначали, що не впізнають в підсудних вбивць та сумніваються в тому, що слідчі правильно зафіксували їхні слова у відповідних протоколах. Інші докази щодо підтвердження вини Павличенків також є сумнівними.

Відповідно до реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту «РБК-Україна» у 2013 році суддя Наставний В.В. був у складі колегії суддів, яка розглядала у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік у власності судді та членів його сім’ї не має у власності житла (квартира площею 94,7 кв.м. перебуває на праві користування). Також у сім’ї судді наявні 88 000,00 дол. США готівкою.

 

Олійник Алла Сергіївна

oliynykКандидат на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду 

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року. 26 вересня 2014 року призначена членом Вищої ради юстиції.

Статки

У декларації за 2015 рік вказано про наявність на праві власності квартири загальною площею 44,50 кв.м. При цьому вартість такого майна на дату набуття вказана у розмірі 8 грн.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 рік у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 13 березня 2013 року працює також племінник Олійник Максим Сергійович. При цьому варто зауважити, що племінник працює саме в управлінні забезпечення діяльності судової палати у цивільних справах, до складу якої також належить сама суддя.

 

Орлянська Валентина Іванівна

orlanska

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1992 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

 Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки дочка судді (Бережна (Сергєєва) Світлана Володимирівна) з 2007 до 2015 року працювала суддею Апеляційного суду Луганської області, а з 2015 року по нині працює суддею Апеляційного суду Житомирської області.  Племінниця судді (Гурська ( Вишнякова, Гіденко)  Дарья Миколаївна) працює старшим секретарем Міловського районного суду Луганської області.

 

Писана Таміла Олександрівна

pysanaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2003 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Як пишуть в своєму дослідженні журналісти сайту «Наші гроші» суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Таміла Писана у своїй декларації за 2015 рік не вказала жодних відомостей про доходи та майно членів своєї сім’ї, аргументувавши тим, що вони не надали на це згоди. Водночас, за даними Держреєстру речових прав, чоловік судді Віктор Писаний у 2005-2008 рр став власником трьох двокімнатних квартир (дві на 43 кв м, одна – на 42 кв м), які знаходяться в одному будинку у місті Бровари на вул. Гагаріна. У листопаді 2015 року всі три квартири за договорами дарування перейшли у власність сина судді Романа Писаного. Влітку 2015 року суд оштрафував Віктора Писаного на 1700 грн за порушення митних правил при перевезенні валюти. При цьому суд також конфіскував на користь держави вилучені у Писаного при огляді 4358 євро.

Відповідно до електронної декларації за 2015 рік чоловік судді є власником двох легкових автомобілів: Mitsubishi Pajero 2010 року випуску і Mercedes-Benz Vito 116 CDI 2015 року випуску (його вартість 1 107 400 грн). Вказані транспортні засоби також не були вказані у паперовій декларації за 2015 рік.

Відповідно до  інфографіки в рамках кампанії «Чесно. Фільтруй суд!» є суддею-безхатченком.

 

Попович Олена Вікторівна

popovychКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки Олена Вікторівна не єдина суддя у сім’ї. Її чоловік – Пилипчук Петро Пилипович – колишній суддя Верховного Суду України. Примітно, що Пилипчук П.П. був суддею ВСУ з 1983 по 2013 рік (тобто, майже 30 років).

Примітно, що у 2012 році Пилипчука П.П. було призначено до складу Національного антикорупційного комітету України, головою якого був Янукович В.Ф..

 

Пузиревський Євген Борисович

puzarevskiyКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

Відповідно до даних декларації за 2015 рік у власності судді знаходять значні грошові кошти у валюті: 172 200,00 дол. США (з них 155 000,00 дол. США готівкою), 33 000,00 Євро (з них 13 000,00 Євро готівкою).

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки та анкетою доброчесності прокурора cин судді (Пузиревський І.Є.) працює прокурором відділу процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу процесуального керівництва та дотримання законів  органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України. За інформацією з веб-сайту «Громадське» син судді  супроводжує кримінальну справу відносно підрозділу «Торнадо». Дружина судді (Пузиревська Т.В.) працює адвокатом з 2008 року.

 

Романець Лоліта Анатоліївна

romanetsКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду України цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Сумнівні рішення

Як повідомляє видання «Українська правда», у 2013 році суддя Романець Л.А. була у складі колегії суддів, яка скоротила термін ув’язнення екс-депутата Віктора Лозінського до 10 років та зняття з нього обвинувачення у вбивстві, перекваліфікувавши його дії на хуліганство. Нагадуємо, що Віктор Лозінський обвинувачувався у вбивстві свого односельця Валерія Олійника під час розваг на мисливських угіддях без будь-якої причини.  

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки чоловік судді (Коновалов Володимир Миколайович) був суддею у Верховному Суді України у 1985-2010 роках, а падчерка (Коновалова Олена Володимирівна) з грудня 2006 року займається індивідуальною адвокатською діяльністю.

 

Сахно Роман Іванович

sahnoКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ з 2010 року.

Сумнівні рішення

Рішенням Вищої ради юстиції від 30 червня 2016 року встановлено, що суддя Сахно Р.І. у складі колегії суддів здійснював розгляд у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Тимошенко Ю.В. з приводу незаконних дій при підписанні газових угод. У касаційній інстанції підтвердили законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Тимошенко Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 7 років.

Статки

Відповідно до декларації за 2014 та 2015 роки у власності судді знаходиться земельна ділянка площею 0,015 га та на праві користування – квартира 108 кв. м. Проте, за інформацією видання «Українська правда» Сахно Р.І. користується елітними приміщеннями будинку відпочинку Конча-Заспа, про що в деклараціях не зазначив.

Неетична поведінка

Як зазначають журналісти ТСН, Сахно Р.І. не сплачує аліменти на утримання своєї неповнолітньої дитини, в зв’язку з чим колишня дружина, Сахно Людмила Степанівна, подала відповідний позов до суду.

 

Ситнік Олена Миколаївна

sytnikКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

.

.

.

ю

ю

ю

 

Слинько Сергій Станіславович

slynkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Сумнівні рішення

Відповідно до даних реєстру судових рішень у 2014 році суддя Слинько С.С. був у складі колегії суддів, яка прийняла рішення про залишення без змін вироку Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно за обвинуваченням у вбивстві судді Шевченківського районного суду міста Києва Сергія Зубкова. Слід вказати, що цей вирок викликає деякі сумніви. Зокрема, як повідомляє видання «Українська правда», свідки, допитані у ході судового розгляду цієї справи, зазначали, що не впізнають в підсудних вбивць та сумніваються в тому, що слідчі правильно зафіксували їхні слова у відповідних протоколах. Інші докази щодо підтвердження вини Павличенків також є сумнівними.

Відповідно до реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту «РБК-Україна» у 2013 році суддя Слинько С.С. був головуючим у складі колегії суддів, яка здійснювала розгляд у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

 

Ступак Ольга В’ячеславівна

stupakКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Відповідно до інформації на веб-сайті «Наші гроші» суддя Ступак О.В. придбала земельну ділянку у котеджному містечку біля р. Десенка у Деснянському районі міста Києва у Миколи Пшонки (брата колишнього Генерального прокурора України Віктора Пшонки) за заниженою вартістю (було сплачено майже 149 тис. грн у той час як реальна вартість такої земельної ділянки становить 35 000 доларів).

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки чоловік (Ступак Юрій Вікторович) працював першим заступником начальника Черкаської митниці Міндоходів України в 2012-2015 роках.

На думку «Громадського люстраційного комітету» підпадав під дію закону «Про очищення владу», натомість не був у списку звільнених автоматично чиновників і відсутній у реєстрі звільнених відповідно до люстрації осіб.

 

Суржок Анатолій Васильович

surgokКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1983 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

У декларації за 2015 рік вказано, що у судді Суржка А.В. перебуває на праві користування земельна ділянка загальною площею 3600 кв.м., право на яку набуто 21.11.2002 року. У той же час у деклараціях за 2013 та 2014 роки інформація про вказану земельну ділянку відсутня.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки донька судді (Суржок-Саламаха Анна Анатоліївна) є суддею Володарського районного суду Донецької області. При цьому кар’єру вона починала у якості помічника судді з 2008 року у судах Вінницької області (Замостянський районний суд м. Вінниці, Вінницький міський суд, Апеляційний суд Вінницької області). Окрім того, чоловік доньки також працює суддею у Тульчинському районному суді Вінницької області. За збігом обставин Суржок А.В. був обраний суддею Вінницького обласного суду (потім – Апеляційний суд Вінницької області) 19 червня 1997 року і працював там до моменту обрання до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

 

Ткачук Олег Степанович

tkachukКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

У декларації за 2015 рік зазначено, що суддя з дружиною мають готівкові кошти у валюті у розмірі 88 000,00 доларів та додатково суддя позичив третім особам 26 000,00 доларів.

ю

.

.

 

Фаловська Ірина Миколаївна

falovskaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки зять судді (Чекавський Дмитро Миколайович) є адвокатом. Племінник чоловіка судді працював у 2013-2014 роках провідним спеціалістом відділу будівництва, ремонту та утримання адмінбудинків апарату Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Двоюрідний брат чоловіка судді (Дзюба Олександр Анатолійович) працює суддею Дніпровського районного суду міста Києва.

 

Франтовська Тетяна Іванівна

frantovskaКандидат на посаду судді касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду 

Працює суддею з 1996 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

У декларації за 2015 рік вказано про наявність на праві власності квартири загальною площею 82,40 кв.м.. При цьому вартість такого майна на дату набуття (2015 рік) вказана у розмірі 15 грн.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки чоловік судді (Франтовський М.М.) працював прокурором Житомирської області з 2007 по 2011 рік, а також прокурором Донецької області березня 2014 року по лютий 2015 року. Донька судді (Франтовська Ю.О.) зробила кар’єру з помічника прокурора Печерського району м. Києва до прокурора відділу розгляду депутатських звернень і запитів управління організації прийому громадян та розгляду звернень Генеральної прокуратури України. Зять (Ходаківський М.П.), пропрацювавши у Генеральній прокуратурі України у період з 2010 по 2013 рік, став суддею Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська, де працює на сьогоднішній день. Син чоловіка (Франтовський Є.М.) працює начальником відділу у прокуратурі м. Києва з 2015 року, невістка чоловіка (Франтовська О.Є.) – прокурором відділу розгляду звернень громадян управління організації прийому громадян та розгляду звернень Генеральної прокуратури України.

Згідно із відомостями з веб-сайту «Політрада» чоловіка судді, Миколу Франтовського, називають «лісовим королем Житомирщини» та пов’язують його ім’я із покриванням великих нелегальних заготівельників лісу. Крім цього, згідно із інформацією із веб-сайту ТСН у січні 2015 року прокурор Франтовський М.М. отримав статус учасника бойових дій. Примітно, що Міжвідомча комісія надання статусу учасника бойових дій в зоні АТО не змогла з першого разу проголосувати «за» надання цього статусу Франтовському через брак голосів.

 

Хопта Сергій Федорович

hoptaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки донька судді (Хопта О.С.) є головним консультантом відділу узагальнення судової практики Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

.

ю

 

Червинська Марина Євгеніївна

chervynskaКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1994 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Статки

Як вбачається з декларації за 2015 рік судді Червинській М.Є. Деснянською районною в місті Києві державною адміністрацією у 2015 році було надано у користування квартиру площею 80,3 кв.м. Згідно повідомленням про суттєві зміни у декларації у користування суддею було отримано дохід від відчуження нерухомого майна у розмірі 1 660 000,00 грн. Примітно, що з вказаних документів випливає, що суддею було продано квартиру, яка знаходиться на окупованій території у м. Донецьку.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки син судді, Гасан Нікіта Олегович, працює старшим консультантом в управлінні правової експертизи у Конституційному Суді України, а сестра, Червинська Ніла Євгенівна, працює нотаріусом.

 

Шибко Людмила Володимирівна

shybkoКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 1993 року, на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

.

.

.

ю

ю

ю

 

Широян Тетяна Анатоліївна

Кандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

Причетність до корупції

За інформацією видання «Українська правда» суддя Широян Т.А. за згоду розглядати справу Луценка Широян начебто отримала службову квартиру. Також «Українська правда» пише, що вартість  зазначеної квартири становить 800 000 гривень.

Як пише видання «Високий замок» на суддю Широян «розписали» касацію у справі Юрія Луценка, з розглядом якої затягнули більш, як на півроку (касаційну скаргу адвокати екс-міністра подали ще у серпні, а перше засідання суду відбулося лише 2 квітня). Як запевняють захисники Луценка, затягування процесу було навмисним, щоб загальмувати чергове звернення у справі екс-міністра до Європейського суду.

Сумнівні рішення

Відповідно до реєстру судових рішень та інформації з веб-сайту «РБК-Україна» у 2013 році суддя Широян Т.А. була у складі колегії суддів, яка здійснювала розгляд у касаційній інстанції кримінальної справи за обвинуваченням Луценка Ю.В. щодо нібито незаконного святкування Дня міліції у палаці «Україна». У касаційній інстанції було підтверджено законність вироку Печерського районного суду міста Києва, яким Луценка Ю.В. було засуджено до позбавлення волі строком на 4 роки. Як вбачається із заяви верховного представника верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле, вирок Луценку та судовий процес у цілому було розцінено європейськими інституціями як такий, що не відповідає міжнародним стандартам щодо справедливого, прозорого і незалежного судового процесу.

Зв’язки

Згідно із декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки cин (Широян Євген Валерійович) є співробітником СБУ з 2003 року, а донька (Ананко (Широян) Валерія Валеріївна) – помічником судді в Чернігівському окружному адміністративному суді з 2007 року.

 

Штелик Світлана Павлівна

shtelikКандидат на посаду судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду

Працює суддею з 2002 року, а на посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2010 року.

Статки

Відповідно до декларації за 2015 рік дохід сім’ї судді Штелик С.П. у 2015 році склав понад 2600000 грн (більшість цього доходу було отримано з продажу майна, зокрема, частки у нежитловому приміщенні, житлового будинку та автомобіля). Окрім того, сім’єю судді Штелик С.П. набуто у власність квартиру площею 70 кв.м. у 1999 році за 13 грн, а також квартиру площею 127 кв.м. у 2012 році за 23 грн.

Зв’язки

Відповідно до декларації родинних зв’язків за 2011 – 2015 роки донька судді, Штелик Наталія є приватним нотаріусом у Київському міському нотаріальному окрузі, сестра судді (Черкаська Інна) працює в Управлінні державної міграційної служби, а зять (Антонюк Василь) є суддею Вінницького міського суду.

 

Щепоткіна Валентина Володимирівна

schepotkinaКандидат на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду

На посаді судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з 2011 року.

.

.

.

.

ю

ю