Про нас

ЧЕСНО. Фільтруй Суд! – це довгострокова кампанія громадського контролю, спрямована на активізацію суспільства задля очищення суддівських лав від недоброчесних суддів та утвердження справедливого суду в Україні.

Рух ЧЕСНО був започаткований у 2011 році задля очищення парламенту від недостойних депутатів у рамках кампанії «Фільтруй Раду!». За результатами кампанії було виявлено понад 900 недоброчесних, деякі з яких не потрапили у партійні списки партій, а об’єднана опозиція взяла на себе зобов’язання щодо дотримання критеріїв ЧЕСНО у парламенті. Після обрання парламенту VII скликання активісти продовжили контролювати діяльність новообраних народних депутатів під гаслом «Фільтруй Владу!», просуваючи питання персонального голосування депутатів. Під час дочасних президентських та парламентських виборів у 2014 році Рух ЧЕСНО зосередився на підвищенні фінансової прозорості кандидатів у Президенти та політичних партій і законодавчому врегулюванні фінансової звітності в українській політиці. В ході місцевих виборів у 2015 році Рух ЧЕСНО проаналізував кандидатів до 32 місцевих рад. Детальніше про історію Руху можна дізнатися тут.

Сьогодні ми поставили собі за мету активізувати суспільство задля очищення суддівського корпусу. В рамках кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” буде зібрано та проаналізовано інформацію про понад сім тисяч служителів Феміди.

Для цього громадські активісти розробили 6 критеріїв оцінки доброчесності суддів: ухвалення сумнівних рішень; причетність до корупції; непрозорість статків; причетність до порушення прав людини; неетична поведінка; родинні, політичні та комерційні зв’язки суддів.

Поділитися