З судді Ємельянова зняли підписку про невиїзд і він покинув територію України

Суддя Артур Ємельянов, який підозрюється Генпрокуратурою у втручанні в автоматизовану систему розподілу судових справ та тиску на суддів низки господарських судів, які він раніше очолював та втручанні в автоматизовану систему, виїхав у Австрію. Про це повідомляють журналісти програми “СХЕМИ”, які зустріли суддю в аеропорту Бориспіль на рейсі до Відня. За даними розслідування СХЕМ, Подільський суд міста Києва зняв із судді Ємельянова підписку про невиїзд.

Після інциденту в аеропорту, журналіст програми “СХЕМИ” Сергій Андрушко провів розслідування, в ході якого виявив, що заборона Ємельянову залишати межі Київської області тривала лише до 14 червня, а згодом суддя Подільського суду Валентина Декаленко винесла рішення, у якому продовжила обов’язки частково. В частині не виїздити за межі Київської області та здати закордонний паспорт – суд відмовив. При цьому це рішення у публічному реєстрі виявилося засекреченим, хоч судове засідання було відкритим.

При цьому в Генеральній прокуратурі не володіють інформацією про місце перебування судді Ємельянова. Таку відповідь надав очільник Укравління спецрозслідувань ГПУ на питання журналіста Сергія Андрушка: чи знає він і прокуратура, де перебуває Ємельянов. Попри аргументи, що Ємельянов має значний соціальний статус і позитивно характеризується у суспільстві, що йому потрібно виїхати за кордон на лікування та що там проживає його донька, виїзд Ємельянова за межі України породжує сумніви у його планах повертатися. Адже другий підозрюваний у кримінальній справі про тиск на суддів господарських судів екс-очільник Вищого господарського суду Віктор Татьков за кордоном і повертатися не планує. За інформацією від прокуратури, він перестав виходити на зв’язок.

Більше про Ємельянова та його виїзд з країни – у розслідуванні програми “СХЕМИ”