Вища рада правосуддя рекомендувала до призначення Президенту 25 із 30 недоброчесних кандидатів

На своєму засіданні 29 вересня Вища рада правосуддя оголосила список рекомендованих до призначення суддями Верховного Суду кандидатів, який передасть на підпис Президенту. У цьому списку опинилися 25 із 30 недоброчесних кандидатів, щодо яких Громадська рада доброчесності дала негативні висновки. Всього ВРП рекомендувала Президенту на призначення 111 кандидатів.

Відмовила Вища рада правосуддя у поданні на призначення Тетяні Франтовській, яка отримала негативний висновок ГРД, та Володимиру Матюхіну.

Ще щодо семи кандидатів Вища рада правосуддя оголосила перерву та розглядатиме їх додатково. Серед них четверо отримали негативні висновки ГРД (Тетяна Стрелець, Ольга Супак, Валентига Сімоненко та Сергій Погрібний). Водночас відкладене питання щодо судді Вікторії Мацедонської, яка у січні 2014 року не підтримала рішення своїх колег та у окремій думці вказала на незаконність рішення судді Окружного адмінсуду міста Києва Богдана Саніна, який заборонив мирні зібрання з 1 грудня 2013 року по 7 січня 2014 року на Майдані Незалежності та інших вулицях. Також на паузі рішення щодо Вадима Коротуна та Олександри Яновської.

Нагадаємо, серед обраних Вищою кваліфікаційною комісією суддів 120 кандидатів 30 отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності. Серед “тридцятки недоброчесних” – судді, які подавали неправдиві відомості в деклараціях, брали участь у політичних переслідуваннях, забороняли мирні зібрання під час Революції гідності, виносили політично вмотивовані рішення, грубо порушували права людини, протидіяли очищенню судової влади або ж не можуть пояснити походження власних статків.

У результаті попри заклики громадськості переважна більшість кандидатів рекомендовані Вищою радою правосуддя для призначення Президентом суддями Верховного Суду.