ВККС оприлюднила результати першої частини конкурсу на посади суддів місцевих судів

7 листопада Вища кваліфікаційна комісія суддів України на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі оприлюднила результати першої частини відбіркового іспиту для нових суддів місцевих судів.

З 4525 осіб, що прийшли на іспит, 4128 успішно склали екзамен з мови та права. До наступного етапу відбору відібрали 700 кращих кандидатів, з них 301 – помічники суддів. Про це розповів голова ВККС Сергій Козьяков.

Наступний етап, який очікує кандидатів, – психологічне тестування. Тестування складатиметься з перевірки особистих морально-психологічних якостей кандидатів й індивідуальної співбесіди з психологом. Кожного кандидата оцінять за 11-ма показниками, це, зокрема, контроль емоцій, контроль імпульсів, кооперативність, комунікативність, здатність відстоювати власні переконання і вміння доносити думку.
Згодом, як зазначили на брифінгу, буде проведено етап спецперевірки, а також спецпідготовка в Національній школі суддів і складання кваліфікаційного іспиту, який орієнтовно запланований на липень 2019 року.

В ході кваліфікаційного оцінювання буде відсіяно ще 100 із 700 кандидатів, адже державне замовлення сформоване на 600 осіб. Також Станіслав Щотка, секретар кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України додав, що будь-який кандидат, який не пройшов перший етап відбору, має право ознайомиться зі своїм результатом і подивитися свою роботу.

Нагадаємо, 31 жовтня, Вища кваліфкомісія суддів провела відбірковий іспит для кандидатів, які беруть участь в доборі на посаду судді місцевого суду. Спочатку кандидати здавали тести з української мови для перевірки рівня володіння державною мовою. Другим етапом було тестування загальних теоретичних знань у сфері права.