ВККС оприлюднила перші 50 досьє кандидатів на посади верховних суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів нарешті оприлюднила перші 50 досьє кандидатів на посади суддів Верховного суду. Ймовірно, що це досьє тих претендентів, які вже пройшли в наступний етап конкурсу, бо за словами ВККС, вона оприлюднюватиме досьє всіх кандидатів до початку співбесід.

У досьє кандидатів містяться: анкета кандидата, відомості про професійний шлях, мотиваційний дист, дані про спеціальну перевірку, результати кваліфоцінювання, інформація про доходи за останні 5 років, а також інформація про перевірку НАЗК. Інші дані, зокрема персональні та інформація про членів сім’ї кандидата, у скан-копіях досьє на сайті ВККС приховані, як цього вимагав закон.

Нагадаємо, 1 березня Рух ЧЕСНО, ВГО “Автомайдан” та Центр протидії корупції влаштували “марш невідомих” й показали, як члени Комісії обирають нових суддів з “утаємничих кандидатів”, чиї досьє вона за 4 місяці конкурсу так і не спромоглася оприлюднити для широкої громадськості.  Тобто з моменту реальних вимог громадськості оприлюднити досьє й таким чином виконати закон пройшло 20 днів. Однак досі невідомо, коли ВККС оприлюднить досьє інших кандидатів, які успішно склали письмову частину кваліфікаційного іспиту на посади суддів ВС й продовжать перегони.

Зазначимо, якщо це справді досьє тих, кому ВККС дала зелене світло на подальшу участь у конкурсі до Верховного суду, то серед них наша команда уже помітила чимало кандидатів із сумнівною репутацією. Зокрема, Тетяна Стрелець, Олена Калашнікова та Микола Заїка, судді Вищого адмінсуду, які свого часу допомагали уникнути відповідальності суддям Майдану, голова Вищого господарського суду Богдан Львов, який був причетний до шахрайських схем, що дозволяли фірмам не виплачувати кредити, Тетяна Козир також з Вищого господарського суду, передала резиденцію “Межигір’я” у власність Януковича. До прикладу, суддя Вищого спецсуду Тетяна Франтовська у 2015 році приватизувала квартиру всього за 15 грн, однак пояснити цього журналістам так і не змогла; її колега суддя-латифундист Вільгушинський також змагатиметься за крісло у новому Верховному Суді. Правда, не всі одним ликом шиті, свою участь у конкурсі продовжать і достойні кандидати, зокрема Сергій Бондаренко, суддя-викривач, який не побоявся піти проти системи і заявив про відвертий тиск голови суду на прийняття “правильних” рішень.

Рух ЧЕСНО спільно з колегами з Автомайдану та ЦПК продовжать пильно стежити за перебігом конкурсу до Верховного Суду і вимагатимуть максимально публічності цього процесу для громадськості. Стежте за оновленнями.