Суддя Сергій Станік перед пленарним засіданням ВККС зняв свою кандидатуру з конкурсу у Верховний Суд

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Сергій Станік вибув з конкурсу у Верховний Суд, написавши заяву про зняття своєї кандидатури перед пленарним засіданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Саме на цьому засіданні Комісія мала розглядати висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність Станіка критеріям доброчесності та професійної етики.

Нагадаємо, під час співбесіди з Сергієм Станіком у Комісії було чимало питань до судді, зокрема щодо його навчання за програмою Національної школи суддів у Страсбурзі (Франція) у листопаді 2013 року. За даними прикордонної служби, отриманими у ході кваліфікаційного оцінювання судді в рамках конкурсу, перебуваючи офіційно на навчанні, суддя Станік у той же час відпочивав на курорті у Єгипті. Під час співбесіди суддя намагався пояснити інцидент, однак документальних доказів своїх пояснень не надав.

 

За 2012-2016 роки суддя Станік здійснив понад 40 закордонних поїздок та перебував за межами України близько 290 днів сукупно при загальному доході за цей час 850 тис. грн. Крім того, у червні 2014 року Кандидат здійснив поїздку на окуповану територію АР Крим, а у листопаді-грудні 2014 року та лютому 2015 року до Російської Федерації.

Разом з тим у висновку Громадської ради доброчесності щодо судді Станіка йдеться також про те, що він не задекларував право на розпорядження на підставі довіреності шістьма автомобілями, серед яких MERСEDES-BENZ, BMW, PORSCHE CAYENNE,  LAND ROVER. Під час співбесіди суддя переконував Комісію, що він використовував ці авто, а не користувався ними, а тому не декларував їх.