ВККС призупинила участь Павла Вовка у конкурсі у Верховний Суд

Голова Окружного адміністративного суду м. Києва Павло Вовк звернувся до ВККС із заявою про припинення своєї участі у конкурсі на посаду судді Верховного Суду. У свою чергу Вища кваліфікаційна комісія суддів, отримавши заяву Вовка, прийняла рішення зупинити кваліфоцінювання стосовно Вовка та повідомити НАБУ про обставини, що можуть свідчити про порушення антикорупційного законодавства. Подібне рішення Комісія прийняла також на початку конкурсу щодо судді Ємельянова. Тобто участь Вовка у конкурсі призупинена до завершення розслідування НАБУ.

Нагадаємо, сьогодні, 17 липня, Вища кваліфікаційна комісія суддів мала розглянути на пленарному засіданні висновок Громадської ради доброчесності щодо невідповідності судді критеріям доброчесності та професійної етики. Висновок ГРД, зокрема, грунтується на політичних зв’язках Павла Вовка, невідповідності його статків та стилю життя задекларованим доходам та сприянно своїм колегам у суді приватизувати службові квартири.

Павло Вовк є фігурантом численних журналістських розслідувань та під час конкурсу у Верховний Суд був показовою фігурою, на сумнівну репутацію якого неодноразово звертали увагу Рух ЧЕСНО та Громадська рада доброчесності. Суддя є учасником Антирейтингу Руху ЧЕСНО та отримав вето від Громадської ради доброчесності. При цьому протягом конкурсу він цілеспрямовано йшов до посади судді Верховного Суду, заявляючи, що громадськість позитивно сприйме його обрання. Втім громадськістю пан Вовк називав людей, а не активістів, які, за його словами, не пройшли таку форму демократії, як вибори і не уособлюють в собі якусь частину виборців. Таким чином Павло Вовк висловлював своє несприйняття висновку Громадської ради добрчоесності. Покидаючи конкурс зараз пан Вовк, подавши відповідну заяву у ВККС, дав інтерв’ю Судово-юридичній газеті, у якому ще раз підтвердив своє ставлення до Громадської ради доброчесності та представників громадських організацій. У інтерв’ю, Павло Вовк, зокрема, зазначив: “Відчував, що багато людей підтримували мене та розцінювали мою участь як супротив тим спробам нівелювання рівня самого конкурсу та ганебного приниження його учасників  так званими представниками так званої громадськості”.

Нагадаємо, в розпал конкурсу 26 травня, слідчі Національного антикорупційного бюро провели обшуки в будинку Павла Вовка. При цьому зазначений будинок суддя не декларував, оскільки він формально належить екс-дружині судді, з якою Вовк нібито не проживає разом, втім вранці 26 травня НАБУ застало суддю саме у  тому будинку. Обшуки відбулися також у Окружному адміністративному суді міста Києва.

До слова, ще 12 липня під час пленарного засідання ВККС щодо висновку ГРД по кандидатурі Павла Вовка, суддя не озвучував бажання покинути конкурс, а навпаки висловив бажання отримати додатковий час для ознайомлення з додатковою інформацією у його справі, яка надійшла від ГРомадської ради добрчоесності. Павло Вовк не єдиний суддя з сумнівною репутацією, який на фінальному етапі самовільно покидає конкурс у Верховний Суд. Минулого тижня відмовився від участі також Сергій Станік.