Генпрокуратура вручила обвинувальний акт члену ВРП Гречківському

8 серпня Департамент з розслідувань особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України оголосив про завершення розслідування в кримінальному провадженні стосовно чинного члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського та вручення обвинувального акту Гречківському та його поплічнику. Це означає, що незабаром справу скерують до суду. Як повідомляє прес-служба прокуратури, підозрювані намагалися ухилитися від ознайомлення та отримання процесуальних документів.

Павла Гречківського підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190 (“Шахрайство”) Кримінального Кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років із конфіскацією майна.

Як відомо, 21-го вересня 2016-го року Генеральна прокуратура викрила змову члена ВРП Гречківського з арбітражним керуючим Олегом Шкляром з метою здійснення впливу на діяльність судів в інтересах запорізької компанії «Богодар». На той момент компанія перебувала в господарському спорі за підтвердження дійсності патентів на виробництво квасу. За матеріалами слідства, Гречківський озвучив суму 500 тисяч доларів США в обмін на рішення на користь компанії в судах трьох інстанцій. Не зважаючи на це, Генпрокуратурі не вдалося переконати ВРП відсторонити Гречківського від виконання обов’язків у лютому 2017-го року. А перед тим у грудні 2016 року Печерський райсуд міста Києва продовжив на 2 місяці термін запобіжного заходу Гречківському у вигляді застави.

Щодо деталей звинувачення у матеріалі “Новини у справі Гречківського” для ЧЕСНО.Фільтруй суд! Сергій Андрушко зазначив: ГПУ у своєму клопотанні зазначається, що під час розмови 2 інших фігурантів цієї справи, один із них повідомив другому про те, що його давній приятель Гречківський, з яким він щойно мав розмову, будучи членом Вищої ради юстиції України, має відповідні службові повноваження вплинути на прийняття рішень будь-якими господарськими судами в Україні незалежно від інстанції, … та залишення його (рішення) в силі судами апеляційної та касаційної інстанції безпосередньо через голову Вищого господарського суду України… Згідно вимоги (в реєстрі вказано ОСОБИ_1) (найімовірніше, мова йде про Павла Гречківського) вирішення даного питання буде коштувати 500 000 доларів США, а передача грошових коштів буде здійснюватися через охоронців останнього”.

Протягом всього часу Гречківський заперечував свою причетність до справи та охарактеризував кримінальне провадження як «штучно створене».