Анонс: експерти зберуться, щоб обговорити новий добір суддів до місцевих судів

13 квітня (четвер) о 14:00  у інформаційній агенції “УКРІНФОРМ” (зала 2) за адресою вул. Б. Хмельницького, 8/16 відбудеться експертне обговорення “Нові конкурси – нові виклики. Як відбиратимуть суддів у місцеві суди?”. Захід організовує Рух ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!

3 квітня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила добір кандидатів на посади суддів місцевих судів, задекларувавши намір заповнити 600 вакансій. Станом на березень, в Україні було понад дві тисячі вакантних місць у судах. 46 судів по всій країні недоукомплектовані, а у Яремчанському міському суді Івано-Франківської області, Радивилівському районному суді Рівненської області, Лохвицькому районному суді Полтавської області не було жодного судді та понад 5 місяців не здійснювалося правосуддя.

Частину вакантних місць заповнять судді-п’ятирічки, яких зараз активно призначає Вища рада правосуддя, а проблему із судами без жодного судді Вища кваліфікаційна комісія вирішує шляхом тимчасових переводів суддів з інших регіонів. Втім масове звільнення суддів у відставку та звільнення за порушення присяги у 2016 році призвели до серйозної нестачі суддів в Україні. З огляду на це оголошення нових конкурсів на посади суддів місцевих судів зараз дуже актуальне й важливо, аби вони дали можливість якісно оновити систему.

Рух ЧЕСНО організовує експертну дискусію, щоб обговорити процедуру нових конкурсів, зокрема етапи відбору та умови для учасників, а також навчання у школі суддів. Хто може стати новим суддею в Україні, чи будуть спеціальні умови для окремих категорій кандидатів, що вивчатимуть майбутні судді під час спеціальної підготовки у школі суддів, чи буде забезпечена прозорість конкурсу на кожному його етапі, коли в українських судах з’являться нові судді та наскільки оновиться система – такі питання учасники заходу матимуть нагоду обговорити з ключовими стейкхолдерами конкурсного процесу як з боку державних органів, так і з боку громадськості.

До участі у експертному обговоренні запрошені представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя, Міністерства юстиції, Школи суддів, колишні судді, а також адвокати та науковці, що планують взяти участь у конкурсі та члени Громадської ради доброчесності, експерти Реанімаційного пакету реформ та профільних громадських організацій, журналісти та фахівці у галузі права та судової системи.

Про намір взяти участь у дискусії повідомте нас на адресу info.chesnosud@gmail.com або за номером +38 063 265 92 21. Акредитація для журналістів обов’язкова.