Смокович Михайло Іванович

Суд

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду

Голова Касаційного адміністративного суду

Статус

Суддя суду з 10.11.2017

Декларації
Данi за 2016 рiк
Кошти
Суддi
367025 UAH
1810 EUR
87000 USD
Річний дохід
Суддi
463425 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 412237 грн
Заробітна плата, отримана за сумісництвом: 21050 грн + 17020 грн
Інше: 2518 грн
Гонорари та інші виплати, згідно з цивільно-правовими правочинами: 10600 грн
Сім'ї
393709 грн
Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи: 369496 грн (дружина)
Інше: 9900 грн (син)
Пенсія: 13813 грн (дочка)
Подарунок у негрошовій формі: 500 грн (дружина)
Розрахунок площі є лише математичним розрахунком за даними декларації та не відображає змісту речових прав на нерухоме майно. Розрахунок є сумою площі нерухомості, яка належить згідно з декларацією судді та членам його сім’ї на праві власності (у тому числі, часткової) або праві користування. Під час розрахунку використовувалася площа нерухомості пропорційно до частки, яка належить судді або членам його сім’ї. У випадку перебування нерухомості у спільній власності без визначення часток площа визначалася як результат ділення загальної площі на кількість осіб - власників відповідної нерухомості. У випадку одночасної наявності права власності на нерухомість у судді (члена його родини) та права користування члена його сім’ї (судді), площа зараховувалася лише особі, яка має право власності на відповідну нерухомість. У випадку наявності права користування у судді та членів його родини одночасно, площа відповідної нерухомості зараховувалася лише судді.​
Будівлі ?
Суддi
164.3 кв.м
143.8 кв.м (100% квартири у власності)
20.5 кв.м (100% машиномісця у власності)
Сім'ї
87.62 кв.м
36.3 кв.м (100% квартири у власності у дружини)
25.66 кв.м (33.33% квартири у спільній власності у сина загальною площею 77 кв.м)
25.66 кв.м (33.33% квартири у спільній власності у дочки загальною площею 77 кв.м)
Транспортні засоби
Суддi
2
Мотоцикл (мопед) Ява-350 без візка 1986 р.в. (у власності)
Автомобіль легковий Volkswagen Passat 2006 р.в. (у користуванні)
Недобудови
Суддi
1
23.5 кв.м (100% Гаражний бокс у користуванні)

Освіта:

1991 – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

Суддівська кар’єра:

19962001 – суддя Луцького міського суду Волинської області;

20012003 – суддя Волинського обласного суду;

20032017 – суддя Вищого адміністративного суду України;

20152017 – заступник голови Вищого адміністративного суду України;

2017 – т.ч. – суддя суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Зв’язки:

Згідно з декларацією родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки:

 1. Смокович Юлія Петрівна (дружина судді) – з 2015 року працює начальником відділу забезпечення державного обвинувачення в Департаменті підтримання державного обвинувачення, представництва інтересів громадянина або держави у судах Генеральної прокуратури України, раніше працювала старшим прокурором в суді Генеральної прокуратури України.
 2. Смокович Віра Іванівна (сестра судді) – з 2012 року працює суддею Волинського Окружного Адміністративного суду,  раніше працювала у цьому ж суді на посаді помічника судді.
 3. Смокович Михайло Васильович (племінник судді) – з 2016 року працює суддею Оріхівського районного суду Запорізької області, раніше працював помічником судді Харківського апеляційного адміністративного суду.
 4. Клубук Василь Олександрович (двоюрідний брат судді) – з 2010 до 2015 року був депутатом Любешівської районної ради Волинської області.
 5. Смокович Валерій Семенович (двоюрідний брат судді) з 2010 до 2015 року був депутатом Великокурінської сільської ради Любешівського району Волинської області.
 6. Хомич Микола Григорович (двоюрідний брат судді) з 2010 року є депутатом Любешівсько-Волянської сільської ради Любешівського району Волинської області.
 7. Бартошик (Хомич) Світлана Григорівна (двоюрідна сестра судді) з 2010 до 2015 року була депутаткою Седлищенської сільської ради Любешівського району Волинської області.
 8. Гапончук Віктор Васильович (двоюрідний брат дружини судді) – з 2010 року працює суддею Апеляційного суду Волинської області.
 9. Квач Андрій Степанович (двоюрідний брат дружини судді) – з 2010 до 2015 року був депутатом Ківерцівської районної ради Волинської області.

Офіційні документи щодо судді:

Декларація родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки

Декларація родинних зв’язків судді за 2012-2016 роки

Досьє судді

Висновок Громадської ради доброчесності

Декларація доброчесності

 • Ухвалення сумнівних рішень

  1) Згідно з висновком Громадської ради доброчесності від 14 травня 2017 року, суддя скасовував подання Вищої ради юстиції  на звільнення суддів, Так, були скасовані подання про звільнення суддів Апеляційного суду м. Києва Беця О. В., Єфімової О. І., Коваль С. М., Бартащук Л. В., а також судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Цибри Н. В. Відповідно до висновку зазначені судді свавільно брали під варту або позбавляли права керування транспортними засобами учасників подій Революції Гідності.

  Як вбачається із висновку, усі 5 постанов, ухвалені за участю судді, були скасовані Верховним Судом України.

   

  2) Також cуддя Смокович М. І. був у колегії суддів, яка прийняв рішення про позбавлення депутатського мандата депутата Власенка С. В. у 2013 році через те, що останній був учасником сторони захисту Тимошенко Ю. В. у кримінальній справі з приводу незаконних дій при підписанні газових угод.

 • Неетична поведінка

  Згідно з висновком Громадської ради доброчесності, суддя відмовив у сприянні розслідуванню кримінального провадження у справі незаконного втручання у автоматизовану систему розподілу справ. У висновку зазначено, що суддя, виконуючи обов’язки голови Вищого адміністративного суду України, відмовив народному депутату України Новак Н. В. у наданні публічної інформації, яка, всупереч статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та пункту 2.8.5 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, не оприлюднювалася Вищим адміністративним судом України з метою приховування фактів незаконного втручання в автоматизовану систему документообігу Вищого адміністративного суду України.

  Як вбачається з висновку, у відповідях народному депутату України Смокович зазначав, що нібито комп’ютерна програма з автоматизованого розподілу справ проходить тестування, натомість у ДП "Інформаційні судові системи" народному депутату відповіли, що нічого не знають про нібито тестування їхньої комп’ютерної програми. Ще в одному листі, у відповідь на запит народного депутата Смокович відмовив у наданні інформації через нібито службовий статус запитуваних документів. На думку Громадської ради доброчесності, такі відповіді Кандидата свідчать про свідоме приховування даних, що можуть допомогти обгрунтувати або спростувати підозри у скоєнні злочинів у Вищому адміністративному суді України – втручання у автоматизовану систему розподілу справ.

Розгляд резонансних справ

За даними веб-сайту "Главком", Смокович повернув без розгляду позовну заяву Юлії Тимошенко щодо визнання протиправними дій Центральної виборчої комісії щодо оголошення результатів виборів про обрання Президента України.


ЗМІ про суддю

Звичайний непотизм

Луцькрада звернеться до вищої влади щодо відсторонення Ковтуненка

Завантажити профайл Методологія підготовки матеріалу